КАТЕГОРІЇ ПУБЛІКАЦІЙ

Останні новини

No thumbnail available

Твереза думка

12:20:37, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську необхідно створити кризовий центр для тимчасового перебування людей у стані алко[...]

No thumbnail available

Опікова травма у дітей

09:53:50, 6 Червень 2018

15-23 вересня 2018 року у медичному центрі «Medicover» (м. Львів) вже увосьме працюватимуть лікарі з[...]

Імунітет на весь рік

Імунітет на весь рік

09:43:12, 6 Червень 2018

З настанням літа усі ми прагнемо поласувати корисними ягодами і фруктами, котрі містять багато вітам[...]

Три відзнаки відомого прозаїка

Три відзнаки відомого прозаїка

10:52:23, 6 Червень 2018

Відбулося нагородження переможців міжнародного літературного конкурсу «Коронація слова-2018». Два ро[...]

No thumbnail available

Перепони інвестиціям

10:46:07, 6 Червень 2018

У Івано-Франківську бракує великих земельних ділянок та вільних виробничих площ, які б можна було за[...]

Майже готова

Майже готова

09:56:42, 6 Червень 2018

Вулицю Станіславську після капітального ремонту відкриють через два тижні. Про це повідомив директо[...]

Місто квітне і зеленіє

Місто квітне і зеленіє

09:54:39, 6 Червень 2018

За три останні роки в Івано-Франківську посадили 1927 дерев та чотири тисячі кущів, з яких не прижил[...]

No thumbnail available

Зміна вивісок

09:49:22, 6 Червень 2018

На позачерговій сесії депутати міської ради змінили назви однієї комунальної установи та трьох навча[...]

Надмірна старанність

Надмірна старанність

06:29:06, 6 Червень 2018

В сучасному Івано-Франківську час від часу виникають скандали через примусове збирання грошей з бать[...]

No thumbnail available

Злодій під ліжком

06:27:40, 6 Червень 2018

У 1904 р. мешканець Богородчан Маркус Проппер приїхав до Станиславова і зупинився в готелі «Європейс[...]

Огляд починають із голови

Медичні протоколи, як свідчать самі медпрацівники, передбачають огляд пацієнта «з голови до п’ят». Проте положення натуропатії згідно із постановами Кацудзо Ніші твердить: «Здоров’я людини оцінюється станом шкірних покривів, мікроциркуляції органів та систем, якістю харчування, в тому числі екологією, психологією». На мій погляд, одне одному не суперечить.

Огляд голови з точки зору дерматовенерології, включає ретельне обстеження стану волосся: стержневого, щетинистого, пушкового, з використанням сучасних засобів, зокрема трихоскопа, дерматоскопа та інших за протоколом. А що можна там знайти – лупу чи …  гниди?

Педикульоз – це поширене паразитарне захворювання людей, збудником якого служать воші – комахи, що живляться кров’ю. До одного роду відносяться головні та платтяні воші, лобкові ж воші належать до іншого сімейства Phthiridae, а саме захврювання називається фтіріазом.
Соціальні моменти, особливо збільшення кількості безпритульних, сприяють поширенню цих захворювань. Зараження головним педикульозом відбувається при контакті із хворою людиною (прямий шлях) або при використанні речей (гребінь, шапка, білизна тощо).
Платтяні воші передаються з одягом. Вони покидають хворих з лихоманкою (це коли температура тіла вище 38,5 градуса), переповзають на нових господарів і можуть тиждень голодувати.
Лобковий педикульоз передається переважно при інтимному чи іншому близькому контакті, а також рідше через спільне використання білизни, одягу.
У своєму розвитку воші проходять через три стадії – яйця, личинки та імаго.
Педикульоз характеризується типовим перебігом захворювання: спочатку спостерігається свербіж. Він є наслідком алергічної реакції на слину, яку вводять воші при кровосмоктанні, і призводить до розчухування. Згодом появляються почервоніння, висипання, які нагадують папульозну кропив’янку в місцях кровосмоктання. Також ми спостерігаємо дерматити та екземи при тривалому перебігу та вторинні піодермії при «розчухах». Може спостерігатися ураження брів, повік, вушних раковин тощо, при фтіріазі воші виявляємо у волоссі лобка, нижній частині живота, вони також можуть переповзати на волосся під пахвами, на груди, бороду, вуса, брови, повіки.
Локалізація гнид на волоссі допомагає визначити давність захворювання. При середній швидкості росту волосся 0,5 мм/добу відкладені місяць тому гниди будуть знаходитися на відстані 1-1,5 сантиметра від шкіри. При огляді під лампою Вуда живі гниди дають перламутрово-біле світіння.
Для знищення вошей застосовують три методи:
1) хімічний метод із застосуванням педикулоцидів;
2) фізичний метод кип’ятіння, прасування білизни, прання при високій температурі (понад 60 градусів), повітряні, парові та комбіновані дезінфекційні, дезінсекційні камери;
3) механічний метод: стрижка, гоління, вичісування густим гребенем, крізь зубці якого пропускають ватний джгутик, змочений теплим розчином столового оцту (4,5-5%).
Батьки часто звертаються зі скаргами на неефективність тих чи інших препаратів. Зауважимо, що і в народній, і в традиційній медицині вказані фізичні та механічні методи боротьби з педикульозом. А для максимальної дії лікування необхідно використовувати названі методи паралельно, у комплексі з хімічним, а також ретельно виконувати всі схеми лікування згідно з інструкціями. Також зареєстровані випадки резистентності (стійкості) вошей до певних груп препаратів, що вимагає перегляду стратегії лікування. Іноді засоби з природними складниками можуть бути доволі ефективними.
Існує важливий універсальний принцип лікування педикульозу: лікування хворого проводять одночасно із протиепідемічними заходами у вогнищах для попередження повторної інвазії (зараження).
Дезінсекційні заходи в організованих колективах здійснює медичний персонал із залученням персоналу навчальних закладів. У сімейних вогнищах головного педикульозу дезінсекція проводиться силами населення.
Профілактика педикульозу складається з активного виявлення хворих при медичних оглядах різних груп населення, включаючи організовані колективи. Огляду на педикульоз підлягають усі хворі, які проходять амбулаторне і стаціонарне лікування у медичних закладах будь-якого профілю.
Важливим є дотримання санітарно-гігієнічного та протиепідемічного режимів у закладах побутового обслуговування населення (перукарні, косметичні салони тощо), а також санітарно-просвітницька робота.
Індивідуальна профілактика полягає в дотриманні правил особистої гігієни, таких як ретельний догляд за волоссям, шкірою, регулярна зміна білизни, використання індивідуальних гребенів, одягну.
Любов ЦИХ, лікар-дерматолог КЗ «Івано-Франківський обласний клінічний шкірно-венерологічний диспансер

Поділитись:
  • Добавить ВКонтакте заметку об этой странице
  • Мой Мир
  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • В закладки Google
  • Одноклассники