КАТЕГОРІЇ ПУБЛІКАЦІЙ

Останні новини

Щоб і сліду не було

Щоб і сліду не було

08:02:37, 10 Жовтень 2017

В Івано-Франківську планують демонтувати 150 незаконно встановлених малих архітектурних форм. Про[...]

No thumbnail available

Прикарпатські пенсійники до перерахунку пенсій готові.

06:51:27, 10 Жовтень 2017

Слово за Парламентом Впродовж останніх днів «гаряча лінія» Пенсійного фонду є дійсно «гарячою». Сту[...]

Резервістів кличуть на збори

Резервістів кличуть на збори

07:28:04, 8 Серпень 2017

Івано-Франківську необхідно направити 50 резервістів на 30-денні військові збори на Яворівський полі[...]

Перший дзвоник кличе

Перший дзвоник кличе

07:25:42, 8 Серпень 2017

Цього року за парти івано-франківських шкіл сядуть 3 тис. 108 першокласників. Про це повідомив ди[...]

«Срібло» Кубка Європи

«Срібло» Кубка Європи

06:11:27, 8 Серпень 2017

У румунському місті Арад завершився Кубок Європи з дзюдо серед спортсменів до 21 року. У ваговій [...]

В Івано-Франківську стане на одне проблемне перехрестя менше

В Івано-Франківську стане на одне проблемне перехрестя менше

07:40:34, 8 Серпень 2017

В Івано-Франківську продовжуються роботи на кільцевій розв’язці на Привокзальній площі. Минулого тиж[...]

Важкоатлети вибороли медалі на чемпіонаті України

Важкоатлети вибороли медалі на чемпіонаті України

07:19:55, 8 Серпень 2017

У Хмельницькому закінчився чемпіонат України серед молоді до 23 років з важкої атлетики. Вероніка[...]

Оголошення про проведення конкурсу з перевезення пасажирів на міських автобусних маршрутах загального користування міста Івано-Франківська

Оголошення про проведення конкурсу з перевезення пасажирів на міських автобусних маршрутах загального користування міста Івано-Франківська

01:34:58, 8 Серпень 2017

Відповідно до статей 7, 43, 44, 45, 46 Закону України «Про автомобільний транспорт», постанови Кабін[...]

Розширення можливостей

Розширення можливостей

06:23:14, 7 Липень 2017

Міська влада продовжує працювати над збільшенням пільг і знижок, які надаватиме  «Картка іванофранкі[...]

Палац – громаді

Палац – громаді

06:21:30, 7 Липень 2017

Міський голова Івано-Франківська переконаний, що палац Потоцьких має бути у власності громади і стат[...]

Оригінал чи фальсифікат?

ДП «Івано-Франківськстандартметрологія» проводитиме незалежні споживчі експертизи товарів та послуг
Низька якість товару, відсутність контролю за виробничим процесом та зберіганням, підробки, фальсифікати, імітації – основні характеристики сучасного ринку.  А що їдять наші діти у школах та дитсадках? Які продукти використовують для приготування їжі у лікарнях та санаторіях? Простому споживачеві дізнатись правду нелегко.

Відкрити секрет внутрішнього складу продуктів чи промтоварів можуть тільки експерти. Проте сьогодні не існує спеціального контролюючого експертного органу, який би міг ревізувати заклади громадського харчування та торгівлі. Генеральний директор ДП «Івано-Франківськстандартметрологія» Іван Саєвич говорить: «Ми не наділені функціями контролю та перевірки. Ми є незалежним  від виробників, продавців та споживачів компетентним державним підприємством, яке в своїй структурі має фаховий персонал – експертів, акредитовані випробувальні та вимірювальні лабораторії практично на всі види продукції, і можемо гарантувати замовнику достовірні результати експертизи. Наша ціль – не контролювати бізнес, а стимулювати його розвиток».

Зараз підприємство започаткувало роботи у напрямку проведення незалежної споживчої експертизи товарів та послуг. Що це таке?   Це компетентне дослідження якісних показників та показників безпечності товарів (послуг) щодо їх відповідності нормам законодавства та вимогам нормативної і технічної документації, а також встановлення причин невідповідності об'єкта експертизи обов’язковим вимогам. Експертний висновок має юридичну силу і є гарантом захисту прав споживача.
На ДП «Івано-Франківськстандартметрологія» можна провести перевірку як продуктів харчування, так і промислових, будівельних товарів, електротехніки, автомобілів тощо. Коштує така перевірка від 200 грн., залежно від об’єкта експертизи. «Ситуація складається таким чином, що ми самостійно не маємо права навіть відбирати зразки для експертизи, а також оприлюднювати її результати. Потрібен замовник, і вся інформація про експертизу є його власністю», – зазначає Іван Бронеславович. На днях відбулась зустріч представників бізнесу та торгівлі, установ та громадських організацій, комунальних підприємств, місцевої та обласної влади, простих споживачів та експертів, де намагались вирішити питання, як правильно інспектувати ринок послуг на Прикарпатті. Спеціалісти запевняють, що потрібно створити фонд, який би виділяв кошти на проведення незалежних експертиз у місті та області. Та створити комісію, до складу якої б входили як представники громадськості, так і експерти, яка б мала право відбирати зразки для експертиз та оприлюднювати результати перевірок. Щоб люди знали, за що платять гроші і вберегли себе від підробок.
Особливо систематично треба проводити перевірки у закладах громадського харчування. Адже постачальник спочатку може надавати товари доброї якості, а згодом замінювати їх менш якісними. Нещодавно директор школи-інтернату приніс на перевірку масло, яке їм привозить постачальник: «Цей продукт навіть маслом назвати не можна. Набір речовин невідомого походження. І цим годували дітей, доки ті самі не підняли тривогу», – каже Тетяна Стасів, начальник випробовувального центру ДП «Івано-Франківськстандартметрологія».
Існують товари, які підлягають обов’язковій сертифікації, і ті, які не підлягають. Ось, наприклад, масло, сертифікувати необов’язково. «У Європі сертифікат – це імідж, обличчя фірми. А наші виробники просто втратили совість. Виробивши сертифікат, вони не вважають за потрібне дотримуватись його стандартів. Тож реклама і напис на упаковці ще не свідчать про відповідність всередині», – зазначає Іван Саєвич. Тож маємо надію, що періодичні публічні експертизи товарів та послуг триматимуть руку на пульсі вищого ґатунку.
Мар’яна Риндич

Поділитись:
  • Добавить ВКонтакте заметку об этой странице
  • Мой Мир
  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • В закладки Google
  • Одноклассники