КАТЕГОРІЇ ПУБЛІКАЦІЙ

Останні новини

У стилі «Етно»

У стилі «Етно»

04:02:20, 7 Липень 2018

Завтра в Івано-Франківську відбудеться третій фестиваль мистецтв «Купальська ніч».Через реконструкці[...]

No thumbnail available

«Дій сьогодні. Місяць жіночого здоров’я»

10:06:58, 6 Червень 2018

Під такою назвою в Івано-Франківську протягом місяця тривала медична програма, яку вперше започаткув[...]

No thumbnail available

Зарплату виводять з тіні

12:22:09, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську зростає кількість офіційно оформлених найманих працівників та зменшується кількі[...]

Пластиком і фарбою

Пластиком і фарбою

12:21:22, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську за понад п’ять мільйонів гривень нанесуть дорожню розмітку на 64 вулицях. Про ц[...]

Кольорово, музично, драйвово

Кольорово, музично, драйвово

12:18:14, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську запланували цікаву спортивно-музично-освітню програму до Дня молоді. Як повідом[...]

No thumbnail available

Автоматизовані системи зв’язку – для місцевих громад

12:17:33, 6 Червень 2018

Кожен з нас знає, наскільки потрібними у сучасному світі  є засоби комунікації та зв’язку. Особливо [...]

No thumbnail available

Перукарський регрес

09:38:14, 6 Червень 2018

За старої доброї Австрії у порядних перукарнях Станиславова кожному постійному клієнтові виділяли ок[...]

Сейфова «війна»

Сейфова «війна»

09:10:47, 6 Червень 2018

У 1914 р. станиславівська преса повідомила про незвичайне змагання, яке відбувалося в тодішній Австр[...]

No thumbnail available

Твереза думка

12:20:37, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську необхідно створити кризовий центр для тимчасового перебування людей у стані алко[...]

No thumbnail available

Опікова травма у дітей

09:53:50, 6 Червень 2018

15-23 вересня 2018 року у медичному центрі «Medicover» (м. Львів) вже увосьме працюватимуть лікарі з[...]

Осінь: що буде з країною і з нами?

Від кожної осені чекаємо плодів. Насамперед, дарів природи, але не тільки. Адже о цій «золотій» порі поряд із фруктами та овочами, грибами та ягодами зріють ще й інші «урожаї». Політичні. Після літнього відпочинку політики, сповнені сил і грандіозних задумів, жваво беруться за покращення нашого з вами життя. Перший тиждень роботи сьомої сесії Верховної Ради продемонстрував, що нас очікує багато сюрпризів: від уже прийнятого закону про освіту до пенсійної та, можливо, земельної реформи і другого за рік підвищення мінімальної зарплати. Якою ж видасться цьогорічна політична осінь: щедрою чи неврожайною, погожою чи штормовою? Поділитися своїми прогнозами ми попросили місцевих експертів.

AndrusiakПавло АНДРУСЯК,
голова Галицької районної ради, БПП «Солідарність»:
– В умовах війни з Росією єдиною запорукою зупинки агресора та збереження Україною своєї незалежності є її рух на Захід – в НАТО, в європейське співтовариство. Це передбачає виконання нами всіх взятих на себе зобов’язань, зокрема, реформу правоохоронної та судової системи, реформу системи освіти, системи пенсійного забезпечення та ринку землі, децентралізацію влади, а також переформатування Збройних сил України під стандарти НАТО.  Фактично, потрібно єдиним зусиллям, в нереально стислі терміни, одномоментно «перезапустити» всю країну.
Дивімось реально, єдиним українським політиком, який є гарантом успішності всіх (а не окремо взятих) реформ є Президент України Петро Порошенко. Тому в найближчий час очікую прийняття парламентом (в т.ч. і під тиском президента) всіх, хоч і непопулярних, але критично необхідних законодавчих актів. У відставку уряду не вірю, оскільки це може призвести до зупинки реформ і втрати довіри до нас з боку наших західних партнерів, але ротація окремих міністрів цілком можлива.
Впевнений, що опозиція буде намагатись ініціювати дострокові парламентські вибори, але не тому, що вони можливі, а, виключно, для нагадування виборцям про своє існування. Буде, звичайно, і намагання розхитати ситуацію на місцях – для цього підійдуть будь-які приводи, які спонукатимуть людей виходити на протестні акції (благо, в часи реформ таких приводів завжди достатньо). Не думаю, що це матиме якісь критичні наслідки, оскільки українці вже втомились від популізму, який в останні роки просто нищить Україну.
ShlemkoДмитро ШЛЕМКО,
голова Івано-Франківськоїоблорганізації ВО «Батьківщина»:
– Суспільно-політична ситуація в Україні залежить від кількох факторів. Насамперед від президента, тому що вже розпочинається його підготовка до другого терміну і він та його команда вибудовують стратегію поведінки... Зараз у нього йдуть дискусії, зокрема, з приводу того чи йти на дострові вибори, поки ще є з чим, як радять політологи, чи не йти, як каже бізнес-оточення. Якщо він йде на дострокові вибори, то розгорне надзвичайно велику активність. Якщо ж не йде і розуміє, що рейтинг на чергові вибори навіть домкратом не підіймеш, то може піти на зміни до Конституції (зняття депутатської недоторканості, скорочення місць у ВР з 450 до 300, запровадження двопалатного парламенту, обмеження повноважень президента, ліквідація обл- і райдержадміністрацій – все те, що сьогодні подобається народу) через референдум, на що його теж штовхають.
Сьогодні ж Петро Олексійович – в пошуках позитиву. Тому він зараз роз’їжджає практично по всій Україні, перерізає стрічки на відкритті нових підприємств, мостів, магазинів, ресторанів – де тільки можна. Хоча це прерогатива не президента, а уряду чи місцевої влади, але йому постійно треба «світитися», показувати, що щось позитивного в країні робиться... І також Президенту треба «закрутити гайки» того негативу, який сьогодні йде і по ЗМІ, і по інших каналах, і справитися з новітніми опозиціонерами, починаючи від Саакашвілі, команди Юрія Дерев'янка, для того, аби показати свою значимість і те, що він президент жорсткий, який наведе порядок.
Значно менше залежить від уряду, бо сьогодні він і Верховна Рада, як єдине ціле, але є декілька моментів. Чи зуміють вони зберегти соціально-економічну стабільність і чи проведуть три започатковані реформи? І те, і те зробити буде дуже складно. Третє (і це дуже важливо саме для цієї осені): чи вдасться домовитися з МВФ про надання кредиту. Україна має до кінця року виплатити 3 млрд. дол. за попередніми зовнішніми зобов’язаннями, а на 2018-19 роки – 10 мільярдів. Якщо не буде реструктуризації – дуже складна ситуація для країни. У зв'язку з цим, долар вже пішов догори і хочеш-не хочеш треба довести курс як мінімум до 27,2 грн., що закладено в бюджеті.  А за прогнозами, до кінця року він може дійти до 29, а то й до 30 грн. Це означає, що ситуація стане ще гіршою і відіб'ється на людях...
Останні соцопитування показують, що більше 54% українців готові на активні протестні дії, притому, що 85% не довіряють Президенту (навіть більше, ніж свого часу Януковичу – 80%), а ще більше – уряду і Верховній Раді. Можна говорити, що це внутрішній пасивний протест, але будь-яка ситуація може сколихнути людей і призвести до протесту активного.
PereviznykВіталій  ПЕРЕВІЗНИК,

голова ГО «Громадський інститут аналітики»:
– Політична осінь, початок якої пов’язують з першим пленарним засіданням  парламенту, буде дуже насиченою, навіть гарячою. Взаємні звинувачення владних і опозиційних фракцій, заяви про турботу про маленьких українців. Такі «як треба» коментарі відомих і не дуже експертів. Можливі пікетування органів влади. Готуються до всеукраїнського протесту профспілки, замість того, щоби щоденно захищати громадян від порушень законодавства роботодавцями.
Щоправда, ця бурхлива осінь буде у… телевізорах. У реальності ж будуть тихі обурення у магазинах та аналітичні обговорення за горнятком кави у затишних кав’ярнях… Не у телевізорах буде боротьба за мандати в об’єднаних територіальних громадах, однак нових імен ми, напевно, не побачимо.
Чи скоро настануть часи, коли виборці спільно з депутатами будуть працювати над законопроектами, коли відбуватимуться навчання членів виборчих комісій і т. ін. – питання риторичне…

Наш кор.

Поділитись:
  • Добавить ВКонтакте заметку об этой странице
  • Мой Мир
  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • В закладки Google
  • Одноклассники