КАТЕГОРІЇ ПУБЛІКАЦІЙ

Останні новини

Три відзнаки відомого прозаїка

Три відзнаки відомого прозаїка

10:52:23, 6 Червень 2018

Відбулося нагородження переможців міжнародного літературного конкурсу «Коронація слова-2018». Два ро[...]

No thumbnail available

Перепони інвестиціям

10:46:07, 6 Червень 2018

У Івано-Франківську бракує великих земельних ділянок та вільних виробничих площ, які б можна було за[...]

Майже готова

Майже готова

09:56:42, 6 Червень 2018

Вулицю Станіславську після капітального ремонту відкриють через два тижні. Про це повідомив директо[...]

Місто квітне і зеленіє

Місто квітне і зеленіє

09:54:39, 6 Червень 2018

За три останні роки в Івано-Франківську посадили 1927 дерев та чотири тисячі кущів, з яких не прижил[...]

No thumbnail available

Зміна вивісок

09:49:22, 6 Червень 2018

На позачерговій сесії депутати міської ради змінили назви однієї комунальної установи та трьох навча[...]

Надмірна старанність

Надмірна старанність

06:29:06, 6 Червень 2018

В сучасному Івано-Франківську час від часу виникають скандали через примусове збирання грошей з бать[...]

No thumbnail available

Злодій під ліжком

06:27:40, 6 Червень 2018

У 1904 р. мешканець Богородчан Маркус Проппер приїхав до Станиславова і зупинився в готелі «Європейс[...]

No thumbnail available

Гортаючи «перевал»

06:25:49, 6 Червень 2018

Уроки української революції Червоно-чорні кольори, що символізують гасло націоналістів «Воля або см[...]

У прикарпатських полісменів – новий очільник

У прикарпатських полісменів – новий очільник

11:39:52, 6 Червень 2018

Начальником Головного управління Національної поліції в Івано-Франківській області призначено  полко[...]

No thumbnail available

Місто позбувається МАФів

09:31:27, 6 Червень 2018

За два останні роки в Івано-Франківську демонтували 539 самовільно встановлених малих архітектурних [...]

Помста Тичині

v-Ticinu16Патріотична міська влада не бажає ремонтувати вулицю, названу на честь українського радянського поета, який капітулював перед режимом і писав політично вмотивовані вірші, вважаючи її парковкою «п’яного базару»?
Вулиця імені Павла Тичини тривалий час перебуває у незадовільному стані. І з кожним роком він лише погіршується. Зараз ця вулиця чи не найгірша у центральній частині міста. На її проїжджій частині чимало великих і глибоких ям, які у дощову погоду перетворюються на справжні озера, де й машину можна «втопити». Не в кращому стані і тротуари, які «окупували» торговці різноманітним крамом. Адже поблизу ринок, довкола якого «процвітає» стихійна торгівля. Однак ремонтувати цю вулицю міська влада не поспішає, коштів на це у міському бюджеті не передбачає і має на це свої аргументи…

Кілька років тому вулицю Тичини за кошти субвенції з обласного бюджету нібито мав відремонтувати облавтодор, тому її навіть не включали у титульні списки поточних ремонтів. Але не склалося. Свого часу на одній із апаратних нарад у міськвиконкомі перший заступник міського голови Зіновій Фітель поцікавився у директора департаменту комунального господарства, транспорту і зв’язку Михайла Смушка, які роботи за субвенційні кошти у місті виконував облавтодор. Головний комунальник міста знизав плечима і сказав, що про це йому не відомо. «Мабуть, ніякі», – припустив тоді М.Смушак.
За останні роки у Івано-Франківську відремонтували чимало вулиць. Починали й справді з найгірших на той час – Січових стрільців, Пулюя, частини Вовчинецької. Але вулиці Тичини серед них нема і так видається, що й не буде. Попри те, що з вулиць центральної частини міста саме вона зараз чи не у найгіршому стані, у цьогорічному бюджеті коштів на ремонт вулиці Тичини не передбачено. У недавній розмові з вашим кореспондентом М.Смушак визнав, що ця вулиця потребує ремонту, повідомив, що департамент комунального господарства замовив виготовлення проекту на її капремонт і проситиме при перегляді бюджету виділити для цього кошти. Але думки щодо необхідності ремонту вулиці Тичини розходяться, тому чи будуть це робити у цьому році, наразі не відомо.
Чому ж міська влада вперто не бажає ремонтувати вулицю Тичини? Одне з найпоширеніших пояснень, що вона, мовляв, перетворилася на «парковку «п’яного базару» і витрачати бюджетні кошти на її ремонт наразі недоцільно. Схоже, цю думку поділяє і міський голова Віктор Анушкевичус. Принаймні, коли депутат від округу, до якого входить і вулиця Тичини, Сергій Стефанко під час однієї з сесій міськради запитав про перспективи її ремонту, то отримав від міського голови відповідь, що ця вулиця на ремонт може ще зачекати. «Ми відремонтували Довгу, Зв’язкову, ремонтується Набережна, у хорошому стані Вороного і Короля Данила, тобто комунікація там є, можна об’їхати. А ремонтувати Тичини, і я на цьому наполягатиму, будемо тоді, коли будемо з’єднувати Північний і Південний бульвари. Тоді, в комплексі, відремонтуємо і Бельведерську, і Тичини», – сказав мер.
В принципі, логіку міського голови і тих, хто вважає, що витрачати зараз бюджетні кошти на ремонт «парковки «п’яного базару» недоцільно, зрозуміти можна. І все б нічого, якби не той факт, що вулицею Тичини їздять не тільки відвідувачі «п’яного базару», які залишають там свої авта, але й курсують автобуси аж п’яти міських маршрутів. Провалюючись колесами у ями, котрі з часом лише збільшуються і поглиблюються, автобуси у прямому розумінні «сідають» на залишки асфальту між цими ямами. То яких справних і чистих автобусів можна хотіти від перевізників, які обслуговують маршрути, що пролягають вулицею Тичини? Попри це все, на маршрутах №№ 32, 57 та 58 з’являються нові автобуси середнього класу «Атаман», які перевізники придбали, щоб підвищити якість обслуговування пасажирів, чого від них вимагає міська влада.
Хвалимир ВЛАДІВ
Фото Тараса ЯКОВИНА

Поділитись:
  • Добавить ВКонтакте заметку об этой странице
  • Мой Мир
  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • В закладки Google
  • Одноклассники