КАТЕГОРІЇ ПУБЛІКАЦІЙ

Останні новини

У стилі «Етно»

У стилі «Етно»

04:02:20, 7 Липень 2018

Завтра в Івано-Франківську відбудеться третій фестиваль мистецтв «Купальська ніч».Через реконструкці[...]

No thumbnail available

«Дій сьогодні. Місяць жіночого здоров’я»

10:06:58, 6 Червень 2018

Під такою назвою в Івано-Франківську протягом місяця тривала медична програма, яку вперше започаткув[...]

No thumbnail available

Зарплату виводять з тіні

12:22:09, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську зростає кількість офіційно оформлених найманих працівників та зменшується кількі[...]

Пластиком і фарбою

Пластиком і фарбою

12:21:22, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську за понад п’ять мільйонів гривень нанесуть дорожню розмітку на 64 вулицях. Про ц[...]

Кольорово, музично, драйвово

Кольорово, музично, драйвово

12:18:14, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську запланували цікаву спортивно-музично-освітню програму до Дня молоді. Як повідом[...]

No thumbnail available

Автоматизовані системи зв’язку – для місцевих громад

12:17:33, 6 Червень 2018

Кожен з нас знає, наскільки потрібними у сучасному світі  є засоби комунікації та зв’язку. Особливо [...]

No thumbnail available

Перукарський регрес

09:38:14, 6 Червень 2018

За старої доброї Австрії у порядних перукарнях Станиславова кожному постійному клієнтові виділяли ок[...]

Сейфова «війна»

Сейфова «війна»

09:10:47, 6 Червень 2018

У 1914 р. станиславівська преса повідомила про незвичайне змагання, яке відбувалося в тодішній Австр[...]

No thumbnail available

Твереза думка

12:20:37, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську необхідно створити кризовий центр для тимчасового перебування людей у стані алко[...]

No thumbnail available

Опікова травма у дітей

09:53:50, 6 Червень 2018

15-23 вересня 2018 року у медичному центрі «Medicover» (м. Львів) вже увосьме працюватимуть лікарі з[...]

Олег ЧИГЕР: «Хочеться нових вершин, нових гастролей, горизонтів»

Chigir-10Чи не кожен артист, котрий здобув певне визнання та віднайшов своє місце на естраді, намагається передати свій талант іншим. Для цього відкриваються вокальні студії, школи тощо. Нещодавно запрацювала школа естрадного вокалу молодого співака Олега Чигера. Ще не так давно хлопець сам проходив щаблі до вершини співочого олімпу. Сьогодні розмовляємо із Олегом про творчість, музику, талант і, звичайно, успіх.

– Олеже, нещодавно ти оголосив набір у школу естрадного вокалу дітей віком від шести років. Під час навчання планується проведення майстер-класів із відомими українськими виконавцями. Хто із відомих артистів погодився на такі майстер-класи?

– Насправді моя школа естрадного вокалу функціонує протягом року. Справа в тому, що я оголошую додаткові набори. Кількість місць обмежена, бо вже є чимало дітей, котрі займаються. Майстер-класи проводять мої друзі-артисти. Найперше це моя найкраща подруга в житті і на сцені Алла Івашина, а також Ірина Лончина, Христина Яцук, Василь Михайлович, дует «Гардамани».
– Чи є вже якісь перші кроки та маленькі результати?
– Мої дітки вже посідали призові місця на різних пісенних конкурсах та фестивалях. Найсвіжішим досягненням моїх вихованців є те, що Ліда Личагіна перемогла в інтернет-голосуванні проекту «Голос діти». Тому у наступний проект вона потрапляє без додаткового відбору зразу на «сліпі» прослуховування.
– Твоя співоча кар’єра зростає під пильним оком сім’ї. Чи не заважає розвитку батько-продюсер?
– Ні, не заважає. Ми вже стільки років працюємо у такому плідному тандемі. Зрештою, батько написав музику для декількох моїх пісень. Він мені постійно щось підказує, радить. Людина, котрій можна повністю довіритись у творчості, – це мій тато Олександр Михайлович. Насправді, я дуже вдячний йому за те, що він допомагає і дає стимул для роботи. Моя сім’я взагалі підставляє мені потужне плече.
– Яку ношу він бере на себе? Твоя справа тільки співати?
– Ми спільно узгоджуємо, радимося, які пісні співати, де і коли робити концерти.
– У чому проявляються амбіції Олега Чигера як співака? Ставиш перед собою якісь плани щодо підкорення естрадних сходинок чи виходу на вищий рівень?
– По життю я йду поступово. Починав свою творчість із участі у районних та обласних конкурсах, потім брав участь у всеукраїнських та міжнародних. За плечима вже є і успішні телепроекти, і гастролі, об’їздив майже половину Італії. Тепер запрошують із концертами в Іспанію та Францію. Це все також у майбутньому. Хочеться нових вершин, нових гастролей, горизонтів. У мене є вже своя сформована публіка, слухачі, котрі мене знають і люблять. А мої амбіції проявляються хіба що у прагненні великого сольного концерту із живим оркестром в Палаці «Україна», а ще краще у Палаці спорту. Це була би своєрідна риска у моїй творчості. Думаю, так я зміг би доказати самому собі, що я в житті все роблю правильно.
– Але ж для реалізації таких амбітних планів потрібно мати шанувальників творчості як мінімум по всій Україні.
– Я належу до тієї когорти співаків, котрі успішно гастролюють на Західній Україні. Думаю, це дозволило б мені частково наповнити зал глядачами перш за все із Західної України.
– Поділися, будь ласка, власним рецептом успіху. Як молодому, не обділеному талантом, юнакові можна самореалізовуватися і вголос заявити про себе як про достойного конкурента на сцені? Що для цього потрібно?
– Мене дуже дивують молоді артисти, котрі переконані, що все робиться за гроші. Це неправда. Можу доказати на власному життєвому прикладі. Це дуже важкий тернистий шлях. Найперше треба мати хорошого викладача вокалу. Хлопцям серйозно займатися вокалом бажано після мутації голосу. Не хвалюся, але маю два червоні дипломи і готуюся до захисту кандидатської дисертації. Я не сидів, склавши руки. Тому для досягнення якогось результату треба добре працювати, читати багато художньої літератури, відвідувати виставки, ходити в театр. А ще треба бути впертим і впевненим у своїх силах. Повірте, двері відкриваються тоді, коли у них стукають. Саме так можна чогось добиватися у житті, інакше ні.
– Погодься, що професія артиста – це завжди ризик, особливо це стосується найперше голосових зв'язок. У твоїй практиці таке вже бувало напередодні сольного концерту. Як борешся із професійними хворобами?
– Оскільки я пишу дисертацію із вокалу, тому є обізнаним у цій справі. Ніколи ще у мене не було такого, щоби без причини пропав голос. Я стежу за своїм голосом, правильно харчуюся, відвідую спортзал. А найбільше впливають на голос хвилювання і нерви. Справді, зі мною таке було, але, слава Богу, у 2012 році концерт успішно відбувся.
– Олеже, ти пропагуєш свою творчість як неокласику. Ти співаєш пісні наших краян, а також композиторів зі столиці. Як складається співпраця із авторами пісень? Які умови вони виставляють? Чи дорого обходяться пісні?
– До мене дуже велика увага авторів та композиторів. Це, напевно, через тембр голосу, його постановку, яка дозволяє виконувати різний репертуар. Мені надсилають велику кількість текстів, котрими я ділюся з початківцями, своїми учнями і студентами. Є композитори, котрі мені дають пісні безкоштовно, лише заради їхньої реклами під час концертів. Співпрацюю із місцевими поетами та композиторами, але називати їх не хочу, бо боюся когось забути. Трохи сам починаю писати і музику, і тексти. А щодо ціни, то загалом найчастіше вдається домовитися із авторами.
– Твої пісні не крутять по радіо. Вони неформат?
– Часто стикаюся з тим, що мене запрошують на радіо для інтерв’ю. Залишаю їм свої пісні, мені обіцяють їх крутити. Є у моєму репертуарі твори, котрі можуть підходити абсолютно під будь-який формат радіостанції. Час від часу можна почути хіба на радіо «Дзвони».
– Ти говориш про те, що треба бути співаком 24 години на добу. А чи не буває забагато музики?
– У житті я займаюся різними справами, не тільки музикою та творчістю. Люблю з друзями і футбол пограти, і відвідую виставки, театр, люблю подорожувати. Загалом намагаюся наповнювати своє життя різними моментами, а не тільки музикою.
– В Івано-Франківську відбувається чимало різноманітних світських заходів. І ти всюди встигаєш, про що свідчать світлини у соціальних мережах. Це додає популярності чи ти таким чином знайомишся із потенційними супутницями життя?
– Я часто буваю на таких заходах, бо в мене багато друзів. Це і власники різних закладів, модельних шкіл, люди з різних сфер життя. Я з радістю відгукуюся на запрошення. Що стосується особистого життя, то я не шукаю дівчину на таких заходах, бо в особистому житті у мене все добре і спокійно.
– Часто тебе називають золотим або кришталевим голосом Прикарпаття. Як ти ставишся до таких звань?
– З одного боку, це дуже приємно. Зрештою, я ніколи не зациклювався на тому, як мене оголошують. Коли запитують, то кажу: просто молодий артист Олег Чигер. Хоча я лауреат всеукраїнських і міжнародних естрадних конкурсів, все одно намагаюся не акцентувати на цьому уваги. Стараюся робити так, аби мене знали особисто: хто я такий і що співаю. Тільки таким чином я готовий торувати собі дорогу в шоу-бізнес.
– Хто є твоїм вчителем вокалу?
– Це викладач академічного вокалу Інституту мистецтв Михайло Стефанюк. Я йому завдячую усім. Так, зараз я відвідую майстер-класи різних артистів, викладачів, також читаю багато літератури. Але це все суто для власного розвитку.
– Наостанок розкажи, будь ласка, про благодійний фонд «З покликом у серці». Чим він займається? Кому допомагає?
– Я прагну в тилу допомагати нашим воїнам в АТО. Благодійний фонд «З покликом у серці» створювався для проведення благодійних концертів, підтримки обдарованої молоді. Коли минулого року виникла військова загроза для України, я не міг так просто сидіти, тому вирішив збирати кошти на допомогу армії. 15 січня ми надали допомогу батальйону спецпризначення УМВС України в Івано-Франківській області. Це були продукти харчування і засоби гігієни. Це не одноразова допомога, тому планую і надалі допомагати нашим хлопцям, чим зможу. Є також ще чимало планів, але не хочу наперед говорити, щоби це не було голослівно. Хочу допомагати учасникам АТО після реабілітації. Думаю, можна зробити навіть благодійний концерт для допомоги їм. Благодійний фонд буде займатися і іншими речами. Зокрема, планую подбати про озеленення своєї рідної Тисмениці.
– Чи є у тебе такі речі, про які ти найбільше мрієш?
– Моя єдина мрія всього життя – створити сім’ю і мати двох-трьох дітей. Я активно до цього йду. Завжди ставлю перед собою якусь мету і йду до неї поступово. Я трохи впертий, це, очевидно, тому, що за гороскопом я Лев. Цьому сприяють і лідерські якості. Я вважаю, що у житті можна добитися абсолютно всього і з Божою поміччю. Зараз, як і усі, я мрію про мир в Україні.

Розмовляв    Володимир БОДАК

Поділитись:
  • Добавить ВКонтакте заметку об этой странице
  • Мой Мир
  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • В закладки Google
  • Одноклассники