КАТЕГОРІЇ ПУБЛІКАЦІЙ

Останні новини

У міській раді новий депутат

У міській раді новий депутат

03:38:58, 12 Грудень 2018

Екс-мера Івано-Франківська у депутатському корпусі міської ради замінив його колишній заступник. [...]

Вакцини в дефіциті

Вакцини в дефіциті

09:16:26, 11 Листопад 2018

В Івано-Франківську закінчуються вакцини проти кору для дітей. Про це повідомила начальник міського [...]

Студентки ПНУ змагатимуться у Китаї

Студентки ПНУ змагатимуться у Китаї

08:28:42, 11 Листопад 2018

Жіноча збірна України серед студентів вирушила на етап Всесвітньої університетської ліги з баскетбол[...]

Парк для індустрії

Парк для індустрії

08:58:58, 11 Листопад 2018

Івано-Франківськ планує викупити 14 га землі для створення у Хриплинській промисловій зоні індустріа[...]

Очікували більшого

Очікували більшого

08:04:56, 10 Жовтень 2018

З червня на сортувальній лінії міського сміттєзвалища відсортували дві тисячі тонн вторсировини. [...]

У стилі «Етно»

У стилі «Етно»

04:02:20, 7 Липень 2018

Завтра в Івано-Франківську відбудеться третій фестиваль мистецтв «Купальська ніч».Через реконструкці[...]

No thumbnail available

«Дій сьогодні. Місяць жіночого здоров’я»

10:06:58, 6 Червень 2018

Під такою назвою в Івано-Франківську протягом місяця тривала медична програма, яку вперше започаткув[...]

No thumbnail available

Зарплату виводять з тіні

12:22:09, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську зростає кількість офіційно оформлених найманих працівників та зменшується кількі[...]

Пластиком і фарбою

Пластиком і фарбою

12:21:22, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську за понад п’ять мільйонів гривень нанесуть дорожню розмітку на 64 вулицях. Про ц[...]

Кольорово, музично, драйвово

Кольорово, музично, драйвово

12:18:14, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську запланували цікаву спортивно-музично-освітню програму до Дня молоді. Як повідом[...]

Повернення легенди

IMG_0016У п’ятницю та суботу в драмтеатрі відбудеться прем’єра вистави «Модільяні. Я пройшов мостом, якого не існує». Вона для нашого міста знакова тим, що театр відкриває для глядача ще один новий сценічний майданчик. Вистава відбуватиметься у театральному цеху. А надихатись на її створення режисер і виконавець головної ролі їздили до Парижа. Не менш важливим моментом є й те, що до театру після 18-річної паузи повертається легендарний актор, народний артист України Сергій Романюк. Ми розпитали Сергія Дмитровича, як йому працюється із молодими акторами та з яким настроєм він повернувся у стіни рідного театру.

– Сергію Дмитровичу, ваше повернення на сцену театру – це доказ того, що творча особистість не може спочивати на лаврах, а прагне подальшого вдосконалення і постійного руху?
– Це означає те, що народний артист України Ростислав Держипільський, з яким я починав грати на сцені ще тоді, коли він тільки прийшов сюди після вузу служити нашому театру, запросив мене на роль у виставі. Ми з ним були в парі як актори. Ми обидва грали головні ролі у виставі «Люсі Краун». Відтоді він став актором, а я, на превеликий жаль, залишив театр. У мене не було виходу, тому я поїхав зніматися в кіно. Зрештою, сталося так, що в певний період я залишився без роботи. Мені кажуть: «Чого ти не йдеш в театр?» Мені було соромно повертатись, я думав, що не зможу себе пережити. Після Великодня мені подзвонив Ростислав і каже: «Що б ви не робили, але я вас забираю в театр. Для вас є хороша роль художника Ренуара». Він мені пояснив, про що вистава. Там головні персонажі – різні художники. Але зважаючи на те, що в мене, бачите (показує руки – авт.), після інфаркту руки покручені, а в Ренуара руки були в подагрі, Ростислав переконав мене, що ця роль саме для мене. Я дуже радий тому, що повернувся в театр, і отримую задоволення від роботи над виставою та від спілкування із колегами. Ростислав любить працювати день і ніч, але він також любить і допомагати акторам. Зараз у нас по дві репетиції щодня. Я би хотів, щоб глядач, котрий прийде на виставу, не пропустив жодного моменту. Тут відпочивати не буде коли.  Для цієї п’єси важливо саме сприйняття усіх моментів, бо це психологічно-драматична вистава, котра бере за живе.
– Наскільки театр змінився за ті 18 років, коли ви не грали на сцені?
– Він змінився. Я завжди був толерантним. Старше покоління було акторами свого часу тоді. Я ніколи не мінявся. Мені доводилося вчитися всюди – і в Москві, і в Санкт-Петербурзі знімався. Україна трошки в цьому плані не встигала, бо усі щось гекали, хекали і щось грали. Я не з тих акторів. Я грав тому, що набирався досвіду в російській школі. Як би Бог не сварив мене, що я грав у Росії, але я там вчився. Потім я побачив, що наш театр стає іншим. І я подумав, що, може, Ростислав і правий, бо час іде вперед. Нащо нам топтатися на місці і місити одне і те ж болото? Знову ж таки, хай мене не осудять, але я вважаю, що театр – це живий організм, це митці, які повинні творити, робити, експериментувати, йти дальше і дальше. Це найосновніше.
– Чи були у вас сумніви перед тим, як ви погодилися повернутися на сцену?
–  Не те що мав сумніви, я ходив і років п’ять-шість думав. Йшов і повертався. Ніяк не міг наважитися. На вистави я приходив лише два рази заради свого друга Віті Вітушинського. Я так подивився і подумав: ну молодці.  Але я боявся, що не впишуся, бо молодь творить чудеса. Тут такий темпоритм і темпераменти. Я подумав: «Романюк, ні, ти вже не потягнеш». Але потім переконав сам себе: є мій вік, моя фактура, які ще можна використати. І Ростислав мені сказав, що після «Модільяні» для мене ще буде робота в іншій п’єсі.
– Вже відомо, що ви повертаєтеся і на знімальні майданчики як актор фільмів. Що це буде?
– Я ніколи наперед не кажу. Так, я затверджений на роль. Це хороший фільм. Мені подзвонили мої друзі з Києва і попередили, що в мене буде робота в Києві на три місяці. Коротко можу сказати, що мій майбутній герой – колишній льотчик, котрий потрапив у катастрофу. В нього обмерзли ноги, які йому ампутували. Але він любить життя і свою жінку, котра його зрадила. Це дуже хороша мелодрама.  Автори фільму сказали, що це роль Романюка. Як тільки мені розповіли сюжет, я погодився, тому що відчув, що ця роль мені близька.
Володимир БОДАК

Поділитись:
  • Добавить ВКонтакте заметку об этой странице
  • Мой Мир
  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • В закладки Google
  • Одноклассники