КАТЕГОРІЇ ПУБЛІКАЦІЙ

Останні новини

No thumbnail available

Право на пенсію за віком з січня 2018 року

01:34:21, 2 Лютий 2018

Особи мають право на призначення пенсії за віком після досягнення віку 60 років за наявності страхов[...]

До уваги пенсіонерів

До уваги пенсіонерів

01:12:08, 1 Січень 2018

Управління Пенсійного фонду України в м..Івано-Франківську звертає увагу пенсіонерів, які отримують [...]

Багато насмітили

Багато насмітили

08:57:44, 1 Січень 2018

Міський голова Івано-Франківська відзначив роботу з прибирання міста після зустрічі Нового року «Мун[...]

Ветерани» виграли турнір Степана Бандери

Ветерани» виграли турнір Степана Бандери

08:21:12, 1 Січень 2018

30 грудня у спортивному залі КП «Муніципальний фізкультурно-оздоровчий центр» відбувся турнір з футз[...]

No thumbnail available

День пенсійного фонду відбувся в Прикарпатському університеті ім.В.Стефаника.

09:38:39, 12 Грудень 2017

На заході були присутніми представники управління ПФУ в м. Івано-Франківську, а саме заступник начал[...]

No thumbnail available

Звіт про виконання заходів, визначених Антикорупційною програмою Пенсійного фонду України на 2017 рік в управлінні Пенсійного фонду України в місті Івано-Франківську

09:37:14, 12 Грудень 2017

Виконання положень антикорупційної політики в управлінні Пенсійного фонду України в місті Івано-Фран[...]

No thumbnail available

Небезпека наближається до України!

12:06:20, 12 Грудень 2017

Управління  Держпродспоживслужби в м. Івано-Франківську  інформує про загрозу занесення  збудника за[...]

Новації в пенсійному законодавстві

Новації в пенсійному законодавстві

09:29:09, 12 Грудень 2017

11 жовтня поточного року набув чинності Закон України № 2148-VIII «Про внесення змін до Закону Украї[...]

No thumbnail available

До уваги платників!

08:05:52, 11 Листопад 2017

Управління Пенсійного фонду України в м. Івано-Франківську повідомляє, що 15.11.2017 року в Головном[...]

До уваги платників єдиного внеску!

До уваги платників єдиного внеску!

11:11:19, 10 Жовтень 2017

З 1 січня 2018 року набирають чинності зміни до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на [...]

Під ковпаком

Яку інформацію про людину і суспільство може дати аналіз повідомлень у соціальних мережах

V netiЩосекунди в соцмережах реєструються вісім нових користувачів. Щогодини мережі поповнюються мільйонами лайків, повідомлень, фотографій, відео. Про що можуть розповісти ці потоки даних? Дослідники наввипередки створюють програми, здатні витягувати все більше корисної інформації з соціальних мереж. Будьте пильні: кожен ваш лайк містить інформацію про вас!

1. Пости і неологізми. Лайки, коменти, пабліки – всі ці слова щільно увійшли в наш лексикон, але до сих пір залишаються за рамками словників. Переважна більшість із них англіцизми, пов’язані з інтернетом або мультимедіа («фотозвіт», «відеоблог»). При цьому всі неологізми підпорядковуються строгим граматичним правилам. Єдиним винятком стали слова на кшталт «ржач», «махач», «срач»: це «ч» як елемент словотворення стало більш продуктивним саме завдяки соціальним мережам.

2. Хештеги і революція. Вплив соціальних мереж на світ став очевидним під час «арабської весни», коли стало зрозуміло, що повсталі координують свої дії і мобілізують маси за допомогою Фейсбук і Твіттера. А чи можна використовувати соцмережі для передбачення таких подій?
Цим питанням задалися вчені з Кембриджу та Гарварда, які розробили програму, що вираховує індекс політичної поляризації та вимірює рівень напруженості в суспільстві – близькість до революційної ситуації. Для цього дослідники перевірили 7000 повідомлень єгиптян у Твіттері під час заворушень 2013 року на наявність радикальних хештегів на кшталт «#не забудемо, не пробачимо» – в Єгипті існує майже точний аналог цього виразу.
Хештеги – це такі позначки, які починаються зі знака “#”, знайомлять з темою повідомлення і дозволяють розпізнавати «своїх» в інформаційній війні. Виявилося, що їх аналіз цілком придатний для прогнозування: піки згадки радикальних хештегів дійсно передували реальним зіткненням.
3. Лайки і сексуальна орієнтація. «Людина – те, що вона лайкає», – могли б проректи вчені з Кембриджу, які досліджували лайки 58 тисяч користувачів Фейсбуку і виявили взаємозв’язок між швидкоплинними уподобаннями і більш глибокими особистісними характеристиками.
Програма, яку вони розробили,  відрізняє білих від афроамериканців з точністю до 95%, республіканців від демократів – 85%, мусульман від християн – 82%. Менш успішно програма «вгадує» сімейний стан (точність – 65%), куріння (73%) і вживання наркотиків (65%). Дозволяють лайки судити і про сексуальну орієнтацію: для чоловіків – з точністю 88%, для жінок – 75%.
При цьому кореляції не завжди бувають прямими: наприклад, тільки 5% геїв лайкали одностатеві шлюби та інші настільки ж специфічні події. Програма робить висновки, спираючись на непрямі дані на зразок музичних уподобань. Припустимо, поставити лайк Hello Kitty – значить визнати свою відкритість і емоційну нестабільність, а любителі спіральної картоплі фрі напевно ідентифікуються як люди з високим інтелектом.
4. Фейсбук і настрій. Ніщо людське інтернету не чуже. Народження дітей і революції, катастрофи і свята – всі головні події реального життя неминуче фіксуються на сторінках соціальних мереж.
Виявилося, що позитивні тексти з’являються у Фейсбуці в 7,5 раза частіше від негативних. Взагалі ж пости, як і користувачі, чуйно реагують на реальні події: добре видно спалахи радості у вихідні і свята і провали, що збігаються з війнами, стихійними лихами і масовими протестами.
5. Твіти і застуда. Міністерство охорони здоров’я США оголосило конкурс на кращу програму, яка за твітами на кшталт «Здається, я захворів. Відчуваю себе зовсім розбитим» зможе відстежувати розповсюдження хвороби. Перемогла команда дослідників з Університету Джонса Хопкінса.
Їх алгоритм аналізує 5000 коротких повідомлень за хвилину і відсіває ті, що не стосуються здоров’я конкретного користувача (наприклад, «Обама сьогодні не вразив. Прихворів, напевно»). В результаті за відсотком «застуджених» твітів програма в режимі реального часу збирає достовірну інформацію про кількість хворих в країні і шляхи поширення інфекції.
6. Френди і розставання. Навіть якщо ви не афішуєте романтичні відносини, комп’ютерна програма все одно зможе вичислити вашого партнера в списку «френдів». Ну, не завжди, звичайно, але в 60% випадків. Алгоритм створили Джон Клейберг з Корнельського університету та інженер Facebook Ларс Бакстром. Для відпрацювання програми вони зібрали дані про 1,3 млн користувачів, які вказали свій сімейний стан і мали від 50 до 2000 френдів.
Алгоритм відстежує, скільки соціальних груп пов’язує між собою двох людей. Наприклад, вона знайома з його колегами по роботі, а він з її друзями по школі, і більше ніхто з цих відокремлених спільнот один з одним не пов’язаний. Чим більше таких містків, тим вище ймовірність, що пара має або буде мати романтичні стосунки. І навпаки: програма передбачає ймовірність розлучення, навіть, якщо в статусі стоїть «у відносинах з …».
 Олексій НЕТРІЙ

Поділитись:
  • Добавить ВКонтакте заметку об этой странице
  • Мой Мир
  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • В закладки Google
  • Одноклассники