КАТЕГОРІЇ ПУБЛІКАЦІЙ

Останні новини

У міській раді новий депутат

У міській раді новий депутат

03:38:58, 12 Грудень 2018

Екс-мера Івано-Франківська у депутатському корпусі міської ради замінив його колишній заступник. [...]

Вакцини в дефіциті

Вакцини в дефіциті

09:16:26, 11 Листопад 2018

В Івано-Франківську закінчуються вакцини проти кору для дітей. Про це повідомила начальник міського [...]

Студентки ПНУ змагатимуться у Китаї

Студентки ПНУ змагатимуться у Китаї

08:28:42, 11 Листопад 2018

Жіноча збірна України серед студентів вирушила на етап Всесвітньої університетської ліги з баскетбол[...]

Парк для індустрії

Парк для індустрії

08:58:58, 11 Листопад 2018

Івано-Франківськ планує викупити 14 га землі для створення у Хриплинській промисловій зоні індустріа[...]

Очікували більшого

Очікували більшого

08:04:56, 10 Жовтень 2018

З червня на сортувальній лінії міського сміттєзвалища відсортували дві тисячі тонн вторсировини. [...]

У стилі «Етно»

У стилі «Етно»

04:02:20, 7 Липень 2018

Завтра в Івано-Франківську відбудеться третій фестиваль мистецтв «Купальська ніч».Через реконструкці[...]

No thumbnail available

«Дій сьогодні. Місяць жіночого здоров’я»

10:06:58, 6 Червень 2018

Під такою назвою в Івано-Франківську протягом місяця тривала медична програма, яку вперше започаткув[...]

No thumbnail available

Зарплату виводять з тіні

12:22:09, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську зростає кількість офіційно оформлених найманих працівників та зменшується кількі[...]

Пластиком і фарбою

Пластиком і фарбою

12:21:22, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську за понад п’ять мільйонів гривень нанесуть дорожню розмітку на 64 вулицях. Про ц[...]

Кольорово, музично, драйвово

Кольорово, музично, драйвово

12:18:14, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську запланували цікаву спортивно-музично-освітню програму до Дня молоді. Як повідом[...]

Пазл не складається

OTGПриміські села мають інше бачення створення ОТГ 

Верховна Рада прийняла за основу законопроект № 6466 щодо добровільного приєднання територіальних громад сіл, селищ до територіальних громад міст обласного значення. Ним передбачається, що міста обласного значення й обласні центри автоматично стануть центрами об’єднаних територіальних громад. Тож до складу Івано-Франківської ОТГ, окрім теперішніх п’яти сіл міської ради – Вовчинця, Крихівців, Микитинців, Угорників і Хриплина, – мали б увійти ще 11 населених пунктів теперішнього Тисменицького району: села Березівка, Добровляни, Загвіздя, Колодіївка, Підлісся, Підлужжя, Підпечери, Рибне, Угринів, Черніїв та Чукалівка. Однак приміські села мають зовсім інше бачення створення ОТГ.  А найбільший резонанс такі парламентські ініціативи викликали у громади села Вовчинець. Що і чому найбільше турбує людей, коментує сільський голова Вовчинця Михайло НАЗАР:

– Людей турбує, що за реформами у таких ОТГ їх не побачать і не почують, як не почули нас, коли ми пропонували інший шлях створення ОТГ. Найперше дивує сама назва – об’єднана територіальна громада. А дотепер наша громада що є роз’єднаною? Тому правильніше такі утворення було б називати об’єднанням територіальних громад. І найважливіше, що, відповідно до закону, такі об’єднання повинні відбуватися на добровільних засадах. А вийшло так, що обласна рада лише за третім разом і за відсутності голови обласної ради ухвалила перспективний план створення ОТГ. Але довкола їх створення в області виникло уже кілька конфліктів. Передбачений цим планом пазл не складається, бо громади мають своє бачення створення ОТГ, і воно деколи абсолютно не співпадає зі спущеним зверху перспективним планом.
Ще до формування перспективного плану створення ОТГ ми отримали звернення від своїх найближчих сусідів – сіл Колодіївки і Добровлян, а згодом і Узина. Згідно з методикою формування спроможних громад ще у 2015 році ми здійснили колосальну роботу, провели опитування населення, спільні сесії сільських рад, сформували паспорт потенційної ОТГ і подали його до формування перспективного плану, але на це тоді взагалі ніхто не звернув уваги. У 2016 році процедуру повторили, щоб відкрити шлях до об’єднання.
Наша стратегія – не відійти від  Івано-Франківська, а доєднати до території міської ради довколишні села. Фактично це те саме, що пропонується, але з іншими центрами ОТГ. При утворенні ОТГ з центром в Івано-Франківську жодних додаткових надходжень до його бюджету не буде, бо все, що обіцяють ОТГ на рівні міст обласного значення, Івано-Франківськ як обласний центр і так має. На прикладі Вовчинця можу сказати, що ми, приміські села, маємо досвід, як заробляти гроші. Ми показуємо результати своєї роботи, даємо собі раду. Ми можемо стати центром ОТГ для 3-4-5 довколишніх сіл. Щодо спроможності нашої потенційної ОТГ жодних питань не виникає. Але ОТГ не може налічувати десятки населених пунктів, бо це абсурд. Один староста у селі нічого не зможе вирішити. Все-таки є відмінність сільських населених пунктів і міста. Сільська влада є відкритішою і доступнішою для людей. При цьому межі міської ради стануть ширшими, включаючи села, які доєднаються до нашої ОТГ, але їхні проблеми не будуть дошкуляти містові. Натомість ми отримуватимемо ті податки, які Івано-Франківськ як обласний центр і так отримує, і зможемо розвивати села, які з нами об’єднаються. А в Івано-Франківську і без сіл є ще багато роботи.
Іван ГІРАК

До теми

Процес об’єднання є виключно добровільним

На цьому під час прямого ефіру на обласному телеканалі РАІ наголосив міський голова Івано-Франківська Руслан МАРЦІНКІВ:
– По-перше, будь-яке об’єднання є добровільним. Зараз у першому читанні прийнятий закон, і є міф, що обов’язково оці села, які є у перспективному плані, зобов’язані приєднатися до Івано-Франківська. У першу чергу має бути згода громади, сільської ради на те, що вони хочуть приєднатися. Після такого їхнього рішення, відповідно, наша міська рада теж повинна прийняти таке рішення, і після цього відбуватиметься об’єднання. Але закон ще у другому читанні не ухвалений, і коли він буде ухвалений невідомо. Якщо ж він буде ухвалений, то все одно цей процес є виключно добровільним.

Поділитись:
  • Добавить ВКонтакте заметку об этой странице
  • Мой Мир
  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • В закладки Google
  • Одноклассники