КАТЕГОРІЇ ПУБЛІКАЦІЙ

Останні новини

У стилі «Етно»

У стилі «Етно»

04:02:20, 7 Липень 2018

Завтра в Івано-Франківську відбудеться третій фестиваль мистецтв «Купальська ніч».Через реконструкці[...]

No thumbnail available

«Дій сьогодні. Місяць жіночого здоров’я»

10:06:58, 6 Червень 2018

Під такою назвою в Івано-Франківську протягом місяця тривала медична програма, яку вперше започаткув[...]

No thumbnail available

Зарплату виводять з тіні

12:22:09, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську зростає кількість офіційно оформлених найманих працівників та зменшується кількі[...]

Пластиком і фарбою

Пластиком і фарбою

12:21:22, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську за понад п’ять мільйонів гривень нанесуть дорожню розмітку на 64 вулицях. Про ц[...]

Кольорово, музично, драйвово

Кольорово, музично, драйвово

12:18:14, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську запланували цікаву спортивно-музично-освітню програму до Дня молоді. Як повідом[...]

No thumbnail available

Автоматизовані системи зв’язку – для місцевих громад

12:17:33, 6 Червень 2018

Кожен з нас знає, наскільки потрібними у сучасному світі  є засоби комунікації та зв’язку. Особливо [...]

No thumbnail available

Перукарський регрес

09:38:14, 6 Червень 2018

За старої доброї Австрії у порядних перукарнях Станиславова кожному постійному клієнтові виділяли ок[...]

Сейфова «війна»

Сейфова «війна»

09:10:47, 6 Червень 2018

У 1914 р. станиславівська преса повідомила про незвичайне змагання, яке відбувалося в тодішній Австр[...]

No thumbnail available

Твереза думка

12:20:37, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську необхідно створити кризовий центр для тимчасового перебування людей у стані алко[...]

No thumbnail available

Опікова травма у дітей

09:53:50, 6 Червень 2018

15-23 вересня 2018 року у медичному центрі «Medicover» (м. Львів) вже увосьме працюватимуть лікарі з[...]

Нові підходи до відходів

smittj-6В Івано-Франківську змінять систему збору і утилізації сміття
Найближчим часом департамент комунального господарства, транспорту і зв’язку розпочне реформу системи поводження з твердими побутовими відходами. Найперше це стосуватиметься зміни структури тарифів та графіків вивезення ТПВ і підходу до збору та утилізації будівельного сміття й так званих негабаритних відходів. Плату за вивезення ТПВ мешканцям нараховуватимуть не з розрахунку за кубометр, а за кілограм. Водночас з тарифу виведуть плату за вивезення і утилізацію будівельного сміття і заборонять його викидати у звичайні сміттєві контейнери, а негабаритні відходи мешканці зможуть виносити на контейнерні майданчики у визначені дні та години лише два рази на місяць.

Проблеми з вчасним вивезенням сміття у Івано-Франківську з перемінними успіхами намагаються вирішити роками. Не секрет, що сміттєві контейнери дуже часто бувають переповненими. Тому, виносячи сміття, люди просто зсипають його біля них. А ще контейнерні майданчики дуже швидко обростають купами так званих негабаритних відходів – гіллями, старими меблями і технікою та різноманітним будівельним сміттям після ремонту квартир. І не завжди все накопичене сміття вдається вчасно вивозити. Керівники фірм-вивізників ТПВ якраз найбільше й нарікають на негабаритні відходи, будівельне сміття і так звані змети з доріг, які потрапляють на контейнерні майданчики і у контейнери, котрі для цього не передбачені. Не розраховані на перевезення таких відходів і сміттєвози, які через це ламаються і на довго виходять з ладу. Тому керівники автотранспортних підприємств, які вивозять з міста сміття, вимагають від міської влади вжити адекватних заходів і заборонити зносити та викидати такі відходи на звичайні контейнерні майданчики, а також розглянути можливість збільшення їхньої кількості та не приймати в експлуатацію новобудови без облаштування контейнерних майданчиків.
Заступник директора АТП 0928 – підприємства, яке вивозить найбільший об’єм сміття з міста, – Михайло Яцків каже, що найбільше будівельного сміття «продукують» новобудови. Він також наголошує, що більшість новобудов у місті здають в експлуатацію без контейнерних майданчиків, що автоматично збільшує навантаження на вже існуючі. А перший заступник директора «Автоколони 2222» Василь Савчак додає, що всі новобудови будівельники передають на обслуговування в основному приватним ЖЕО, які не поспішають укладати угоди на вивезення сміття з офіційними перевізниками, котрі обслуговують території, на яких з’являються нові багатоповерхівки. За словами М.Савчака, все це взагалі доходить до абсурду: у таких новобудовах ніхто офіційно не проживає, люди роблять ремонти, викидають будівельне сміття, і ніхто за його вивезення не платить. Навіть якщо хтось зі свідомих мешканців і наймає приватників для вивезення будівельного сміття, то вони з них беруть гроші і кажуть, що повезуть його на міське сміттєзвалище, а насправді викидають на найближчий контейнерний майданчик.
З тим, що у місті необхідно збільшити кількість контейнерних майданчиків і місць для збору негабаритних та будівельних відходів, погоджується й керівник муніципальної інспекції з благоустрою Степан Кукула. Однак з цим теж виникають проблеми, бо місто так щільно забудоване, що знайти місця для нових смітників, дотримуючись санітарних та інших норм і стандартів, уже практично не можливо. За словами С.Кукули, у місті наразі є понад 200 контейнерних майданчиків для сміття та визначено 14 місць для збору негабаритних відходів і будівельного сміття. Кілька років тому за кошти гранту Євросоюзу в рамках транскордонного співробітництва місто придбало шість великих контейнерів для негабаритного сміття місткістю 15 кубометрів, які розмістили у різних мікрорайонах, а також спеціальний автомобіль для їхнього транспортування. Однак, що таке шість, нехай і великих контейнерів для негабаритного сміття на весь Івано-Франківськ? Чи не тому негабаритним і будівельним сміттям мешканці захаращують всі звичайні контейнерні майданчики? І для того, щоб їх прибирати, лише АТП 0928 щоденно змушене виділяти п’ять власних великих машин і один навантажувач та додатково залучати техніку інших підприємств.
І все ж уже найближчим часом ситуація зі збором і вивезенням твердих побутових відходів у Івано-Франківську може докорінно змінитися. Як повідомив директор департаменту комунального господарства, транспорту і зв’язку Михайло Смушак, вже підготовлений проект рішення про реформування системи поводження з побутовими відходами, який міськвиконком повинен розглянути до кінця лютого. Відповідно до нього, у місті заборонять викидати будівельні відходи на контейнерні майданчики, а з тарифу виведуть плату за їх вивезення і утилізацію. На переконання М.Смушака, це буде справедливо, оскільки ремонти мешканці проводять раз на кілька років, а не щомісяця.  Щоб вивезти будівельне сміття, мешканцям необхідно буде замовити машину у визначеного перевізника, який обслуговує ту чи іншу територію, і плата за це буде здійснюватися уже по факту за заявочним принципом. Щодо негабаритних відходів, то мешканці зможуть виносити їх на контейнерні майданчики у визначені дні та години лише два рази на місяць, а перевізники ТПВ їх у той же день забиратимуть. При цьому на спеціально відведені місця для збору негабаритного і будівельного сміття, кількість яких збільшили до 25-ти, виносити чи звозити такі відходи і надалі можна буде щоденно. Таким чином у звичайні контейнери можна буде викидати тільки побутове сміття і то лише у зав’язаних пакетах, а не насипом. Водночас за порушення вищеперелічених заборон і нових правил поводження з побутовими відходами планується посилити адміністративну відповідальність та накладати за це максимальні штрафи.
Як наголошує М.Смушак, впровадженню вищенаведених рішень передуватиме широка інформаційна кампанія та висвітлення у засобах масової інформації як нових порядків збору і утилізації твердих побутових відходів, так і відповідальності за їхнє порушення. Також будуть виготовлені відповідні інформаційні таблички, які розмістять на будинках і контейнерних майданчиках.
Іван ГІРАК
Фото Тараса ЯКОВИНА

Поділитись:
  • Добавить ВКонтакте заметку об этой странице
  • Мой Мир
  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • В закладки Google
  • Одноклассники