КАТЕГОРІЇ ПУБЛІКАЦІЙ

Останні новини

До уваги платників єдиного внеску!

До уваги платників єдиного внеску!

11:11:19, 10 Жовтень 2017

З 1 січня 2018 року набирають чинності зміни до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на [...]

Щоб і сліду не було

Щоб і сліду не було

08:02:37, 10 Жовтень 2017

В Івано-Франківську планують демонтувати 150 незаконно встановлених малих архітектурних форм. Про[...]

No thumbnail available

Прикарпатські пенсійники до перерахунку пенсій готові.

06:51:27, 10 Жовтень 2017

Слово за Парламентом Впродовж останніх днів «гаряча лінія» Пенсійного фонду є дійсно «гарячою». Сту[...]

Резервістів кличуть на збори

Резервістів кличуть на збори

07:28:04, 8 Серпень 2017

Івано-Франківську необхідно направити 50 резервістів на 30-денні військові збори на Яворівський полі[...]

Перший дзвоник кличе

Перший дзвоник кличе

07:25:42, 8 Серпень 2017

Цього року за парти івано-франківських шкіл сядуть 3 тис. 108 першокласників. Про це повідомив ди[...]

«Срібло» Кубка Європи

«Срібло» Кубка Європи

06:11:27, 8 Серпень 2017

У румунському місті Арад завершився Кубок Європи з дзюдо серед спортсменів до 21 року. У ваговій [...]

В Івано-Франківську стане на одне проблемне перехрестя менше

В Івано-Франківську стане на одне проблемне перехрестя менше

07:40:34, 8 Серпень 2017

В Івано-Франківську продовжуються роботи на кільцевій розв’язці на Привокзальній площі. Минулого тиж[...]

Важкоатлети вибороли медалі на чемпіонаті України

Важкоатлети вибороли медалі на чемпіонаті України

07:19:55, 8 Серпень 2017

У Хмельницькому закінчився чемпіонат України серед молоді до 23 років з важкої атлетики. Вероніка[...]

Оголошення про проведення конкурсу з перевезення пасажирів на міських автобусних маршрутах загального користування міста Івано-Франківська

Оголошення про проведення конкурсу з перевезення пасажирів на міських автобусних маршрутах загального користування міста Івано-Франківська

01:34:58, 8 Серпень 2017

Відповідно до статей 7, 43, 44, 45, 46 Закону України «Про автомобільний транспорт», постанови Кабін[...]

Розширення можливостей

Розширення можливостей

06:23:14, 7 Липень 2017

Міська влада продовжує працювати над збільшенням пільг і знижок, які надаватиме  «Картка іванофранкі[...]

Під ковпаком

Яку інформацію про людину і суспільство може дати аналіз повідомлень у соціальних мережах

V netiЩосекунди в соцмережах реєструються вісім нових користувачів. Щогодини мережі поповнюються мільйонами лайків, повідомлень, фотографій, відео. Про що можуть розповісти ці потоки даних? Дослідники наввипередки створюють програми, здатні витягувати все більше корисної інформації з соціальних мереж. Будьте пильні: кожен ваш лайк містить інформацію про вас!

1. Пости і неологізми. Лайки, коменти, пабліки – всі ці слова щільно увійшли в наш лексикон, але до сих пір залишаються за рамками словників. Переважна більшість із них англіцизми, пов’язані з інтернетом або мультимедіа («фотозвіт», «відеоблог»). При цьому всі неологізми підпорядковуються строгим граматичним правилам. Єдиним винятком стали слова на кшталт «ржач», «махач», «срач»: це «ч» як елемент словотворення стало більш продуктивним саме завдяки соціальним мережам.

2. Хештеги і революція. Вплив соціальних мереж на світ став очевидним під час «арабської весни», коли стало зрозуміло, що повсталі координують свої дії і мобілізують маси за допомогою Фейсбук і Твіттера. А чи можна використовувати соцмережі для передбачення таких подій?
Цим питанням задалися вчені з Кембриджу та Гарварда, які розробили програму, що вираховує індекс політичної поляризації та вимірює рівень напруженості в суспільстві – близькість до революційної ситуації. Для цього дослідники перевірили 7000 повідомлень єгиптян у Твіттері під час заворушень 2013 року на наявність радикальних хештегів на кшталт «#не забудемо, не пробачимо» – в Єгипті існує майже точний аналог цього виразу.
Хештеги – це такі позначки, які починаються зі знака “#”, знайомлять з темою повідомлення і дозволяють розпізнавати «своїх» в інформаційній війні. Виявилося, що їх аналіз цілком придатний для прогнозування: піки згадки радикальних хештегів дійсно передували реальним зіткненням.
3. Лайки і сексуальна орієнтація. «Людина – те, що вона лайкає», – могли б проректи вчені з Кембриджу, які досліджували лайки 58 тисяч користувачів Фейсбуку і виявили взаємозв’язок між швидкоплинними уподобаннями і більш глибокими особистісними характеристиками.
Програма, яку вони розробили,  відрізняє білих від афроамериканців з точністю до 95%, республіканців від демократів – 85%, мусульман від християн – 82%. Менш успішно програма «вгадує» сімейний стан (точність – 65%), куріння (73%) і вживання наркотиків (65%). Дозволяють лайки судити і про сексуальну орієнтацію: для чоловіків – з точністю 88%, для жінок – 75%.
При цьому кореляції не завжди бувають прямими: наприклад, тільки 5% геїв лайкали одностатеві шлюби та інші настільки ж специфічні події. Програма робить висновки, спираючись на непрямі дані на зразок музичних уподобань. Припустимо, поставити лайк Hello Kitty – значить визнати свою відкритість і емоційну нестабільність, а любителі спіральної картоплі фрі напевно ідентифікуються як люди з високим інтелектом.
4. Фейсбук і настрій. Ніщо людське інтернету не чуже. Народження дітей і революції, катастрофи і свята – всі головні події реального життя неминуче фіксуються на сторінках соціальних мереж.
Виявилося, що позитивні тексти з’являються у Фейсбуці в 7,5 раза частіше від негативних. Взагалі ж пости, як і користувачі, чуйно реагують на реальні події: добре видно спалахи радості у вихідні і свята і провали, що збігаються з війнами, стихійними лихами і масовими протестами.
5. Твіти і застуда. Міністерство охорони здоров’я США оголосило конкурс на кращу програму, яка за твітами на кшталт «Здається, я захворів. Відчуваю себе зовсім розбитим» зможе відстежувати розповсюдження хвороби. Перемогла команда дослідників з Університету Джонса Хопкінса.
Їх алгоритм аналізує 5000 коротких повідомлень за хвилину і відсіває ті, що не стосуються здоров’я конкретного користувача (наприклад, «Обама сьогодні не вразив. Прихворів, напевно»). В результаті за відсотком «застуджених» твітів програма в режимі реального часу збирає достовірну інформацію про кількість хворих в країні і шляхи поширення інфекції.
6. Френди і розставання. Навіть якщо ви не афішуєте романтичні відносини, комп’ютерна програма все одно зможе вичислити вашого партнера в списку «френдів». Ну, не завжди, звичайно, але в 60% випадків. Алгоритм створили Джон Клейберг з Корнельського університету та інженер Facebook Ларс Бакстром. Для відпрацювання програми вони зібрали дані про 1,3 млн користувачів, які вказали свій сімейний стан і мали від 50 до 2000 френдів.
Алгоритм відстежує, скільки соціальних груп пов’язує між собою двох людей. Наприклад, вона знайома з його колегами по роботі, а він з її друзями по школі, і більше ніхто з цих відокремлених спільнот один з одним не пов’язаний. Чим більше таких містків, тим вище ймовірність, що пара має або буде мати романтичні стосунки. І навпаки: програма передбачає ймовірність розлучення, навіть, якщо в статусі стоїть «у відносинах з …».
 Олексій НЕТРІЙ

Поділитись:
  • Добавить ВКонтакте заметку об этой странице
  • Мой Мир
  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • В закладки Google
  • Одноклассники