КАТЕГОРІЇ ПУБЛІКАЦІЙ

Останні новини

No thumbnail available

Право на пенсію за віком з січня 2018 року

01:34:21, 2 Лютий 2018

Особи мають право на призначення пенсії за віком після досягнення віку 60 років за наявності страхов[...]

До уваги пенсіонерів

До уваги пенсіонерів

01:12:08, 1 Січень 2018

Управління Пенсійного фонду України в м..Івано-Франківську звертає увагу пенсіонерів, які отримують [...]

Багато насмітили

Багато насмітили

08:57:44, 1 Січень 2018

Міський голова Івано-Франківська відзначив роботу з прибирання міста після зустрічі Нового року «Мун[...]

Ветерани» виграли турнір Степана Бандери

Ветерани» виграли турнір Степана Бандери

08:21:12, 1 Січень 2018

30 грудня у спортивному залі КП «Муніципальний фізкультурно-оздоровчий центр» відбувся турнір з футз[...]

No thumbnail available

День пенсійного фонду відбувся в Прикарпатському університеті ім.В.Стефаника.

09:38:39, 12 Грудень 2017

На заході були присутніми представники управління ПФУ в м. Івано-Франківську, а саме заступник начал[...]

No thumbnail available

Звіт про виконання заходів, визначених Антикорупційною програмою Пенсійного фонду України на 2017 рік в управлінні Пенсійного фонду України в місті Івано-Франківську

09:37:14, 12 Грудень 2017

Виконання положень антикорупційної політики в управлінні Пенсійного фонду України в місті Івано-Фран[...]

No thumbnail available

Небезпека наближається до України!

12:06:20, 12 Грудень 2017

Управління  Держпродспоживслужби в м. Івано-Франківську  інформує про загрозу занесення  збудника за[...]

Новації в пенсійному законодавстві

Новації в пенсійному законодавстві

09:29:09, 12 Грудень 2017

11 жовтня поточного року набув чинності Закон України № 2148-VIII «Про внесення змін до Закону Украї[...]

No thumbnail available

До уваги платників!

08:05:52, 11 Листопад 2017

Управління Пенсійного фонду України в м. Івано-Франківську повідомляє, що 15.11.2017 року в Головном[...]

До уваги платників єдиного внеску!

До уваги платників єдиного внеску!

11:11:19, 10 Жовтень 2017

З 1 січня 2018 року набирають чинності зміни до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на [...]

Незрозумілі дії

Проект реорганізації ЄРЦ наштовхнувся на спротив
Діяльність «Єдиного розрахункового центру» – найбільшого управителя муніципального житлового фонду – неодноразово піддавалася гострій критиці. Практично усі учасники цьогорічних виборчих перегонів обіцяли його реформувати. Однак методи, якими це зараз хоче робити новообрана міська влада, сподобалися не всім. Проект реорганізації ЄРЦ наштовхнувся на спротив окремих громадських активістів та депутатів міськради.

За…
Як повідомив перший заступник міського голови Микола Вітенко, КП «ЄРЦ» пропонується перетворити на  «Муніципальну інвестиційну управляючу компанію», яка зосередить свою роботу на впровадженні заходів з енергоефективності будівель, ремонті та модернізації житлового фонду, аварійному обслуговуванні будинків і благоустрої прибудинкових територій. При чому, відтепер це стосуватиметься всього житлового фонду міста, незалежно від форми власності та від того, хто ним управляє. Єдина умова – у будинку має бути не менше 12 квартир. Роботи виконуватимуться на умовах співфінансування мешканцями. Потребу, обсяг і послідовність тих чи інших робіт визначатиме спеціальна комісія у складі представника управителя, депутатів міськради та фахівців міськвиконкому.

Реорганізоване підприємство також  продовжуватиме надавати послуги з управління будинками. Відповідно до змін у законодавстві, власниками житлового будинку є його мешканці, а такого визначення, як «балансоутримувач» більше не буде. Тому всі будинки просто знімуть з так званого балансу міста. Однак, як наголосив М.Вітенко, відповідно до договорів з ЄРЦ, їх продовжуватимуть обслуговувати до 1 липня. Саме до цієї дати мешканці кожної багатоповерхівки мають визначитися з тим, хто їхнім будинком управлятиме. Люди можуть утворити ОСББ, найняти будь-яку управляючу компанію або взяти будинок у самоуправління. Якщо ж у вказаний термін мешканці цього не зроблять, то за них це змушений буде зробити орган місцевого самоврядування, який визначить відповідного управителя. Тому місто й зберігає комунальне підприємство, яке зможе надавати послуги з управління такими будинками.
Як зазначив перший керівник ЄРЦ, секретар його наглядової ради та член міськвиконкому Вадим Войтик, назва підприємства ніколи не відповідала змісту і це створювало певні непорозуміння. Зараз є понад 40 організацій, які надають послуги з управління будинками, тож люди мають з чого вибирати. А ЄРЦ  скликатиме збори мешканців, щоб донести до них цю інформацію та допомогти прийняти правильне рішення. В.Войтик також зауважив, що, на його особисте переконання, комунальне підприємство на кшталт ЄРЦ не потрібне, а на утримання будинків, співвласниками яких є їхні мешканці, з міського бюджету не має витрачатися ні копійки. Однак, з огляду на теперішній важкий час, міська влада не покидає напризволяще мешканців і через відповідні муніципальні проекти та програми за посередництвом цієї інвестиційної управляючої компанії на умовах співфінансування буде й надалі їм допомагати з ремонтом та утриманням будинків і прибудинкових територій. Тому зараз завданням влади є поінформувати мешканців про альтернативи в управлінні житлом, а також  забезпечити можливість рівного і прозорого доступу до ресурсу співфінансування з міського бюджету на потреби модернізації та ремонту будинків.

…Проти  
Але реорганізація ЄРЦ у запропонованому варіанті сподобалася не всім. Окремі громадські активісти заявили, що новообрана міська влада продовжує «колуарно і підкилимно» створювати комунальні підприємства, не залучивши  громаду до широкого обговорення, а інформує про це лише напередодні сесії міської ради, на якій мають розглядати відповідний проект рішення. Також активісти побажали ознайомитися зі статутом реорганізованого КП і вимагали не виносити це питання на сесію міської ради. На це М.Вітенко відповів, що статут підприємства і проект рішення був завчасно оприлюднений, а В.Войтик зауважив, що разом з проектом рішення про реорганізацію ЄРЦ з порядку денного сесії у такому разі також треба зняти й проект положення про співфінансування.
У сесійній залі щодо цього питання теж розгорілася дискусія. Проти нього виступили керівники фракцій «Об’єднання «Самопоміч» та «УКРОП». Ірина Кулинич запропонувала не включати його в порядок денний, а Володимир Олійник навіть виголосив заяву «в зв’язку з намаганням неформальної більшості в Івано-Франківській міській раді провести організаційно та фінансово незрозумілі дії, пов’язані з реорганізацією Комунального підприємства «Єдиний розрахунковий центр» в Комунальне підприємство «Муніципальна інвестиційна управляюча компанія» та збільшенням у понад двічі (з 36 до 75 мільйонів гривень) Статутного фонду підприємства». Кошти, які мають піти на збільшення статутного фонду цього КП, він запропонував використати для виплат надбавок до зарплат освітянам чи на підтримку соціально-вразливих категорій іванофранківців та воїнів АТО. «Без розуміння мети виділення 39 мільйонів гривень коштів платників податків, без розуміння використання наявного Статутного фонду КП «ЄРЦ», коли з балансу підприємства знімають усі житлові будинки, проводити будь-які дії щодо реорганізації комунального підприємства та його Статутного фонду є аморальною та злочинною дією», – заявив В.Олійник та озвучив вимогу про проведення аудиту КП ЄРЦ і звіту його  керівника.
Але «неформальна більшість» до думки членів опозиційних фракцій не дослухалась. Питання про внесення змін до статуту КП ЄРЦ до порядку денного включили і розглянуть його на другому пленарному засіданні, яке відбудеться  у п’ятницю, 25 грудня. А керівник фракції ВО «Свобода» Роман Онуфріїв зажадав від В.Олійника вибачень за те, що проект рішення з питання, яке належить до компетенції органу місцевого самоврядування, він назвав «злочинною дією», або, якщо у нього є такі факти, – порадив йому написати відповідну заяву в прокуратуру. В. Олійник не вибачився, але чи писатиме до прокуратури теж не сказав.
Левко КУТИНСЬКИЙ

Поділитись:
  • Добавить ВКонтакте заметку об этой странице
  • Мой Мир
  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • В закладки Google
  • Одноклассники