КАТЕГОРІЇ ПУБЛІКАЦІЙ

Останні новини

У стилі «Етно»

У стилі «Етно»

04:02:20, 7 Липень 2018

Завтра в Івано-Франківську відбудеться третій фестиваль мистецтв «Купальська ніч».Через реконструкці[...]

No thumbnail available

«Дій сьогодні. Місяць жіночого здоров’я»

10:06:58, 6 Червень 2018

Під такою назвою в Івано-Франківську протягом місяця тривала медична програма, яку вперше започаткув[...]

No thumbnail available

Зарплату виводять з тіні

12:22:09, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську зростає кількість офіційно оформлених найманих працівників та зменшується кількі[...]

Пластиком і фарбою

Пластиком і фарбою

12:21:22, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську за понад п’ять мільйонів гривень нанесуть дорожню розмітку на 64 вулицях. Про ц[...]

Кольорово, музично, драйвово

Кольорово, музично, драйвово

12:18:14, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську запланували цікаву спортивно-музично-освітню програму до Дня молоді. Як повідом[...]

No thumbnail available

Автоматизовані системи зв’язку – для місцевих громад

12:17:33, 6 Червень 2018

Кожен з нас знає, наскільки потрібними у сучасному світі  є засоби комунікації та зв’язку. Особливо [...]

No thumbnail available

Перукарський регрес

09:38:14, 6 Червень 2018

За старої доброї Австрії у порядних перукарнях Станиславова кожному постійному клієнтові виділяли ок[...]

Сейфова «війна»

Сейфова «війна»

09:10:47, 6 Червень 2018

У 1914 р. станиславівська преса повідомила про незвичайне змагання, яке відбувалося в тодішній Австр[...]

No thumbnail available

Твереза думка

12:20:37, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську необхідно створити кризовий центр для тимчасового перебування людей у стані алко[...]

No thumbnail available

Опікова травма у дітей

09:53:50, 6 Червень 2018

15-23 вересня 2018 року у медичному центрі «Medicover» (м. Львів) вже увосьме працюватимуть лікарі з[...]

Партія нон-грата

Івано-Франківська облрада заборонила Опозиційний блок, Партію регіонів, Партію розвитку та КПУ на території області
Івано-Франківська облрада знову опинилася у центрі уваги всієї країни. Своїм рішенням від 17 квітня вона скопом заборонила діяльність в регіоні одразу чотирьох політичних  партій – Опозиційного блоку, Партії регіонів, Партії розвитку (очолює екс-представник Президента Януковича в парламенті Ю. Мірошниченко) та Комуністичної партії.  Депутати наклали табу на реєстрацію регіональних партійних організацій. А ті, що вже зареєстровані, обласне управління юстиції, підкоряючись волі народних обранців, має зняти з обліку до наступної  сесії.

Віддавши свої голоси за відповідний проект рішення, депутати підтримали ініціативу місцевого осередку «Правого сектора». Його активісти напередодні звернулися до облради із вимогою заборонити діяльність цих політсил. До того ж саме реєстрація в області осередку ОБ стала офіційною причиною «смітникової люстрації» начальника головного управління юстиції в області Василя Кавацюка.    
Забороняти не заборониш
9 квітня, у чистий четвер напередодні Великодня, активісти «Правого сектора» вкинули у сміттєвий бак начальника головного управління юстиції в Івано-Франківській області. Обливши чиновника зеленкою та закидавши яйцями, «люстратори» вимагали у нього написати заяву про відставку, зокрема за те, що підпорядковане йому відомство зареєструвало партійний осередок Опозиційного блоку.  Кавацюк відмовився, після чого його прямо у сміттєвому контейнері повезли містом у напрямку  вокзалу, звідти – на Вічевий майдан.
Саме із ретроспективи цих подій розпочалося обговорення питання про заборону на Прикарпатті ОБ та інших партій на сесії обласної ради. Організатору «смітникової люстрації», очільнику франківських «правосеків» Василю Абраміву надали слово за трибуною:
«Акція «Чистий четвер» зібрала багато неоднозначних коментарів. Але причиною цього стало одне – бездіяльність теперішньої влади. Всі говорять про зміни, про очищення влади, але насправді нічого не міняється. Тому нехай люстрація Кавацюка буде показовою, а обласна рада прийме чітке рішення про заборону прокремлівських сил», – закликав Абрамів, пообіцявши більше не вдаватися до подібних дій.
Далі слово взяв депутат облради, перший заступник начальника управління юстиції області Володимир Ковальчук. Він повідомив, що Василь Кавацюк перебуває на лікарняному та намагався апелювати до слів Абраміва:
«Я розумію це рішення з політичної точки зору, але не з правової. Згідно з Законом «Про політичні партії», реєстрацію політичних партій скасовує тільки Верховний суд або Вищий Адміністративний суд. Опозиційний блок реєстрували не ми (обласне управління юстиції – ред.), а Державна реєстраційна служба, за підписом Оксани Онищенко, яка сьогодні є міністром Кабінету Міністрів в уряді Яценюка».
За словами Ковальчука, франківська юстиція останньою з управлінь зареєструвала осередок Опозиційного блоку,  після Львова, Рівного та навіть Тернополя.
«Юридично рішення облради про заборону партій буде абсолютно безграмотним, – наполягав Володимир Ковальчук. – Давайте із сьогоднішньої сесії звернемось до Міністерства юстиції як до органу, який здійснює контроль за виконанням Закону «Про політичні  партії». У мене  вчора були представники ОБСЄ,  нехай наша область вийде з лицем».
Після цих слів Володимира Ковальчука у залі почали нагнітатись пристрасті. Розпочалася полеміка на підвищених тонах, виступ депутата почали вигуками перебивати присутні у залі представники  ПС. Інші депутати обласної ради теж не дослухались до переконувань Ковальчука. Депутат Микола Палійчук запропонував включити до «чорного списку» Партію розвитку Юрія Мірошниченка. А голова фракції «Свобода» Василь Попович висловив пропозицію голосувати поіменно, «щоб всі бачили хто є хто».  Відтак після ще кількох депутатських виступів  у тому ж дусі обласна рада приступила до голосування.
60-ма голосами «за» (утримався лише один з усіх присутніх у залі депутат – Володимир Ковальчук) облрада заборонила діяльність в регіоні Опозиційного блоку, Партії регіонів, Партії розвитку та КПУ. Управлінню юстиції області доручили скасувати їх реєстрацію до наступної сесії та прозвітувати про це перед депутатами облради.

Облраду – розпустити
Новина про рішення сесії Івано-Франківської облради миттєво розлетілася всеукраїнськими інформаційними ресурсами. Через кілька годин Опозиційний блок на офіційному сайті розмістив свою  «відповідь Чемберлену» – заяву  із вимогою розпустити Івано-Франківську облраду за перевищення повноважень.
«Сьогодні, у п'ятницю 17 квітня, облрада своїм рішенням заборонила діяльність Опозиційного блоку на території Івано-Франківської області. Це не просто факт грубого нехтування Основного закону і демократичного вибору своїх же співгромадян. Це – пряме перевищення влади, яке має ознаки сепаратизму, – йдеться в заяві ОБ. – Депутати облради, які голосували за це рішення, почали передвиборчу кампанію не зі звіту перед виборцями, а з банальної провокації, яка веде до ескалації напруження в країні. Ми бачимо в подібних рішеннях боягузтво і заміну конкретних дій щодо поліпшення життя людей політичним популізмом. Коаліція війни в Івано-Франківській облраді намагається незаконними методами захистити себе від прямої політичної конкуренції. Опозиційний блок вимагає негайного розпуску Івано-Франківської облради, яка забула про Конституцію, а також правової оцінки від Президента та Генеральної прокуратури України прийнятого рішення про заборону політичної партії Опозиційний блок Івано-Франківською облрадою».

Розв’язка… з продовженням?
Ближче до вечора того ж дня на офіційному сайті Міністерства юстиції з’явилось оголошення про конкурс на заміщення вакантних посад начальника Головного територіального управління юстиції в Івано-Франківській області та його першого заступника. Василь Кавацюк та Володимир Ковальчук написали заяви про відставку.
Депутати Івано-Франківської облради не вперше привертають до себе увагу рішеннями, які, принаймні на перший погляд, перевищують повноваження органу місцевого самоврядування. Своїм рішенням від 25 січня 2014 року Івано-Франківська облрада заборонила на території області діяльність і використання символіки Партії регіонів і Комуністичної партії України. Тоді рішення опротестувала обласна прокуратура. Однак суд залишив його у силі…
Оксана ГЛУШКЕВИЧ

Поділитись:
  • Добавить ВКонтакте заметку об этой странице
  • Мой Мир
  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • В закладки Google
  • Одноклассники