КАТЕГОРІЇ ПУБЛІКАЦІЙ

Останні новини

No thumbnail available

Право на пенсію за віком з січня 2018 року

01:34:21, 2 Лютий 2018

Особи мають право на призначення пенсії за віком після досягнення віку 60 років за наявності страхов[...]

До уваги пенсіонерів

До уваги пенсіонерів

01:12:08, 1 Січень 2018

Управління Пенсійного фонду України в м..Івано-Франківську звертає увагу пенсіонерів, які отримують [...]

Багато насмітили

Багато насмітили

08:57:44, 1 Січень 2018

Міський голова Івано-Франківська відзначив роботу з прибирання міста після зустрічі Нового року «Мун[...]

Ветерани» виграли турнір Степана Бандери

Ветерани» виграли турнір Степана Бандери

08:21:12, 1 Січень 2018

30 грудня у спортивному залі КП «Муніципальний фізкультурно-оздоровчий центр» відбувся турнір з футз[...]

No thumbnail available

День пенсійного фонду відбувся в Прикарпатському університеті ім.В.Стефаника.

09:38:39, 12 Грудень 2017

На заході були присутніми представники управління ПФУ в м. Івано-Франківську, а саме заступник начал[...]

No thumbnail available

Звіт про виконання заходів, визначених Антикорупційною програмою Пенсійного фонду України на 2017 рік в управлінні Пенсійного фонду України в місті Івано-Франківську

09:37:14, 12 Грудень 2017

Виконання положень антикорупційної політики в управлінні Пенсійного фонду України в місті Івано-Фран[...]

No thumbnail available

Небезпека наближається до України!

12:06:20, 12 Грудень 2017

Управління  Держпродспоживслужби в м. Івано-Франківську  інформує про загрозу занесення  збудника за[...]

Новації в пенсійному законодавстві

Новації в пенсійному законодавстві

09:29:09, 12 Грудень 2017

11 жовтня поточного року набув чинності Закон України № 2148-VIII «Про внесення змін до Закону Украї[...]

No thumbnail available

До уваги платників!

08:05:52, 11 Листопад 2017

Управління Пенсійного фонду України в м. Івано-Франківську повідомляє, що 15.11.2017 року в Головном[...]

До уваги платників єдиного внеску!

До уваги платників єдиного внеску!

11:11:19, 10 Жовтень 2017

З 1 січня 2018 року набирають чинності зміни до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на [...]

Огляд починають із голови

Медичні протоколи, як свідчать самі медпрацівники, передбачають огляд пацієнта «з голови до п’ят». Проте положення натуропатії згідно із постановами Кацудзо Ніші твердить: «Здоров’я людини оцінюється станом шкірних покривів, мікроциркуляції органів та систем, якістю харчування, в тому числі екологією, психологією». На мій погляд, одне одному не суперечить.

Огляд голови з точки зору дерматовенерології, включає ретельне обстеження стану волосся: стержневого, щетинистого, пушкового, з використанням сучасних засобів, зокрема трихоскопа, дерматоскопа та інших за протоколом. А що можна там знайти – лупу чи …  гниди?

Педикульоз – це поширене паразитарне захворювання людей, збудником якого служать воші – комахи, що живляться кров’ю. До одного роду відносяться головні та платтяні воші, лобкові ж воші належать до іншого сімейства Phthiridae, а саме захврювання називається фтіріазом.
Соціальні моменти, особливо збільшення кількості безпритульних, сприяють поширенню цих захворювань. Зараження головним педикульозом відбувається при контакті із хворою людиною (прямий шлях) або при використанні речей (гребінь, шапка, білизна тощо).
Платтяні воші передаються з одягом. Вони покидають хворих з лихоманкою (це коли температура тіла вище 38,5 градуса), переповзають на нових господарів і можуть тиждень голодувати.
Лобковий педикульоз передається переважно при інтимному чи іншому близькому контакті, а також рідше через спільне використання білизни, одягу.
У своєму розвитку воші проходять через три стадії – яйця, личинки та імаго.
Педикульоз характеризується типовим перебігом захворювання: спочатку спостерігається свербіж. Він є наслідком алергічної реакції на слину, яку вводять воші при кровосмоктанні, і призводить до розчухування. Згодом появляються почервоніння, висипання, які нагадують папульозну кропив’янку в місцях кровосмоктання. Також ми спостерігаємо дерматити та екземи при тривалому перебігу та вторинні піодермії при «розчухах». Може спостерігатися ураження брів, повік, вушних раковин тощо, при фтіріазі воші виявляємо у волоссі лобка, нижній частині живота, вони також можуть переповзати на волосся під пахвами, на груди, бороду, вуса, брови, повіки.
Локалізація гнид на волоссі допомагає визначити давність захворювання. При середній швидкості росту волосся 0,5 мм/добу відкладені місяць тому гниди будуть знаходитися на відстані 1-1,5 сантиметра від шкіри. При огляді під лампою Вуда живі гниди дають перламутрово-біле світіння.
Для знищення вошей застосовують три методи:
1) хімічний метод із застосуванням педикулоцидів;
2) фізичний метод кип’ятіння, прасування білизни, прання при високій температурі (понад 60 градусів), повітряні, парові та комбіновані дезінфекційні, дезінсекційні камери;
3) механічний метод: стрижка, гоління, вичісування густим гребенем, крізь зубці якого пропускають ватний джгутик, змочений теплим розчином столового оцту (4,5-5%).
Батьки часто звертаються зі скаргами на неефективність тих чи інших препаратів. Зауважимо, що і в народній, і в традиційній медицині вказані фізичні та механічні методи боротьби з педикульозом. А для максимальної дії лікування необхідно використовувати названі методи паралельно, у комплексі з хімічним, а також ретельно виконувати всі схеми лікування згідно з інструкціями. Також зареєстровані випадки резистентності (стійкості) вошей до певних груп препаратів, що вимагає перегляду стратегії лікування. Іноді засоби з природними складниками можуть бути доволі ефективними.
Існує важливий універсальний принцип лікування педикульозу: лікування хворого проводять одночасно із протиепідемічними заходами у вогнищах для попередження повторної інвазії (зараження).
Дезінсекційні заходи в організованих колективах здійснює медичний персонал із залученням персоналу навчальних закладів. У сімейних вогнищах головного педикульозу дезінсекція проводиться силами населення.
Профілактика педикульозу складається з активного виявлення хворих при медичних оглядах різних груп населення, включаючи організовані колективи. Огляду на педикульоз підлягають усі хворі, які проходять амбулаторне і стаціонарне лікування у медичних закладах будь-якого профілю.
Важливим є дотримання санітарно-гігієнічного та протиепідемічного режимів у закладах побутового обслуговування населення (перукарні, косметичні салони тощо), а також санітарно-просвітницька робота.
Індивідуальна профілактика полягає в дотриманні правил особистої гігієни, таких як ретельний догляд за волоссям, шкірою, регулярна зміна білизни, використання індивідуальних гребенів, одягну.
Любов ЦИХ, лікар-дерматолог КЗ «Івано-Франківський обласний клінічний шкірно-венерологічний диспансер

Поділитись:
  • Добавить ВКонтакте заметку об этой странице
  • Мой Мир
  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • В закладки Google
  • Одноклассники