КАТЕГОРІЇ ПУБЛІКАЦІЙ

Останні новини

Вакцини в дефіциті

Вакцини в дефіциті

09:16:26, 11 Листопад 2018

В Івано-Франківську закінчуються вакцини проти кору для дітей. Про це повідомила начальник міського [...]

Студентки ПНУ змагатимуться у Китаї

Студентки ПНУ змагатимуться у Китаї

08:28:42, 11 Листопад 2018

Жіноча збірна України серед студентів вирушила на етап Всесвітньої університетської ліги з баскетбол[...]

Парк для індустрії

Парк для індустрії

08:58:58, 11 Листопад 2018

Івано-Франківськ планує викупити 14 га землі для створення у Хриплинській промисловій зоні індустріа[...]

Очікували більшого

Очікували більшого

08:04:56, 10 Жовтень 2018

З червня на сортувальній лінії міського сміттєзвалища відсортували дві тисячі тонн вторсировини. [...]

У стилі «Етно»

У стилі «Етно»

04:02:20, 7 Липень 2018

Завтра в Івано-Франківську відбудеться третій фестиваль мистецтв «Купальська ніч».Через реконструкці[...]

No thumbnail available

«Дій сьогодні. Місяць жіночого здоров’я»

10:06:58, 6 Червень 2018

Під такою назвою в Івано-Франківську протягом місяця тривала медична програма, яку вперше започаткув[...]

No thumbnail available

Зарплату виводять з тіні

12:22:09, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську зростає кількість офіційно оформлених найманих працівників та зменшується кількі[...]

Пластиком і фарбою

Пластиком і фарбою

12:21:22, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську за понад п’ять мільйонів гривень нанесуть дорожню розмітку на 64 вулицях. Про ц[...]

Кольорово, музично, драйвово

Кольорово, музично, драйвово

12:18:14, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську запланували цікаву спортивно-музично-освітню програму до Дня молоді. Як повідом[...]

No thumbnail available

Автоматизовані системи зв’язку – для місцевих громад

12:17:33, 6 Червень 2018

Кожен з нас знає, наскільки потрібними у сучасному світі  є засоби комунікації та зв’язку. Особливо [...]

Огляд зарубіжної преси

Le Monde:
 Міністри оборони європейських країн проти військової підтримки України
Минулого четверга у Брюсселі відбулася зустріч міністрів оборони країн-членів НАТО. Деякі з них висловили свою незгоду з ідеєю відправки озброєння армії України.
Міністр оборони Італії Роберта Пінотті чітко представила позиції Риму: «Ми повинні намагатися знизити температуру конфлікту, а не підняти її.» Та ж історія із німецькою колегою Пінотті – Урсулою фон дер Лаєн, яка закликає до «сильного політичного і економічного тиску на сепаратистів і Росію, щоб вирішити проблему не на полі битви». Міністр оборони Нідерландів Жанін Хенніс-Пласшерт  також вважає, що «діалог політиків є єдиним виходом з цієї кризи».

Українські чиновники зверталися до Атлантичного союзу, щоб країни-члени забезпечили військову техніку для боротьби з проросійським сепаратистським повстанням. У Москві Міністерство закордонних справ підкреслило, що будь-яка поставка такого обладнання буде вважатися загрозою для безпеки Росії.

DailyTelegraph:
Кінець м’якої сили
Смерті людей з авіалайнера, збитого в українському небі, символізують кінець «м’якої сили» Великої Британії.
Вдавшись до «м’якої сили», Британія та її американські союзники спробували переформатувати світ, наприклад, в Афганістані та Іраку, і зазнали поразки, тому в Лондоні виникла нова доктрина. Вона полягала не в інтервенціях, а в силі переконання.
Проте автор вважає, що така політика не принесла результатів: “М’яка сила – це лише евфемізм до відсутності сили як такої, або евфемізм до нашого небажання використовувати силу, якою володіємо”. “Цей світ горить, а звична реакція Британії – сидіти і дивитися, як він палає”, – веде далі він. Таку позицію сповідують не лише в уряді, але й серед громадськості. “Наш новий девіз – навіщо втягуватися?” Тепер думка про те, що британський прем’єр впливає на міжнародну політику, викликає сміх, – пише газета.

The Washington Post:
Буде чи не буде військова підтримка Києва Білим домом?
Президент США Барак Обама досі проти відправки смертельної військової допомоги в Україну, але посилення бойових дій у Східній Україні стимулювало Білий дім по-новому поглянути на поставки в Україну такої допомоги, сказав високопоставлений чиновник адміністрації.
Американський чиновник, який наполягав на анонімності, оскільки він не був уповноважений обговорювати це питання публічно, сказав, що Обама переглядає ідею відправки смертельної допомоги Україні, але як і раніше є сумніви з приводу ефективності цього кроку і ризики, пов'язані з загостренням відносин між США і Росією. Президент також стверджував, що ніяка кількість озброєння українців не поставить їх на одному рівні з військовою доблестю Росії.
США досі обмежує свої поставки для українських військових нелетальної допомоги, такі як газові маски і радіолокаційної техніки з метою виявлення ворожого вогню.
Виступаючи в Москві, Костянтин Косачев, голова комітету у закордонних справах у верхній палаті російського парламенту, попередив Вашингтон, що поставки бойової зброї в Україну призведе до «подальшої ескалації конфлікту».

NBC News:
 Щоб вирішити українську кризу потрібно більше,  ніж зброї
Допоки Білий дім вирішує, чи слід озброювати українські війська у боротьбі проти проросійських заколотників, командир армії США в Європі Генерал-лейтенант Бен Ходжес розповів, що «не є стратегією одна тільки поставка зброї.»
Він сказав, що війська України терміново потребують деякої військової техніки та навчання, але мирне політичне рішення буде найбільш бажаним способом для припинення конфлікту.
«Дипломатичний тиск, економічний тиск, ті всі частини стратегії», – сказав Ходжес. «Найголовніше, щоб визначити, які відносини ми хочемо мати з Росією».
Ештон Картер, який, як очікується, буде затверджений  новим міністром оборони, минулого тижня сказав комітету сенату США, що він буде розглядати збільшення американської військової допомоги Україні, у тому числі смертельної зброї».

GazetaWyborcza
Не повторити наївність
Польща: звиклий до миру та спокою Європейський Союз не має ні рішучості, ні усвідомлення зростаючої небезпеки. Повторюється схема віри, що чудовисько можна заспокоїти. Ми не повинні повторити наївність інтелектуальних еліт у ставленні до Гітлера та Сталіна

Переклад – Назарій ХАРУК,  Василь ЮРЧИШИН,  студенти Прикарпатського національного університету, факультет міжнародних відносин

Поділитись:
  • Добавить ВКонтакте заметку об этой странице
  • Мой Мир
  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • В закладки Google
  • Одноклассники