КАТЕГОРІЇ ПУБЛІКАЦІЙ

Останні новини

У стилі «Етно»

У стилі «Етно»

04:02:20, 7 Липень 2018

Завтра в Івано-Франківську відбудеться третій фестиваль мистецтв «Купальська ніч».Через реконструкці[...]

No thumbnail available

«Дій сьогодні. Місяць жіночого здоров’я»

10:06:58, 6 Червень 2018

Під такою назвою в Івано-Франківську протягом місяця тривала медична програма, яку вперше започаткув[...]

No thumbnail available

Зарплату виводять з тіні

12:22:09, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську зростає кількість офіційно оформлених найманих працівників та зменшується кількі[...]

Пластиком і фарбою

Пластиком і фарбою

12:21:22, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську за понад п’ять мільйонів гривень нанесуть дорожню розмітку на 64 вулицях. Про ц[...]

Кольорово, музично, драйвово

Кольорово, музично, драйвово

12:18:14, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську запланували цікаву спортивно-музично-освітню програму до Дня молоді. Як повідом[...]

No thumbnail available

Автоматизовані системи зв’язку – для місцевих громад

12:17:33, 6 Червень 2018

Кожен з нас знає, наскільки потрібними у сучасному світі  є засоби комунікації та зв’язку. Особливо [...]

No thumbnail available

Перукарський регрес

09:38:14, 6 Червень 2018

За старої доброї Австрії у порядних перукарнях Станиславова кожному постійному клієнтові виділяли ок[...]

Сейфова «війна»

Сейфова «війна»

09:10:47, 6 Червень 2018

У 1914 р. станиславівська преса повідомила про незвичайне змагання, яке відбувалося в тодішній Австр[...]

No thumbnail available

Твереза думка

12:20:37, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську необхідно створити кризовий центр для тимчасового перебування людей у стані алко[...]

No thumbnail available

Опікова травма у дітей

09:53:50, 6 Червень 2018

15-23 вересня 2018 року у медичному центрі «Medicover» (м. Львів) вже увосьме працюватимуть лікарі з[...]

Прес «із благими намірами»

GenocydГеноцид українців очима підприємництва, освіти, медицини…
Війна, тотальне зубожіння народу   на фоні задекларованих мільйонних статків державних мужів  при владі, а також податкове та тарифне навантаження на гаманець простого українця змушують задуматися про планомірне винищення народу, його геноцид. Складається  враження, ніби ми – зайві на цьому святі життя.

Ледь не в усіх сферах ми відчуваємо гноблення, нищення і доведення до краху. Хто ще може якось дати собі раду, намагається втекти за кордон. Там наших сучасних емігрантів щоразу все більше, причому вони стають громадянами інших країн, вивозячи своїх рідних на постійне місце проживання. Скажімо, станом на початок 2015 року лише у Римі перебувало понад 14 тисяч українців. Скільки ж нас залишилося тут? Запитання риторичне. Україна потроху втрачає своє населення.

Попри реформи, чи то «покращення життя вже сьогодні» та «життя по-новому», зсередини видно, як український човен потихеньку тоне і опускається на самісіньке дно. Отож, сьогодні пропонуємо перший матеріал із серії «Геноцид українців очима підприємництва, освіти, медицини…».
Щороку все важче стає працювати нашим підприємцям. І цей рік не є винятком. Про умови, в яких доводиться виживати представникам малого і середнього бізнесу, читачам «Західного кур’єра» погодився розповісти голова ради підприємців Івано-Франківська Петро Строїч.
– Підприємництво у будь-якій державі – це основна рушійна сила економіки. Тема розвитку малого і середнього бізнесу для нас є основною. Справа в тому, що бізнес добре розвивається тоді, коли на нього є якнайменше адміністративного чи державного впливу. Бізнес повинен бути незарегульованим, а постійно спрощуватися. У 1998 році під час кризи і масового безробіття громадяни не хотіли реєструватися підприємцями, бо тоді існувала тільки загальна система оподаткування. Вона була надто складною і в той час був величезний тиск податкової на бізнес. Тоді Президент України Леонід Кучма запровадив своїм указом спрощену систему оподаткування, що спричинило величезний ривок розвитку підприємництва в нашій державі.
Спрощена система дала можливість людям займатися власним бізнесом, а не паперами, які нікому не потрібні. Ведення бухгалтерського обліку на загальній системі оподаткування надзвичайно складне. На жаль, сьогодні ніхто не хоче його спрощувати. Влада постійно декларує, що потрібна дерегуляція і спрощення для бізнесу. Але бізнес щороку душать «із благими намірами». Поки що у центральної влади, на щастя, це не вдається.
Щоб держава не скочувалася до авторитаризму, в ній повинен розвиватися середній клас – основа громадянського суспільства. А середній клас якраз і формує малий і середній бізнес. Збереження і розвиток малого і середнього бізнесу в Україні є запорукою демократичного розвитку держави сьогодні. Якщо цього не буде, Україна скочуватиметься до тоталітарної системи управління. Залишиться тільки великий бізнес, який належить олігархам. Їм уже не треба буде 40 мільйонів українців. Для них буде достатньо і 15 мільйонів, котрі працюватимуть на них. Подивіться, що робиться. Сьогодні свідомо відкривають кордони. Це робиться для того, щоб молоді люди, котрі могли би працювати на нашу державу, виїхали. Для тих людей, котрі не мають можливості виїхати, створюються такі умови, щоб вони не мали можливості себе забезпечити, купити ліки, прохарчуватися, не кажучи вже про комунальні послуги, вартість яких постійно росте. Їм потрібно, щоб нас було менше. На жаль, це так. Тому наше основне завдання – вижити, зберегти малий і середній бізнес, дати йому поштовх, аби наша країна продовжувала шлях демократичного розвитку. Свого часу сумнозвісний Азаров спробував відмінити спрощену систему оподаткування. Тоді підприємці вийшли на Податковий Майдан і захистили її. На жаль, після Революції Гідності невідомо звідки в наш уряд закинули «щиру українку» з американським акцентом Наталю Яресько, яка робила все, щоб знищити спрощену систему оподаткування, а відповідно знищувати малий і середній бізнес у державі. На щастя, і їй це не вдалося.
У 2005 році у місті було зареєстровано майже 17 тисяч підприємців. Ми мали б цю цифру збільшувати кожен рік. Але, на жаль, на сьогодні кількість працюючих підприємців скоротилась до близько 13 тисяч. Переконаний, що якби владі вдалося ліквідувати спрощену систему оподаткування, то взагалі в місті залишилось би біля трьох тисяч підприємців. Всі роки незалежності України влада працювала над створенням і утвердженням олігархії. Вся державна машина за різними схемами всі роки працює на олігархів. Пропозиції про введення прогресивної шкали оподаткування – мале підприємство платить малий відсоток від заробленого, а великий бізнес, який заробляє мільярди, платить великий відсоток – навіть не розглядаються владою взагалі!
Сьогодні Ахметов і його компанія із Бурштинської ТЕС продає електроенергію в Європу вдвічі дешевше, аніж нам для внутрішньої економіки. А де держава? Як ми можемо конкурувати із сусідами, коли у нас електроенергія вдвічі дорожча? Інший приклад – акцизний податок сплачується до місцевого бюджету. Його сплачували автозаправні станції, а також ті торгівельні заклади, котрі продають тютюнові та алкогольні напої. Такі надходження значно збільшували місцеві бюджети. Але центральна влада не дуже хоче, щоб місцеві органи влади були настільки незалежними і розвивалися за рахунок власних надходжень. Що для цього треба було зробити? Сплату акцизу з роздрібної торгівлі нафтопродуктами відмінити! Тоді ці кошти вже не попадуть в місцеві бюджети, а осядуть в кишенях олігархів! Так і зробили!
Якщо центральна влада хвалиться, що надходження до місцевих бюджетів збільшилося за рахунок децентралізації, то це від лукавого. Децентралізація означає те, що частина податків, які раніше йшли наверх, мали би залишатися на місцях. В цьому плані нічого не змінилося. Натомість з’явився новий акцизний податок. Фактично збільшили фіскальний тиск на бізнес, а розказують, що це заслуги децентралізації.
В минулому році відмінили стягування 3,6% із зарплати працівників. Тоді всі ЗМІ дружно говорили народу про великі заслуги уряду. Але тепер у людей почали забирати 18% із зарплати. І всі мовчать. ПДФО становить 576 гривень щомісяця від мінімальної зарплати 3200. Тепер в усіх забрали соціальну пільгу, крім інвалідів і багатодітних матерів. Люди не розуміють такого кроку держави. Це так звані «заслуги» нашої центральної влади, про які всі мовчать. Простим українцям про такі «досягнення» ніхто не розповідає.    Зараз за неоформленого або неправильно оформленого працівника штраф для підприємця 96 тисяч гривень, а за незаконний видобуток з надр нафти чи газу аж одна тисяча сімсот гривень! Зрозуміло, що цим видом бізнесу не займається малий підприємець. З надр добувають газ чи нафту тільки олігархи. Але за незаконний видобуток їм нічого не буде, або в гіршому випадку заплатять аж 1700 гривень штрафу! Можна і дальше продовжувати незаконний видобуток! Про це подбала наша центральна влада! Дбають про бізнес!
Принагідно хочу сказати, що тільки наша місцева влада розуміє підприємців і у міру своїх можливостей і повноважень старається допомогти. Ще до нового року рада підприємців, розуміючи, що ставка єдиного податку збільшиться у 2,3 раза, звернулась до міського голови і  депутатів міської ради щодо зменшення ставки єдиного податку (це компетенція міської ради). Вони нас почули, і сьогодні єдиний податок для другої групи становить не 640 гривень, а 480 гривень у місяць.
Від того, як стоять на ногах малі і середні підприємці в Україні, напряму залежить і добробут пересічних працівників цих підприємств, а це значна частина населення країни. Виживання за рахунок мінімальної зарплати і підвищення тарифів, звичайно, накладають негативний відбиток на життя в таких умовах. Можливо, саме  звідси така велика кількість втікачів за кордон. Ця ситуація також змушує задуматись про майбутнє України.
Купівельна спроможність падає. Витрати підприємства зростають через зростання тарифів. З 1 січня вдвічі зросли податки за найманих працівників. Ті, у кого не сходиться дебет із кредитом, вимушені скорочувати працівників. Наші люди відкрили візи, поїхали в Польщу чи Чехію і там заробляють не 200, а 800 евро. Тому маємо постійну нестачу людей на великих підприємствах. Нашу гривню знецінили настільки, що вона стала майже фантиком, котрий нічого не коштує. Підприємці кажуть, що їхні працівники їдуть за кордон заради більшого заробітку. І це є основна причина. Всі зароблені кошти йдуть на оплату тарифів. Але і цього не вистачає. Не справляємося із сплатою комунальних платежів на повну щомісяця, тому доводиться частину переносити на наступний місяць. Ситуація дуже непроста. І дай Бог, щоб малий бізнес втримався.
Із «благими намірами» державна влада робить усе, що тільки шкодить звичайним українцям, а подає це як реформи і свої досягнення. На кожному кроці прикриваються вимогами Міжнародного валютного фонду. Але що таке МВФ? Це вже наша нова влада, яку ми не обирали? Це «нова влада», яка буде розказувати, як нам жити? Прийде час, коли позику треба буде віддавати. А якщо не буде що віддавати, то територія України разом із землею і народом віддасться на поталу кредиторам? Закон економіки вимагає повернення кредиту.
Такі кабальні умови для України створювали Яресько з Яценюком, коли підписували умови про повернення кредиту МВФ у випадку значного зростання нашої економіки. І це подавалось як велике досягнення. Про яку незалежність країни ми говоримо, якщо ми зараз «по самі вуха» стали фінансово залежними від МВФ? Ми перебуваємо у борговій ямі. Українська влада своєю поведінкою мені нагадує зграю хижаків, які розривають свою здобич, шматують її і потім втікають. При цьому роблять гарний вигляд при поганій грі.
Записав Мар’ян ПАСТУЩИН

Поділитись:
  • Добавить ВКонтакте заметку об этой странице
  • Мой Мир
  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • В закладки Google
  • Одноклассники