КАТЕГОРІЇ ПУБЛІКАЦІЙ

Останні новини

У міській раді новий депутат

У міській раді новий депутат

03:38:58, 12 Грудень 2018

Екс-мера Івано-Франківська у депутатському корпусі міської ради замінив його колишній заступник. [...]

Вакцини в дефіциті

Вакцини в дефіциті

09:16:26, 11 Листопад 2018

В Івано-Франківську закінчуються вакцини проти кору для дітей. Про це повідомила начальник міського [...]

Студентки ПНУ змагатимуться у Китаї

Студентки ПНУ змагатимуться у Китаї

08:28:42, 11 Листопад 2018

Жіноча збірна України серед студентів вирушила на етап Всесвітньої університетської ліги з баскетбол[...]

Парк для індустрії

Парк для індустрії

08:58:58, 11 Листопад 2018

Івано-Франківськ планує викупити 14 га землі для створення у Хриплинській промисловій зоні індустріа[...]

Очікували більшого

Очікували більшого

08:04:56, 10 Жовтень 2018

З червня на сортувальній лінії міського сміттєзвалища відсортували дві тисячі тонн вторсировини. [...]

У стилі «Етно»

У стилі «Етно»

04:02:20, 7 Липень 2018

Завтра в Івано-Франківську відбудеться третій фестиваль мистецтв «Купальська ніч».Через реконструкці[...]

No thumbnail available

«Дій сьогодні. Місяць жіночого здоров’я»

10:06:58, 6 Червень 2018

Під такою назвою в Івано-Франківську протягом місяця тривала медична програма, яку вперше започаткув[...]

No thumbnail available

Зарплату виводять з тіні

12:22:09, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську зростає кількість офіційно оформлених найманих працівників та зменшується кількі[...]

Пластиком і фарбою

Пластиком і фарбою

12:21:22, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську за понад п’ять мільйонів гривень нанесуть дорожню розмітку на 64 вулицях. Про ц[...]

Кольорово, музично, драйвово

Кольорово, музично, драйвово

12:18:14, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську запланували цікаву спортивно-музично-освітню програму до Дня молоді. Як повідом[...]

Огляд починають із голови

Медичні протоколи, як свідчать самі медпрацівники, передбачають огляд пацієнта «з голови до п’ят». Проте положення натуропатії згідно із постановами Кацудзо Ніші твердить: «Здоров’я людини оцінюється станом шкірних покривів, мікроциркуляції органів та систем, якістю харчування, в тому числі екологією, психологією». На мій погляд, одне одному не суперечить.

Огляд голови з точки зору дерматовенерології, включає ретельне обстеження стану волосся: стержневого, щетинистого, пушкового, з використанням сучасних засобів, зокрема трихоскопа, дерматоскопа та інших за протоколом. А що можна там знайти – лупу чи …  гниди?

Педикульоз – це поширене паразитарне захворювання людей, збудником якого служать воші – комахи, що живляться кров’ю. До одного роду відносяться головні та платтяні воші, лобкові ж воші належать до іншого сімейства Phthiridae, а саме захврювання називається фтіріазом.
Соціальні моменти, особливо збільшення кількості безпритульних, сприяють поширенню цих захворювань. Зараження головним педикульозом відбувається при контакті із хворою людиною (прямий шлях) або при використанні речей (гребінь, шапка, білизна тощо).
Платтяні воші передаються з одягом. Вони покидають хворих з лихоманкою (це коли температура тіла вище 38,5 градуса), переповзають на нових господарів і можуть тиждень голодувати.
Лобковий педикульоз передається переважно при інтимному чи іншому близькому контакті, а також рідше через спільне використання білизни, одягу.
У своєму розвитку воші проходять через три стадії – яйця, личинки та імаго.
Педикульоз характеризується типовим перебігом захворювання: спочатку спостерігається свербіж. Він є наслідком алергічної реакції на слину, яку вводять воші при кровосмоктанні, і призводить до розчухування. Згодом появляються почервоніння, висипання, які нагадують папульозну кропив’янку в місцях кровосмоктання. Також ми спостерігаємо дерматити та екземи при тривалому перебігу та вторинні піодермії при «розчухах». Може спостерігатися ураження брів, повік, вушних раковин тощо, при фтіріазі воші виявляємо у волоссі лобка, нижній частині живота, вони також можуть переповзати на волосся під пахвами, на груди, бороду, вуса, брови, повіки.
Локалізація гнид на волоссі допомагає визначити давність захворювання. При середній швидкості росту волосся 0,5 мм/добу відкладені місяць тому гниди будуть знаходитися на відстані 1-1,5 сантиметра від шкіри. При огляді під лампою Вуда живі гниди дають перламутрово-біле світіння.
Для знищення вошей застосовують три методи:
1) хімічний метод із застосуванням педикулоцидів;
2) фізичний метод кип’ятіння, прасування білизни, прання при високій температурі (понад 60 градусів), повітряні, парові та комбіновані дезінфекційні, дезінсекційні камери;
3) механічний метод: стрижка, гоління, вичісування густим гребенем, крізь зубці якого пропускають ватний джгутик, змочений теплим розчином столового оцту (4,5-5%).
Батьки часто звертаються зі скаргами на неефективність тих чи інших препаратів. Зауважимо, що і в народній, і в традиційній медицині вказані фізичні та механічні методи боротьби з педикульозом. А для максимальної дії лікування необхідно використовувати названі методи паралельно, у комплексі з хімічним, а також ретельно виконувати всі схеми лікування згідно з інструкціями. Також зареєстровані випадки резистентності (стійкості) вошей до певних груп препаратів, що вимагає перегляду стратегії лікування. Іноді засоби з природними складниками можуть бути доволі ефективними.
Існує важливий універсальний принцип лікування педикульозу: лікування хворого проводять одночасно із протиепідемічними заходами у вогнищах для попередження повторної інвазії (зараження).
Дезінсекційні заходи в організованих колективах здійснює медичний персонал із залученням персоналу навчальних закладів. У сімейних вогнищах головного педикульозу дезінсекція проводиться силами населення.
Профілактика педикульозу складається з активного виявлення хворих при медичних оглядах різних груп населення, включаючи організовані колективи. Огляду на педикульоз підлягають усі хворі, які проходять амбулаторне і стаціонарне лікування у медичних закладах будь-якого профілю.
Важливим є дотримання санітарно-гігієнічного та протиепідемічного режимів у закладах побутового обслуговування населення (перукарні, косметичні салони тощо), а також санітарно-просвітницька робота.
Індивідуальна профілактика полягає в дотриманні правил особистої гігієни, таких як ретельний догляд за волоссям, шкірою, регулярна зміна білизни, використання індивідуальних гребенів, одягну.
Любов ЦИХ, лікар-дерматолог КЗ «Івано-Франківський обласний клінічний шкірно-венерологічний диспансер

Поділитись:
  • Добавить ВКонтакте заметку об этой странице
  • Мой Мир
  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • В закладки Google
  • Одноклассники