КАТЕГОРІЇ ПУБЛІКАЦІЙ

Останні новини

У стилі «Етно»

У стилі «Етно»

04:02:20, 7 Липень 2018

Завтра в Івано-Франківську відбудеться третій фестиваль мистецтв «Купальська ніч».Через реконструкці[...]

No thumbnail available

«Дій сьогодні. Місяць жіночого здоров’я»

10:06:58, 6 Червень 2018

Під такою назвою в Івано-Франківську протягом місяця тривала медична програма, яку вперше започаткув[...]

No thumbnail available

Зарплату виводять з тіні

12:22:09, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську зростає кількість офіційно оформлених найманих працівників та зменшується кількі[...]

Пластиком і фарбою

Пластиком і фарбою

12:21:22, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську за понад п’ять мільйонів гривень нанесуть дорожню розмітку на 64 вулицях. Про ц[...]

Кольорово, музично, драйвово

Кольорово, музично, драйвово

12:18:14, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську запланували цікаву спортивно-музично-освітню програму до Дня молоді. Як повідом[...]

No thumbnail available

Автоматизовані системи зв’язку – для місцевих громад

12:17:33, 6 Червень 2018

Кожен з нас знає, наскільки потрібними у сучасному світі  є засоби комунікації та зв’язку. Особливо [...]

No thumbnail available

Перукарський регрес

09:38:14, 6 Червень 2018

За старої доброї Австрії у порядних перукарнях Станиславова кожному постійному клієнтові виділяли ок[...]

Сейфова «війна»

Сейфова «війна»

09:10:47, 6 Червень 2018

У 1914 р. станиславівська преса повідомила про незвичайне змагання, яке відбувалося в тодішній Австр[...]

No thumbnail available

Твереза думка

12:20:37, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську необхідно створити кризовий центр для тимчасового перебування людей у стані алко[...]

No thumbnail available

Опікова травма у дітей

09:53:50, 6 Червень 2018

15-23 вересня 2018 року у медичному центрі «Medicover» (м. Львів) вже увосьме працюватимуть лікарі з[...]

Низький старт до високої мети

Road construction in the Belgorod region. Прикарпаття готується освоїти рекордну суму коштів на ремонт доріг
За ініціативи народних депутатів кількох західних областей України на ремонт доріг у Карпатах з Державного бюджету цього року передбачено виділити 700 мільйонів гривень. З них Івано-Франківська область може отримати від 350 до 400 мільйонів. А ще обласне керівництво сподівається на фінансову допомогу Європейського банку реконструкції та розвитку й Інвестиційного європейського банку та закликає у цьому році максимально фінансувати ремонти доріг з місцевих бюджетів й залучати до цього підприємців та бізнес. Водночас керівництво області обіцяє звітувати перед громадою про кожну копійку, використану на ремонт доріг.


Ініціатива з Карпат
Минулого тижня відбулася розширена нарада в облдержадміністрації щодо ремонту доріг. У її роботі взяли участь народні депутати від Прикарпаття Анатолій Матвієнко та Юрій Тимошенко, керівництво ОДА та облради, її депутатських фракцій та комісій, райдержадміністрацій та районних рад, міські голови та керівники інших органів місцевого самоврядування, науковці, виробничники, підприємці.
Голова ОДА Олег Гончарук подякував народним депутатам за те, що вони ініціювали виділення коштів на дороги у Карпатах, розповів про започатковану ними спільно з керівництвом області «Єврокарпатську ініціативу» та наголосив, що пріоритетним завданням для обласної влади є розвиток інфраструктури і ремонт доріг, які дадуть поштовх до подальшого економічного та туристичного розвитку краю. «Ми маємо проявляти ініціативу. Нам ніхто нічого не дасть. Все залежить від нас самих. Прийшла весна, і нам потрібно починати робити дороги, бо без доріг ми приречені на деградацію», – сказав О.Гончарук. «Ми маємо ставити перед собою високу мету, бо вона окриляє. Маємо повірити у свої сили і результатом довести, що ми це змогли, – додав А.Матвієнко. – І не питайте як, бо тоді ми нічого не досягнемо».
За словами О.Гончарука, за передбачені у бюджеті на ремонт доріг у Карпатах кошти у Івано-Франківській області планують передовсім відремонтувати дві дороги державного значення – Мукачеве-Львів та Стрий-Мамалига і одну регіонального – Татарів-Кам’янець-Подільський. Але не тільки, бо, як зазначив голова ОДА, «є ділянки доріг, які з’єднують два райцентри, по яких неможливо проїхати». Керівники районів і місцевих громад зауважили, що при цьому не треба забувати про необхідність ремонтів місцевих доріг. Їх у цьому підтримав і народний депутат Ю.Тимошенко, який вважає, що ремонт якоїсь ділянки місцевої дороги для місцевих мешканців може мати важливіше значення, ніж ремонт доріг державного значення. Водночас він закликав провести відкритий і прозорий тендер на ремонт доріг, зазначивши, що впродовж кількох останніх років стосовно місцевого облавтодору відкрито 33 кримінальні провадження.

Приховані резерви
А.Матвієнко на ремонт доріг у цьому році закликав консолідувати всі сили. Він запропонував виділити на це 20% коштів місцевих бюджетів, залучити десятивідсоткове фінансування ремонтів доріг від підприємців та бізнесу і максимально використати на ці цілі кошти фонду регіонального розвитку, обласних бюджету розвитку та резервного фонду. Хоча, на думку заступника голови обласної ради Остапа Дзеси, передбачені у бюджеті розвитку 25 млн. грн. для області з чотирнадцятьма районами, шістьма містами обласного підпорядкування та понад сімома стами сіл, це є мізер, і використовувати їх виключно на ремонт доріг не можна, бо на місцях є й болючіші проблеми, які якраз необхідно вирішувати коштом бюджету розвитку.
Натомість голова державної фіскальної служби в області Ірина Столярик зауважила, що резервом для акумулювання коштів на ремонт доріг можуть стати нові місцеві податки і збори, які надходитимуть до місцевих бюджетів. Однак місцеві ради, ухвалюючи бюджети, скористалися своїм правом і зменшили ставки оподаткування нерухомості. Є села, де, за офіційними даними, жоден суб’єкт підприємницької діяльності не має ліцензії на продаж підакцизних алкогольних та тютюнових виробів, а на автозаправках за день заправляється по дві-три машини (втім, є села, де автозаправок немає взагалі). А все це негативно позначається на надходженнях до місцевих бюджетів, які можна було б використати на ремонт доріг. На такі закиди доволі емоційно відреагував голова асоціації сільських та селищних рад Іван Мосюк. Він вважає, що не правильно зараз оподатковувати великими ставками будинки, які люди роками будували цілими поколіннями, або закликати людей купувати більше цигарок та горілки, щоб їм краще жилося при відремонтованих дорогах. Водночас він дорікнув представникам парламенту, що Верховна Рада не спромоглася підтримати законопроект, який би зобов’язував підприємства, котрі заготовляють деревину та розробляють кар’єри копалин, фінансувати ремонт доріг, які нищать їхні ж машини, що вивозять ліс, щебінь і пісок.

«Покращений ремонт»
На завершення наради депутат обласної ради Ігор Олійник поцікавився, чи є вже виготовлена проектно-кошторисна документація на ремонт доріг. Запанувала тиша. Виявилося, що ще нема. А.Матвієнко пояснив, що для того, щоб у держбюджеті передбачили кошти на ремонт доріг, довелося піти на хитрість: оскільки грошей на капітальні ремонти і так замало, то прикарпатські дороги будуть ремонтувати «покращеним методом», який, за словами А.Матвієнка, проектної документації не потребує. (Це викликало неабияке пожвавлення у залі. Особливо серед людей, які розуміються на ремонті і будівництві). «Принаймні, так мені говорили», – поспішив додати А.Матвієнко.
Також минулого тижня в області перебував і керівник «Укравтодору» Сергій Підгайний, який разом з народним депутатом Юрієм Солов’єм об’їжджав найпроблемніші на Прикарпатті ділянки доріг, щоб визначити необхідні обсяги їхнього ремонту та потребу у фінансуванні. За його словами, дороги ремонтуватимуть поточним і середнім ремонтом, який передбачає зняття шару дефектного покриття і укладання двох шарів нового асфальту.

Іван ГІРАК

Поділитись:
  • Добавить ВКонтакте заметку об этой странице
  • Мой Мир
  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • В закладки Google
  • Одноклассники