КАТЕГОРІЇ ПУБЛІКАЦІЙ

Останні новини

No thumbnail available

Право на пенсію за віком з січня 2018 року

01:34:21, 2 Лютий 2018

Особи мають право на призначення пенсії за віком після досягнення віку 60 років за наявності страхов[...]

До уваги пенсіонерів

До уваги пенсіонерів

01:12:08, 1 Січень 2018

Управління Пенсійного фонду України в м..Івано-Франківську звертає увагу пенсіонерів, які отримують [...]

Багато насмітили

Багато насмітили

08:57:44, 1 Січень 2018

Міський голова Івано-Франківська відзначив роботу з прибирання міста після зустрічі Нового року «Мун[...]

Ветерани» виграли турнір Степана Бандери

Ветерани» виграли турнір Степана Бандери

08:21:12, 1 Січень 2018

30 грудня у спортивному залі КП «Муніципальний фізкультурно-оздоровчий центр» відбувся турнір з футз[...]

No thumbnail available

День пенсійного фонду відбувся в Прикарпатському університеті ім.В.Стефаника.

09:38:39, 12 Грудень 2017

На заході були присутніми представники управління ПФУ в м. Івано-Франківську, а саме заступник начал[...]

No thumbnail available

Звіт про виконання заходів, визначених Антикорупційною програмою Пенсійного фонду України на 2017 рік в управлінні Пенсійного фонду України в місті Івано-Франківську

09:37:14, 12 Грудень 2017

Виконання положень антикорупційної політики в управлінні Пенсійного фонду України в місті Івано-Фран[...]

No thumbnail available

Небезпека наближається до України!

12:06:20, 12 Грудень 2017

Управління  Держпродспоживслужби в м. Івано-Франківську  інформує про загрозу занесення  збудника за[...]

Новації в пенсійному законодавстві

Новації в пенсійному законодавстві

09:29:09, 12 Грудень 2017

11 жовтня поточного року набув чинності Закон України № 2148-VIII «Про внесення змін до Закону Украї[...]

No thumbnail available

До уваги платників!

08:05:52, 11 Листопад 2017

Управління Пенсійного фонду України в м. Івано-Франківську повідомляє, що 15.11.2017 року в Головном[...]

До уваги платників єдиного внеску!

До уваги платників єдиного внеску!

11:11:19, 10 Жовтень 2017

З 1 січня 2018 року набирають чинності зміни до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на [...]

Повернення, що затяглося

Провіднику ОУН  Степану Бандері та головнокомандувачу УПА Романові Шухевичу слід повернути звання Героїв України, свого часу надані Президентом Ющенком,   та згодом відібрані  режимом Януковича.

Нова хвиля звернень (вже третя за останні три роки) місцевих представницьких органів до Президента Порошенка з такою пропозицією нещодавно зародилася на Західній Україні. Відповідні документи вже ухвалили Львівські міська й обласна ради та Чернівецька міськрада на початку жовтня. Червоною ниткою через них проходить аргумент, що повернення Бандері та Шухевичу цих звань «є не тільки вимогою відновлення історичної справедливості, але й однією з вимог Революції гідності».

Івано-Франківськ наразі свого слова ще не сказав, але, враховуючи те, що ініціаторами звернень виступають депутати від «Свободи», напевно, незабаром скаже. А тим часом ми вирішили поцікавитися у місцевих представників кількох політичних сил, що вони думають про таку ініціативу. Чи є вона зараз актуальною та чи не зашкодить стосункам із західними сусідами і партнерами, вже й так стривоженими нашим законом про освіту?
Сергій АДАМОВИЧ, доктор історичних наук, депутат Івано-Франківської облради, фракція ВО «Свобода»:
– На сьогодні важливим є повернення статусів Героїв України Степану Бандері і Роману Шухевичу. Указ Президента з відповідним змістом зміг би стати точкою неповернення в процесі формування в державі національної історії, позбавленої постколоніальної спадщини. У свою чергу, знання національної історії є складовою становлення громадянина-патріота. На жаль, недооцінка в минулому ролі фактора патріотичного виховання чи свідоме шкідництво в цьому напрямку зі сторони агентів Кремля вже призвело до важкої кровопролитної війни з Росією.
І в цій справі, якщо хочемо зберегти суверенітет і незалежність, ми жодною мірою не повинні оглядатися на можливі негативні оцінки зі сторони Польщі, Румунії й Угорщини, оскільки їх реакція в цьому питанні є всього лише постколоніальним синдромом держав, які у свій час утримували українські території в статусі колоній.
Однак видання цього указу Президента має відбуватися одночасно з прийняттям Верховною Радою закону про внесення змін і доповнень до Закону України «Про реабілітацію жертв політичних репресій в Україні» та деяких інших законів щодо впорядкування виплат жертвам політичних репресій. Цей закон мав би скасувати неконституційні обмеження прав реабілітованих українських громадян щодо виплати їм часткової грошової компенсації за незаконне ув'язнення та розширити перелік осіб, що можуть бути реабілітовані.
Адже влада незалежної України не спромоглася реабілітувати вояків УПА і діячів ОУН, чия боротьба, фактично, забезпечила в майбутньому незалежність України. Чинний закон «Про реабілітацію жертв політичних репресій в Україні» містить абсурдні обмеження: реабілітації не підлягають особи, засуджені за зраду Батьківщини, шпигунство, диверсії, саботаж, теракти, організацію збройних формувань тощо. Дарма, що репресій зазнавали зрадники не України, а Радянського Союзу, і що диверсії й теракти були спрямовані на здобуття незалежності нашої держави, а збройні формування на зразок УПА боролися проти російського комуністично-окупаційного режиму. Цей закон прийняли ще 17 квітня 1991 року, тож під поняттям «Батьківщина» малася на увазі не Україна.
Володимир ОЛІЙНИК, депутат Івано-Франківської міськради, голова фракції партії «УКРОП»:
– Для Прикарпаття, та й загалом усієї України історія УПА – це приклад боротьби і нескореності. Адже проти двох кривавих режимів: гітлерівського та сталінського воювали часто зовсім юні хлопці. Тим не менше, вони чинили величезний опір добре озброєним арміям. Та навіть ті, що потрапляли у засідки, не здавалися живими – підривали себе у криївках. Історики підрахували, що за час існування армії УПА таким чином не здалися ворогу до рук зо дві тисячі молодих хлопців та дівчат. До прикладу, в Японії воїнів-самураїв було всього три тисячі. «Це феномен, що люди заради своєї Батьківщини гинули, аби не здатись у полон. У світі такого повторення немає», – каже історик Михайло Паньків.
Навколо теми УПА, звісно, надзвичайно багато маніпуляцій. Та ми переконані: рано чи пізно подвиг цієї унікальної армії визнає Україна та весь світ. Для початку самим українцям треба чітко зрозуміти: повстанці боролись не тільки з російською, але й з німецькою армією. А Степан Бандера, якого за поребриком часто через необізнаність називають Бендерою, – це людина-легенда, символ незламного духу українського народу. Як і головнокомандувач УПА Роман Шухевич. Прикро, що замість того, аби досконало вивчити історію їхньої боротьби, ці постаті стали інструментом маніпуляцій. В основному через заангажованість та масовану російську пропаганду, яка боїться бодай натяку на цю тему. Ось звідки величезний страх перед бандерівцями, якими російські ЗМІ сьогодні називають усіх: майданівців, АТОвців, волонтерів. А це ще раз доводить єдність поколінь української нації, адже ніщо не минає намарне.
Звісно, Івано-Франківська міська організація партії «УКРОП» вважає ганебним рішення представників українського «правосуддя» про позбавлення звання Героїв України Степана Бандери та Романа Шухевича. Сьогодні все частіше лунають думки з приводу покарання для цих служителів Феміди із Донецька. Проте ми вважаємо, що найкращим «покаранням» усім тим, хто паплюжить честь і гідність воїнів УПА, стане цілковите визнання та прийняття ідей цієї сили, яка боролася за абсолютну незалежність України.
Любомир РОМАНЧУК, голова Івано-Франківської облорганізації Української Галицької партії:
– У Львові депутати Української Галицької партії підтримали звернення міської ради до Президента повернути звання Героїв України провіднику ОУН Степану Бандері та головному командиру УПА Роману Шухевичу. Наша партія стоїть на позиціях національної гідності і не просто на словах. В УГП працює ініціатива «Геть від Москви», ми намагаємось захищати українське у всьому – у різних сферах життя громадян, в інформаційному просторі і у відновленні історичної правди в тому числі.
Штучне ігнорування ганебного факту позбавлення Бандери і Шухевича звання Героїв України – недостойна поведінка сучасної української влади. Особливо зараз, у час війни, коли надважливо шанувати і пам’ятати своїх рідних героїв. Адже багато років поспіль нам нав’язували чужих, а імена справжніх приховували або штучно перетворювали їх на зрадників. Сьогодні питання – не тільки в самому факті повернення звання, а загалом – у повазі до самих себе, до свого минулого.
Дивною виглядає ситуація, коли через шість років після ганебного рішення Донецького суду, після Революції гідності історична справедливість все ще не відновлена. Тому Українська Галицька партія виступає категорично за повернення звання Героїв України Степану Бандері та Роману Шухевичу».
Опитував Тарас ТКАЧУК

Поділитись:
  • Добавить ВКонтакте заметку об этой странице
  • Мой Мир
  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • В закладки Google
  • Одноклассники