КАТЕГОРІЇ ПУБЛІКАЦІЙ

Останні новини

У міській раді новий депутат

У міській раді новий депутат

03:38:58, 12 Грудень 2018

Екс-мера Івано-Франківська у депутатському корпусі міської ради замінив його колишній заступник. [...]

Вакцини в дефіциті

Вакцини в дефіциті

09:16:26, 11 Листопад 2018

В Івано-Франківську закінчуються вакцини проти кору для дітей. Про це повідомила начальник міського [...]

Студентки ПНУ змагатимуться у Китаї

Студентки ПНУ змагатимуться у Китаї

08:28:42, 11 Листопад 2018

Жіноча збірна України серед студентів вирушила на етап Всесвітньої університетської ліги з баскетбол[...]

Парк для індустрії

Парк для індустрії

08:58:58, 11 Листопад 2018

Івано-Франківськ планує викупити 14 га землі для створення у Хриплинській промисловій зоні індустріа[...]

Очікували більшого

Очікували більшого

08:04:56, 10 Жовтень 2018

З червня на сортувальній лінії міського сміттєзвалища відсортували дві тисячі тонн вторсировини. [...]

У стилі «Етно»

У стилі «Етно»

04:02:20, 7 Липень 2018

Завтра в Івано-Франківську відбудеться третій фестиваль мистецтв «Купальська ніч».Через реконструкці[...]

No thumbnail available

«Дій сьогодні. Місяць жіночого здоров’я»

10:06:58, 6 Червень 2018

Під такою назвою в Івано-Франківську протягом місяця тривала медична програма, яку вперше започаткув[...]

No thumbnail available

Зарплату виводять з тіні

12:22:09, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську зростає кількість офіційно оформлених найманих працівників та зменшується кількі[...]

Пластиком і фарбою

Пластиком і фарбою

12:21:22, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську за понад п’ять мільйонів гривень нанесуть дорожню розмітку на 64 вулицях. Про ц[...]

Кольорово, музично, драйвово

Кольорово, музично, драйвово

12:18:14, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську запланували цікаву спортивно-музично-освітню програму до Дня молоді. Як повідом[...]

Прибуткова справа

Prybutkova spravaВсе частіше в Україні лікування наркозалежних плавно перетікає із медичної сфери у звичайний бізнес. Івано-Франківськ не виняток. Ефективне лікування від наркоманії, анонімне і результативне, безкоштовні консультації фахівців, мотивація на лікування, зняття ломки, детоксикація і реабілітація, гарантований 100-відсотковий результат! Саме такі реклами розповсюджують приватні, офіційно не зареєстровані реабілітаційні центри, у яких відсутні будь-які ліцензії та дозвіл на медичну діяльність. У редакцію «Західного кур'єра» неодноразово надходять подібні рекламні матеріали від сумнівних реабілітаційних центрів із контактами та інтернет-сайтами, на яких чітко прописаний прейскурант із цінами «допомоги».  Лише одиниці знають про жахіття, що відбувається у стінах таких закладів.

Таке псевдолікування насправді губить ваших родичів за ваші ж гроші. В Україні, за оцінками експертів, діє більше ста таких лікувальних установ і організацій, де пацієнтів утримують силою, регулярно вдаючись до насильства. Головна проблема у тому, що псевдолікарям байдуже, кого лікувати від наркозалежності, тобто запроторити у справжнє пекло можна і здорову людину.
Перший і найпростіший спосіб
Наркотична залежність – це серйозна проблема, з якою стикаються тисячі людей, починаючи від підлітків. В Івано-Франківську, як і в інших містах України, дістати бажаний «товар» може навіть дитина. Перший і найпростіший спосіб, до якого вдається молодь, – це замовлення наркотику через Інтернет, де легко можна знайти потрібний сайт, зв'язатися з «продавцем», щоб підтвердити наявність бажаного товару, а далі найпростіше – або зустріч у темному малолюдному місці, оплата і отримання, або оплата через реквізити у терміналі, після чого клієнт отримує координати місця із закладеним товаром. Варто зазначити, що кількість онлайн-дилерів значно зросла в порівнянні із 2012—2017 роками.
Ще один не менш ефективний спосіб – графіті на фасадах будинків. Йдучи вулицею, майже кожен житель міста помічає дивні надписи на стінах: «сіль», «шишки», «спайс», «лсд». А нижче зазвичай IP адреса популярного месенджера Telegram. Неспроста саме він, адже месенджер зручний і у ньому спецслужби не ведуть перевірки переписок. Простіше не можна й уявити.
Третій спосіб – дістати «дозу» через знайомих. У досвідчених наркозлочинців прийнято зазвичай давати новачку першу в житті «дозу на халяву», аби заохотити до подальшої залежності. Так і відбувається популяризація наркотиків у місті.
Більшість бажає лікуватися анонімно
Що стається коли батьки дізнаються, що їх дитина вживає наркотики?
Найбільше, чого бояться як самі наркозалежні, так і їх родичі, – це наркологічний облік. Диспансерний облік є офіційним і обов'язковим для кожного залежного. Виникає страх перед постановкою на облік, тому більшість батьків бажають пролікувати свою дитину анонімно. А таку можливість і надають нелегальні спецзаклади під прикриттям центрів реабілітації наркоманів. Самі ж батьки, оплачуючи курс лікування, віддають дитину у руки шахраїв і сліпо вірять у реальну допомогу, якої по суті немає. Ціни завжди різні для кожної особи. Усе залежить від «авторитетності» закладу, від тривалості залежності і терміну лікування наркозалежного.
Нагадаємо, що влітку 2017 року жителі Тисмениці та села Угорники Івано-Франківської міської ради були занепокоєні розміщенням центру з реабілітації наркозалежних поруч із їх будинками. Завдяки рішучим діям поліції і депутатів роботу підозрілого центру все таки зупинили, а заклад ліквідували. Та нікому не відомо, куди він переїхав та де продовжує своє функціонування. Чи не за тими ж адресами, тільки без офіційної вивіски (щоб не збурювати сусідів)?..
Зараз великої популярності набувають душепопечительські центри з реабілітації наркозалежних. «Медицина безсила перед наркоманією, бо проблема наркозалежності – духовна», – так стверджують душпастирі, котрі працюють у таких організаціях.
В Івано-Франківську на лікуванні, що базується на християнських засадах, вже багато років працює Благодійний християнський фонд «Солідарність», головою якого є Андрій Микитин.
«Фонд має на меті благодійну діяльність. Ми не займаємося лікуванням та реабілітацією алко- та наркозалежних, лише проводимо консультації та соціальний супровід. Для наркозалежних діють програми профілактики, що мають характер скоріше просвітництва. Фонд «Солідарність» неодноразово сприяв узалежненим від наркотиків та алкоголю і їх сім’ям у наданні благодійної і матеріальної допомоги», – говорить Андрій Микитин.
У стінах організації є природна соляна шахта, де облаштовано умови для відвідувачів. Там, за словами пана Андрія, проводяться різноманітні тренінги, семінари та лекції, а також оздоровчі процедури. За допомогою і розумінням в організацію люди іноді приходять самі, та частіше працівники фонду шукають тих, хто потребує допомоги.
«Часто наші відвідувачі приводять своїх друзів, які теж є малозабезпеченими, або просто залежними від алкоголю чи наркотичних засобів. Ми намагаємося показати їм, яке прекрасне насправді життя, заохотити до здорового відпочинку, до благополуччя та добробуту в родині. Навіть діє програма подорожей Україною і за кордон», – пояснює Андрій Микитин.
Благодійний християнський фонд співпрацює з Європейською комісією і посольством США.
«Фінансування відбувається за рахунок благодійних пожертв, також допомагають активісти, надсилаємо листи і виграємо спеціальні гранти. Все для того, аби зберегти свою націю, бо нам потрібно відмовитися від вживання алкоголю та наркотиків, бо це вбиває життя, вбиває народ», – стверджує Андрій Микитин.
Жоден реабілітаційний центр чи організація не допоможе людині вирішити свою проблему, допоки у неї не з’явиться власне бажання змінити своє життя. Все завжди відбувається на рівні свідомості. Лише здорова, свідома людина прокинеться одного ранку і скаже собі: «Ні! Я більше не вживаю! Досить».
Каріна МИКОЛЮК

Поділитись:
  • Добавить ВКонтакте заметку об этой странице
  • Мой Мир
  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • В закладки Google
  • Одноклассники