КАТЕГОРІЇ ПУБЛІКАЦІЙ

Останні новини

У стилі «Етно»

У стилі «Етно»

04:02:20, 7 Липень 2018

Завтра в Івано-Франківську відбудеться третій фестиваль мистецтв «Купальська ніч».Через реконструкці[...]

No thumbnail available

«Дій сьогодні. Місяць жіночого здоров’я»

10:06:58, 6 Червень 2018

Під такою назвою в Івано-Франківську протягом місяця тривала медична програма, яку вперше започаткув[...]

No thumbnail available

Зарплату виводять з тіні

12:22:09, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську зростає кількість офіційно оформлених найманих працівників та зменшується кількі[...]

Пластиком і фарбою

Пластиком і фарбою

12:21:22, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську за понад п’ять мільйонів гривень нанесуть дорожню розмітку на 64 вулицях. Про ц[...]

Кольорово, музично, драйвово

Кольорово, музично, драйвово

12:18:14, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську запланували цікаву спортивно-музично-освітню програму до Дня молоді. Як повідом[...]

No thumbnail available

Автоматизовані системи зв’язку – для місцевих громад

12:17:33, 6 Червень 2018

Кожен з нас знає, наскільки потрібними у сучасному світі  є засоби комунікації та зв’язку. Особливо [...]

No thumbnail available

Перукарський регрес

09:38:14, 6 Червень 2018

За старої доброї Австрії у порядних перукарнях Станиславова кожному постійному клієнтові виділяли ок[...]

Сейфова «війна»

Сейфова «війна»

09:10:47, 6 Червень 2018

У 1914 р. станиславівська преса повідомила про незвичайне змагання, яке відбувалося в тодішній Австр[...]

No thumbnail available

Твереза думка

12:20:37, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську необхідно створити кризовий центр для тимчасового перебування людей у стані алко[...]

No thumbnail available

Опікова травма у дітей

09:53:50, 6 Червень 2018

15-23 вересня 2018 року у медичному центрі «Medicover» (м. Львів) вже увосьме працюватимуть лікарі з[...]

Оригінал чи фальсифікат?

ДП «Івано-Франківськстандартметрологія» проводитиме незалежні споживчі експертизи товарів та послуг
Низька якість товару, відсутність контролю за виробничим процесом та зберіганням, підробки, фальсифікати, імітації – основні характеристики сучасного ринку.  А що їдять наші діти у школах та дитсадках? Які продукти використовують для приготування їжі у лікарнях та санаторіях? Простому споживачеві дізнатись правду нелегко.

Відкрити секрет внутрішнього складу продуктів чи промтоварів можуть тільки експерти. Проте сьогодні не існує спеціального контролюючого експертного органу, який би міг ревізувати заклади громадського харчування та торгівлі. Генеральний директор ДП «Івано-Франківськстандартметрологія» Іван Саєвич говорить: «Ми не наділені функціями контролю та перевірки. Ми є незалежним  від виробників, продавців та споживачів компетентним державним підприємством, яке в своїй структурі має фаховий персонал – експертів, акредитовані випробувальні та вимірювальні лабораторії практично на всі види продукції, і можемо гарантувати замовнику достовірні результати експертизи. Наша ціль – не контролювати бізнес, а стимулювати його розвиток».

Зараз підприємство започаткувало роботи у напрямку проведення незалежної споживчої експертизи товарів та послуг. Що це таке?   Це компетентне дослідження якісних показників та показників безпечності товарів (послуг) щодо їх відповідності нормам законодавства та вимогам нормативної і технічної документації, а також встановлення причин невідповідності об'єкта експертизи обов’язковим вимогам. Експертний висновок має юридичну силу і є гарантом захисту прав споживача.
На ДП «Івано-Франківськстандартметрологія» можна провести перевірку як продуктів харчування, так і промислових, будівельних товарів, електротехніки, автомобілів тощо. Коштує така перевірка від 200 грн., залежно від об’єкта експертизи. «Ситуація складається таким чином, що ми самостійно не маємо права навіть відбирати зразки для експертизи, а також оприлюднювати її результати. Потрібен замовник, і вся інформація про експертизу є його власністю», – зазначає Іван Бронеславович. На днях відбулась зустріч представників бізнесу та торгівлі, установ та громадських організацій, комунальних підприємств, місцевої та обласної влади, простих споживачів та експертів, де намагались вирішити питання, як правильно інспектувати ринок послуг на Прикарпатті. Спеціалісти запевняють, що потрібно створити фонд, який би виділяв кошти на проведення незалежних експертиз у місті та області. Та створити комісію, до складу якої б входили як представники громадськості, так і експерти, яка б мала право відбирати зразки для експертиз та оприлюднювати результати перевірок. Щоб люди знали, за що платять гроші і вберегли себе від підробок.
Особливо систематично треба проводити перевірки у закладах громадського харчування. Адже постачальник спочатку може надавати товари доброї якості, а згодом замінювати їх менш якісними. Нещодавно директор школи-інтернату приніс на перевірку масло, яке їм привозить постачальник: «Цей продукт навіть маслом назвати не можна. Набір речовин невідомого походження. І цим годували дітей, доки ті самі не підняли тривогу», – каже Тетяна Стасів, начальник випробовувального центру ДП «Івано-Франківськстандартметрологія».
Існують товари, які підлягають обов’язковій сертифікації, і ті, які не підлягають. Ось, наприклад, масло, сертифікувати необов’язково. «У Європі сертифікат – це імідж, обличчя фірми. А наші виробники просто втратили совість. Виробивши сертифікат, вони не вважають за потрібне дотримуватись його стандартів. Тож реклама і напис на упаковці ще не свідчать про відповідність всередині», – зазначає Іван Саєвич. Тож маємо надію, що періодичні публічні експертизи товарів та послуг триматимуть руку на пульсі вищого ґатунку.
Мар’яна Риндич

Поділитись:
  • Добавить ВКонтакте заметку об этой странице
  • Мой Мир
  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • В закладки Google
  • Одноклассники