КАТЕГОРІЇ ПУБЛІКАЦІЙ

Останні новини

No thumbnail available

Право на пенсію за віком з січня 2018 року

01:34:21, 2 Лютий 2018

Особи мають право на призначення пенсії за віком після досягнення віку 60 років за наявності страхов[...]

До уваги пенсіонерів

До уваги пенсіонерів

01:12:08, 1 Січень 2018

Управління Пенсійного фонду України в м..Івано-Франківську звертає увагу пенсіонерів, які отримують [...]

Багато насмітили

Багато насмітили

08:57:44, 1 Січень 2018

Міський голова Івано-Франківська відзначив роботу з прибирання міста після зустрічі Нового року «Мун[...]

Ветерани» виграли турнір Степана Бандери

Ветерани» виграли турнір Степана Бандери

08:21:12, 1 Січень 2018

30 грудня у спортивному залі КП «Муніципальний фізкультурно-оздоровчий центр» відбувся турнір з футз[...]

No thumbnail available

День пенсійного фонду відбувся в Прикарпатському університеті ім.В.Стефаника.

09:38:39, 12 Грудень 2017

На заході були присутніми представники управління ПФУ в м. Івано-Франківську, а саме заступник начал[...]

No thumbnail available

Звіт про виконання заходів, визначених Антикорупційною програмою Пенсійного фонду України на 2017 рік в управлінні Пенсійного фонду України в місті Івано-Франківську

09:37:14, 12 Грудень 2017

Виконання положень антикорупційної політики в управлінні Пенсійного фонду України в місті Івано-Фран[...]

No thumbnail available

Небезпека наближається до України!

12:06:20, 12 Грудень 2017

Управління  Держпродспоживслужби в м. Івано-Франківську  інформує про загрозу занесення  збудника за[...]

Новації в пенсійному законодавстві

Новації в пенсійному законодавстві

09:29:09, 12 Грудень 2017

11 жовтня поточного року набув чинності Закон України № 2148-VIII «Про внесення змін до Закону Украї[...]

No thumbnail available

До уваги платників!

08:05:52, 11 Листопад 2017

Управління Пенсійного фонду України в м. Івано-Франківську повідомляє, що 15.11.2017 року в Головном[...]

До уваги платників єдиного внеску!

До уваги платників єдиного внеску!

11:11:19, 10 Жовтень 2017

З 1 січня 2018 року набирають чинності зміни до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на [...]

Прийдешні кадрові перестановки

Kadrovi perestanovkyНесподівано у Президента Петра Порошенка дозрів потужний комплекс кадрових проблем, які зав'язуються в міцний вузол – рішення однієї проблеми одночасно передбачає вирішення всіх інших.

Тут дві причини. Перша – схильність Порошенка працювати тільки з лояльними або залежними політиками і чиновниками. Але тих і інших стає все менше, у міру зменшення корупційного прибутку і збільшення ризику – інтересу західних фінансових розвідок до тіньових схем і бізнес-авантюр Президента і його оточення. В кінцевому результаті,  Порошенко зі своїми мільярдами якось відіб'ється від справедливих претензій України –  укладе угоду з американським правосуддям, якщо виявиться в США, або укладе угоду з Кремлем, якщо виявиться в Росії. А що доведеться робити іншим? Друга причина гострої кадрової кризи Президента – це звичний для нього тіньовий спосіб вирішення проблем: не через демократичну дискусію, аналіз діяльності, відкриту політичну конкуренцію особистостей і програм, а через тіньові оборудки, обміни, інтриги, «договорняки і кидки». Ось в такій нелегкій ситуації Президенту Порошенку треба вирішити проблеми Прем'єр-міністра Гройсмана. Це складне заплутане завдання з багатьма невідомими і дефіцитом часу. Бо, перш ніж вирішити проблему Гройсмана, треба щось зробити з Гонтаревою і Насировим. Їх посади мають величезний привабливий корупційний потенціал і низькі  професійні вимоги до роботи. Ці два солодких місця можуть замінити «половину Гройсмана». Депутати вже готові торгуватися з Президентом з цього приводу. Але саме зняття Гройсмана не так важливо для Порошенка, як успішна спроба «видавлювання» з Кабміну міністра МВС Авакова. Тому, коли в ЗМІ активно говорять про прем'єрські амбіції Генпрокурора Луценка, то, насправді, мова йде всього лише про торг: Порошенко-Луценко відмовляються від посади Гройсмана, а народні депутати погоджуються поміняти Авакова на Луценка. Без свого міністра МВС ніякі вибори Порошенкові не світять. Адмінресурс без лояльних МВС та Нацгвардії і контролю за п'ятьма обласними виборчкомами Східної України – це просто політична ілюзія. А є ще і легендарний Ляшко, якого треба підготувати як спаринг-партнера на президентських виборах. Цей не сидітиме склавши руки і чекатиме біля моря погоди. Він уже зараз потребує посади для себе та інших і доступ до ЗМІ, особливо до «Інтеру» без дозволу Льовочкіна. Таким чином, в повному пакеті, президенту Порошенку треба вирішувати долю відразу п'яти чоловік – Гройсмана, Насирова, Гонтаревої, Авакова і Ляшка.  Зміна в статусі будь-якого з них тісно пов'язана з їхніми долями і майбутнім Порошенка. При цьому, існує небезпека, що вони можуть спілкуватися та обмінюватися планами і за спиною Порошенка. Так що квітень буде гарячим. І політикам буде не до проблем і бід України.

Зараз зіткнулися два підходи до вирішення цього клубка гострих кадрових і корупційних проблем, які можуть привести до політичної кризи.
Наразі Президент Порошенко пропонує вирішувати цей вузол проблем крок за кроком, у міру віддалення Гройсмана від поста Прем'єр-міністра України. Інші політики пропонують вирішувати все комплексно. Сам же Порошенко ще не вирішив, що йому вибрати – грати з усіма відразу і виграти все, або ж кожного «розводити» поодинці і зменшити ризик поразки. У будь-якому випадку Україною тут і не пахне.
А ось, на думку політолога Руслана Бортника, відставка нинішнього Прем'єр-міністра України Володимира Гройсмана можлива не раніше осені 2017 року. «Після закінчення річного імунітету від нинішнього уряду чогось особливо кардинального чекати не варто. У кращому випадку питання про можливу відставку В. Гройсмана в парламенті виникне тільки в травні, а в квітні буде проведена презентація якогось звіту діяльності Кабміну, але не прийняття якихось політичних рішень. Сьогодні у Верховній Раді просто немає голосів для його відставки», – підкреслив Р. Бортник.  У  той же час  політолог  допускає, що до кінця 2017 року, в уряді В.Гройсмана відбудеться зміна міністрів, а сам він, «можливо, піде восени». «Відставка глави уряду дуже ймовірна цієї осені, а найближчим часом можливим є переформатування самого складу Кабінету Міністрів в період з травня по липень 2017 року», — резюмував Р. Бортник.
Нагадаємо, 14 квітня 2016 року В. Гройсман очолив Кабінет Міністрів України. Відповідно до закону протягом року у нього є «імунітет», який не дозволяє Верховній Раді України відправити його у відставку.
Віктор НЕБОЖЕНКО, «Хвиля»

Поділитись:
  • Добавить ВКонтакте заметку об этой странице
  • Мой Мир
  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • В закладки Google
  • Одноклассники