КАТЕГОРІЇ ПУБЛІКАЦІЙ

Останні новини

Приїдуть за пасажирами

Приїдуть за пасажирами

04:29:43, 4 Квітень 2018

Перші два нові автобуси великого класу прибудуть до Івано-Франківська до кінця тижня, а перші 15 нов[...]

No thumbnail available

Право на пенсію за віком з січня 2018 року

01:34:21, 2 Лютий 2018

Особи мають право на призначення пенсії за віком після досягнення віку 60 років за наявності страхов[...]

До уваги пенсіонерів

До уваги пенсіонерів

01:12:08, 1 Січень 2018

Управління Пенсійного фонду України в м..Івано-Франківську звертає увагу пенсіонерів, які отримують [...]

Багато насмітили

Багато насмітили

08:57:44, 1 Січень 2018

Міський голова Івано-Франківська відзначив роботу з прибирання міста після зустрічі Нового року «Мун[...]

Ветерани» виграли турнір Степана Бандери

Ветерани» виграли турнір Степана Бандери

08:21:12, 1 Січень 2018

30 грудня у спортивному залі КП «Муніципальний фізкультурно-оздоровчий центр» відбувся турнір з футз[...]

No thumbnail available

День пенсійного фонду відбувся в Прикарпатському університеті ім.В.Стефаника.

09:38:39, 12 Грудень 2017

На заході були присутніми представники управління ПФУ в м. Івано-Франківську, а саме заступник начал[...]

No thumbnail available

Звіт про виконання заходів, визначених Антикорупційною програмою Пенсійного фонду України на 2017 рік в управлінні Пенсійного фонду України в місті Івано-Франківську

09:37:14, 12 Грудень 2017

Виконання положень антикорупційної політики в управлінні Пенсійного фонду України в місті Івано-Фран[...]

No thumbnail available

Небезпека наближається до України!

12:06:20, 12 Грудень 2017

Управління  Держпродспоживслужби в м. Івано-Франківську  інформує про загрозу занесення  збудника за[...]

Новації в пенсійному законодавстві

Новації в пенсійному законодавстві

09:29:09, 12 Грудень 2017

11 жовтня поточного року набув чинності Закон України № 2148-VIII «Про внесення змін до Закону Украї[...]

No thumbnail available

До уваги платників!

08:05:52, 11 Листопад 2017

Управління Пенсійного фонду України в м. Івано-Франківську повідомляє, що 15.11.2017 року в Головном[...]

Низький старт до високої мети

Road construction in the Belgorod region. Прикарпаття готується освоїти рекордну суму коштів на ремонт доріг
За ініціативи народних депутатів кількох західних областей України на ремонт доріг у Карпатах з Державного бюджету цього року передбачено виділити 700 мільйонів гривень. З них Івано-Франківська область може отримати від 350 до 400 мільйонів. А ще обласне керівництво сподівається на фінансову допомогу Європейського банку реконструкції та розвитку й Інвестиційного європейського банку та закликає у цьому році максимально фінансувати ремонти доріг з місцевих бюджетів й залучати до цього підприємців та бізнес. Водночас керівництво області обіцяє звітувати перед громадою про кожну копійку, використану на ремонт доріг.


Ініціатива з Карпат
Минулого тижня відбулася розширена нарада в облдержадміністрації щодо ремонту доріг. У її роботі взяли участь народні депутати від Прикарпаття Анатолій Матвієнко та Юрій Тимошенко, керівництво ОДА та облради, її депутатських фракцій та комісій, райдержадміністрацій та районних рад, міські голови та керівники інших органів місцевого самоврядування, науковці, виробничники, підприємці.
Голова ОДА Олег Гончарук подякував народним депутатам за те, що вони ініціювали виділення коштів на дороги у Карпатах, розповів про започатковану ними спільно з керівництвом області «Єврокарпатську ініціативу» та наголосив, що пріоритетним завданням для обласної влади є розвиток інфраструктури і ремонт доріг, які дадуть поштовх до подальшого економічного та туристичного розвитку краю. «Ми маємо проявляти ініціативу. Нам ніхто нічого не дасть. Все залежить від нас самих. Прийшла весна, і нам потрібно починати робити дороги, бо без доріг ми приречені на деградацію», – сказав О.Гончарук. «Ми маємо ставити перед собою високу мету, бо вона окриляє. Маємо повірити у свої сили і результатом довести, що ми це змогли, – додав А.Матвієнко. – І не питайте як, бо тоді ми нічого не досягнемо».
За словами О.Гончарука, за передбачені у бюджеті на ремонт доріг у Карпатах кошти у Івано-Франківській області планують передовсім відремонтувати дві дороги державного значення – Мукачеве-Львів та Стрий-Мамалига і одну регіонального – Татарів-Кам’янець-Подільський. Але не тільки, бо, як зазначив голова ОДА, «є ділянки доріг, які з’єднують два райцентри, по яких неможливо проїхати». Керівники районів і місцевих громад зауважили, що при цьому не треба забувати про необхідність ремонтів місцевих доріг. Їх у цьому підтримав і народний депутат Ю.Тимошенко, який вважає, що ремонт якоїсь ділянки місцевої дороги для місцевих мешканців може мати важливіше значення, ніж ремонт доріг державного значення. Водночас він закликав провести відкритий і прозорий тендер на ремонт доріг, зазначивши, що впродовж кількох останніх років стосовно місцевого облавтодору відкрито 33 кримінальні провадження.

Приховані резерви
А.Матвієнко на ремонт доріг у цьому році закликав консолідувати всі сили. Він запропонував виділити на це 20% коштів місцевих бюджетів, залучити десятивідсоткове фінансування ремонтів доріг від підприємців та бізнесу і максимально використати на ці цілі кошти фонду регіонального розвитку, обласних бюджету розвитку та резервного фонду. Хоча, на думку заступника голови обласної ради Остапа Дзеси, передбачені у бюджеті розвитку 25 млн. грн. для області з чотирнадцятьма районами, шістьма містами обласного підпорядкування та понад сімома стами сіл, це є мізер, і використовувати їх виключно на ремонт доріг не можна, бо на місцях є й болючіші проблеми, які якраз необхідно вирішувати коштом бюджету розвитку.
Натомість голова державної фіскальної служби в області Ірина Столярик зауважила, що резервом для акумулювання коштів на ремонт доріг можуть стати нові місцеві податки і збори, які надходитимуть до місцевих бюджетів. Однак місцеві ради, ухвалюючи бюджети, скористалися своїм правом і зменшили ставки оподаткування нерухомості. Є села, де, за офіційними даними, жоден суб’єкт підприємницької діяльності не має ліцензії на продаж підакцизних алкогольних та тютюнових виробів, а на автозаправках за день заправляється по дві-три машини (втім, є села, де автозаправок немає взагалі). А все це негативно позначається на надходженнях до місцевих бюджетів, які можна було б використати на ремонт доріг. На такі закиди доволі емоційно відреагував голова асоціації сільських та селищних рад Іван Мосюк. Він вважає, що не правильно зараз оподатковувати великими ставками будинки, які люди роками будували цілими поколіннями, або закликати людей купувати більше цигарок та горілки, щоб їм краще жилося при відремонтованих дорогах. Водночас він дорікнув представникам парламенту, що Верховна Рада не спромоглася підтримати законопроект, який би зобов’язував підприємства, котрі заготовляють деревину та розробляють кар’єри копалин, фінансувати ремонт доріг, які нищать їхні ж машини, що вивозять ліс, щебінь і пісок.

«Покращений ремонт»
На завершення наради депутат обласної ради Ігор Олійник поцікавився, чи є вже виготовлена проектно-кошторисна документація на ремонт доріг. Запанувала тиша. Виявилося, що ще нема. А.Матвієнко пояснив, що для того, щоб у держбюджеті передбачили кошти на ремонт доріг, довелося піти на хитрість: оскільки грошей на капітальні ремонти і так замало, то прикарпатські дороги будуть ремонтувати «покращеним методом», який, за словами А.Матвієнка, проектної документації не потребує. (Це викликало неабияке пожвавлення у залі. Особливо серед людей, які розуміються на ремонті і будівництві). «Принаймні, так мені говорили», – поспішив додати А.Матвієнко.
Також минулого тижня в області перебував і керівник «Укравтодору» Сергій Підгайний, який разом з народним депутатом Юрієм Солов’єм об’їжджав найпроблемніші на Прикарпатті ділянки доріг, щоб визначити необхідні обсяги їхнього ремонту та потребу у фінансуванні. За його словами, дороги ремонтуватимуть поточним і середнім ремонтом, який передбачає зняття шару дефектного покриття і укладання двох шарів нового асфальту.

Іван ГІРАК

Поділитись:
  • Добавить ВКонтакте заметку об этой странице
  • Мой Мир
  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • В закладки Google
  • Одноклассники