КАТЕГОРІЇ ПУБЛІКАЦІЙ

Останні новини

У стилі «Етно»

У стилі «Етно»

04:02:20, 7 Липень 2018

Завтра в Івано-Франківську відбудеться третій фестиваль мистецтв «Купальська ніч».Через реконструкці[...]

No thumbnail available

«Дій сьогодні. Місяць жіночого здоров’я»

10:06:58, 6 Червень 2018

Під такою назвою в Івано-Франківську протягом місяця тривала медична програма, яку вперше започаткув[...]

No thumbnail available

Зарплату виводять з тіні

12:22:09, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську зростає кількість офіційно оформлених найманих працівників та зменшується кількі[...]

Пластиком і фарбою

Пластиком і фарбою

12:21:22, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську за понад п’ять мільйонів гривень нанесуть дорожню розмітку на 64 вулицях. Про ц[...]

Кольорово, музично, драйвово

Кольорово, музично, драйвово

12:18:14, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську запланували цікаву спортивно-музично-освітню програму до Дня молоді. Як повідом[...]

No thumbnail available

Автоматизовані системи зв’язку – для місцевих громад

12:17:33, 6 Червень 2018

Кожен з нас знає, наскільки потрібними у сучасному світі  є засоби комунікації та зв’язку. Особливо [...]

No thumbnail available

Перукарський регрес

09:38:14, 6 Червень 2018

За старої доброї Австрії у порядних перукарнях Станиславова кожному постійному клієнтові виділяли ок[...]

Сейфова «війна»

Сейфова «війна»

09:10:47, 6 Червень 2018

У 1914 р. станиславівська преса повідомила про незвичайне змагання, яке відбувалося в тодішній Австр[...]

No thumbnail available

Твереза думка

12:20:37, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську необхідно створити кризовий центр для тимчасового перебування людей у стані алко[...]

No thumbnail available

Опікова травма у дітей

09:53:50, 6 Червень 2018

15-23 вересня 2018 року у медичному центрі «Medicover» (м. Львів) вже увосьме працюватимуть лікарі з[...]

Пасічнянські рекреації

Руслан Марцінків: «Парк біля Бистриці повинен стати ще однією окрасою Івано-Франківська»

PASICHNAПаралельно з будівництвом дамби та зведенням нового моста через Бистрицю Солотвинську в Івано-Франківську планують за кілька років і цілковито впорядкувати суміжний мікрорайон Пасічна в районі вулиць Хіміків – Целевича. Тут побудують школу і дитячий садок, насадять зелену зону для відпочинку та облаштують пасічнянську «стометрівку». Минулого четверга виконавчий комітет міської ради погодив проект «Нове будівництво парку в межах вулиць Хіміків-Целевича в місті Івано-Франківську – під соціальний простір». Це є чи не найбільш масштабний проект у розвитку Івано-Франківська в останні десятиліття. 

«Ця зона має бути функціональною, її плануватимуть з обов’язковим врахуванням думки громади і пропозицій експертів. Усе тут за кілька років зміниться до невпізнаваності», – зазначає міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків.
Чому таку увагу керівництво міста надає розвиткові Пасічної? «Цей мікрорайон активно розвивається, тому в пріоритеті будівництво соціальних об’єктів. Цього року тут до школи пішло на 1100 дітей більше, аніж торік, а в садочки – на 800. Уже сьогодні в ряді шкіл запроваджено двозмінне навчання, а садочків катастрофічно не вистачає, – зауважує очільник міста. – Тому при розробці генплану нам вдалося виділити кілька зон, де можна реалізувати такі освітні і рекреаційні проекти. І Пасічна повинна стати прикладом, як в Івано-Франківську можна їх розвивати».
Отож, вздовж дамби в районі вулиць Хіміків – Целевича з одного боку облаштують школу, дитсадок і храм, а з другого – парк. Великого значення розробники проекту надають саме створенню зеленої відпочинкової зони. Такий статус цій території було надано за пропозицією депутата Андрія Строїча, обраного в мікрорайоні Пасічна, ще на одній з перших сесій міської ради цієї каденції. Андрій Строїч, який став одним із ініціаторів подальшого соціального розвитку Пасічної та створення відповідного проекту, розповів, що концепція парку передбачає місця відпочинку як для найменших, так і людей похилого віку. Тут будуть дитячі майданчики, лабіринт із живоплоту з невеликою оглядовою вежею посередині, барбек’ю-зона, спортивні майданчики з тренажерами, ігрові атракціони, лавочки і столи для тенісу та шахів, великий комбінований спортивний майданчик для гри у футбол, волейбол, баскетбол і теніс. Для безпеки дітей передбачена зона з накриттям. Прокладуть і велодоріжку до Набережної. Загальна площа парку – близько 3 гектарів.
«Він буде третім за величиною в Івано-Франківську. Цей парк біля самої Бистриці повинен стати ще однією окрасою Івано-Франківська, – наголошує Р. Марцінків. – Якщо нині ще маємо можливість зберегти для наших дітей такі зелені зони, то треба це робити вже зараз, бо потім може бути пізно…»
На сесійному засіданні 15 лютого міська рада дала дозвіл на розробку детального плану вищезгаданої території і створення тут соціальної інфраструктури, а саме будівництво дитячого садка і школи, яких дуже потребує цей мікрорайон. Невдовзі на пасічнянському березі Бистриці вже почнеться розчищення та вирівнювання території. Заодно буде оголошено конкурс на найкращу назву майбутнього парку.
«Для мене як людини, яка виросла в Пасічній, реалізація цього проекту є не лише особистим викликом, а й мрією зробити мій мікрорайон комфортним для десятків тисяч його жителів. Сподіваюся, це буде взірцевий містобудівний проект для розвитку й іншого громадського простору в нашому місті», — каже Андрій Строїч.
  Мирослав Стефанців

Поділитись:
  • Добавить ВКонтакте заметку об этой странице
  • Мой Мир
  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • В закладки Google
  • Одноклассники