КАТЕГОРІЇ ПУБЛІКАЦІЙ

Останні новини

No thumbnail available

Право на пенсію за віком з січня 2018 року

01:34:21, 2 Лютий 2018

Особи мають право на призначення пенсії за віком після досягнення віку 60 років за наявності страхов[...]

До уваги пенсіонерів

До уваги пенсіонерів

01:12:08, 1 Січень 2018

Управління Пенсійного фонду України в м..Івано-Франківську звертає увагу пенсіонерів, які отримують [...]

Багато насмітили

Багато насмітили

08:57:44, 1 Січень 2018

Міський голова Івано-Франківська відзначив роботу з прибирання міста після зустрічі Нового року «Мун[...]

Ветерани» виграли турнір Степана Бандери

Ветерани» виграли турнір Степана Бандери

08:21:12, 1 Січень 2018

30 грудня у спортивному залі КП «Муніципальний фізкультурно-оздоровчий центр» відбувся турнір з футз[...]

No thumbnail available

День пенсійного фонду відбувся в Прикарпатському університеті ім.В.Стефаника.

09:38:39, 12 Грудень 2017

На заході були присутніми представники управління ПФУ в м. Івано-Франківську, а саме заступник начал[...]

No thumbnail available

Звіт про виконання заходів, визначених Антикорупційною програмою Пенсійного фонду України на 2017 рік в управлінні Пенсійного фонду України в місті Івано-Франківську

09:37:14, 12 Грудень 2017

Виконання положень антикорупційної політики в управлінні Пенсійного фонду України в місті Івано-Фран[...]

No thumbnail available

Небезпека наближається до України!

12:06:20, 12 Грудень 2017

Управління  Держпродспоживслужби в м. Івано-Франківську  інформує про загрозу занесення  збудника за[...]

Новації в пенсійному законодавстві

Новації в пенсійному законодавстві

09:29:09, 12 Грудень 2017

11 жовтня поточного року набув чинності Закон України № 2148-VIII «Про внесення змін до Закону Украї[...]

No thumbnail available

До уваги платників!

08:05:52, 11 Листопад 2017

Управління Пенсійного фонду України в м. Івано-Франківську повідомляє, що 15.11.2017 року в Головном[...]

До уваги платників єдиного внеску!

До уваги платників єдиного внеску!

11:11:19, 10 Жовтень 2017

З 1 січня 2018 року набирають чинності зміни до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на [...]

Орден святого Пантелеймона – найвища відзнака для медиків

Orden PantelejmonaЗ грудня розпочався відкритий конкурсний відбір на присудження відзнаки за професіоналізм та милосердя «Орден святого Пантелеймона», яку буде вручено у 2018 році. Цю відзнаку ще називають медичним «Оскаром», бо нагороджуватимуть нею кращих медичних працівників. І вручатимуть у Києві 9 серпня, у День Святого великомученика і цілителя Пантелеймона. Кому – вирішить національна експертна комісія, а кандидатури з областей подаватимуть регіональні ради. На Прикарпатті таку раду очолив ректор Івано-Франківського національного медичного університету Микола Рожко, а його заступником став голова управи Українського лікарського товариства Прикарпаття, доцент Іван Мельник. Їх розпитуємо про цю медичну відзнаку.

– У цьому році вже відбулася перша церемонія нагородження орденом святого Пантелеймона. Дехто вважає це своєрідною сатисфакцією за численні звинувачення медичних працівників у різних гріхах, в тому числі в корупції. Інші ж стверджують, що вона потрібна як іміджева нагорода.
М.Р. Така відзнака є громадською, має професійно-фахову спрямованість і присуджується за гуманістичну і благородну діяльність у галузі охорони здоров’я. Звичайно, легше шукати і знаходити погані факти, але не потрібно робити узагальнення і формувати в суспільстві негативне ставлення до медичних працівників.
І.М. Хоча в цьому році орден вручався вперше, сама відзнака за професіоналізм та милосердя має свою історію. У 2009 році Міністерство охорони здоров’я запровадило в Україні заохочувальну відзнаку «Хрест Пантелеймона Цілителя». Її благословили предстоятелі трьох найбільших християнських церков України. А серед нагороджених – більше двадцяти видатних вчених, лікарів, громадських та благодійних діячів, зокрема медики Микола Амосов, Олександр Шалімов, Любомир Пиріг, Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет, Блаженнійший Митрополит Київський і всієї України Володимир, Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженнійший Любомир (Гузар) та інші. А тепер буде орден.
– Серед номінантів, які пройшли в національний відбір в цьому році, були два представники Прикарпаття. Орден вони не отримали, але місцеві ЗМІ про них чимало писали.
М.Р. А це є одним із задумів при запровадженні такої відзнаки – популяризація праці і здобутків кращих. Цьогоріч це були лікар ортопед-травматолог відділення кістково-гнійної інфекції ОКЛ Степан Лабенський, який створив це відділення і очолював впродовж  28 років (номінація «Кращий лікар») та в номінації «Новатор охорони здоров’я» – Людмила-Оксана Андріїшин, завідувач виїзного/консультативного відділення обласного клінічного центру паліативної допомоги, головний позаштатний спеціаліст департаменту охорони здоров’я обласної держадміністрації з розвитку і надання паліативної допомоги, яка 20 років тому створила на Прикарпатті хоспіс – один з перших в Україні.
І.М. Серед тих, хто отримав орден святого Пантелеймона у 2017 році, є, приміром, фельдшер швидкої допомоги Рокитнянської ЦРЛ Ігор Зінич. Він був санітарним інструктором 80-ї окремої десантно-штурмової бригади, врятував життя майже сотні кіборгів, загинув у січні 2015 року під завалами в новому терміналі Донецького аеропорту. Йому посмертно присвоєно звання Героя України, а тепер посмертно відзначено орденом святого Пантелеймона.
– Які номінації будуть у 2018 році? Хто може висувати претендентів?
М.Р. Одразу зазначу: ніякого самовисування. Визначення номінантів проводитиметься лише за поданням трудових колективів медичних закладів різних форм власності, громадських організацій сфери охорони здоров’я, об’єднань пацієнтів, наукових установ медичного спрямування. І ще одна умова: це не можуть бути державні службовці чи посадові особи органів державної влади та місцевого самоврядування.
І.М. А щодо номінацій, то їх п’ять: «Найкращий лікар»; «Найкращий медичний працівник» (медсестра, фельдшер, акушерка, санітар); «Новатор охорони здоров’я»; «За досягнення в міжнародному співробітництві в охороні здоров’я»; «Взірець служіння суспільству».
М.Р. Уже оголошено відкритий конкурс на присудження відзнаки «Орден святого Пантелеймона». Протягом трьох місяців, до кінця лютого, регіональна рада прийматиме документи про кандидатів від лікувальних закладів та громадських організацій. Протягом березня будуть визначені кандидатури номінантів і подані матеріали про них до національної експертної комісії.
– Хто увійшов до прикарпатської регіональної ради? Чи є якісь особливості її діяльності?
М.Р. Згідно з положенням, регіональна рада обирається на рік. Вона розпочинає свою діяльність з початком нового конкурсного відбору та завершує повноваження з його завершенням у відповідному році. Очевидно, щоб не було спокус і звинувачень і необ’єктивності.
І.М. В регіональній раді передбачено одинадцять осіб. Це представники медичної спільноти, громадських організацій, в тому числі Всеукраїнського лікарського товариства, Всеукраїнської ради захисту прав і безпеки пацієнтів, Української ліги розвитку паліативної та хоспісної допомоги, профспілки медичних працівників, Асоціації медичних сестер, органів влади, духовенства, культури, засобів масової інформації та молоді.
М.Р. Трудові колективи та громадські організації уже можуть подавати кандидатури на присудження ордена святого Пантелеймона. Потрібно бути активними, бо серед наших медичних працівників є чимало гідних такої відзнаки.
Галина ДОБОШ

Довідка

Святий Пантелеймон – це ранньохристиянський великомученик, який за фахом був лікарем, відомим став як великий цілитель. Відзначався надзвичайним милосердям до вбогих, лікував без грошей, часто чудесним способом. За Христову віру загинув мученицькою смертю. Свята голова Пантелеймона до цих пір зберігається в монастирі на Афоні в Греції. Частинки мощей святого знаходяться в багатьох містах України та Росії. У с. Шевченковому – у княжому Галичі є церква святого Пантелеймона. В останні роки туди ідуть на прощу медики з різних областей. Адже цього святого вважають покровителем медичних працівників.

Поділитись:
  • Добавить ВКонтакте заметку об этой странице
  • Мой Мир
  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • В закладки Google
  • Одноклассники