КАТЕГОРІЇ ПУБЛІКАЦІЙ

Останні новини

No thumbnail available

До уваги платників!

08:05:52, 11 Листопад 2017

Управління Пенсійного фонду України в м. Івано-Франківську повідомляє, що 15.11.2017 року в Головном[...]

До уваги платників єдиного внеску!

До уваги платників єдиного внеску!

11:11:19, 10 Жовтень 2017

З 1 січня 2018 року набирають чинності зміни до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на [...]

Щоб і сліду не було

Щоб і сліду не було

08:02:37, 10 Жовтень 2017

В Івано-Франківську планують демонтувати 150 незаконно встановлених малих архітектурних форм. Про[...]

No thumbnail available

Прикарпатські пенсійники до перерахунку пенсій готові.

06:51:27, 10 Жовтень 2017

Слово за Парламентом Впродовж останніх днів «гаряча лінія» Пенсійного фонду є дійсно «гарячою». Сту[...]

Резервістів кличуть на збори

Резервістів кличуть на збори

07:28:04, 8 Серпень 2017

Івано-Франківську необхідно направити 50 резервістів на 30-денні військові збори на Яворівський полі[...]

Перший дзвоник кличе

Перший дзвоник кличе

07:25:42, 8 Серпень 2017

Цього року за парти івано-франківських шкіл сядуть 3 тис. 108 першокласників. Про це повідомив ди[...]

«Срібло» Кубка Європи

«Срібло» Кубка Європи

06:11:27, 8 Серпень 2017

У румунському місті Арад завершився Кубок Європи з дзюдо серед спортсменів до 21 року. У ваговій [...]

В Івано-Франківську стане на одне проблемне перехрестя менше

В Івано-Франківську стане на одне проблемне перехрестя менше

07:40:34, 8 Серпень 2017

В Івано-Франківську продовжуються роботи на кільцевій розв’язці на Привокзальній площі. Минулого тиж[...]

Важкоатлети вибороли медалі на чемпіонаті України

Важкоатлети вибороли медалі на чемпіонаті України

07:19:55, 8 Серпень 2017

У Хмельницькому закінчився чемпіонат України серед молоді до 23 років з важкої атлетики. Вероніка[...]

Оголошення про проведення конкурсу з перевезення пасажирів на міських автобусних маршрутах загального користування міста Івано-Франківська

Оголошення про проведення конкурсу з перевезення пасажирів на міських автобусних маршрутах загального користування міста Івано-Франківська

01:34:58, 8 Серпень 2017

Відповідно до статей 7, 43, 44, 45, 46 Закону України «Про автомобільний транспорт», постанови Кабін[...]

Порятунок потопаючих – у… енергозбереженні

energijПрикарпатські виробничники радилися, як скоротити споживання  енергоносіїв на своїх підприємствах
Кожен окремо та усі разом – під таким гаслом закликають економити  на енергоресурсах  місцевих підприємців учасники тематичного «круглого столу», що днями відбувся в Івано-Франківську з ініціативи «Об’єднання «Самопоміч». Виробничники з різних галузей, від харчової до машинобудівної, у формі дискусії шукали відповіді на три запитання: що у змозі зробити самі, чого чекають від держави і де золота середина між першим і другим.   

Щоб зекономити, треба вкласти
Загальною скріпою для всіх процесів енергозбереження в країні має стати, в першу чергу, політики держави, впевнений один із головних доповідачів зустрічі генеральний секретар Національної газової спілки України, академік Української нафтогазової академії Григорій Бабій. За його словами, у коаліційній угоді питання енергозбереження прописані недостатньо конкретно. Більше чіткості з цього приводу у плані дій уряду, однак і там усе «біг пес через овес».

«Є прописані основні віхи, яких ми хочемо досягнути, є орієнтація на Директиву Європейського Парламенту та ради ЄС про вимоги до всіх країн, відтак і України, щодо  політики енергозбереження. Це добре, але це лише декларації, поки вони не будуть мати матеріального підкріплення», – переконаний Григорій Бабій.
На його думку, держава має значні резерви порівняно дешевих енергоресурсів, які треба лише ефективно використати. Це може бути солома, яка, за підрахунками Григорія Бабія,  обійдеться країні в 4 рази дешевше за газ і резервів якої у нас більш, ніж достатньо. Також оптимальним варіантом для суттєвої державної економії у сфері енергетики може стати спорудження біоетанолових заводів.
«Щоб зекономити, треба вкласти, а енергозбереження узагалі дуже витратна справа. Вартість одного біоетанолового заводу – 100 млн. доларів. Але в комплексі заводу передбачено спорудження ферм, молочний та м’ясопереробний заводи, які щороку будуть  приносити прибуток на таку ж саму суму. Тому це вигідні інвестиції. Але знову ж таки, без підтримки процесу з боку держави нічого не вийде», – вважає Григорій Бабій.
«Якщо брати кожне окреме підприємство, то тут спільного знаменника немає, – констатував доповідач. –  Комусь треба міняти повністю технології, комусь встановити додаткове обладнання. Наприклад, такі підприємства, як птахофабрика в обов’язковому порядку повинні мати  біогазову установку. Виробленого біогазу вистачить, щоб самим себе обслуговувати. Це і є енергозбереження».
Ці витрати повинен самостійно взяти на себе кожен свідомий підприємець, наголосив Григорій Бабій. «Але, звичайно, разом з тим вимагати у держави пільг та сприяння, які і мають стати отим спільним знаменником».
Прикарпатські виробники продукції теж висловлювали власні пропозиції щодо того, як держава могла б оптимізувати енерговикористання. Ігор Волошинюк, гендиректор заводу «Індуктор», зазначив, що саме в Україні розроблені найновіші технології енергозбереження, якими користується весь прогресивний світ. Але чомусь нехтує  сама Україна.
«Наприклад, технологія спалювання холодної плазми. Чому б, маючи наші вітчизняні розробки такого роду, не пропонувати їх на рівні уряду?», – запропонував Ігор Волошинюк.
За його словами, підприємство «Індуктор», керівником якого він є, вже півтора року займається виготовленням систем інфрачервоних сушок, за допомогою яких можна готувати сировину для спалювання – гранулювати або пресувати. Технологія  дозволяє повністю гранулювати сировину навіть з найменшим вмістом лігніну.  Свого часу «Індуктор» продав відповідну установку в Росії, в Молдавії. В Україні ця технологія чомусь непопулярна.
«Пробували встановити обладнання на нашому спиртзаводі, але закінчити так і не вдалося. Ми готові до співпраці, бо зараз працюємо тільки на ентузіазмі – з боку держави підтримки немає ніякої», – підсумував Ігор Волошинюк.
Богдан Демчина, керівник підприємства «Мікрол», яке займається виготовленням приладів для автоматизації технічних процесів, пропонував колегам замінити регулятори московського виробництва на котлах їхніх підприємств, як парових, так і обігрівальних, на регулятори власного виробництва, які також дозволяють економити.
Свої пропозиції висловлювали й інші учасники «круглого столу». За підсумками зустрічі їхній систематизований варіант представники «Об’єднання «Самопоміч» пообіцяли донести до Кабміну та депутатських комітетів.

Оксана ГЛУШКЕВИЧ

Поділитись:
  • Добавить ВКонтакте заметку об этой странице
  • Мой Мир
  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • В закладки Google
  • Одноклассники