КАТЕГОРІЇ ПУБЛІКАЦІЙ

Останні новини

Очікували більшого

Очікували більшого

08:04:56, 10 Жовтень 2018

З червня на сортувальній лінії міського сміттєзвалища відсортували дві тисячі тонн вторсировини. [...]

У стилі «Етно»

У стилі «Етно»

04:02:20, 7 Липень 2018

Завтра в Івано-Франківську відбудеться третій фестиваль мистецтв «Купальська ніч».Через реконструкці[...]

No thumbnail available

«Дій сьогодні. Місяць жіночого здоров’я»

10:06:58, 6 Червень 2018

Під такою назвою в Івано-Франківську протягом місяця тривала медична програма, яку вперше започаткув[...]

No thumbnail available

Зарплату виводять з тіні

12:22:09, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську зростає кількість офіційно оформлених найманих працівників та зменшується кількі[...]

Пластиком і фарбою

Пластиком і фарбою

12:21:22, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську за понад п’ять мільйонів гривень нанесуть дорожню розмітку на 64 вулицях. Про ц[...]

Кольорово, музично, драйвово

Кольорово, музично, драйвово

12:18:14, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську запланували цікаву спортивно-музично-освітню програму до Дня молоді. Як повідом[...]

No thumbnail available

Автоматизовані системи зв’язку – для місцевих громад

12:17:33, 6 Червень 2018

Кожен з нас знає, наскільки потрібними у сучасному світі  є засоби комунікації та зв’язку. Особливо [...]

No thumbnail available

Перукарський регрес

09:38:14, 6 Червень 2018

За старої доброї Австрії у порядних перукарнях Станиславова кожному постійному клієнтові виділяли ок[...]

Сейфова «війна»

Сейфова «війна»

09:10:47, 6 Червень 2018

У 1914 р. станиславівська преса повідомила про незвичайне змагання, яке відбувалося в тодішній Австр[...]

No thumbnail available

Твереза думка

12:20:37, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську необхідно створити кризовий центр для тимчасового перебування людей у стані алко[...]

Прийдешні кадрові перестановки

Kadrovi perestanovkyНесподівано у Президента Петра Порошенка дозрів потужний комплекс кадрових проблем, які зав'язуються в міцний вузол – рішення однієї проблеми одночасно передбачає вирішення всіх інших.

Тут дві причини. Перша – схильність Порошенка працювати тільки з лояльними або залежними політиками і чиновниками. Але тих і інших стає все менше, у міру зменшення корупційного прибутку і збільшення ризику – інтересу західних фінансових розвідок до тіньових схем і бізнес-авантюр Президента і його оточення. В кінцевому результаті,  Порошенко зі своїми мільярдами якось відіб'ється від справедливих претензій України –  укладе угоду з американським правосуддям, якщо виявиться в США, або укладе угоду з Кремлем, якщо виявиться в Росії. А що доведеться робити іншим? Друга причина гострої кадрової кризи Президента – це звичний для нього тіньовий спосіб вирішення проблем: не через демократичну дискусію, аналіз діяльності, відкриту політичну конкуренцію особистостей і програм, а через тіньові оборудки, обміни, інтриги, «договорняки і кидки». Ось в такій нелегкій ситуації Президенту Порошенку треба вирішити проблеми Прем'єр-міністра Гройсмана. Це складне заплутане завдання з багатьма невідомими і дефіцитом часу. Бо, перш ніж вирішити проблему Гройсмана, треба щось зробити з Гонтаревою і Насировим. Їх посади мають величезний привабливий корупційний потенціал і низькі  професійні вимоги до роботи. Ці два солодких місця можуть замінити «половину Гройсмана». Депутати вже готові торгуватися з Президентом з цього приводу. Але саме зняття Гройсмана не так важливо для Порошенка, як успішна спроба «видавлювання» з Кабміну міністра МВС Авакова. Тому, коли в ЗМІ активно говорять про прем'єрські амбіції Генпрокурора Луценка, то, насправді, мова йде всього лише про торг: Порошенко-Луценко відмовляються від посади Гройсмана, а народні депутати погоджуються поміняти Авакова на Луценка. Без свого міністра МВС ніякі вибори Порошенкові не світять. Адмінресурс без лояльних МВС та Нацгвардії і контролю за п'ятьма обласними виборчкомами Східної України – це просто політична ілюзія. А є ще і легендарний Ляшко, якого треба підготувати як спаринг-партнера на президентських виборах. Цей не сидітиме склавши руки і чекатиме біля моря погоди. Він уже зараз потребує посади для себе та інших і доступ до ЗМІ, особливо до «Інтеру» без дозволу Льовочкіна. Таким чином, в повному пакеті, президенту Порошенку треба вирішувати долю відразу п'яти чоловік – Гройсмана, Насирова, Гонтаревої, Авакова і Ляшка.  Зміна в статусі будь-якого з них тісно пов'язана з їхніми долями і майбутнім Порошенка. При цьому, існує небезпека, що вони можуть спілкуватися та обмінюватися планами і за спиною Порошенка. Так що квітень буде гарячим. І політикам буде не до проблем і бід України.

Зараз зіткнулися два підходи до вирішення цього клубка гострих кадрових і корупційних проблем, які можуть привести до політичної кризи.
Наразі Президент Порошенко пропонує вирішувати цей вузол проблем крок за кроком, у міру віддалення Гройсмана від поста Прем'єр-міністра України. Інші політики пропонують вирішувати все комплексно. Сам же Порошенко ще не вирішив, що йому вибрати – грати з усіма відразу і виграти все, або ж кожного «розводити» поодинці і зменшити ризик поразки. У будь-якому випадку Україною тут і не пахне.
А ось, на думку політолога Руслана Бортника, відставка нинішнього Прем'єр-міністра України Володимира Гройсмана можлива не раніше осені 2017 року. «Після закінчення річного імунітету від нинішнього уряду чогось особливо кардинального чекати не варто. У кращому випадку питання про можливу відставку В. Гройсмана в парламенті виникне тільки в травні, а в квітні буде проведена презентація якогось звіту діяльності Кабміну, але не прийняття якихось політичних рішень. Сьогодні у Верховній Раді просто немає голосів для його відставки», – підкреслив Р. Бортник.  У  той же час  політолог  допускає, що до кінця 2017 року, в уряді В.Гройсмана відбудеться зміна міністрів, а сам він, «можливо, піде восени». «Відставка глави уряду дуже ймовірна цієї осені, а найближчим часом можливим є переформатування самого складу Кабінету Міністрів в період з травня по липень 2017 року», — резюмував Р. Бортник.
Нагадаємо, 14 квітня 2016 року В. Гройсман очолив Кабінет Міністрів України. Відповідно до закону протягом року у нього є «імунітет», який не дозволяє Верховній Раді України відправити його у відставку.
Віктор НЕБОЖЕНКО, «Хвиля»

Поділитись:
  • Добавить ВКонтакте заметку об этой странице
  • Мой Мир
  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • В закладки Google
  • Одноклассники