КАТЕГОРІЇ ПУБЛІКАЦІЙ

Останні новини

У стилі «Етно»

У стилі «Етно»

04:02:20, 7 Липень 2018

Завтра в Івано-Франківську відбудеться третій фестиваль мистецтв «Купальська ніч».Через реконструкці[...]

No thumbnail available

«Дій сьогодні. Місяць жіночого здоров’я»

10:06:58, 6 Червень 2018

Під такою назвою в Івано-Франківську протягом місяця тривала медична програма, яку вперше започаткув[...]

No thumbnail available

Зарплату виводять з тіні

12:22:09, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську зростає кількість офіційно оформлених найманих працівників та зменшується кількі[...]

Пластиком і фарбою

Пластиком і фарбою

12:21:22, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську за понад п’ять мільйонів гривень нанесуть дорожню розмітку на 64 вулицях. Про ц[...]

Кольорово, музично, драйвово

Кольорово, музично, драйвово

12:18:14, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську запланували цікаву спортивно-музично-освітню програму до Дня молоді. Як повідом[...]

No thumbnail available

Автоматизовані системи зв’язку – для місцевих громад

12:17:33, 6 Червень 2018

Кожен з нас знає, наскільки потрібними у сучасному світі  є засоби комунікації та зв’язку. Особливо [...]

No thumbnail available

Перукарський регрес

09:38:14, 6 Червень 2018

За старої доброї Австрії у порядних перукарнях Станиславова кожному постійному клієнтові виділяли ок[...]

Сейфова «війна»

Сейфова «війна»

09:10:47, 6 Червень 2018

У 1914 р. станиславівська преса повідомила про незвичайне змагання, яке відбувалося в тодішній Австр[...]

No thumbnail available

Твереза думка

12:20:37, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську необхідно створити кризовий центр для тимчасового перебування людей у стані алко[...]

No thumbnail available

Опікова травма у дітей

09:53:50, 6 Червень 2018

15-23 вересня 2018 року у медичному центрі «Medicover» (м. Львів) вже увосьме працюватимуть лікарі з[...]

Платити за газ – усім будинком

gaz3НКРЕ дозволила установку загальнобудинкових лічильників блакитного палива
У газопостачальних компаній залишається трохи більше року на те, щоб відповідно до закону «Про забезпечення комерційного обліку природного газу» безкоштовно забезпечити населення приладами індивідуального обліку. Завдання не з простих, адже станом на середину року в Україні без лічильників блакитне паливо споживало понад 3,5 мільйона домогосподарств, майже чверть від усіх існуючих. Щоб вийти на заплановані рубежі, газовики пропонують встановлювати поряд з індивідуальними загальнобудинкові лічильники. Така ініціатива неоднозначно сприйнята мешканцями.

Відразу зауважимо, що Івано-Франківщина входить у п’ятірку лідерів за рівнем оснащення осель приладами обліку газу. За даними НАК «Нафтогаз України», станом на 1 липня голубе паливо обліковується у 93,6% мешканців, тоді як, приміром, у Києві ця цифра складала лише 20%!?
ПАТ «Івано-Франківськгаз» обслуговує майже 402 тисячі фізичних осіб, – поінформував «ЗК» комерційний директор ПАТ « Івано-Франківськгаз» Віктор Кедик, з них понад 21 тис. не мають лічильників газу. Цьогоріч заплановано встановити безкоштовно 2 245 індивідуальних  лічильників на суму 3,8 млн. грн. Впродовж січня-серпня встановлено майже 1 200 індивідуальних лічильників.
Для стовідсоткового забезпечення населення індивідуальними приладами обліку  необхідно 46 млн. грн., – продовжує п. Кедик. – Проте такі кошти не передбачені при формуванні тарифної виручки ПАТ «Івано-Франківськгаз». Схожою є ситуація і в інших регіонах. Відтак національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, затвердила програму установки загальнобудинкових вузлів обліку.
Встановлення будинкових лічильників газу дозволить до 2018 року забезпечити облік у 2,3 млн. споживачів, – стверджують у «Нафтогазі». Тоді як поквартирне встановлення займе при нинішніх темпах (за І півріччя в країні приладами обліку обладнали приблизно 130 тис. помешкань) до 10 років. До того ж встановлення загальнобудинкового вузла обійдеться у 5 разів дешевше індивідуальних лічильників. Економія коштів складе до 3 млрд. грн.
Розрахунки за показаннями будинкових лічильників будуть здійснюватися наступним чином. Щомісяця в автоматичному режимі інформація про обсяг спожитого газу в будинку надходить до газорозподільного підприємства. Цей загальний обсяг рівномірно розподіляється на кожного зареєстрованого мешканця будинку. Якщо у будинку є квартири з індивідуальними лічильниками, то обсяги споживання за їх показаннями віднімають від загального обсягу за показаннями будинкового лічильника.
Споживачі газу, однак, не в захваті від таких новацій, небезпідставно побоюючись, що доведеться платити «за сусіда». Мовляв, одні мешканці цілими днями пропадають на роботі, а інші в цей час печуть пиріжки. Однак процес пішов. На Івано-Франківщині вже змонтовано 83 будинкових лічильники із запланованих 417.
Про перші результати такого обліку цікавлюся у пані Олександри, яка мешкає у мікрорайоні «Позитрон». «Раніше за нормами влітку нам нараховували 7,1 куб. м. газу в місяць на одну особу. Наша сім’я сплачувала на чотирьох понад 195 грн. У серпні за лічильником вийшло по 3,27 куб. м блакитного палива на особу». Економія, як мовиться, помітна неозброєним оком. Втім, наша співрозмовниця не поспішає радіти. Врахуйте, що мова йде про літні місяці. А що буде, коли за вікном буде холодно?
Нагадаємо, що з 24 березня 2016 року набрала чинності Постанова Кабінету Міністрів України № 203 «Про норми споживання природного газу населенням у разі відсутності газових лічильників», відповідно до якої норми споживання природного газу для споживачів становлять 4,4 куб. м за газову плиту за наявності централізованого гарячого газопостачання і 7,1 куб. м – у разі його відсутності.
Відтак, з середини жовтня, коли запрацюють котельні, норма споживання для тих, у кого відсутні газові лічильники, становитиме 4,4 куб. м. Малоймовірно, що будинок п. Олександри у холодну пору року «вкладеться» у зазначений показник. Втім, робити серйозні висновки можна буде лише через рік після встановлення загальнобудинкового лічильника.
Будинкові лічильники встановлюватимуть далеко не всім, – кажуть у ПАТ «Івано-Франківськгаз». Передусім там, де понад 20 % квартир не забезпечені приладами обліку і встановлення будинкових лічильників  є економічно доцільнішим, ніж встановлення індивідуальних приладів обліку.
Мешканці, котрі не бажають платити за показаннями загальнобудинкових лічильників, можуть встановити індивідуальний прилад обліку. Однак платити за нього у такому разі доведеться з власної кишені. З усім необхідним обладнанням роботи вартуватимуть до 3 000 грн.
А тепер беремо калькулятор і рахуємо: 6 місяців — по 7,1 куб. м і стільки ж – по 4,4 куб. м. У сумі – 79 куб. м на рік за чинними нормами. При нинішній ціні за газ 6,88 грн./куб. м оплата складає майже 540 грн. на одну особу. Отож, навіть для сім’ї з двох осіб, лічильник окуповуватиметься майже три роки. Тому не дивно, що наразі в «Івано-Франківськгазі» зареєстровано усього 30 заяв на встановлення  лічильників за власні кошти.
Водночас, згідно з законом «Про забезпечення комерційного обліку природного газу», якщо до 1 січня 2018 року споживачі не погодяться на встановлення безкоштовного лічильника або не встановлять лічильник газу власним коштом, закон зобов'язує  припинити їм постачання газу. Споживачі можуть за свої кошти встановити у квартирах індивідуальні прилади обліку. Без будь-яких лічильників споживання газу, відповідно до Кодексу газорозподільних систем, буде розраховуватися за вдвічі більшими нормами, а саме: якщо встановлена газова плита та є центральне гаряче водопостачання – 9,8 куб. м/особу, якщо встановлена газова плита та відсутнє централізоване гаряче водопостачання – 18,3 куб. м.
Володимир ГОРОЩАК

P. S. За останньою інформацією, Міжнародний валютний фонд вимагає від Кабміну щоквартального перегляду ціни на газ для населення. Якби ця вимога працювала сьогодні, газ для нас подешевшав би на 16% – до 5,77 грн. за кубометр проти нинішніх 6,88 грн.

Поділитись:
  • Добавить ВКонтакте заметку об этой странице
  • Мой Мир
  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • В закладки Google
  • Одноклассники

Цитата тижня

ЦИТАТА ТИЖНЯ

ЦИТАТА ТИЖНЯ

07:27:51, 7 Липень 2018

Олександр ТУРЧИНОВ, секретар РНБО (Людина-епоха) – Пішов із життя Левко Лук'яненко – справ[...]

Трибуна депутата

Працюємо задля того, щоб кожен мешканець Вовчинця завжди відчував гордість за своє село

Працюємо задля того, щоб кожен мешканець Вовчинця завжди відчував гордість за своє село

07:15:40, 7 Липень 2018

Володимир Фецич, депутат міської ради, фракція ОП «Блок Петра Порошенка «Солідарність» Мину[...]

Vox Populi

VOX POPULI: Що б ви порадили молодому поколінню, з огляду на ваш досвід?

VOX POPULI: Що б ви порадили молодому поколінню, з огляду на ваш досвід?

06:35:28, 7 Липень 2017

Валерій Петрович, інженер-пенсіонер: – Навчитися культури поведінки, зрозуміти, що круто і модно бу[...]

КУРСИ ВАЛЮТ