КАТЕГОРІЇ ПУБЛІКАЦІЙ

Останні новини

У стилі «Етно»

У стилі «Етно»

04:02:20, 7 Липень 2018

Завтра в Івано-Франківську відбудеться третій фестиваль мистецтв «Купальська ніч».Через реконструкці[...]

No thumbnail available

«Дій сьогодні. Місяць жіночого здоров’я»

10:06:58, 6 Червень 2018

Під такою назвою в Івано-Франківську протягом місяця тривала медична програма, яку вперше започаткув[...]

No thumbnail available

Зарплату виводять з тіні

12:22:09, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську зростає кількість офіційно оформлених найманих працівників та зменшується кількі[...]

Пластиком і фарбою

Пластиком і фарбою

12:21:22, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську за понад п’ять мільйонів гривень нанесуть дорожню розмітку на 64 вулицях. Про ц[...]

Кольорово, музично, драйвово

Кольорово, музично, драйвово

12:18:14, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську запланували цікаву спортивно-музично-освітню програму до Дня молоді. Як повідом[...]

No thumbnail available

Автоматизовані системи зв’язку – для місцевих громад

12:17:33, 6 Червень 2018

Кожен з нас знає, наскільки потрібними у сучасному світі  є засоби комунікації та зв’язку. Особливо [...]

No thumbnail available

Перукарський регрес

09:38:14, 6 Червень 2018

За старої доброї Австрії у порядних перукарнях Станиславова кожному постійному клієнтові виділяли ок[...]

Сейфова «війна»

Сейфова «війна»

09:10:47, 6 Червень 2018

У 1914 р. станиславівська преса повідомила про незвичайне змагання, яке відбувалося в тодішній Австр[...]

No thumbnail available

Твереза думка

12:20:37, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську необхідно створити кризовий центр для тимчасового перебування людей у стані алко[...]

No thumbnail available

Опікова травма у дітей

09:53:50, 6 Червень 2018

15-23 вересня 2018 року у медичному центрі «Medicover» (м. Львів) вже увосьме працюватимуть лікарі з[...]

Олексій КАЙДА: «Завдання – не тільки зберегти результат цих виборів, а й покращити до наступних»

Kaida-50Заступник міського голови Олексій Кайда в команді новообраного мера Руслана Марцінківа – «темна конячка». Варяг, парашутист, десантник – як його тільки не називають в місцевих політичних та бізнесових колах. Найближчому соратнику лідера ВО «Свобода» Олега Тягнибока до цього не звикати, адже робота в новому місті, в новому середовищі для нього – традиційне явище. Львів, Тернопіль, Київ, де Олексій Кайда працював на різних посадах від заступника міського голови у м. Винники до голови Тернопільської обласної ради і народного депутата України… Тепер – Івано-Франківськ… Тут він відповідатиме за найбільш дражливу ділянку роботи – будівництво, земельні питання, мобілізацію.

– Олексію Петровичу, одним з меседжів виборчої кампанії міського голови Руслана Марцінківа було те, що потрібно голосувати за кандидата з івано-франківською припискою, а не київською чи поляницькою. І ось в команді міського голови ви – як у нас називають – варяг. Перше, що спало на думку після інформації про ваше призначення: новообраному очільнику міста Руслану Марцінківу партія ставить «наглядача»…

– Абсурд. Ніхто ніяких наглядачів не ставить. Це не в традиціях «Свободи». Руслан Романович з перших днів заявляв, що хоче призначити людину, яка, власне, не зв’язана жодними родинними чи бізнесовими зв’язками з місцевими елітами. Відповідно мені було запропоновано очолити напрямок архітектури, будівництва, земельних питань для того, щоб відсікти ходаків, які б намагалися вирішити якісь свої особисті питання поза законом.
В нинішній ситуації, хто б що не казав, а для громади міста це плюс, адже, не маючи тут  жодних прив’язок, можу спокійно працювати і ставити всіх в один ряд. Враховуючи те, що Івано-Франківськ є другим містом з забудови після Києва, тут величезна кількість забудовників як добросовісних, так і не добросовісних – відповідно є ряд проблем, які потрібно вирішувати. Проблема самобудів, захоплення земельних ділянок потребує незалежного погляду. Всі мають бути рівні, всі мають платити соціальні внески в бюджет міста, а не так як зараз – понад 40 млн. заборгованість забудовників перед міським бюджетом. А це ж і дороги, і дитячі садочки, і школи, і взагалі інфраструктура міста.
– В міській раді будівельну комісію, окрім одного депутата, сформували забудовники. Ці ж депутати, як можна було побачити на першій сесії, увійшли в промерівську ситуативну  більшість. Яким буде алгоритм співпраці?  
– Алгоритм дуже простий – чинне законодавство України і підзаконні акти Івано-Франківської міської ради – нормативні документи, які затверджені і виконкомом, і сесією.
– Закони були і до вас, але заборгованість до бюджету, за вашими ж словами, – чимала. Значить є неписані правила…
– Значить були зацікавлені сторони, які закривали очі на діяльність певних будівельних компаній. Бо наголошую: є будівельні компанії, які справно платять до бюджету. То чому одні можуть сплачувати, а другі не можуть!? Будемо зустрічатися з керівниками будівельних підприємств і, думаю, нам вдасться переконати їх працювати чесно, прозоро, щоб місто розвивалося. Що ж до депутатів міської ради, які представляють будівельні компанії, то вони, перш за все, повинні бути зацікавлені в прозорій роботі, адже їм, як і нам, звітувати перед виборцями.
– Не за фактом, а за змістом ви фактично стали першим заступником, адже в сферу вашої компетенції входитиме саме та ділянка, яка в попередніх каденціях належала до компетенції першого заступника – будівництво, земельні питання... Навіщо потрібно було змінювати структуру?
– Таке рішення депутатського корпусу. Депутати, напевне, побачивши результативність роботи попередніх заступників, які курували відповідні напрямки, вирішили змінити, власне, і структуру, і підхід до цих питань. Ні для кого не секрет, що такі питання, як будівельні та земельні завжди були не надто приємні і для керівництва міста, і для депутатського корпусу. Найбільше скандалів було пов’язано саме з забудовою. От, наприклад, вже минулого тижня на прийом приходили люди, які скаржилися на незаконність будівництва. Будемо розбиратися. Думаю, нам вдасться знайти спільну мову зі всіма зацікавленими сторонами.
– Робитимете ревізію рішень попередньої влади?
– Спочатку розберемося з поточними проблемами, які вже вилазять, а потім, однозначно, треба проводити.
– В Україні це вже правило – кожна нова влада розповідає про попередників, мовляв, от ми все робимо правильно, а ті проблеми, що є, – спадок…
– Я ніколи не дотримувався такого принципу. Ніколи! За всю свою політичну діяльність і коли перебував на певних посадах не вів себе за принципом: все, що було до мене, – погано, і потрібно змести. Були ж і позитивні речі, адже місто нагороджувалося різними відзнаками на рівні держави і входить у трійку найпривабливіших міст в Україні. Таке перекреслити не можна! Ми повинні провести оцінку тих дій, які носять позитивний характер, а те, що було негативне, однозначно, перекреслити. Перегорнути сторінку і розпочати з чистого аркуша.
– Прихід на нову посаду, в новий регіон для вас не вперше. З чого, як правило, починаєте?
– Найперше – знайомство з колективом, з підлеглими. Адже перш за все потрібно знати, що відбувається на робочих місцях. Наступне – визначення проблематики. На сьогодні це вже видно: самовільне захоплення землі, самовільне будівництво, будівництво з порушеннями  норм, збереження історичної частини міста, впорядкування рекламних носіїв по місту. Цілий ряд питань є пріоритетними. Наприклад, надання житла сім’ям загиблих наших воїнів, виділення землі для будівництва нашим «атошникам».
– Чи буде у вашій команді ще хтось з-за меж Івано-Франківська?
– Не буде. Думаю, мене забагато (сміється – «ЗК»).
– Ви праві. Про вас у місті ходять легенди. Одні кажуть, що свого часу головою Тернопільської обласної ради ви стали з подачі Ігоря Кривецького. Інші кажуть, навпаки, в партійній ієрархії ви входите до групи, яка може сказати «ні» бізнесовому крилу «Свободи». Як є насправді? Як будуєте свою роботу з впливовим Ігорем Кривецьким?
– Почнемо з того, що я є членом партії з 1993 року – 22 роки. Я пройшов практично всі щаблі від рядового члена партії до заступника голови партії. Зараз я є членом Політради і політвиконкому ВО «Свобода». Ігор Кривецький так само є членом політвиконкому, заступником голови партії. Стосунки між керівництвом партії в нас завжди були дружні. Не дотримуюся тези, що хтось входить до якоїсь групи впливу. Я з Ігорем Ігоровичем перебуваю на одному партійному щаблі.
– Коли можете йому сказати «так», коли – «ні»?
– В нас у партії заведено, що будь-хто (не тільки керівництво партії) може висловити свою думку. У «Свободи» з часу її заснування (фактично з 1991 року) є незламний принцип: активно обговорювати будь-яке питання до моменту ухвалення рішення. Після того, як рішення ухвалено, воно є обов’язковим до виконання. Відповідно говорити «так», чи «ні» варто до моменту ухвалення рішення.
– Отже, яким було обговорення до моменту ухвалення рішення про ваш прихід на роботу до Івано-Франківська?  
– Були єдині побажання: працювати чесно і відкрито, щоб не заплямувати, власне, ім’я партії. Це основні вимоги.
– Окрім Івано-Франківська, в результаті місцевих виборів під політичною домінантою «Свободи» опинилися Тернопіль та Хмельницький. Як поєднуватиметься опозиційна  риторика і співпраця місцевих органів влади з Президентом та Урядом?
– «Свобода» завжди стояла на державницьких позиціях. Так було в час режиму Януковича, так є зараз. Ми не мовчатимемо на політичні й економічні промахи чи то Президента, чи уряду.
Щодо більшості в міських радах, то пригадую, коли дуже багато було інсинуацій навколо міста Тернопіль. Говорили, мовляв, це не добре, що в Тернополі і міський голова, і більшість – «свободівські», казали: громада скаже своє слово щодо такої узурпації. В результаті – громада, справді, сказала: майже 60% в першому турі набрав чинний міський голова від ВО «Свобода» Сергій Надал. Ось показник нашої роботи. (А йому доводилося працювати і тоді, коли «Свобода» була в жорсткій опозиції до влади Януковича). Так само ми отримали найбільшу фракцію в Тернопільській міській раді. Всі ці інсинуації в один день були перекреслені вибором громади. Наше завдання – не тільки зберегти результат цих виборів, а й покращити до наступних.
– Щоб так сталося, мабуть, тепер потрібно більше бути господарниками, ніж політиками. Що радите Руслану Марцінківу?
– Залишатися собою. Це основний меседж для міського голови.
– Його наразі сприймають більше як політика… Хоча варто відзначити, вже на першій оперативній нараді вів себе доволі впевнено як господарник…
– Не секрет, політика була під час першої сесії, а зараз буде засідання виконкому, засідання комісій, знову ж таки сесія. Починається господарка. Перша сесія є політичною завжди і всюди, в будь-якій раді – чи це обласна, чи міська, чи районна. Це об’єктивно, адже формується владна вертикаль.
– Громадські організації та партії, представлені в міськраді, які не увійшли до більшості, оскаржили рішення про створення виконкому та депутатських комісій в суді, вказуючи на порушення регламенту.
– Ось це і є політика. А я звик працювати, не тягнути кота за хвіст. В нас вже після першої сесії запрацювали заступники, запрацювали комісії. Іде підготовка до виконкому. От, наприклад, щодо мого напрямку. Понад 400 земельних питань, які «зависли». То що – ми б далі чекали? А це, зокрема, мешканці міста, які хочуть приватизувати земельні ділянки, на яких стоять їхні будинки вже десятки років. Знову ж таки іде формування бюджету на 2016 рік. Знову – чекати? Ви добре зауважили, що рішення першої сесії оскаржують «партії, представлені в міськраді, які не увійшли до більшості», а я продовжу: партії, які мали певні амбіції (аж зашкалювало), але не отримали те, чого хотіли. Щодо громадських організацій, безперечно, їхнє право – і висловлювати свою думку, і подавати до суду. Всім ніколи не догодиш. Навіть коли іде спір між сусідами за півметра межі – все одно хтось буде ображений. Так завжди було, є і буде. Я проаналізував, як складалася ситуація на перших сесіях в інших міських, районних радах не лише на Івано-Франківщині, а на Львівщині, Хмельниччині, Вінниччині, Житомирщині — всюди ідентично, але там чомусь не виникає питань, начебто були якісь порушення. Хоч, підкреслюю, там також ухвалювалися рішення і про структуру,  і про заступників, і про депутатські комісії.
– Ви працювали у Львові, Тернополі, Києві, тепер в Івано-Франківську. В чому полягає ваш націоналізм? Чи не здається вам, що він такий доволі космополітичний, адже видається на те, що ви не прив’язаний до якогось одного осілого місця?
– Ви ще забули згадати моє рідне місто Бердянськ Запорізької області. Дуже пишаюся, що я з тих країв, звідки родом один із засновників українського націоналізму Дмитро Донцов. Я ніколи не ділив Україну на східну-західну. Ми всюди — українці. Нас ділять хіба що недруги української держави. Якщо ж говорити про мене, то мій дім — Україна.
– «Свобода» як націоналістична партія виступає проти будь-яких наддержавних надбудов чи структур. Чи не є прихід до влади “свободівців” у західноукраїнських містах певним запобіжником для інтеграції України в ЄС?
– Будь-яка наддержавна надбудова ущемлює в правах державотворчу націю. Але є політичні реалії. От нам кажуть — ви за НАТО, чи проти НАТО? Згідно з націоналістичними постулатами, ми мали б виступати проти. Але враховуючи нинішню геополітичну ситуацію, агресію Росії, очевидно, що Україна потребує поступу до якогось сильного союзника. На сьогодні це — НАТО. Враховуючи те, що впродовж останніх років українська армія планомірно знищувалася, то, якщо ми не знайдемо союзника, який нам допоможе не лише військовим оснащенням, а й новітньою військовою наукою, нам буде надзвичайно важко.
Щодо інтеграції України в Європейський союз... В кожній країні Європи є націоналісти. Тобто ті люди, які змагаються за краще своєї нації. Звичайно, націоналісти не вигідні демоліберальному середовищу, яке на сьогодні є правлячим у Європі. Але...
– Але в контексті останніх подій Європа змінюватиметься...  
– Однозначно. Давайте говорити чесно, що зараз відбувається, скажімо, у Франції. Коли Франція після Другої світової війни «покаялася» перед своїми колоніями і дозволила вільний в'їзд на свою територію афроамериканців, то з чим вони зіштовхнулися тепер: вся соціалка в основному скеровується на годування людей, які ніде не працюють, а живуть з того, що народжують дітей і отримують за це соціальну допомогу. Згадаймо Німеччину з проблемою турків і ісламізацією християнської Європи. Візьмемо Італію, де спостерігається наплив представників нетрадиційних релігійних культур. Європа від свого лібералізму потерпає. Тож наше націоналістичне гасло «Європа вільних націй» мало б взятися європейцями за основу. Лише так зберігатиметься ідентичність нації, традиції. На цьому грунтується розвиток держави. А взагалі українцям потрібно дотримуватися основного принципу, який був висловлений колишнім прем'єром Великої Британії Черчіллем: у Британії немає друзів і немає ворогів, є інтереси Британії. От коли керівництво української держави говоритиме не про друзів і ворогів, а говоритиме про інтереси української держави і української нації — тоді Україна буде дійсно розвиненою. Зараз цього немає, тому ми і далі котимося в прірву. Ситуація буде погіршуватися, бо те керівництво, яке є, не зацікавлене в становленні, наголошую, української нації і української державності.
– І останнє запитання. Коли в Івано-Франківську можна буде взяти інтерв'ю у вашої дружини (олімпійська чемпіонка з біатлону – «ЗК») Олени Підгрушної?
– В березні. Олена зараз за кордоном. Біатлон передбачає змагання якраз за кордоном. Власне, сезон тільки розпочався і завершиться в березні. Однозначно Олена Підгрушна буде в Івано-Франківську.
Розмовляв   Руслан УГРИНЧУК

Поділитись:
  • Добавить ВКонтакте заметку об этой странице
  • Мой Мир
  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • В закладки Google
  • Одноклассники