КАТЕГОРІЇ ПУБЛІКАЦІЙ

Останні новини

No thumbnail available

До уваги платників!

08:05:52, 11 Листопад 2017

Управління Пенсійного фонду України в м. Івано-Франківську повідомляє, що 15.11.2017 року в Головном[...]

До уваги платників єдиного внеску!

До уваги платників єдиного внеску!

11:11:19, 10 Жовтень 2017

З 1 січня 2018 року набирають чинності зміни до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на [...]

Щоб і сліду не було

Щоб і сліду не було

08:02:37, 10 Жовтень 2017

В Івано-Франківську планують демонтувати 150 незаконно встановлених малих архітектурних форм. Про[...]

No thumbnail available

Прикарпатські пенсійники до перерахунку пенсій готові.

06:51:27, 10 Жовтень 2017

Слово за Парламентом Впродовж останніх днів «гаряча лінія» Пенсійного фонду є дійсно «гарячою». Сту[...]

Резервістів кличуть на збори

Резервістів кличуть на збори

07:28:04, 8 Серпень 2017

Івано-Франківську необхідно направити 50 резервістів на 30-денні військові збори на Яворівський полі[...]

Перший дзвоник кличе

Перший дзвоник кличе

07:25:42, 8 Серпень 2017

Цього року за парти івано-франківських шкіл сядуть 3 тис. 108 першокласників. Про це повідомив ди[...]

«Срібло» Кубка Європи

«Срібло» Кубка Європи

06:11:27, 8 Серпень 2017

У румунському місті Арад завершився Кубок Європи з дзюдо серед спортсменів до 21 року. У ваговій [...]

В Івано-Франківську стане на одне проблемне перехрестя менше

В Івано-Франківську стане на одне проблемне перехрестя менше

07:40:34, 8 Серпень 2017

В Івано-Франківську продовжуються роботи на кільцевій розв’язці на Привокзальній площі. Минулого тиж[...]

Важкоатлети вибороли медалі на чемпіонаті України

Важкоатлети вибороли медалі на чемпіонаті України

07:19:55, 8 Серпень 2017

У Хмельницькому закінчився чемпіонат України серед молоді до 23 років з важкої атлетики. Вероніка[...]

Оголошення про проведення конкурсу з перевезення пасажирів на міських автобусних маршрутах загального користування міста Івано-Франківська

Оголошення про проведення конкурсу з перевезення пасажирів на міських автобусних маршрутах загального користування міста Івано-Франківська

01:34:58, 8 Серпень 2017

Відповідно до статей 7, 43, 44, 45, 46 Закону України «Про автомобільний транспорт», постанови Кабін[...]

Паралізовані вірусом

Найбільша хакерська атака дісталася й Івано-Франківська

Virus27 червня майже одночасно на моніторах комп’ютерів появилося однакове зображення – червоний текст із вимогою оплатити 300 доларів та отримати ключ розблокування. Але це був лише початок. Насправді зараження комп’ютерної техніки відбулося під час перезапуску. І вже тоді користувачі зрозуміли, що їхні файли пошкоджені і відновленню не підлягають.

Із наслідками кібератаки декілька днів борються по всій країні. Як стверджують спеціалісти, Україна стала найбільшим епіцентром кібератак, оскільки на нашу державу припало понад 75 відсотків поширення вірусу. Масово поширився він також у Німеччину, Польщу, Сербію.  Невідомий вірус-здирник заразив комп’ютерні мережі. Як повідомлялось раніше, не витримали системи аеропорту «Бориспіль», «Укрпошти». «Нової пошти», «Укренерго», «Ощадбанку», Чорнобильської АЕС.

В епіцентрі цієї атаки стали в першу чергу працівники бухгалтерської сфери, оскільки зразу ж появилася інформація, буцімто, програма M.E.Doc і стала джерелом поширення вірусу на усі інші комп’ютери. Потерпіли не тільки великі компанії, але й приватні підприємці. В основному дісталося усім, хто користувався бухгалтерськими програмами.
Дехто схильний вважати, що саме таких вчинків цілком достатньо, аби паралізувати роботу багатьох галузей. Скажімо, деякі банки впродовж декількох днів так і не змогли дати собі раду із зараженими комп’ютерами, а тому працювали тільки у режимі консультацій. Паніка у суспільстві поширилася дуже швидко, оскільки кібератака припала на пік виплат зарплат і пенсій, а також подачі звітності. В той же час керівництво «Ощадбанку» заспокоїло своїх клієнтів, що усі виплати вони зможуть отримати вчасно.
Серед пересічних іванофранківців поширилось побоювання буцімто можуть припинитися виплати пенсій та зарплат. Натомість в Управлінні пенсійного фонду в Івано-Франківську повідомили, що кібератака їхню структуру не зачепила, а тому вони продовжують працювати у звичному режимі. Але нам стало відомо, що деякі дрібні підприємці мусять крок за кроком поступово встановлювати програмне забезпечення. А це тягне за собою і зв’язок із банком, і виплату зарплат, і навіть сам виробничий процес тісно пов’язаний із застосуванням комп’ютерів.
Відновити навіть звичайні «вордівські» файли після такої кібератаки вірусом неможливо, переконують експерти. Вірус охрестили ім’ям «Petya» із додатком А. Тим часом у мережі ширяться різні його варіанти, тому системні адміністратори впевнено говорять про атаку не одного, а цілої низки вірусів.
Найцікавіше, що цей вірус заражає лише комп’ютерні мережі, котрі використовують операційну систему Windows. Кажуть, що він аналогічний до свого попередника Wannacry, котрий у травні атакував 50 тисяч комп'ютерів.
Для того, аби уникнути зараження, рекомендують встановити останнє оновлення системи Windows. При цьому не варто завантажувати невідомі файли з Інтернету. У той час, коли системні адміністратори країни взялися за відновлення комп’ютерних мереж, надійшло повідомлення про нову хвилю атаки вірусів. Підозрілі електронні листи та посилання взагалі мали би залишитися поза увагою простих користувачів Інтернету.
«Для збереження даних треба провести резервне копіювання даних. А у разі зараження примусово вимкнути комп’ютер, – радить системний адміністратор Олег. – Для надійного захисту краще архівувати усі свої дані під паролем, а вже тоді приступати до перевстановлення системи. Важче буде із тими ком’ютерами, котрі виконують більш важливі функції бухгалтерсько-фінансового характеру».
Впоратися із вірусом можуть допомогти тільки фахівці. Отож, роботи ІТ-спеціалістам і системним адміністраторам у ці дні точно вистачить.
Втім, як нам стало відомо, чимало організацій вирішили самотужки виправляти системні збої, тому й не повідомляли «для загальної звітності» про проблеми.
Потужні компанії нашого міста також зазнали атаки вірусів. Великі торгові центри жартома кажуть, що їм довелося декілька годин пропрацювати в «музейному режимі». Як повідомило джерело в ПАТ «Івано-Франківськгаз», систему доводиться відновлювати самотужки. Системні адміністратори стараються зробити все таким чином, аби клієнти змогли вчасно подати показники за спожитий газ. Зарплату в установі встигли виплатити вчасно. А от система доступу до персональних кабінетів клієнтів компанії до кінця минулого тижня так і не запрацювала.
В Управлінні НБУ в Івано-Франківській області будь-яку інформацію з цього приводу відмовилися надавати, бо це не в їхній компетенції. Тим часом навіть через два дні після атаки деякі банківські відділення побоювалися проводити операції із картками, а банкомати і термінали попереджали про неможливість прийняття готівки.
«Мені сьогодні прийшла пора сплачувати кредит, а працівники банку не можуть прийняти, бо «полетіла» система і комп’ютери не працюють. Відтерміновувати оплату я не можу, бо наростуть відсотки і пеня. Тому довелося залишити гроші дівчатам у банку, а по квитанції про оплату зайду наступного разу», – розводить руками пан Василь.
Аналогічна ситуація і в сфері надання послуг та торгівлі. У перукарні клієнтам рекомендують розраховуватися готівкою, бо касовий апарат не завжди спрацьовує.
Мар’ян ПАСТУЩИН

До теми

Як боротися з вірусом?

Про те, як можна боротися з вірусом,  розповіли фахівці Служби безпеки України. Нижче – кілька порад, як не впустити «Петю» до свого комп’ютера, і що робити, якщо це вже сталося.
Якщо комп’ютер включений і працює нормально, але ви підозрюєте, що він може бути заражений, ні в якому разі не перезавантажувати його (якщо комп’ютер вже постраждав, теж не перезавантажувати його) – вірус спрацьовує при перезавантаженні і зашифровує всі файли, що містяться на комп’ютері.
Збережіть всі найцінніші файли на окремий, не підключений до комп’ютера, носій, а в ідеалі – зробіть резервну копію разом з операційною системою.
Для ідентифікації шифрувальника файлів необхідно завершити всі локальні завдання і перевірити наявність наступного файлу: C: /Windows/perfc.dat
В залежності від версії Windows встановити спеціальне оновлення операційної системи.
Переконайтеся, що на всіх комп’ютерних системах встановлене антивірусне програмне забезпечення, яке функціонує належним чином. При необхідності встановіть і оновіть антивірус.
Для зменшення ризику зараження слід уважно ставитися до всієї електронної кореспонденції, не завантажувати і не відкривати додатки в листах, які надіслані від невідомих людей. У разі отримання листа, який викликає підозру, зв’язатися з відправником і підтвердити факт відправлення листа.
Зробити резервні копії всіх важливих даних.

 

Поділитись:
  • Добавить ВКонтакте заметку об этой странице
  • Мой Мир
  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • В закладки Google
  • Одноклассники