КАТЕГОРІЇ ПУБЛІКАЦІЙ

Останні новини

У міській раді новий депутат

У міській раді новий депутат

03:38:58, 12 Грудень 2018

Екс-мера Івано-Франківська у депутатському корпусі міської ради замінив його колишній заступник. [...]

Вакцини в дефіциті

Вакцини в дефіциті

09:16:26, 11 Листопад 2018

В Івано-Франківську закінчуються вакцини проти кору для дітей. Про це повідомила начальник міського [...]

Студентки ПНУ змагатимуться у Китаї

Студентки ПНУ змагатимуться у Китаї

08:28:42, 11 Листопад 2018

Жіноча збірна України серед студентів вирушила на етап Всесвітньої університетської ліги з баскетбол[...]

Парк для індустрії

Парк для індустрії

08:58:58, 11 Листопад 2018

Івано-Франківськ планує викупити 14 га землі для створення у Хриплинській промисловій зоні індустріа[...]

Очікували більшого

Очікували більшого

08:04:56, 10 Жовтень 2018

З червня на сортувальній лінії міського сміттєзвалища відсортували дві тисячі тонн вторсировини. [...]

У стилі «Етно»

У стилі «Етно»

04:02:20, 7 Липень 2018

Завтра в Івано-Франківську відбудеться третій фестиваль мистецтв «Купальська ніч».Через реконструкці[...]

No thumbnail available

«Дій сьогодні. Місяць жіночого здоров’я»

10:06:58, 6 Червень 2018

Під такою назвою в Івано-Франківську протягом місяця тривала медична програма, яку вперше започаткув[...]

No thumbnail available

Зарплату виводять з тіні

12:22:09, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську зростає кількість офіційно оформлених найманих працівників та зменшується кількі[...]

Пластиком і фарбою

Пластиком і фарбою

12:21:22, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську за понад п’ять мільйонів гривень нанесуть дорожню розмітку на 64 вулицях. Про ц[...]

Кольорово, музично, драйвово

Кольорово, музично, драйвово

12:18:14, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську запланували цікаву спортивно-музично-освітню програму до Дня молоді. Як повідом[...]

Одне місто не може бути щасливим

SadovyjМер Львова Андрій Садовий в Івано-Франківську похвалив каву, порадив нашому меру розвивати летовище і зберігати пам’ятки архітектури, назвав «великою політикою» сміттєву блокаду, нарікав на недосконале законодавство для розвитку міст та вважає передчасними запитання про президентські амбіції. Приїхав він для участі в дискусії Urban Talks.

Під час спілкування з журналістами в одній з центрових кав’ярень Андрій Садовий смакував кавою і кілька разів схвально її оцінив. Як справжній львів’янин, у каві розуміється і каже не «смачна кава», а «добра». Навіть українців порівнював з кавою.
– Кава може бути гірка, може бути трошки солодка, може бути з кислинкою, але вона є справжня, – мав на увазі, що люди різні, і це нормально. – Ми такі є, які є. І я ніколи не нарікаю на українців. Треба сприймати людей такими, які вони є.

Схоже, за майже річну сміттєву блокаду ні на кого зла не тримає. Називає ту блокаду «великою політикою», заручниками якої стали і мери інших міст, яких примушували відмовляти Львову у допомозі.
Натомість пробує налагодити співпрацю між містами. Власне задля цього і виник проект Urban Talks (дискусійна платформа, спрямована на налагодження дружнього діалогу між українськими містами), у межах якого приїхав на Прикарпаття Андрій Садовий з командою, щоб з міським головою Івано-Франківська Русланом Марцінківим обмінятися успішними практиками розвитку своїх міст і домовитися про тіснішу кооперацію.
З кавою і кулінарними традиціями очільник Львова, приміром, пов’язує туристичні перспективи Івано-Франківська, що «має амбіції бути містом, яке може з радістю приймати гостей». А для цього радить розвивати летовище. Мовляв, коли буде по 20-30-50 авіарейсів на день, то значно більше буде інвесторів, і грошей, і туристів. Ну, щодо кількості, то одразу порівнюєш масштаби Львова та Івано-Франківська, і про самі цифри можна сперечатися. Але думка така: є летовище – є місто, і тому владі міста варто більше дбати про динаміку його розвитку.
– Сьогодні найкращий транспорт – це літак. Тому я щиро радив міському голові об’єднати зусилля з головою обласної адміністрації, головою ради і зробити все можливе і неможливе, щоб летовище мало розвиток.
Ще одна порада від Садового стосується пам’яток архітектури, які він називає діамантом і застерігає від спокуси бізнесу все забудувати (перебудувати). От тільки дещо уже припізніла порада для Івано-Франківська. Втім, досвід Львова, як шукати грантові кошти для реставрації старовинних будівель, може бути цінним.
Ділитися досвідом Андрій Садовий готовий з усіма, а чи це запишуть у площину його мерських справ чи партійних від «Самопомочі» – значення для нього не має.
Приміром, досвід виділення не землі, а грошової допомоги атовцям. Як часто земля стає причиною конфліктів, образ, непорозумінь – бачимо на прикладі багатьох міст. У Львові кожен з тих, хто повернувся з війни, отримує від міста не землю, а 100 тисяч гривень. В минулому і в цьому році на це витратили по 100 мільйонів гривень. Сім’ям, які втратили годувальника, і важко пораненим надають квартири.
– Якщо держава, яка воює, не дбає про вояків, які її захищають, ця держава майбутнього не має, – вважає Андрій Садовий.
Львів’яни сподівалися, що таку практику впровадять у межах держави. Наразі турбота про атовців покладена на органи місцевого самоврядування.
За словами мера Львова, держава взагалі міст не підтримує.
– У нас в державі нема жодної інституції, яка була би корисна для міст, –  каже Андрій Садовий зі свого 12-річного досвіду міського голови. – Дуже часто міста покинуті напризволяще і кожне місто самостійно вирішує свої проблеми. Нема жодної координації і нема жодного супроводу. А я переконаний, що власне міста є тою великою потужною силою, яка може вивести Україну на нову орбіту розвитку. Тому треба допомагати містам. У нас багато говорять про децентралізацію, а насправді цей процес зупинився два роки назад, тому що з кожним роком більше фінансових навантажень, а прав немає. Міста не мають жодних прав з питань громадської безпеки. Я би, наприклад, передав містам оперування місцевих податків і зборів. Я би більше повноважень давав містам, тому що вони якісніше ними будуть управляти.
– Одне місто не може бути щасливим, якщо інші міста чи країна є в складній ситуації, –  зазначає Андрій Садовий. – Треба робити зміни у всій країні.
І хоча розмови про участь в президентських перегонах вважає передчасними, зазначив, що партія «Самопоміч», лідером якої він є, на з’їзді прийняла рішення про участь і в президентських виборах, і в парламентських. При цьому не надто переймається рейтингами і прогнозами, яким «нема віри».
Ярина РУДКІВСЬКА

Поділитись:
  • Добавить ВКонтакте заметку об этой странице
  • Мой Мир
  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • В закладки Google
  • Одноклассники