КАТЕГОРІЇ ПУБЛІКАЦІЙ

Останні новини

У міській раді новий депутат

У міській раді новий депутат

03:38:58, 12 Грудень 2018

Екс-мера Івано-Франківська у депутатському корпусі міської ради замінив його колишній заступник. [...]

Вакцини в дефіциті

Вакцини в дефіциті

09:16:26, 11 Листопад 2018

В Івано-Франківську закінчуються вакцини проти кору для дітей. Про це повідомила начальник міського [...]

Студентки ПНУ змагатимуться у Китаї

Студентки ПНУ змагатимуться у Китаї

08:28:42, 11 Листопад 2018

Жіноча збірна України серед студентів вирушила на етап Всесвітньої університетської ліги з баскетбол[...]

Парк для індустрії

Парк для індустрії

08:58:58, 11 Листопад 2018

Івано-Франківськ планує викупити 14 га землі для створення у Хриплинській промисловій зоні індустріа[...]

Очікували більшого

Очікували більшого

08:04:56, 10 Жовтень 2018

З червня на сортувальній лінії міського сміттєзвалища відсортували дві тисячі тонн вторсировини. [...]

У стилі «Етно»

У стилі «Етно»

04:02:20, 7 Липень 2018

Завтра в Івано-Франківську відбудеться третій фестиваль мистецтв «Купальська ніч».Через реконструкці[...]

No thumbnail available

«Дій сьогодні. Місяць жіночого здоров’я»

10:06:58, 6 Червень 2018

Під такою назвою в Івано-Франківську протягом місяця тривала медична програма, яку вперше започаткув[...]

No thumbnail available

Зарплату виводять з тіні

12:22:09, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську зростає кількість офіційно оформлених найманих працівників та зменшується кількі[...]

Пластиком і фарбою

Пластиком і фарбою

12:21:22, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську за понад п’ять мільйонів гривень нанесуть дорожню розмітку на 64 вулицях. Про ц[...]

Кольорово, музично, драйвово

Кольорово, музично, драйвово

12:18:14, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську запланували цікаву спортивно-музично-освітню програму до Дня молоді. Як повідом[...]

Олексій КАЙДА: «Нема ніякого розколу»

KajdaЗакінчення року Мавпи в Івано-Франківській міській раді означилося певними гримасами (розбіжностями, непорозуміннями) між депутатами і міським головою. Причина – стара, як світ – будівництво… 20 січня відбудеться друге пленарне засідання сесії, на якій розглядатимуться проекти рішень, що породили ряд запитань. Чи не підірвала ота своєрідна «мавпа з гранатою» депутатську більшість, чи не очікує її, а відповідно   виконавчий комітет переформатування? Про це і не тільки розмовляємо з заступником міського голови Олексієм Кайдою, який власне і відповідає за найбільш дражливу ділянку міської влади – землю, будівництво, архітектуру…

– Вже більше року ви працюєте в Івано-Франківську на посаді заступника міського голови. Чи прийняло вас місто? Ким себе почуваєте – мешканцем чи все-таки гостем?
– Напевне, багато залежить не тільки від мене, а й від оточуючих. Від людей, які звертаються з якихось професійних питань чи приходять зі звичайними побутовими питаннями. Краще, щоб оцінку давали вони, а не я. Що ж до себе, то скажу, що мені комфортно в місті працюється і живеться. Можливо дається взнаки те, що я довший час взагалі проживаю в Галичині (Олексій Кайда уродженець Запорізької області, – «ЗК»), а галицькі міста мало чим відрізняються. Ну, хіба що якимись елементами архітектури. Але загалом люди однакові чи у Львові, чи в Тернополі, чи в Івано-Франківську. Так що, думаю, я вже давно не гість.
– Минулого року в інтерв’ю «Західному кур’єру» ви своє призначення аргументували тим, що, мовляв, міський голова хоче, щоб напрямок архітектури, будівництва, земельних питань вела людина «не зв’язана жодними родинними чи бізнесовими зв’язками з місцевими елітами», «щоб відсікти ходаків, які б намагалися вирішити якісь свої особисті питання поза законом». Відсікли?..
– Відсікли. Я вам скажу так: ходаки були, є і будуть, але знову ж таки, так як було задумано, в мене тут немає жодних родинних стосунків чи бізнесових інтересів. Відповідно моє ставлення до будь- кого є однаковим. І хто б це не був, чи з якихось політичних сил, чи…
– …Чи представників будівельного бізнесу з профільної депутатської комісії…
– Немає різниці! Я ж кажу: чи це будівельники-депутати, чи це представники позаміськрадівських політичних сил – принцип моєї роботи завжди стосувався однакового підходу до всіх. Якщо питання законні – вони розглядаються, якщо не законні – до побачення. І як би не ходили, не заходили через когось там – не впливає. Можливо, тут робить свій відбиток і мій політичний досвід.
– Коли ви приймали справи, за вашими ж словами, заборгованість будівельних фірм перед бюджетом міста становила понад 40 млн. Як зараз?
– Відверто скажу: поступово заборгованість зменшується. Чому такий результат? Та тому, що принцип один для всіх. Хоч ти чий кум, брат, сват, але якщо ти маєш сплачувати  пайовий внесок, то ти маєш його сплачувати. Винятків нема ні для кого.
– У відсотковому відношенні наскільки зменшилася заборгованість?
– Ну, десь наполовину.
– Тим не менше за рік нової міської влади маємо й нові будівельні скандали. І найбільший з них пов'язаний з потенційною забудовою промзони колишнього асфальтного заводу фірмою, ниточки якої, за твердженням опонентів, тягнуться до куратора економічного блоку партії «Свобода» Ігоря Кривецького…
– Немає нових скандалів. Ця ситуація створена штучно. Дивує позиція людей, які живуть біля промислових об’єктів і не скаржаться на асфальтний сморід чи сморід гашеного вапна, а висловлюють незадоволення намаганням привести цю територію у місце комфортне для проживання. Місто розвивається. Хочу наголосити: ніхто не забудовує зелені зони, спортивні чи дитячі майданчики. Ота промислова зона вже роками стоїть в розвалинах. Там збираються наркомани. А коли хочеться зробити облагороджений мікрорайон разом з дитячими садочками, ігровими майданчиками, з добротними  дорогами, то виникають заперечення. Переконаний, тут більше політики, тому і починають когось сюди приплітати. Ділянка придбана на аук-ціоні, відповідно власники цієї земельної ділянки хочуть розпочати будівництво. Так, будівництво житлових будинків. Але ніхто не говорить про 33 будинки.
– 16 поверхів…
– Не знаю звідки виникла цифра – 33. Ви собі уявляєте якою мала би бути площа забудови?! Те ж саме щодо 16 поверхів. І це тоді, коли був наданий дозвіл тільки на розробку детального плану території. Не затвердження, а розробку. Зараз ухвалою суду рішення міської ради зупинено.
– Чому суд задовольнив позов прокуратури і визнав рішення сесії міської ради про надання дозволу на розробку ДПТ промзони на Макогона незаконним? Що тепер?
– Це потрібно питати юристів, які представляли інтереси міської ради в суді – вони дали б більш кваліфіковану відповідь. Були якісь моменти, скажемо так, технічні. І от через ті технічні моменти ухвалою суду рішення міської ради було зупинено. Міська рада подала апеляцію. Чекаємо рішення Апеля-ційного суду. Але ще раз наголошую: (я можу відповідати за рік роботи) жодна зелена зона, жодний дитячий чи спортивний майданчик не забудовується.
От візьмемо, наприклад, територію Промприладу… То що – краще нехай у центрі міста стоять розвалені приміщення, чи краще, коли на тій території постане дійсно сучасний комфортний мікрорайон. Вже бачите перший будинок, освітлено, поставили ялинку. Поступово територія облагороджується, поступово знімають той паркан, який вже давно  як більмо у оці в центрі міста. Там буде ще й багаторівнева парковка. Нам необхідно вирішувати проблему паркування. Можливо з часом зробимо центральну частину міста пішохідною не тільки у вихідні, а постійно. Адже є досвід європейських країн. Дивує, коли ми кричимо, що хочемо в Європу, а ось коли показується приклад як живе Європа, то чуємо: а навіщо нам та Європа потрібна. До речі, багаторівневих парковок ще немає ніде у містах Західної України. Ні у Львові, ні в Тернополі. Думаю, Івано-Франківськ буде першим містом, де буде споруджена така багаторівнева парковка. Зразу всі відчують, наскільки це комфортніше, наскільки зручніше. Хоча, якщо пригадаєте, також хтось був проти забудови території Примприладу. Але це питання вирішуємо поступово, ідемо крок за кроком і дійсно місто починає набувати зовсім іншого вигляду.
– Щодо Макогона, кажете, були «технічні моменти». Чи можна було їх уникнути? Адже ви не могли не передбачити реакцію опонентів, оскарження прокуратури… Спішили?..
– Ні, я б не сказав, що ми спішили. Питання щодо будівництва на Макогона «висить», напевне, ще з позаминулої каденції міської ради. Підготовчі документи щодо зведення житлових будинків на території колишньої промислової зони були затверджені ще тоді.
– Хочете сказати, що причина нинішньої дискусії полягає ще й в тому, що туди як інвестор планував зайти хтось інший?
– Абсолютно правильно. Не буду називати хто. Хоч хто лобіював це питання – не секрет.  Достатньо згадати, хто на сесії найбільше виступав і стверджував, що він готовий був там будувати ледь не парк. Хоча в нас є оригінал документів з його підписом. Фактично люди вже могли починати будівництво. Всі документи оформлені! Але ми вирішили піти не підло-підступно на зразок того, що запускаємо в хід документи з позаминулої каденції, а пішли офіційним шляхом. Тому – політичний підтекст у всьому цьому галасі – очевидний.
– Перше пленарне засідання останньої сесії наприкінці минулого року означилося ще одним скандалом. І знову – будівельне питання. 16 дозволів на розробку детальних планів території планувалося прийняти одним рішенням, що спричинило розходження навіть між міським головою і фракцією ВО «Свобода». Поясніть цю ситуацію…
– Я вам скажу. Це суто технічне питання. Ми зараз просто уніфікуємо нашу роботу. Це обговорювалося і на засіданні земельно-будівельної комісії. Ми говорили: виносимо одним рішенням, але голосувати будемо по кожному пункту окремо. Так в нас є по багатьох рішеннях. Скажімо, що стосується приватизації чи надання в оренду комунального майна. По кожному пункту, якщо є питання, голосування іде окремо. І потім голосується в цілому вже без тих пунктів, якщо в результаті дискусій і голосування, вони були виключені з проекту документа.
Депутати на минулій сесії забажали, щоб була візуалізація кожної земельної ділянки, візуалізація тих самих приміщень, які надаються в оренду. Нема питань. Ми готуємо на 20 число, коли відбудеться друге пленарне засідання сесії, візуалізацію, де буде показано як і що.
– Мабуть, якщо питання лише в цьому, то публічної дискусії на сесії можна було уникнути. А так стало очевидним, що більшість в міськраді тріщить по швах. Дискусія в сесійній залі також дала підстави говорити про певний розкол між міським головою і фракцією «Свобода».
– Нема ніякого розколу. Абсолютно нема розколу. Просто хтось був присутній на засіданні фракції, де це питання обговорювалося, хтось не зміг прийти – відповідно з цього і виникло непорозуміння.
– У «Свободі» завжди була залізна дисципліна. За вашими ж словами, дискусія в «Свободі» є лише до винесення питання на публічне обговорення…
– Та не було на сесії дискусії. Було побажання, щоб на наступній сесії рішення щодо ДПТ розглядалося з візуалізацією. На що ми сказали: добре, готується візуалізація. Все!
– Тобто на друге пленарне засідання щодо 16 ДПТ знову ж таки буде одне рішення?
– Абсолютно правильно. Але якщо виникне якесь питання по конкретному ДПТ, то буде обговорення і відповідно голосування.
Щоб не було 15, 20 рішень, які мають візуватися всіма службами, краще ми підготуємо один документ і кожен поставить свою візу. Щоб не ходили колами тут по міській раді, не збирали цілу пачку документів. Час змінюється. Раніше в нас не було електронного документо-обігу.
– Отже, дискусія знята?
– Абсолютно
– Як тоді поясните ініціативу міського голови про внесення змін у виконавчий комітет? Це може означати пошук нових політичних союзників, переформатування більшості… За деякою інформацією, в оновлений виконком можуть увійти представники «Самопомочі» та «УКРОПу»…
– Не стоїть питання переформатування більшості чи виконкому. Виникали питання у деяких депутатських груп, фракцій щодо, наприклад, надання інформації про роботу виконкому. На що ми відповіли: якщо хочете, ставимо питання про персональний склад і  якщо в когось будуть питання до членів виконкому, то ми готові розглядати на сесії. Після чого депутат сказав: у нас немає питань по персональному складу. Відповідно це питання  було знято.
– Але коли міський голова говорив, що є члени виконкому, які не систематично відвідують засідання, і це створює незручності в роботі, то, очевидно, він знав про кого говорить і, очевидно, це хтось із тих членів виконкому, хто делегований більшістю.
– Дивіться, більшість членів виконкому, окрім заступників міського голови, працюють на громадських засадах. Звісно, не завжди можуть бути присутніми на засіданні виконавчого комітету. В мене, наприклад, теж є багато пропусків. Чому? Офіційно я демобілізувався 30 березня, до виконання приступив 5 квітня. Фактично чотири місяці я не міг бути присутній на засіданнях виконкому. Це об’єктивні причини. Так само в інших членів виконкому є об’єктивні причини, чому вони бувають відсутні на засіданні виконкому. Тим не менш виконком працює.
– Словом, як зараз переконуєте читачів, так переконали і міського голову… І все-таки є відчуття того, що вам в Івано-Франківську після Верховної Ради, після головування в Тернопільській облраді – дещо скучно. В разі якихось чергових чи позачергових виборів будете балотуватися?
– Та ні, в Івано-Франківську не скучно. Є дуже багато роботи. Але якщо говорити щодо моєї особистої участі у якихось виборах, то зауважу: я людина команди, я член політвиконкому ВО «Свобода», заступник голови партії. Відповідно щодо подальшої моєї діяльності чи на ниві Івано-Франківська, чи на всеукраїнському рівні – це так само буде вирішуватися в комплексі. Я понад 23 роки в партії, понад 23 роки в обоймі, в команді.  Якщо було вирішено  забрати мене з депутата Львівської обласної ради і скерувати в Тернопіль з метою, щоб я очолив Тернопільську обласну раду, то я розумів, що так треба, і поїхав у Тернопіль. Потім було прийнято рішення, що я маю балотуватися по місту Тернопіль у Верховну Раду. Хоча в мене там ще каденції залишалося близько трьох років. Але партія вирішила! Тому, якщо партія вирішить, що мене треба скерувати до Верховної Ради, то значить так і буде.
– Від Івано-Франківська?
– Про це передчасно говорити.
– Коли, прогнозуєте, відбудуться вибори?
– Вибори зможуть відбутися, коли люди перестануть вірити всьому, що показують по телевізору.
– Значить дострокових не буде…
– Так, держава зараз використовує війну, як засіб стримування. І будь-який спротив владі через центральні засоби масової інформації подається як рука Москви. Коли необґрунтовано піднімають тарифи на електроенергію і хтось цьому опонує – його тут же ж називають агентом Кремля. Хоч насправді це суто соціально-побутові проблеми і прорахунки влади. Якщо злодій краде, то неважливо, чи це рука Москви, чи Вашингтона. Злодій тут. І його потрібно виганяти.
Розмовляв Антін ТИМУРА

Поділитись:
  • Добавить ВКонтакте заметку об этой странице
  • Мой Мир
  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • В закладки Google
  • Одноклассники