КАТЕГОРІЇ ПУБЛІКАЦІЙ

Останні новини

До уваги платників єдиного внеску!

До уваги платників єдиного внеску!

11:11:19, 10 Жовтень 2017

З 1 січня 2018 року набирають чинності зміни до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на [...]

Щоб і сліду не було

Щоб і сліду не було

08:02:37, 10 Жовтень 2017

В Івано-Франківську планують демонтувати 150 незаконно встановлених малих архітектурних форм. Про[...]

No thumbnail available

Прикарпатські пенсійники до перерахунку пенсій готові.

06:51:27, 10 Жовтень 2017

Слово за Парламентом Впродовж останніх днів «гаряча лінія» Пенсійного фонду є дійсно «гарячою». Сту[...]

Резервістів кличуть на збори

Резервістів кличуть на збори

07:28:04, 8 Серпень 2017

Івано-Франківську необхідно направити 50 резервістів на 30-денні військові збори на Яворівський полі[...]

Перший дзвоник кличе

Перший дзвоник кличе

07:25:42, 8 Серпень 2017

Цього року за парти івано-франківських шкіл сядуть 3 тис. 108 першокласників. Про це повідомив ди[...]

«Срібло» Кубка Європи

«Срібло» Кубка Європи

06:11:27, 8 Серпень 2017

У румунському місті Арад завершився Кубок Європи з дзюдо серед спортсменів до 21 року. У ваговій [...]

В Івано-Франківську стане на одне проблемне перехрестя менше

В Івано-Франківську стане на одне проблемне перехрестя менше

07:40:34, 8 Серпень 2017

В Івано-Франківську продовжуються роботи на кільцевій розв’язці на Привокзальній площі. Минулого тиж[...]

Важкоатлети вибороли медалі на чемпіонаті України

Важкоатлети вибороли медалі на чемпіонаті України

07:19:55, 8 Серпень 2017

У Хмельницькому закінчився чемпіонат України серед молоді до 23 років з важкої атлетики. Вероніка[...]

Оголошення про проведення конкурсу з перевезення пасажирів на міських автобусних маршрутах загального користування міста Івано-Франківська

Оголошення про проведення конкурсу з перевезення пасажирів на міських автобусних маршрутах загального користування міста Івано-Франківська

01:34:58, 8 Серпень 2017

Відповідно до статей 7, 43, 44, 45, 46 Закону України «Про автомобільний транспорт», постанови Кабін[...]

Розширення можливостей

Розширення можливостей

06:23:14, 7 Липень 2017

Міська влада продовжує працювати над збільшенням пільг і знижок, які надаватиме  «Картка іванофранкі[...]

Повернення, що затяглося

Провіднику ОУН  Степану Бандері та головнокомандувачу УПА Романові Шухевичу слід повернути звання Героїв України, свого часу надані Президентом Ющенком,   та згодом відібрані  режимом Януковича.

Нова хвиля звернень (вже третя за останні три роки) місцевих представницьких органів до Президента Порошенка з такою пропозицією нещодавно зародилася на Західній Україні. Відповідні документи вже ухвалили Львівські міська й обласна ради та Чернівецька міськрада на початку жовтня. Червоною ниткою через них проходить аргумент, що повернення Бандері та Шухевичу цих звань «є не тільки вимогою відновлення історичної справедливості, але й однією з вимог Революції гідності».

Івано-Франківськ наразі свого слова ще не сказав, але, враховуючи те, що ініціаторами звернень виступають депутати від «Свободи», напевно, незабаром скаже. А тим часом ми вирішили поцікавитися у місцевих представників кількох політичних сил, що вони думають про таку ініціативу. Чи є вона зараз актуальною та чи не зашкодить стосункам із західними сусідами і партнерами, вже й так стривоженими нашим законом про освіту?
Сергій АДАМОВИЧ, доктор історичних наук, депутат Івано-Франківської облради, фракція ВО «Свобода»:
– На сьогодні важливим є повернення статусів Героїв України Степану Бандері і Роману Шухевичу. Указ Президента з відповідним змістом зміг би стати точкою неповернення в процесі формування в державі національної історії, позбавленої постколоніальної спадщини. У свою чергу, знання національної історії є складовою становлення громадянина-патріота. На жаль, недооцінка в минулому ролі фактора патріотичного виховання чи свідоме шкідництво в цьому напрямку зі сторони агентів Кремля вже призвело до важкої кровопролитної війни з Росією.
І в цій справі, якщо хочемо зберегти суверенітет і незалежність, ми жодною мірою не повинні оглядатися на можливі негативні оцінки зі сторони Польщі, Румунії й Угорщини, оскільки їх реакція в цьому питанні є всього лише постколоніальним синдромом держав, які у свій час утримували українські території в статусі колоній.
Однак видання цього указу Президента має відбуватися одночасно з прийняттям Верховною Радою закону про внесення змін і доповнень до Закону України «Про реабілітацію жертв політичних репресій в Україні» та деяких інших законів щодо впорядкування виплат жертвам політичних репресій. Цей закон мав би скасувати неконституційні обмеження прав реабілітованих українських громадян щодо виплати їм часткової грошової компенсації за незаконне ув'язнення та розширити перелік осіб, що можуть бути реабілітовані.
Адже влада незалежної України не спромоглася реабілітувати вояків УПА і діячів ОУН, чия боротьба, фактично, забезпечила в майбутньому незалежність України. Чинний закон «Про реабілітацію жертв політичних репресій в Україні» містить абсурдні обмеження: реабілітації не підлягають особи, засуджені за зраду Батьківщини, шпигунство, диверсії, саботаж, теракти, організацію збройних формувань тощо. Дарма, що репресій зазнавали зрадники не України, а Радянського Союзу, і що диверсії й теракти були спрямовані на здобуття незалежності нашої держави, а збройні формування на зразок УПА боролися проти російського комуністично-окупаційного режиму. Цей закон прийняли ще 17 квітня 1991 року, тож під поняттям «Батьківщина» малася на увазі не Україна.
Володимир ОЛІЙНИК, депутат Івано-Франківської міськради, голова фракції партії «УКРОП»:
– Для Прикарпаття, та й загалом усієї України історія УПА – це приклад боротьби і нескореності. Адже проти двох кривавих режимів: гітлерівського та сталінського воювали часто зовсім юні хлопці. Тим не менше, вони чинили величезний опір добре озброєним арміям. Та навіть ті, що потрапляли у засідки, не здавалися живими – підривали себе у криївках. Історики підрахували, що за час існування армії УПА таким чином не здалися ворогу до рук зо дві тисячі молодих хлопців та дівчат. До прикладу, в Японії воїнів-самураїв було всього три тисячі. «Це феномен, що люди заради своєї Батьківщини гинули, аби не здатись у полон. У світі такого повторення немає», – каже історик Михайло Паньків.
Навколо теми УПА, звісно, надзвичайно багато маніпуляцій. Та ми переконані: рано чи пізно подвиг цієї унікальної армії визнає Україна та весь світ. Для початку самим українцям треба чітко зрозуміти: повстанці боролись не тільки з російською, але й з німецькою армією. А Степан Бандера, якого за поребриком часто через необізнаність називають Бендерою, – це людина-легенда, символ незламного духу українського народу. Як і головнокомандувач УПА Роман Шухевич. Прикро, що замість того, аби досконало вивчити історію їхньої боротьби, ці постаті стали інструментом маніпуляцій. В основному через заангажованість та масовану російську пропаганду, яка боїться бодай натяку на цю тему. Ось звідки величезний страх перед бандерівцями, якими російські ЗМІ сьогодні називають усіх: майданівців, АТОвців, волонтерів. А це ще раз доводить єдність поколінь української нації, адже ніщо не минає намарне.
Звісно, Івано-Франківська міська організація партії «УКРОП» вважає ганебним рішення представників українського «правосуддя» про позбавлення звання Героїв України Степана Бандери та Романа Шухевича. Сьогодні все частіше лунають думки з приводу покарання для цих служителів Феміди із Донецька. Проте ми вважаємо, що найкращим «покаранням» усім тим, хто паплюжить честь і гідність воїнів УПА, стане цілковите визнання та прийняття ідей цієї сили, яка боролася за абсолютну незалежність України.
Любомир РОМАНЧУК, голова Івано-Франківської облорганізації Української Галицької партії:
– У Львові депутати Української Галицької партії підтримали звернення міської ради до Президента повернути звання Героїв України провіднику ОУН Степану Бандері та головному командиру УПА Роману Шухевичу. Наша партія стоїть на позиціях національної гідності і не просто на словах. В УГП працює ініціатива «Геть від Москви», ми намагаємось захищати українське у всьому – у різних сферах життя громадян, в інформаційному просторі і у відновленні історичної правди в тому числі.
Штучне ігнорування ганебного факту позбавлення Бандери і Шухевича звання Героїв України – недостойна поведінка сучасної української влади. Особливо зараз, у час війни, коли надважливо шанувати і пам’ятати своїх рідних героїв. Адже багато років поспіль нам нав’язували чужих, а імена справжніх приховували або штучно перетворювали їх на зрадників. Сьогодні питання – не тільки в самому факті повернення звання, а загалом – у повазі до самих себе, до свого минулого.
Дивною виглядає ситуація, коли через шість років після ганебного рішення Донецького суду, після Революції гідності історична справедливість все ще не відновлена. Тому Українська Галицька партія виступає категорично за повернення звання Героїв України Степану Бандері та Роману Шухевичу».
Опитував Тарас ТКАЧУК

Поділитись:
  • Добавить ВКонтакте заметку об этой странице
  • Мой Мир
  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • В закладки Google
  • Одноклассники