КАТЕГОРІЇ ПУБЛІКАЦІЙ

Останні новини

У стилі «Етно»

У стилі «Етно»

04:02:20, 7 Липень 2018

Завтра в Івано-Франківську відбудеться третій фестиваль мистецтв «Купальська ніч».Через реконструкці[...]

No thumbnail available

«Дій сьогодні. Місяць жіночого здоров’я»

10:06:58, 6 Червень 2018

Під такою назвою в Івано-Франківську протягом місяця тривала медична програма, яку вперше започаткув[...]

No thumbnail available

Зарплату виводять з тіні

12:22:09, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську зростає кількість офіційно оформлених найманих працівників та зменшується кількі[...]

Пластиком і фарбою

Пластиком і фарбою

12:21:22, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську за понад п’ять мільйонів гривень нанесуть дорожню розмітку на 64 вулицях. Про ц[...]

Кольорово, музично, драйвово

Кольорово, музично, драйвово

12:18:14, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську запланували цікаву спортивно-музично-освітню програму до Дня молоді. Як повідом[...]

No thumbnail available

Автоматизовані системи зв’язку – для місцевих громад

12:17:33, 6 Червень 2018

Кожен з нас знає, наскільки потрібними у сучасному світі  є засоби комунікації та зв’язку. Особливо [...]

No thumbnail available

Перукарський регрес

09:38:14, 6 Червень 2018

За старої доброї Австрії у порядних перукарнях Станиславова кожному постійному клієнтові виділяли ок[...]

Сейфова «війна»

Сейфова «війна»

09:10:47, 6 Червень 2018

У 1914 р. станиславівська преса повідомила про незвичайне змагання, яке відбувалося в тодішній Австр[...]

No thumbnail available

Твереза думка

12:20:37, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську необхідно створити кризовий центр для тимчасового перебування людей у стані алко[...]

No thumbnail available

Опікова травма у дітей

09:53:50, 6 Червень 2018

15-23 вересня 2018 року у медичному центрі «Medicover» (м. Львів) вже увосьме працюватимуть лікарі з[...]

Порятунок потопаючих – у… енергозбереженні

energijПрикарпатські виробничники радилися, як скоротити споживання  енергоносіїв на своїх підприємствах
Кожен окремо та усі разом – під таким гаслом закликають економити  на енергоресурсах  місцевих підприємців учасники тематичного «круглого столу», що днями відбувся в Івано-Франківську з ініціативи «Об’єднання «Самопоміч». Виробничники з різних галузей, від харчової до машинобудівної, у формі дискусії шукали відповіді на три запитання: що у змозі зробити самі, чого чекають від держави і де золота середина між першим і другим.   

Щоб зекономити, треба вкласти
Загальною скріпою для всіх процесів енергозбереження в країні має стати, в першу чергу, політики держави, впевнений один із головних доповідачів зустрічі генеральний секретар Національної газової спілки України, академік Української нафтогазової академії Григорій Бабій. За його словами, у коаліційній угоді питання енергозбереження прописані недостатньо конкретно. Більше чіткості з цього приводу у плані дій уряду, однак і там усе «біг пес через овес».

«Є прописані основні віхи, яких ми хочемо досягнути, є орієнтація на Директиву Європейського Парламенту та ради ЄС про вимоги до всіх країн, відтак і України, щодо  політики енергозбереження. Це добре, але це лише декларації, поки вони не будуть мати матеріального підкріплення», – переконаний Григорій Бабій.
На його думку, держава має значні резерви порівняно дешевих енергоресурсів, які треба лише ефективно використати. Це може бути солома, яка, за підрахунками Григорія Бабія,  обійдеться країні в 4 рази дешевше за газ і резервів якої у нас більш, ніж достатньо. Також оптимальним варіантом для суттєвої державної економії у сфері енергетики може стати спорудження біоетанолових заводів.
«Щоб зекономити, треба вкласти, а енергозбереження узагалі дуже витратна справа. Вартість одного біоетанолового заводу – 100 млн. доларів. Але в комплексі заводу передбачено спорудження ферм, молочний та м’ясопереробний заводи, які щороку будуть  приносити прибуток на таку ж саму суму. Тому це вигідні інвестиції. Але знову ж таки, без підтримки процесу з боку держави нічого не вийде», – вважає Григорій Бабій.
«Якщо брати кожне окреме підприємство, то тут спільного знаменника немає, – констатував доповідач. –  Комусь треба міняти повністю технології, комусь встановити додаткове обладнання. Наприклад, такі підприємства, як птахофабрика в обов’язковому порядку повинні мати  біогазову установку. Виробленого біогазу вистачить, щоб самим себе обслуговувати. Це і є енергозбереження».
Ці витрати повинен самостійно взяти на себе кожен свідомий підприємець, наголосив Григорій Бабій. «Але, звичайно, разом з тим вимагати у держави пільг та сприяння, які і мають стати отим спільним знаменником».
Прикарпатські виробники продукції теж висловлювали власні пропозиції щодо того, як держава могла б оптимізувати енерговикористання. Ігор Волошинюк, гендиректор заводу «Індуктор», зазначив, що саме в Україні розроблені найновіші технології енергозбереження, якими користується весь прогресивний світ. Але чомусь нехтує  сама Україна.
«Наприклад, технологія спалювання холодної плазми. Чому б, маючи наші вітчизняні розробки такого роду, не пропонувати їх на рівні уряду?», – запропонував Ігор Волошинюк.
За його словами, підприємство «Індуктор», керівником якого він є, вже півтора року займається виготовленням систем інфрачервоних сушок, за допомогою яких можна готувати сировину для спалювання – гранулювати або пресувати. Технологія  дозволяє повністю гранулювати сировину навіть з найменшим вмістом лігніну.  Свого часу «Індуктор» продав відповідну установку в Росії, в Молдавії. В Україні ця технологія чомусь непопулярна.
«Пробували встановити обладнання на нашому спиртзаводі, але закінчити так і не вдалося. Ми готові до співпраці, бо зараз працюємо тільки на ентузіазмі – з боку держави підтримки немає ніякої», – підсумував Ігор Волошинюк.
Богдан Демчина, керівник підприємства «Мікрол», яке займається виготовленням приладів для автоматизації технічних процесів, пропонував колегам замінити регулятори московського виробництва на котлах їхніх підприємств, як парових, так і обігрівальних, на регулятори власного виробництва, які також дозволяють економити.
Свої пропозиції висловлювали й інші учасники «круглого столу». За підсумками зустрічі їхній систематизований варіант представники «Об’єднання «Самопоміч» пообіцяли донести до Кабміну та депутатських комітетів.

Оксана ГЛУШКЕВИЧ

Поділитись:
  • Добавить ВКонтакте заметку об этой странице
  • Мой Мир
  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • В закладки Google
  • Одноклассники