КАТЕГОРІЇ ПУБЛІКАЦІЙ

Останні новини

Очікували більшого

Очікували більшого

08:04:56, 10 Жовтень 2018

З червня на сортувальній лінії міського сміттєзвалища відсортували дві тисячі тонн вторсировини. [...]

У стилі «Етно»

У стилі «Етно»

04:02:20, 7 Липень 2018

Завтра в Івано-Франківську відбудеться третій фестиваль мистецтв «Купальська ніч».Через реконструкці[...]

No thumbnail available

«Дій сьогодні. Місяць жіночого здоров’я»

10:06:58, 6 Червень 2018

Під такою назвою в Івано-Франківську протягом місяця тривала медична програма, яку вперше започаткув[...]

No thumbnail available

Зарплату виводять з тіні

12:22:09, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську зростає кількість офіційно оформлених найманих працівників та зменшується кількі[...]

Пластиком і фарбою

Пластиком і фарбою

12:21:22, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську за понад п’ять мільйонів гривень нанесуть дорожню розмітку на 64 вулицях. Про ц[...]

Кольорово, музично, драйвово

Кольорово, музично, драйвово

12:18:14, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську запланували цікаву спортивно-музично-освітню програму до Дня молоді. Як повідом[...]

No thumbnail available

Автоматизовані системи зв’язку – для місцевих громад

12:17:33, 6 Червень 2018

Кожен з нас знає, наскільки потрібними у сучасному світі  є засоби комунікації та зв’язку. Особливо [...]

No thumbnail available

Перукарський регрес

09:38:14, 6 Червень 2018

За старої доброї Австрії у порядних перукарнях Станиславова кожному постійному клієнтові виділяли ок[...]

Сейфова «війна»

Сейфова «війна»

09:10:47, 6 Червень 2018

У 1914 р. станиславівська преса повідомила про незвичайне змагання, яке відбувалося в тодішній Австр[...]

No thumbnail available

Твереза думка

12:20:37, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську необхідно створити кризовий центр для тимчасового перебування людей у стані алко[...]

Оптимісти і катастрофісти

2016-god-economicФранківські політики не зійшлися у прогнозах на наступний рік
2016 – рік, що може багато в чому стати вирішальним для нинішнього українського політикуму. Чи покажуть результати запущені цього року реформи, чи запрацює механізм децентралізації? Чи закінчиться війна? Що буде з доларом, зарплатами, цінами на «комуналку» та продукти? І як наслідок – чи втримається на своєму місці чинна влада – в державі, області, місті?
Це коло надзвичайно актуальних питань під завісу року «ЗК» поставив тим, хто «знає трохи більше». Зокрема й про те, що в цей час відбувається за кадром політики. Отримані відповіді – оцінки ситуації з різних боків – абсолютно контраверсійні. Викладений розвиток подій кожен зі спікерів бачить зі своєї дзвіниці (або принаймні хотів би бачити його саме таким).

Загальна картина під назвою «Економічно-політичний прогноз на 2016 рік» формується тільки після складення всіх окремих фрагментів докупи. Це «ЗК» і пропонує зробити своїм читачам.     

ShlemkoДмитро Шлемко, керівник обласного осередку партії «Батьківщина»:
– Завдяки балансу, який сформувався, – більшість у обласній раді отримали політичні сили, за які проголосувало понад 80% виборців, а виконавча влада в руках пропрезидентської партії, – місцева влада Прикарпаття у 2016 році буде працювати набагато продуктивніше, ніж центральна.
На всеукраїнському рівні ситуація надзвичайно напружена, як всередині коаліції, так і між усіма гілками влади, політичними елітами. Тому 2016 рік буде роком постійних стресів і політичних протистоянь. Виходи два – переформатування уряду або ж дострокові парламентські вибори.
Розвиток подій в економіці буде залежати від декількох факторів.  В першу чергу, від  Нацбанку. Чи захоче він відпустити гривню у вільне плавання, щоб перекрити джерело заробляння тим, хто наживається на валютних стрибках. Думаю, січень-лютий буде у цьому плані визначальний. Якщо МВФ дасть Україні наступний транш,  підстав для різких коливань валюти не буде. Якщо ні, то будуть відбуватися зовсім інші процеси… Це  стосується і закладеного у проект бюджету рівня інфляції 12%. Хоча зрозуміло, що він буде чи не вдвічі вищий.  Тому для простих людей 2016 рік буде дуже складним. Тарифні війни, проблеми малого бізнесу будуть постійно виникати протягом наступного року.
Якщо в Україні і будуть відбуватися якісь позитивні зміни, Путін буде намагатися відразу гасити їх Донбасом, розхитуючи ситуацію. Війна у 2016 році не припиниться, ситуація буде консервуватися. Вона буде такою ж, як ми бачили її впродовж останніх місяців.  Сподіватися на поліпшення ситуації на Донбасі, на мою думку, не доводиться.

Mar-5Руслан Марцінків, міський голова Івано-Франківська:
– Сьогодні в складі міської ради відсутні політичні сили, котрі тягнули б місто у прірву, зокрема, колишніх регіоналів з Опозиційного блоку, «Відродження» та інших.
Люди продемонстрували, що бажають змін, хочуть бачити своє місто оновленим.
Місцева влада для розвитку свого регіону буде співпрацювати з усіма політичними партіями та представниками громади, які сповідують ідею захисту національних цінностей та європейського розвитку міста. Пріоритети 2016 року  – впровадження технологій розвитку економіки та створення нових робочих місць. Звісно, продовження ремонту доріг, міжбудинкових проїздів та будівництво дитячих садочків.
Що стосується країни, то сьогодні замість реальних реформ в інтересах громадян уряд вкотре сформував бюджет не в інтересах українців. Урізано фінансування освіти, зокрема коледжі та професійні училища частково або й повністю фінансуватимуться з місцевих бюджетів, зате зростають видатки на поліцію, на суддів – на тих самих суддів, які ухвалюють неправомірні рішення, відпускають корупціонерів. Сьогоднішні дії уряду фактично зупиняють процес децентралізації України.
Всі зусилля для покращення економіки в нашому місті ми плануємо направити на залучення інвестицій, спрямованих на впровадження екологічно чистого виробництва. Також в пріоритетах – розвиток комунального транспорту та транспортної мережі. В нашому місті 99% підприємств – це представники малого та середнього бізнесу. Зважаючи на це, нам необхідно бути відкритими для бізнесу. Відповідно в майбутньому заплановано відкриття Центрів надання адміністративних послуг на місцях, у відповідних мікрорайонах.
Російський агресор, на мою думку, не має наміру припиняти бойові дії та виводити військових з окупованої території. Більш того, Путін намагатиметься зберегти ситуацію на теперішньому рівні та змусити Україну підтримувати економіку окупованої території.

Solovei-5Юрій Соловей, народний депутат України від партії Блок Петра Порошенка «Солідарність»:
– Незважаючи на те, що зараз наша держава переживає один із найскладніших періодів у своїй історії, на 2016 рік я налаштований оптимістично.  Впевнений, що пік кризи країна вже подолала, і в наступному році нас очікує невеликий, в межах 1-2%, ріст ВВП.
В цілому вважаю, що 2016 рік має стати роком розвитку української економіки. Основні питання на порядку денному парламенту – залучення інвестицій, створення нових робочих місць, розвиток малого і середнього бізнесу. У 2015 році в нас стабілізувалися фінансова і бюджетна системи. Ми маємо кошти на казначейських рахунках, місцеві бюджети мають певні профіцити. В нас є всі передумови для розвитку.
Але головний фактор, який потрібен, – політична єдність всіх сил, які входять у коаліцію, можливість компромісу. В тому числі і на регіональному рівні. В Івано-Франківську та області владу отримала «Свобода». Але я вважаю, незважаючи на передвиборчу риторику, точок роз’єднання з іншими політичними силами, які прийшли до влади, немає. Всім потрібно поєднувати зусилля і працювати в інтересах регіону. Якщо буде єдність у стінах місцевих рад, то у нас є всі передумови говорити про те, що наступний рік буде успішним. На єдність політиків впливає, як правило, головний фактор – вибори. А зміни до Конституції, згідно з якими місцеві вибори мають відбутися у 2017 році, поки не прийняті. Тому маємо час до 2019 року. Відповідно, особливих причин для сварок у наступному році між партіями не мало б виникати.
Ситуація на сході, думаю, теж буде рухатися в бік примирення. Росія сьогодні у складній ситуації. Падає ціна на нафту, росте альтернативна енергетика. А це означає, що запас жиру, який ще вчора грів Путіна, тане. В цьому році Путіну буде не до подій на сході, і навіть не до Сирії. Його основним завданням буде втримати ситуацію всередині Росії, тому я не думаю, що події на Донбасі будуть мати підстави для загострення.

Diriv05Анатолій Дирів, народний депутат України від «Народного фронту»:
– На регіональному рівні всі політичні сили Прикарпаття мусять пройти перевірку децентралізацією. За розширеними повноваженнями громад і додатковим фінансуванням, яке для них передбачив наступного року Кабмін, – на порядок більша відповідальність. Місцеві депутати та партійні структури мають уже невдовзі продемонструвати виборцям нове мислення, новий рівень здатності до компромісів і конструктивної роботи.
На всеукраїнському рівні головним питанням залишиться єдність патріотичної коаліції у Верховній Раді. Зараз політикани, підтримувані Росією, намагаються спровокувати, чи зімітувати, новий внутрішньополітичний конфлікт. Такий конфлікт остаточно дестабілізує Україну на догоду агресору. Внутрішні чвари можуть знову поставити під загрозу суверенітет. Це вже траплялося в нашій історії. Наприклад, коли конфлікт між Ющенком і Тимошенко привів до влади підкремлівську банду Януковича.
У 2016 році українці побачать перші результати регуляторних реформ уряду: стане набагато легше взаємодіяти з чиновниками, отримувати адмінпослуги, вчиняти деякі важливі справи (наприклад, купувати чи знімати житло, купувати авто). Мінімальні пенсію та заробітна плата, прожитковий мінімум будуть щоквартально підвищуватися – загалом на 12% впродовж року. Це, з першого погляду, не багато, але пришвидшити такі речі просто неможливо.
З 1 січня повноцінно запрацює Зона вільної торгівлі з Євросоюзом. Імпортери з Євросоюзу вийдуть на наш ринок. Це здешевить імпортні товари, надто дорогі покупки тривалого користування, як-от холодильники й автомобілі. Натомість мають напружитися деякі вітчизняні підприємці. Адже споживач отримає значно кращий вибір.
Після запровадження безвізового режиму (приблизно в серпні 2016-го) розширяться можливості для навчання молоді закордоном, для налагоджування зв’язків малого бізнесу. Як ми з вами розуміємо, також, гадаю, і можливості для працевлаштування в ЄС.
Головні чинники економічного життя Івано-Франківщини – бюджетна децентралізація та об’єднання громад. Сподіваюсь, збережеться тренд на «кримозаміщення», й туристи з великих міст України надалі обиратимуть Карпати замість неспокійних Туреччини та Єгипту.

Golovenskii-5Олег Головенський, керівник міського осередку партії «УКРОП»:
– Політична ситуація буде складною. Влада, особливо президент, будуть намагатися і далі користатися з ситуації «ні війни – ні миру» і оголошувати агентами Кремля своїх критиків, боротися з «олігархами», відволікаючи суспільну увагу від власної злодійкуватості, недолугості та неадекватності.
На всеукраїнському рівні мусимо визнати, що Україна – держава-банкрот, залежна від зовнішнього управління і зовнішнього фінансування. Влада в Україні – також банкрот. Моральний.
За півтора року нової постмайданної влади вже сьогодні ми могли відчувати перші позитиви від реформ, якщо б вони були започатковані новою владою в травні минулого року. Адже тоді солідні світові інвестиційні компанії стояли на низькому старті для інвестування в Україну. Щоправда, вже в серпні 2014 року вони зрозуміли, що змін в Україні не буде.
Час втрачено. Влада в Україні знову мотивована не на служіння державі і людям, а на власні егоїзми і хапальні рефлекси. Вона не відповідає ні рівню очікувань, ні рівню громадянського суспільства.
Щодо Івано-Франківська, переконаний, що, не обравши мером Олександра Шевченка,  місто втратило шанс швидкого прориву до нової якості управління міською господаркою, прориву до нових стандартів комфорту та якості життя.
Скажіть, чи багато знайдеться інвесторів, які ризикнуть своїми капіталами, вклавши їх в місто, де влада знаходиться в руках політиків-корупціонерів, які ще й експлуатують націонал-комуністичну риторику? Навряд чи. Тому, через відсутність інвестицій, в місті не будуть створюватися нові робочі місця, бюджет не отримуватиме відповідних надходжень у вигляді податків та відрахувань від зарплати, що і законсервує поточний безрадісний стан справ.
Що стосується подій на Донбасі, то будь-яке раціональне прогнозування тут навряд чи можливе. Все залежить від місячних циклів та загострень чи їх відсутності в одній голові – голові Путіна.
Загалом про примирення навряд чи можна говорити в найближчі роки – лише про те, якою буде війна – «гарячою» чи «холодною». Поки що більше перспектив до «холодної» війни, хіба якщо в РФ все стане зовсім погано, то може виникнути ідея, чи швидше емоція, «останнього і вирішального» бою.

Serbin-5Наталія Сербин, волонтер, координатор центру допомоги учасникам АТО «Поранені SOS»:
– 2016 рік буде важким. Буде багато змін, а це завжди непросто. Це і децентралізація, і  великі соціальні навантаження в зв’язку з війною, які треба буде покривати за рахунок місцевих бюджетів. Треба розуміти, що великі кошти, які сьогодні закладаються в бюджет на соціальний захист сімей загиблих в АТО, поранених, – це гроші, які без війни ми могли б вкласти у місцеві реформи, використати як інвестиції. А зараз це бюджет проїдання. Війна у 2016 році не закінчиться, про це свідчить і риторика міжнародних дипломатів, і Путіна, і Петра Порошенка. Отже, і якогось економічного покращення сподіватися нам, простим людям, не варто.
Владу на місцевому рівні у нас отримала «Свобода», яка зараз контролює всю систему управління міста. Тобто, є два варіанти: або вони стануть великими реформаторами, або працюватимуть так, як звикли, «по-старому» – на збереження рейтингу і стабільного електорату. Особисто я вважаю, що люди, які прийшли до влади, не будуть дбати про інтереси людей. Якість політики не змінилася. Ці люди не будуть об’єднуватися навколо ідей заради громади. Вони будуть відстоювати свої інтереси, інакше для чого всім  забудовникам іти в одну фракцію?
Разом з тим, до ще однієї революції люди не готові. Але якщо у 2016-му вона і буде, то зовсім не такою, як попередня. Це буде військовий переворот. Чи потрібно це країні? Це питання соціології, але особисто я – проти. У 2016 році маємо намагатися хоча б закласти фундамент реформ щодо подолання корупції, оновлення системи правосуддя, підштовхувати до цього владу. І в наступні роки побачимо результат.
Оксана ГЛУШКЕВИЧ

Поділитись:
  • Добавить ВКонтакте заметку об этой странице
  • Мой Мир
  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • В закладки Google
  • Одноклассники