КАТЕГОРІЇ ПУБЛІКАЦІЙ

Останні новини

Приїдуть за пасажирами

Приїдуть за пасажирами

04:29:43, 4 Квітень 2018

Перші два нові автобуси великого класу прибудуть до Івано-Франківська до кінця тижня, а перші 15 нов[...]

No thumbnail available

Право на пенсію за віком з січня 2018 року

01:34:21, 2 Лютий 2018

Особи мають право на призначення пенсії за віком після досягнення віку 60 років за наявності страхов[...]

До уваги пенсіонерів

До уваги пенсіонерів

01:12:08, 1 Січень 2018

Управління Пенсійного фонду України в м..Івано-Франківську звертає увагу пенсіонерів, які отримують [...]

Багато насмітили

Багато насмітили

08:57:44, 1 Січень 2018

Міський голова Івано-Франківська відзначив роботу з прибирання міста після зустрічі Нового року «Мун[...]

Ветерани» виграли турнір Степана Бандери

Ветерани» виграли турнір Степана Бандери

08:21:12, 1 Січень 2018

30 грудня у спортивному залі КП «Муніципальний фізкультурно-оздоровчий центр» відбувся турнір з футз[...]

No thumbnail available

День пенсійного фонду відбувся в Прикарпатському університеті ім.В.Стефаника.

09:38:39, 12 Грудень 2017

На заході були присутніми представники управління ПФУ в м. Івано-Франківську, а саме заступник начал[...]

No thumbnail available

Звіт про виконання заходів, визначених Антикорупційною програмою Пенсійного фонду України на 2017 рік в управлінні Пенсійного фонду України в місті Івано-Франківську

09:37:14, 12 Грудень 2017

Виконання положень антикорупційної політики в управлінні Пенсійного фонду України в місті Івано-Фран[...]

No thumbnail available

Небезпека наближається до України!

12:06:20, 12 Грудень 2017

Управління  Держпродспоживслужби в м. Івано-Франківську  інформує про загрозу занесення  збудника за[...]

Новації в пенсійному законодавстві

Новації в пенсійному законодавстві

09:29:09, 12 Грудень 2017

11 жовтня поточного року набув чинності Закон України № 2148-VIII «Про внесення змін до Закону Украї[...]

No thumbnail available

До уваги платників!

08:05:52, 11 Листопад 2017

Управління Пенсійного фонду України в м. Івано-Франківську повідомляє, що 15.11.2017 року в Головном[...]

Переваги та недоліки «картки іванофранківця»

KartkaСьогодні про багатофункціональну електронну пластикову «картку іванофранківця» чув ледь не кожен житель міста, що викликало неоднозначні дискусії, особливо серед тих осіб, які вже отримали картку та мають можливість нею вільно користуватися. Впродовж кількох днів ми проводили опитування користувачів карток щодо їх дієвості, цікавилися, чи дійсно такий важливий проект став допоміжним та корисним. А також особисто перевірили, з чим доводиться стикатися в процесі користування «карткою іванофранківця».

Перший недолік, як наголошували респонденти, полягає саме у розташуванні соціальних магазинів та аптек, де власники таких карток можуть придбати товар та ліки зі знижкою. Зважаючи на те, що картки лише вступили в дію, маємо надію, що у майбутньому кількість таких соціальних закладів збільшиться пропорційно до кількості мешканців. А поки що пенсіонерам та іншим малозахищеним містянам доводиться добиратися від своїх домівок до інших районів міста, аби скористатися послугами отриманої картки. Так, наприклад, пенсіонерка Валентина Іванівна, яка мешкає на вулиці Федьковича, мусить доїжджати до найближчого соціального магазину на вулиці Тролейбусній, 2Б, аби купити хліба. Крім того, пані Валентина часто ходить у лікарню і змушена витрачати шалені кошти на ліки. Соціальних аптек біля Обласної клінічної лікарні, де можна скористатись карткою, немає.

Жінка бідкається, що часто лічені копійки знижки не варті витраченого часу. До того ж буває, що бажаних продуктів у соціальному магазині може не бути в наявності. Це другий недолік, у якому ми переконалися особисто. Більше половини продуктів харчування із належного переліку у магазині на вул. Тролейбусній, 2Б  не було.
Ідентична ситуація в інших соціальних магазинах. Наприклад, у магазині на вул. Чорновола, 130 з поданого списку товарів, на які діє знижка, вдалося придбати лише три товари. На запитання, чому немає товару, на який при наявності «картки іванофранківця» має діяти знижка, а інші товари, на які ця картка не діє, є в продажу, продавці не могли дати чіткого пояснення. Списували все на минулі свята і велику кількість покупців, які все розкупили.
Третій недолік, який ми відмітили, –  це неповноцінна дієвість знижки. Тобто, якщо на товари харчування визначені знижки 8-20%, то при купівлі найчастіше надається 5%, максимум – 10%. Люди обурені, адже кінцева сума знижки від усієї вартості товарів просто мізерна. В аптеках, де діє картка, знижка автоматично рахується на всі види лікарських препаратів. Так, при покупці на суму 80 гривень 64 копійки знижка становить 1 гривню 70 копійок. Фармацевти теж не в змозі пояснити, чому знижки такі незначні. Багато власників картки запевняють, що препарати у визначених аптеках подекуди навіть дорожчі, ніж в інших комерційних мережах.
У більшості опитаних власників «картки іванофранківця» виникає підозра щодо терміну придатності товарів та ліків, які вони отримують за знижкою. Люди кажуть, що ніхто не знає, скільки і де лежали ці продукти,  мають сумніви щодо їх придатності.
Ми придбали і перевірили кожен продукт та лікарський засіб, тому можемо сміливо розвіяти ці сумніви. Насправді, ми не виявили жодного товару, термін придатності якого закінчився чи от-от  завершується. Тому купуйте сміливо, тим більше, що є така можливість.
В інших сферах послуг, де діє знижка, ситуація трохи краща. Наприклад, у визначених перукарнях, книгарнях чи кінотеатрі за наявності картки та посвідчення, що підтверджує особливий статус особи, знижка діє обов'язково. Проїзд у громадському транспорті теж  без обмежень, за що жителі міста і прилеглих територій дуже вдячні. Хоча щодо вільного проїзду у громадському транспорті, при обов’язковій наявності «картки іванофранківця» і того чи іншого посвідчення, теж є нюанси.
Відгуки опитаних містян про «картку іванофранківця» дуже різняться. Є багато як задоволених таким нововведенням у місті, так і  тих, хто не вважає впровадження такої програми  потрібним і сумнівається у дієвості проекту. Поки що проект удосконалюється. Незважаючи на всі вищезазначені недоліки, він вже набрав багато прихильників, люди щиро вірять у те, що «картка іванофранківця» полегшить їм життя.
Каріна МИКОЛЮК

Поділитись:
  • Добавить ВКонтакте заметку об этой странице
  • Мой Мир
  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • В закладки Google
  • Одноклассники


  • Олесь Холод

    Дякую, шановна пані Каріно, за виконане завдання!