КАТЕГОРІЇ ПУБЛІКАЦІЙ

Останні новини

No thumbnail available

Право на пенсію за віком з січня 2018 року

01:34:21, 2 Лютий 2018

Особи мають право на призначення пенсії за віком після досягнення віку 60 років за наявності страхов[...]

До уваги пенсіонерів

До уваги пенсіонерів

01:12:08, 1 Січень 2018

Управління Пенсійного фонду України в м..Івано-Франківську звертає увагу пенсіонерів, які отримують [...]

Багато насмітили

Багато насмітили

08:57:44, 1 Січень 2018

Міський голова Івано-Франківська відзначив роботу з прибирання міста після зустрічі Нового року «Мун[...]

Ветерани» виграли турнір Степана Бандери

Ветерани» виграли турнір Степана Бандери

08:21:12, 1 Січень 2018

30 грудня у спортивному залі КП «Муніципальний фізкультурно-оздоровчий центр» відбувся турнір з футз[...]

No thumbnail available

День пенсійного фонду відбувся в Прикарпатському університеті ім.В.Стефаника.

09:38:39, 12 Грудень 2017

На заході були присутніми представники управління ПФУ в м. Івано-Франківську, а саме заступник начал[...]

No thumbnail available

Звіт про виконання заходів, визначених Антикорупційною програмою Пенсійного фонду України на 2017 рік в управлінні Пенсійного фонду України в місті Івано-Франківську

09:37:14, 12 Грудень 2017

Виконання положень антикорупційної політики в управлінні Пенсійного фонду України в місті Івано-Фран[...]

No thumbnail available

Небезпека наближається до України!

12:06:20, 12 Грудень 2017

Управління  Держпродспоживслужби в м. Івано-Франківську  інформує про загрозу занесення  збудника за[...]

Новації в пенсійному законодавстві

Новації в пенсійному законодавстві

09:29:09, 12 Грудень 2017

11 жовтня поточного року набув чинності Закон України № 2148-VIII «Про внесення змін до Закону Украї[...]

No thumbnail available

До уваги платників!

08:05:52, 11 Листопад 2017

Управління Пенсійного фонду України в м. Івано-Франківську повідомляє, що 15.11.2017 року в Головном[...]

До уваги платників єдиного внеску!

До уваги платників єдиного внеску!

11:11:19, 10 Жовтень 2017

З 1 січня 2018 року набирають чинності зміни до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на [...]

Платити за газ – усім будинком

gaz3НКРЕ дозволила установку загальнобудинкових лічильників блакитного палива
У газопостачальних компаній залишається трохи більше року на те, щоб відповідно до закону «Про забезпечення комерційного обліку природного газу» безкоштовно забезпечити населення приладами індивідуального обліку. Завдання не з простих, адже станом на середину року в Україні без лічильників блакитне паливо споживало понад 3,5 мільйона домогосподарств, майже чверть від усіх існуючих. Щоб вийти на заплановані рубежі, газовики пропонують встановлювати поряд з індивідуальними загальнобудинкові лічильники. Така ініціатива неоднозначно сприйнята мешканцями.

Відразу зауважимо, що Івано-Франківщина входить у п’ятірку лідерів за рівнем оснащення осель приладами обліку газу. За даними НАК «Нафтогаз України», станом на 1 липня голубе паливо обліковується у 93,6% мешканців, тоді як, приміром, у Києві ця цифра складала лише 20%!?
ПАТ «Івано-Франківськгаз» обслуговує майже 402 тисячі фізичних осіб, – поінформував «ЗК» комерційний директор ПАТ « Івано-Франківськгаз» Віктор Кедик, з них понад 21 тис. не мають лічильників газу. Цьогоріч заплановано встановити безкоштовно 2 245 індивідуальних  лічильників на суму 3,8 млн. грн. Впродовж січня-серпня встановлено майже 1 200 індивідуальних лічильників.
Для стовідсоткового забезпечення населення індивідуальними приладами обліку  необхідно 46 млн. грн., – продовжує п. Кедик. – Проте такі кошти не передбачені при формуванні тарифної виручки ПАТ «Івано-Франківськгаз». Схожою є ситуація і в інших регіонах. Відтак національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, затвердила програму установки загальнобудинкових вузлів обліку.
Встановлення будинкових лічильників газу дозволить до 2018 року забезпечити облік у 2,3 млн. споживачів, – стверджують у «Нафтогазі». Тоді як поквартирне встановлення займе при нинішніх темпах (за І півріччя в країні приладами обліку обладнали приблизно 130 тис. помешкань) до 10 років. До того ж встановлення загальнобудинкового вузла обійдеться у 5 разів дешевше індивідуальних лічильників. Економія коштів складе до 3 млрд. грн.
Розрахунки за показаннями будинкових лічильників будуть здійснюватися наступним чином. Щомісяця в автоматичному режимі інформація про обсяг спожитого газу в будинку надходить до газорозподільного підприємства. Цей загальний обсяг рівномірно розподіляється на кожного зареєстрованого мешканця будинку. Якщо у будинку є квартири з індивідуальними лічильниками, то обсяги споживання за їх показаннями віднімають від загального обсягу за показаннями будинкового лічильника.
Споживачі газу, однак, не в захваті від таких новацій, небезпідставно побоюючись, що доведеться платити «за сусіда». Мовляв, одні мешканці цілими днями пропадають на роботі, а інші в цей час печуть пиріжки. Однак процес пішов. На Івано-Франківщині вже змонтовано 83 будинкових лічильники із запланованих 417.
Про перші результати такого обліку цікавлюся у пані Олександри, яка мешкає у мікрорайоні «Позитрон». «Раніше за нормами влітку нам нараховували 7,1 куб. м. газу в місяць на одну особу. Наша сім’я сплачувала на чотирьох понад 195 грн. У серпні за лічильником вийшло по 3,27 куб. м блакитного палива на особу». Економія, як мовиться, помітна неозброєним оком. Втім, наша співрозмовниця не поспішає радіти. Врахуйте, що мова йде про літні місяці. А що буде, коли за вікном буде холодно?
Нагадаємо, що з 24 березня 2016 року набрала чинності Постанова Кабінету Міністрів України № 203 «Про норми споживання природного газу населенням у разі відсутності газових лічильників», відповідно до якої норми споживання природного газу для споживачів становлять 4,4 куб. м за газову плиту за наявності централізованого гарячого газопостачання і 7,1 куб. м – у разі його відсутності.
Відтак, з середини жовтня, коли запрацюють котельні, норма споживання для тих, у кого відсутні газові лічильники, становитиме 4,4 куб. м. Малоймовірно, що будинок п. Олександри у холодну пору року «вкладеться» у зазначений показник. Втім, робити серйозні висновки можна буде лише через рік після встановлення загальнобудинкового лічильника.
Будинкові лічильники встановлюватимуть далеко не всім, – кажуть у ПАТ «Івано-Франківськгаз». Передусім там, де понад 20 % квартир не забезпечені приладами обліку і встановлення будинкових лічильників  є економічно доцільнішим, ніж встановлення індивідуальних приладів обліку.
Мешканці, котрі не бажають платити за показаннями загальнобудинкових лічильників, можуть встановити індивідуальний прилад обліку. Однак платити за нього у такому разі доведеться з власної кишені. З усім необхідним обладнанням роботи вартуватимуть до 3 000 грн.
А тепер беремо калькулятор і рахуємо: 6 місяців — по 7,1 куб. м і стільки ж – по 4,4 куб. м. У сумі – 79 куб. м на рік за чинними нормами. При нинішній ціні за газ 6,88 грн./куб. м оплата складає майже 540 грн. на одну особу. Отож, навіть для сім’ї з двох осіб, лічильник окуповуватиметься майже три роки. Тому не дивно, що наразі в «Івано-Франківськгазі» зареєстровано усього 30 заяв на встановлення  лічильників за власні кошти.
Водночас, згідно з законом «Про забезпечення комерційного обліку природного газу», якщо до 1 січня 2018 року споживачі не погодяться на встановлення безкоштовного лічильника або не встановлять лічильник газу власним коштом, закон зобов'язує  припинити їм постачання газу. Споживачі можуть за свої кошти встановити у квартирах індивідуальні прилади обліку. Без будь-яких лічильників споживання газу, відповідно до Кодексу газорозподільних систем, буде розраховуватися за вдвічі більшими нормами, а саме: якщо встановлена газова плита та є центральне гаряче водопостачання – 9,8 куб. м/особу, якщо встановлена газова плита та відсутнє централізоване гаряче водопостачання – 18,3 куб. м.
Володимир ГОРОЩАК

P. S. За останньою інформацією, Міжнародний валютний фонд вимагає від Кабміну щоквартального перегляду ціни на газ для населення. Якби ця вимога працювала сьогодні, газ для нас подешевшав би на 16% – до 5,77 грн. за кубометр проти нинішніх 6,88 грн.

Поділитись:
  • Добавить ВКонтакте заметку об этой странице
  • Мой Мир
  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • В закладки Google
  • Одноклассники


Цитата тижня

ЦИТАТА ТИЖНЯ

ЦИТАТА ТИЖНЯ

09:51:00, 2 Лютий 2018

Семен ГЛУЗМАН, голова Асоціації психіатрів України, лікар, колишній політв’язень (Медреформа [...]

Трибуна депутата

Наше завдання – забезпечити реалізацію ініціатив, спрямованих на розвиток міста

Наше завдання – забезпечити реалізацію ініціатив, спрямованих на розвиток міста

07:50:47, 2 Лютий 2018

Володимир КУШНІР, депутат Івано-Франківської міської ради, фракція БПП Щоб виправдати отриманий [...]

Vox Populi

VOX POPULI: Що б ви порадили молодому поколінню, з огляду на ваш досвід?

VOX POPULI: Що б ви порадили молодому поколінню, з огляду на ваш досвід?

06:35:28, 7 Липень 2017

Валерій Петрович, інженер-пенсіонер: – Навчитися культури поведінки, зрозуміти, що круто і модно бу[...]

КУРСИ ВАЛЮТ