КАТЕГОРІЇ ПУБЛІКАЦІЙ

Останні новини

У міській раді новий депутат

У міській раді новий депутат

03:38:58, 12 Грудень 2018

Екс-мера Івано-Франківська у депутатському корпусі міської ради замінив його колишній заступник. [...]

Вакцини в дефіциті

Вакцини в дефіциті

09:16:26, 11 Листопад 2018

В Івано-Франківську закінчуються вакцини проти кору для дітей. Про це повідомила начальник міського [...]

Студентки ПНУ змагатимуться у Китаї

Студентки ПНУ змагатимуться у Китаї

08:28:42, 11 Листопад 2018

Жіноча збірна України серед студентів вирушила на етап Всесвітньої університетської ліги з баскетбол[...]

Парк для індустрії

Парк для індустрії

08:58:58, 11 Листопад 2018

Івано-Франківськ планує викупити 14 га землі для створення у Хриплинській промисловій зоні індустріа[...]

Очікували більшого

Очікували більшого

08:04:56, 10 Жовтень 2018

З червня на сортувальній лінії міського сміттєзвалища відсортували дві тисячі тонн вторсировини. [...]

У стилі «Етно»

У стилі «Етно»

04:02:20, 7 Липень 2018

Завтра в Івано-Франківську відбудеться третій фестиваль мистецтв «Купальська ніч».Через реконструкці[...]

No thumbnail available

«Дій сьогодні. Місяць жіночого здоров’я»

10:06:58, 6 Червень 2018

Під такою назвою в Івано-Франківську протягом місяця тривала медична програма, яку вперше започаткув[...]

No thumbnail available

Зарплату виводять з тіні

12:22:09, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську зростає кількість офіційно оформлених найманих працівників та зменшується кількі[...]

Пластиком і фарбою

Пластиком і фарбою

12:21:22, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську за понад п’ять мільйонів гривень нанесуть дорожню розмітку на 64 вулицях. Про ц[...]

Кольорово, музично, драйвово

Кольорово, музично, драйвово

12:18:14, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську запланували цікаву спортивно-музично-освітню програму до Дня молоді. Як повідом[...]

Перед вибором професії

Триває підготовка до вступної кампанії-2018

Stressed Asian student in a classroom. Shot against blackboard with formulas

Щорічно перед початком літніх канікул багато школярів, починаючи з 9-х класів, серйозно задумуються над тим, чим вони хочуть займатись після закінчення школи. Мабуть, у дитинстві кожному з нас важко було чітко відповісти на це питання. Та настає час, коли потрібно вибрати із сотень професій одну. Ту, котра подобається та підходить до набутих у школі знань найбільше.

Кожен учень оцінює обрану для себе професію абсолютно за різними критеріями. Комусь важливо, аби майбутня спеціальність була цікавою, хтось розглядає всі можливі варіанти щодо майбутнього працевлаштування та отримання кваліфікації, чимало дітей просто переймають справу своїх батьків, а буває і так, що батьки особисто вибирають життєвий шлях дитини після закінчення нею школи. Прикро, та іноді навіть не враховують її побажання.

Як би там не було, але до випуску зі школи учні готуються сумлінно. Кожному із них перед вступом до омріяного вишу, технікуму чи коледжу потрібно пройти низку випробувань, починаючи від державної підсумкової атестації (у 9-х класах), зовнішнього незалежного оцінювання (в 11-х класах) та закінчуючи вступними іспитами, співбесідами, творчими конкурсами. Зізнайтесь, кожен із нас вивчав натхненно лише ті предмети, які були нам до душі, але екзамени після закінчення школи доводиться здавати із низки обраних, обов’язкових предметів. Отож підготовки не уникнути. Ми поцікавились у майбутніх випускників івано-франківських шкіл, чи готові вони до екзаменів і самостійного життя. А також безпосередньо у директорів про рейтингову систему результатів ЗНО у 2017 році та моральну підготовку учнів сьогодні.
«Консультування і підготовка до ЗНО починається в 11-класників ще в першому півріччі. У вересні-жовтні подаємо інформацію про торішні результати екзаменів, підбиваємо підсумки за весь минулий рік. Згодом проводимо роз’яснення, індивідуальні та загальні розмови. Пояснюємо різноманітні нюанси, з якими можна стикнутися на ЗНО. Важливо дитину контролювати, щоб цей контроль відбувався не лише зі сторони школи, а й батьків. Саме вони повинні організовувати додаткові заняття із репетиторами для дитини. У зв’язку із новим законом про освіту та проектом закону про загальну середню освіту  незабаром підготовка і відбір дітей до екзаменів будуть удосконалюватися. Перехід на «нову українську школу» теж внормує неоднозначні процеси нашої роботи. Надіюсь, що Україна вийде на високий рівень у світі щодо навчання і покращення системи проведення вступних екзаменів», – розповідає директор середньої загальноосвітньої школи №13 Ольга Драпак. За її словами, молодь зараз самостійніша і обізнаніша, порівняно із випускниками попередніх років. Діти самі реєструвались на ЗНО, готували папери, були ті, хто йшов на додаткову навчальну сесію. В 11 класі цієї школи всього 18 учнів, 11 з яких проходили попереднє пробне тестування. «Для наших учнів екзамени – це дійсно важке випробування. Багато тих, хто навчався протягом року добре, на екзамені через хвилювання робили помилки. Діти розгублюються і дуже переживають», – каже директор. Саме через великий страх перед ЗНО багато дітей не наважуються продовжувати навчання в школі після 9-го класу. Їм простіше здати ДПА у школі та піти навчатись у коледж, адже після навчання там є змога без проходження зовнішнього незалежного оцінювання вступити до вишу. Тож вчителі вважають, що було б добре, якби шкільну ДПА прирівняли до загальноукраїнського ЗНО.
Перше обов’язкове ЗНО із математики для учнів 11-х класів відбулося 22 травня. 24 травня – обов’язкове тестування з української мови та літератури. Треті, але теж обов’язкові тести – за вибором, а отже і за індивідуальним графіком. Також кожен одинадцятикласник мав право вибору додаткового ЗНО.
«Готуються до екзаменів і діти, і вчителі. Звичайно, в школі навчання проходить за планом, тому охочі підтягнути свої результати наймають репетиторів і готуються вдома. Багато дітей проходять самостійну підготовку. Зараз для цього є багато можливостей. Інтернет-тести, посібники… Я вдячна тим, хто запровадив ЗНО в Україні, це важливе досягнення, бо у дітей, що мають багаж знань, є можливість вступити до вишу, часто навіть на державну форму навчання. Так, хвилювання дітей перед початком тестування – велика проблема, але якщо у школяра є ґрунтовні знання і дитина впевнена в собі – результат буде хорошим», – стверджує Марія Попович, директор Івано-Франківської загальноосвітньої школи №7. Марія Василівна розповідає, що 3-4 випускники щороку їдуть на навчання за кордон. Найчастіше у Польщу, де із міст обирають Краків.
«Багато наших вихованців навчаються у Києві, стають студентами у Чернівцях і Львові, але все-таки більшість залишається у місті, біля батьків. З наших вишів обирають Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу, Прикарпатський національний університет ім. Василя Стефаника, також Івано-Франківський національний медичний університет.
Із спеціальностей частіше обирають іноземні мови, історію, журналістику, українознавство. Більшість дівчат йдуть навчатись на початкову освіту. Так як прохідний бал ЗНО досить низький, то практично всі із класу в майбутньому навчаються у вишах», – каже Марія Василівна. Вона радить учням при виборі майбутнього навчального закладу прислухатись до порад батьків, але обирати професію за покликом душі.
Вступити до будь-якого вишу насправді не так і складно, тому що багато навчальних закладів стикаються із недобором абітурієнтів. Більшість дітей вступають і успішно навчаються у вишах навіть зі своїм «середнім» атестатом. Звичайно, всі опитані учні бажають навчатися у відомих навчальних закладах. Та перш ніж зв’язати своє життя із майбутньою професією і вибраним закладом, варто врахувати всі «за» і «проти», аби через деякий час не шкодувати про свій вибір.
Кожна дитина, яка йде у майбутнє самостійне життя, так чи інакше буде сумувати за вільними, безтурботними шкільними буднями. Всі проходять через цей вирішальний етап у житті. Потрібно  звикати до змін, працювати над собою та з високо піднятою головою йти до поставленої мети.
Головне – результат, якого вдасться досягти згодом. Бо навіть рівень знань у школі не є показником майбутніх здобутків. Якщо особа формує себе, спираючись на людські і професійні цінності, вона безумовно виявить талант у праці і покаже великі успіхи.
Каріна МИКОЛЮК

Поділитись:
  • Добавить ВКонтакте заметку об этой странице
  • Мой Мир
  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • В закладки Google
  • Одноклассники