КАТЕГОРІЇ ПУБЛІКАЦІЙ

Останні новини

No thumbnail available

Право на пенсію за віком з січня 2018 року

01:34:21, 2 Лютий 2018

Особи мають право на призначення пенсії за віком після досягнення віку 60 років за наявності страхов[...]

До уваги пенсіонерів

До уваги пенсіонерів

01:12:08, 1 Січень 2018

Управління Пенсійного фонду України в м..Івано-Франківську звертає увагу пенсіонерів, які отримують [...]

Багато насмітили

Багато насмітили

08:57:44, 1 Січень 2018

Міський голова Івано-Франківська відзначив роботу з прибирання міста після зустрічі Нового року «Мун[...]

Ветерани» виграли турнір Степана Бандери

Ветерани» виграли турнір Степана Бандери

08:21:12, 1 Січень 2018

30 грудня у спортивному залі КП «Муніципальний фізкультурно-оздоровчий центр» відбувся турнір з футз[...]

No thumbnail available

День пенсійного фонду відбувся в Прикарпатському університеті ім.В.Стефаника.

09:38:39, 12 Грудень 2017

На заході були присутніми представники управління ПФУ в м. Івано-Франківську, а саме заступник начал[...]

No thumbnail available

Звіт про виконання заходів, визначених Антикорупційною програмою Пенсійного фонду України на 2017 рік в управлінні Пенсійного фонду України в місті Івано-Франківську

09:37:14, 12 Грудень 2017

Виконання положень антикорупційної політики в управлінні Пенсійного фонду України в місті Івано-Фран[...]

No thumbnail available

Небезпека наближається до України!

12:06:20, 12 Грудень 2017

Управління  Держпродспоживслужби в м. Івано-Франківську  інформує про загрозу занесення  збудника за[...]

Новації в пенсійному законодавстві

Новації в пенсійному законодавстві

09:29:09, 12 Грудень 2017

11 жовтня поточного року набув чинності Закон України № 2148-VIII «Про внесення змін до Закону Украї[...]

No thumbnail available

До уваги платників!

08:05:52, 11 Листопад 2017

Управління Пенсійного фонду України в м. Івано-Франківську повідомляє, що 15.11.2017 року в Головном[...]

До уваги платників єдиного внеску!

До уваги платників єдиного внеску!

11:11:19, 10 Жовтень 2017

З 1 січня 2018 року набирають чинності зміни до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на [...]

Пазл не складається

OTGПриміські села мають інше бачення створення ОТГ 

Верховна Рада прийняла за основу законопроект № 6466 щодо добровільного приєднання територіальних громад сіл, селищ до територіальних громад міст обласного значення. Ним передбачається, що міста обласного значення й обласні центри автоматично стануть центрами об’єднаних територіальних громад. Тож до складу Івано-Франківської ОТГ, окрім теперішніх п’яти сіл міської ради – Вовчинця, Крихівців, Микитинців, Угорників і Хриплина, – мали б увійти ще 11 населених пунктів теперішнього Тисменицького району: села Березівка, Добровляни, Загвіздя, Колодіївка, Підлісся, Підлужжя, Підпечери, Рибне, Угринів, Черніїв та Чукалівка. Однак приміські села мають зовсім інше бачення створення ОТГ.  А найбільший резонанс такі парламентські ініціативи викликали у громади села Вовчинець. Що і чому найбільше турбує людей, коментує сільський голова Вовчинця Михайло НАЗАР:

– Людей турбує, що за реформами у таких ОТГ їх не побачать і не почують, як не почули нас, коли ми пропонували інший шлях створення ОТГ. Найперше дивує сама назва – об’єднана територіальна громада. А дотепер наша громада що є роз’єднаною? Тому правильніше такі утворення було б називати об’єднанням територіальних громад. І найважливіше, що, відповідно до закону, такі об’єднання повинні відбуватися на добровільних засадах. А вийшло так, що обласна рада лише за третім разом і за відсутності голови обласної ради ухвалила перспективний план створення ОТГ. Але довкола їх створення в області виникло уже кілька конфліктів. Передбачений цим планом пазл не складається, бо громади мають своє бачення створення ОТГ, і воно деколи абсолютно не співпадає зі спущеним зверху перспективним планом.
Ще до формування перспективного плану створення ОТГ ми отримали звернення від своїх найближчих сусідів – сіл Колодіївки і Добровлян, а згодом і Узина. Згідно з методикою формування спроможних громад ще у 2015 році ми здійснили колосальну роботу, провели опитування населення, спільні сесії сільських рад, сформували паспорт потенційної ОТГ і подали його до формування перспективного плану, але на це тоді взагалі ніхто не звернув уваги. У 2016 році процедуру повторили, щоб відкрити шлях до об’єднання.
Наша стратегія – не відійти від  Івано-Франківська, а доєднати до території міської ради довколишні села. Фактично це те саме, що пропонується, але з іншими центрами ОТГ. При утворенні ОТГ з центром в Івано-Франківську жодних додаткових надходжень до його бюджету не буде, бо все, що обіцяють ОТГ на рівні міст обласного значення, Івано-Франківськ як обласний центр і так має. На прикладі Вовчинця можу сказати, що ми, приміські села, маємо досвід, як заробляти гроші. Ми показуємо результати своєї роботи, даємо собі раду. Ми можемо стати центром ОТГ для 3-4-5 довколишніх сіл. Щодо спроможності нашої потенційної ОТГ жодних питань не виникає. Але ОТГ не може налічувати десятки населених пунктів, бо це абсурд. Один староста у селі нічого не зможе вирішити. Все-таки є відмінність сільських населених пунктів і міста. Сільська влада є відкритішою і доступнішою для людей. При цьому межі міської ради стануть ширшими, включаючи села, які доєднаються до нашої ОТГ, але їхні проблеми не будуть дошкуляти містові. Натомість ми отримуватимемо ті податки, які Івано-Франківськ як обласний центр і так отримує, і зможемо розвивати села, які з нами об’єднаються. А в Івано-Франківську і без сіл є ще багато роботи.
Іван ГІРАК

До теми

Процес об’єднання є виключно добровільним

На цьому під час прямого ефіру на обласному телеканалі РАІ наголосив міський голова Івано-Франківська Руслан МАРЦІНКІВ:
– По-перше, будь-яке об’єднання є добровільним. Зараз у першому читанні прийнятий закон, і є міф, що обов’язково оці села, які є у перспективному плані, зобов’язані приєднатися до Івано-Франківська. У першу чергу має бути згода громади, сільської ради на те, що вони хочуть приєднатися. Після такого їхнього рішення, відповідно, наша міська рада теж повинна прийняти таке рішення, і після цього відбуватиметься об’єднання. Але закон ще у другому читанні не ухвалений, і коли він буде ухвалений невідомо. Якщо ж він буде ухвалений, то все одно цей процес є виключно добровільним.

Поділитись:
  • Добавить ВКонтакте заметку об этой странице
  • Мой Мир
  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • В закладки Google
  • Одноклассники