КАТЕГОРІЇ ПУБЛІКАЦІЙ

Останні новини

Приїдуть за пасажирами

Приїдуть за пасажирами

04:29:43, 4 Квітень 2018

Перші два нові автобуси великого класу прибудуть до Івано-Франківська до кінця тижня, а перші 15 нов[...]

No thumbnail available

Право на пенсію за віком з січня 2018 року

01:34:21, 2 Лютий 2018

Особи мають право на призначення пенсії за віком після досягнення віку 60 років за наявності страхов[...]

До уваги пенсіонерів

До уваги пенсіонерів

01:12:08, 1 Січень 2018

Управління Пенсійного фонду України в м..Івано-Франківську звертає увагу пенсіонерів, які отримують [...]

Багато насмітили

Багато насмітили

08:57:44, 1 Січень 2018

Міський голова Івано-Франківська відзначив роботу з прибирання міста після зустрічі Нового року «Мун[...]

Ветерани» виграли турнір Степана Бандери

Ветерани» виграли турнір Степана Бандери

08:21:12, 1 Січень 2018

30 грудня у спортивному залі КП «Муніципальний фізкультурно-оздоровчий центр» відбувся турнір з футз[...]

No thumbnail available

День пенсійного фонду відбувся в Прикарпатському університеті ім.В.Стефаника.

09:38:39, 12 Грудень 2017

На заході були присутніми представники управління ПФУ в м. Івано-Франківську, а саме заступник начал[...]

No thumbnail available

Звіт про виконання заходів, визначених Антикорупційною програмою Пенсійного фонду України на 2017 рік в управлінні Пенсійного фонду України в місті Івано-Франківську

09:37:14, 12 Грудень 2017

Виконання положень антикорупційної політики в управлінні Пенсійного фонду України в місті Івано-Фран[...]

No thumbnail available

Небезпека наближається до України!

12:06:20, 12 Грудень 2017

Управління  Держпродспоживслужби в м. Івано-Франківську  інформує про загрозу занесення  збудника за[...]

Новації в пенсійному законодавстві

Новації в пенсійному законодавстві

09:29:09, 12 Грудень 2017

11 жовтня поточного року набув чинності Закон України № 2148-VIII «Про внесення змін до Закону Украї[...]

No thumbnail available

До уваги платників!

08:05:52, 11 Листопад 2017

Управління Пенсійного фонду України в м. Івано-Франківську повідомляє, що 15.11.2017 року в Головном[...]

Нові підходи до відходів

smittj-6В Івано-Франківську змінять систему збору і утилізації сміття
Найближчим часом департамент комунального господарства, транспорту і зв’язку розпочне реформу системи поводження з твердими побутовими відходами. Найперше це стосуватиметься зміни структури тарифів та графіків вивезення ТПВ і підходу до збору та утилізації будівельного сміття й так званих негабаритних відходів. Плату за вивезення ТПВ мешканцям нараховуватимуть не з розрахунку за кубометр, а за кілограм. Водночас з тарифу виведуть плату за вивезення і утилізацію будівельного сміття і заборонять його викидати у звичайні сміттєві контейнери, а негабаритні відходи мешканці зможуть виносити на контейнерні майданчики у визначені дні та години лише два рази на місяць.

Проблеми з вчасним вивезенням сміття у Івано-Франківську з перемінними успіхами намагаються вирішити роками. Не секрет, що сміттєві контейнери дуже часто бувають переповненими. Тому, виносячи сміття, люди просто зсипають його біля них. А ще контейнерні майданчики дуже швидко обростають купами так званих негабаритних відходів – гіллями, старими меблями і технікою та різноманітним будівельним сміттям після ремонту квартир. І не завжди все накопичене сміття вдається вчасно вивозити. Керівники фірм-вивізників ТПВ якраз найбільше й нарікають на негабаритні відходи, будівельне сміття і так звані змети з доріг, які потрапляють на контейнерні майданчики і у контейнери, котрі для цього не передбачені. Не розраховані на перевезення таких відходів і сміттєвози, які через це ламаються і на довго виходять з ладу. Тому керівники автотранспортних підприємств, які вивозять з міста сміття, вимагають від міської влади вжити адекватних заходів і заборонити зносити та викидати такі відходи на звичайні контейнерні майданчики, а також розглянути можливість збільшення їхньої кількості та не приймати в експлуатацію новобудови без облаштування контейнерних майданчиків.
Заступник директора АТП 0928 – підприємства, яке вивозить найбільший об’єм сміття з міста, – Михайло Яцків каже, що найбільше будівельного сміття «продукують» новобудови. Він також наголошує, що більшість новобудов у місті здають в експлуатацію без контейнерних майданчиків, що автоматично збільшує навантаження на вже існуючі. А перший заступник директора «Автоколони 2222» Василь Савчак додає, що всі новобудови будівельники передають на обслуговування в основному приватним ЖЕО, які не поспішають укладати угоди на вивезення сміття з офіційними перевізниками, котрі обслуговують території, на яких з’являються нові багатоповерхівки. За словами М.Савчака, все це взагалі доходить до абсурду: у таких новобудовах ніхто офіційно не проживає, люди роблять ремонти, викидають будівельне сміття, і ніхто за його вивезення не платить. Навіть якщо хтось зі свідомих мешканців і наймає приватників для вивезення будівельного сміття, то вони з них беруть гроші і кажуть, що повезуть його на міське сміттєзвалище, а насправді викидають на найближчий контейнерний майданчик.
З тим, що у місті необхідно збільшити кількість контейнерних майданчиків і місць для збору негабаритних та будівельних відходів, погоджується й керівник муніципальної інспекції з благоустрою Степан Кукула. Однак з цим теж виникають проблеми, бо місто так щільно забудоване, що знайти місця для нових смітників, дотримуючись санітарних та інших норм і стандартів, уже практично не можливо. За словами С.Кукули, у місті наразі є понад 200 контейнерних майданчиків для сміття та визначено 14 місць для збору негабаритних відходів і будівельного сміття. Кілька років тому за кошти гранту Євросоюзу в рамках транскордонного співробітництва місто придбало шість великих контейнерів для негабаритного сміття місткістю 15 кубометрів, які розмістили у різних мікрорайонах, а також спеціальний автомобіль для їхнього транспортування. Однак, що таке шість, нехай і великих контейнерів для негабаритного сміття на весь Івано-Франківськ? Чи не тому негабаритним і будівельним сміттям мешканці захаращують всі звичайні контейнерні майданчики? І для того, щоб їх прибирати, лише АТП 0928 щоденно змушене виділяти п’ять власних великих машин і один навантажувач та додатково залучати техніку інших підприємств.
І все ж уже найближчим часом ситуація зі збором і вивезенням твердих побутових відходів у Івано-Франківську може докорінно змінитися. Як повідомив директор департаменту комунального господарства, транспорту і зв’язку Михайло Смушак, вже підготовлений проект рішення про реформування системи поводження з побутовими відходами, який міськвиконком повинен розглянути до кінця лютого. Відповідно до нього, у місті заборонять викидати будівельні відходи на контейнерні майданчики, а з тарифу виведуть плату за їх вивезення і утилізацію. На переконання М.Смушака, це буде справедливо, оскільки ремонти мешканці проводять раз на кілька років, а не щомісяця.  Щоб вивезти будівельне сміття, мешканцям необхідно буде замовити машину у визначеного перевізника, який обслуговує ту чи іншу територію, і плата за це буде здійснюватися уже по факту за заявочним принципом. Щодо негабаритних відходів, то мешканці зможуть виносити їх на контейнерні майданчики у визначені дні та години лише два рази на місяць, а перевізники ТПВ їх у той же день забиратимуть. При цьому на спеціально відведені місця для збору негабаритного і будівельного сміття, кількість яких збільшили до 25-ти, виносити чи звозити такі відходи і надалі можна буде щоденно. Таким чином у звичайні контейнери можна буде викидати тільки побутове сміття і то лише у зав’язаних пакетах, а не насипом. Водночас за порушення вищеперелічених заборон і нових правил поводження з побутовими відходами планується посилити адміністративну відповідальність та накладати за це максимальні штрафи.
Як наголошує М.Смушак, впровадженню вищенаведених рішень передуватиме широка інформаційна кампанія та висвітлення у засобах масової інформації як нових порядків збору і утилізації твердих побутових відходів, так і відповідальності за їхнє порушення. Також будуть виготовлені відповідні інформаційні таблички, які розмістять на будинках і контейнерних майданчиках.
Іван ГІРАК
Фото Тараса ЯКОВИНА

Поділитись:
  • Добавить ВКонтакте заметку об этой странице
  • Мой Мир
  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • В закладки Google
  • Одноклассники