КАТЕГОРІЇ ПУБЛІКАЦІЙ

Останні новини

No thumbnail available

Право на пенсію за віком з січня 2018 року

01:34:21, 2 Лютий 2018

Особи мають право на призначення пенсії за віком після досягнення віку 60 років за наявності страхов[...]

До уваги пенсіонерів

До уваги пенсіонерів

01:12:08, 1 Січень 2018

Управління Пенсійного фонду України в м..Івано-Франківську звертає увагу пенсіонерів, які отримують [...]

Багато насмітили

Багато насмітили

08:57:44, 1 Січень 2018

Міський голова Івано-Франківська відзначив роботу з прибирання міста після зустрічі Нового року «Мун[...]

Ветерани» виграли турнір Степана Бандери

Ветерани» виграли турнір Степана Бандери

08:21:12, 1 Січень 2018

30 грудня у спортивному залі КП «Муніципальний фізкультурно-оздоровчий центр» відбувся турнір з футз[...]

No thumbnail available

День пенсійного фонду відбувся в Прикарпатському університеті ім.В.Стефаника.

09:38:39, 12 Грудень 2017

На заході були присутніми представники управління ПФУ в м. Івано-Франківську, а саме заступник начал[...]

No thumbnail available

Звіт про виконання заходів, визначених Антикорупційною програмою Пенсійного фонду України на 2017 рік в управлінні Пенсійного фонду України в місті Івано-Франківську

09:37:14, 12 Грудень 2017

Виконання положень антикорупційної політики в управлінні Пенсійного фонду України в місті Івано-Фран[...]

No thumbnail available

Небезпека наближається до України!

12:06:20, 12 Грудень 2017

Управління  Держпродспоживслужби в м. Івано-Франківську  інформує про загрозу занесення  збудника за[...]

Новації в пенсійному законодавстві

Новації в пенсійному законодавстві

09:29:09, 12 Грудень 2017

11 жовтня поточного року набув чинності Закон України № 2148-VIII «Про внесення змін до Закону Украї[...]

No thumbnail available

До уваги платників!

08:05:52, 11 Листопад 2017

Управління Пенсійного фонду України в м. Івано-Франківську повідомляє, що 15.11.2017 року в Головном[...]

До уваги платників єдиного внеску!

До уваги платників єдиного внеску!

11:11:19, 10 Жовтень 2017

З 1 січня 2018 року набирають чинності зміни до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на [...]

Подаруйте геніям надію,

Podarujteабо У  такий спосіб, шановна самозакохана професуро, Ви топчете дитячі душі!
В Івано-Франківській дитячій музичній школі     № 1  ім. М. Лисенка             з 31 березня по 2 квітня 2017 року проходив VIII Всеукраїнський конкурс юних виконавців імені     М. Лисенка, в якому брали участь учні спеціалізованих мистецьких навчальних закладів України. Переможців визначали      в трьох номінаціях: «Фортепіано», «Струнно-смичкові інструменти», «Сольний спів».

Виконавську майстерність учасників оцінювало компетентне висококваліфіковане журі, у складі якого були  провідні спеціалісти в галузі музичного мистецтва – заслужені артисти, заслужені діячі, які є викладачами Львівської національної музичної академії імені М. Лисенка, Київської національної музичної академії імені П. Чайковського, Дрогобицького державного педагогічного університету імені І. Франка, а також  наші викладачі Інституту  мистецтв. Була присутня і представник родини композитора Миколи Віталійовича Лисенка кандидат мистецтвознавства Ольга Лисенко.

Конкурс проводився у два тури.  Найбільше учасників було серед піаністів, і після першого туру, на якому було зіграно три твори, частину учасників «відсіяли». Можливо, висококваліфіковане журі не  знає, що за участь у конкурсі кожної дитини батьки сплатили благодійний внесок у сумі 220 гривень. Голова журі дуже  делікатно сповістив результати першого туру, додавши фразу: «Вважайте, що ми помилилися». Пане професоре, Ви не помилилися, Ви – прислужилися тим, хто Вас запросив на конкурс. Дехто з організаторів конкурсу є вже пенсіонерами, але вперше за свою педагогічну діяльність підготували  конкурсантів і їх треба було відзначити. Та попри все, можна  було вислухати програму всіх дітей до кінця, так як  вони посилено готувалися і прийшли цілими родинами! Пане голово, Ви музикант, яким пишається Україна, мені прикро це говорити, але Вас просто  використали в своїх цілях. Як нам, педагогам, після таких діянь дивитися в очі своїм учням, їхнім батькам, які ще й гроші заплатили, щоб Ви травмували їх? Чому Ви не дали шанс дітям проявити себе на другий день?  Чому такі умови – п’ять творів, можливо достатньо трьох або й двох?  Багато зусиль доклали учні та педагоги,  адже ми займалися і по вихідних, бо уроку замало для такого об’єму творів. Діти могли цей час використати для себе, для того, щоб просто побути дітьми, так як у загальноосвітніх школах вони надзвичайно перевантажені! Я щиро дякую кожному своєму учневі і їхнім батькам за те, що вони ще  й мають час ходити у музичну  школу, а ті, що зробили конкурсну програму, – генії! Але Ви так легко обрізали крила цим геніям. Викладаючи у школі фортепіано та вокал, я можу порівняти, скільки зусиль потрібно для вивчення інструментальних творів, а скільки для голосу. Хочу зауважити, що  вокалісти і скрипалі всіх своїх учасників слухали і у другому турі. Така оказія сталася тільки у піаністів. Колись наші предки говорили: «Аби дитина вміла добре співати і танцювати, а робити вона все навчиться!». У цьому вислові закладена велика мудрість, бо дітей виховували через емоційне сприйняття. Чи Ви хоч уявляєте,  з якими емоціями конкурсанти пішли додому, і як нам, педагогам,  на наступний раз працювати з учнями та батьками, щоб  переконати взяти участь у подібних дійствах? Ця травма може супроводжувати їх все життя. Дітям потрібно побільше позитивних емоцій для їхнього розвитку.
На  конкурсі у 2015 р. (цього року вперше отримав статус всеукраїнського), коли окремих дітей-вокалістів не допустили до другого туру, а серед них і мою вихованку, я відкрито висловила свої претензії журі і запропонувала зробити переголосування, щоб всіх дітей допустити до другого туру. Дякую, що дослухалися, а ще більше  була подивована, коли моїй учениці дали диплом за «краще виконання акапельного твору», але ж вона співала його у першому турі. Виходить, що спочатку викинули, а потім спам’яталися.  У  такий спосіб, шановна самозакохана професуро, Ви топчете дитячі душі!
Згадаю також нещодавний обласний конкурс піаністів «Юний віртуоз», який проходив у нашому місті. Після кожної вікової категорії оголошували переможців, і голова журі перед усіма акцентувала увагу на недоліках конкурсантів. Хочу запитати великих музикантів: чи знаєте Ви, що з 1 вересня  у нас нові правила. Акцентування недоліків  – це конфіденційна інформація, яка стосується лише вчителя, дитини та батьків і не повинна озвучуватись на зборах.  Люди із високим званням і досі живуть, дотримуючись законів ще Радянського Союзу, коли українське вважалося ворожим і забороненим. Боляче чути  в теперішній час від голови комісії, що фортепіанна обробка української пісні – це не є професійна музика. Хочу зауважити, що цей твір є у репертуарі відомих піаністів. Як можна так зневажливо ставитись до сучасних українських  композиторів і до української пісні? Хіба ж не досягнув Микола Лисенко, який є основоположником української класичної музики, вершин професійної майстерності, черпаючи наснаги в глибинах фольклору? Чи не інтонації українських пісень чуємо в його численних композиціях, що є взірцями композиторського вміння та окрасою репертуару провідних виконавців?
І це дозволяють собі говорити так  заслужені діячі культури України в той час, коли піднімається мовне питання на радіо і телебаченні, коли ми боремося, щоб в Україні було українське?  Дуже шкода, що відгомін тих часів дає про себе знати зараз, коли ми вже стільки років маємо свою державу. Це один із яскравих прикладів, що Вас потрібно замінити новими кадрами, бо маєте старомодне мислення. Ця ж комісія порадила більше спілкуватися із викладачами училища, якщо готуємо конкурсантів. Це як розуміти, що Ви  недовчили викладачів музичних шкіл (а багато із них має таку саму консерваторську освіту) у стінах музичного училища?  Чи думали Ви, що ці слова чують батьки та учні? Відповідь мені підказала викладачка однієї із наших шкіл міста: «А наш директор відкрито заявляє, мовляв, хочете мати місце на конкурсі, то зазделегідь консультуйтеся у членів комісії». Це ще один вид бізнесу?
Пригадую, минулі роки на обласний конкурс імені В. Барвінського запрошували літнього віку професора зі Львова, ще й наголощували, що це дуже велика честь для нас, адже буде присутній  такий корифей музики. Та краще би він зі своєю честю взагалі не їхав, бо півконкурсу спав з «підхрапом», а півконкурсу голосно розмовляв. В цих умовах діти мали грати, а слухачі уважно слухати.
Кілька років тому у нашій школі проходив міський відкритий конкурс гри на народних інструментах. Народні і заслужені виконавці були членами журі. Послухали дітей, оголосили результати конкурсу і тих конкурсантів, які  мають брати участь на гала-концерті. Наступного дня викладач приходить зі своєю ученицею, яка принесла костюм, бандуру, рідні і близькі прийшли підтримати юне обдарування, а їх чекає сюрприз:  у гала-концерті участі не берете, бо вже не є лауреатом. Як за ніч могли помінятися результати? Викладачеві чемно пояснили: «У вас дві учениці зайняли призове місце, це забагато, може, ще хтось теж заслуговує?» Можете собі уявити стан педагога і які слова потрібно було знайти для дитини та батьків, щоб зняти стресову ситуацію. І це роблять свої, бо народним і заслуженим головне взяти гонорари.
Мої вихованці є переможцями багатьох конкурсів, в тому числі і всеукраїнських, і міжнародних. У 2015 р. на Всекураїнському конкурсі «Нові імена у м. Київ» за добре підготовлену вихованку мене єдиного педагога України було відзначено спеціальним дипломом. Я написала це про себе не для того, щоб возвеличитися, а щоб уточнити, що  здобутки є, і я маю право висловити свою думку.
Тепер є багато інтернет-конкурсів, на які не потрібно їхати, а просто відсилаєш відео. Мої учні брали участь у цих змаганнях, де членами журі були представники 20 країн. Приємно, що дають декілька перших, других і третіх місць, а слабші отримують дипломи.  А чому наші митці тримаються стандартів?  Я би запропонувала проводити не конкурси (бо на рівні підсвідомості бажаємо, щоб хтось виступив гірше, адже переможець має бути кращим),  а фестивалі, де учасники будуть в однакових умовах. Членами журі пропоную брати не  професорів, а студентів консерваторій, інститутів, училищ, які завдяки своєму креативному мисленню зуміють оцінити кожну дитину і нагородити дипломами «за артистичність», «за сценічну витримку», «за технічну майстерність», «за краще виконання кантиленного твору» і т. д. В такий спосіб ми подаруємо дітям надію і гарний настрій, а батьки будуть пишатися своїми геніями.
Зорина ВАЛІХНОВСЬКА, кандидат мистецтвознавства

 

Поділитись:
  • Добавить ВКонтакте заметку об этой странице
  • Мой Мир
  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • В закладки Google
  • Одноклассники