КАТЕГОРІЇ ПУБЛІКАЦІЙ

Останні новини

У стилі «Етно»

У стилі «Етно»

04:02:20, 7 Липень 2018

Завтра в Івано-Франківську відбудеться третій фестиваль мистецтв «Купальська ніч».Через реконструкці[...]

No thumbnail available

«Дій сьогодні. Місяць жіночого здоров’я»

10:06:58, 6 Червень 2018

Під такою назвою в Івано-Франківську протягом місяця тривала медична програма, яку вперше започаткув[...]

No thumbnail available

Зарплату виводять з тіні

12:22:09, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську зростає кількість офіційно оформлених найманих працівників та зменшується кількі[...]

Пластиком і фарбою

Пластиком і фарбою

12:21:22, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську за понад п’ять мільйонів гривень нанесуть дорожню розмітку на 64 вулицях. Про ц[...]

Кольорово, музично, драйвово

Кольорово, музично, драйвово

12:18:14, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську запланували цікаву спортивно-музично-освітню програму до Дня молоді. Як повідом[...]

No thumbnail available

Автоматизовані системи зв’язку – для місцевих громад

12:17:33, 6 Червень 2018

Кожен з нас знає, наскільки потрібними у сучасному світі  є засоби комунікації та зв’язку. Особливо [...]

No thumbnail available

Перукарський регрес

09:38:14, 6 Червень 2018

За старої доброї Австрії у порядних перукарнях Станиславова кожному постійному клієнтові виділяли ок[...]

Сейфова «війна»

Сейфова «війна»

09:10:47, 6 Червень 2018

У 1914 р. станиславівська преса повідомила про незвичайне змагання, яке відбувалося в тодішній Австр[...]

No thumbnail available

Твереза думка

12:20:37, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську необхідно створити кризовий центр для тимчасового перебування людей у стані алко[...]

No thumbnail available

Опікова травма у дітей

09:53:50, 6 Червень 2018

15-23 вересня 2018 року у медичному центрі «Medicover» (м. Львів) вже увосьме працюватимуть лікарі з[...]

Прикарпатці у черзі за американською мрією

green-card-pozitivizaПісля недавнього гучного теракту у Нью-Йорку американський президент Дональд Трамп задумався над можливістю закриття лотереї «Green card». Таким чином він готовий припинити доступ іноземців до країни мрій. За офіційними даними, щороку за цією програмою до США приїжджає 50 тисяч іноземців. Не пасуть задніх у цій кількості новоспечених американців і наші земляки. Загалом у лотереї «Green card» за усі роки її проведення переможцями стали понад 77 тисяч українців. Чи готові франківці розпрощатися із американською мрією та забути про візову вікторину? Скільки наших земляків встигли скористатися перевагами такої лотереї та отримали шанс на життя за океаном?

Причиною такого спонтанного рішення Трампа став винуватець теракту узбекистанського походження, котрий емігрував до США у 2010 році завдяки «Green card». Але американський Конгрес не спішить іти на поступки главі держави та забороняти візову лотерею.
Офіси, котрі займаються реєстрацією документів на виїзд до США, закликають не звертати уваги на позицію тамтешнього президента. Для участі у цьогорічній лотереї «Green card» документи можна було подавати до 22 листопада. Те, що заявив Дональд Трамп, нікого не стримує. Тим більше, нам повідомили, що про закриття лотереї говорять ледь не щороку. Проте вона стає дедалі популярнішою.
Інформацію про сприяння в оформленні документів для лотереї можна знайти і на популярних сайтах оголошень. Там пропонують зареєструвати кожного охочого всього за 150 гривень, оплата за сім’ю становить 250 гривень. При цьому усі деталі потенційним громадянам Сполучених Штатів розкажуть по телефону.
Ми зв’язалися із спеціалізованим центром в Івано-Франківську,  де нас запевнили, що таким чином люди, очевидно, намагаються заробити на довірливих клієнтах.  Лотерея «Green card» цілком безкоштовна, а оформити її може кожен охочий,  хто володіє англійською мовою. «Якщо хтось і встановлює якусь плату за таку послугу, то просто хоче заробити. Вони можуть оформити ваші документи і навіть за тисячу гривень», – каже представник «Грін Кард Центру» в Івано-Франківську. Збір даних для участі у лотереї тривав до 22 листопада. А тому охочих подати документи в центрі чимало.
«Документи оформляє, напевно, кожен другий. А чому б не поїхати? Хто хоче залишатися в Україні і виживати за рахунок мінімальної зарплати чи пенсії? Кожен шукає для себе вигоди і комфорту, – пояснює працівниця Центру. – Повірте, у наших туристичних агентствах зараз дуже багато людей оформляють документи для участі у візовій лотереї».
Ігор працює фотографом одного із салонів. Чоловік запевняє, що охочих податися в Сполучені Штати не бракує, так само як і тих, хто тепер виїжджає у європейські країни. Фотограф каже, що до нього майже щодня звертаються клієнти цілими сім’ями. «Щодня фотографую по декілька сімей на документи. Вони приходять і кажуть, що то має бути на «Green card», бо там вимагають певних розмірів і параметрів», – зауважує Ігор.
Документ «Green card» надає право легально емігрувати до США, там можна отримати право на роботу та навчання, медичне та соціальне забезпечення, зрештою – стати громадянином США.
Окремої статистики щодо теперішніх громадян США, а колись – наших земляків, не дають.  Але загалом за період з 2001 до 2014 року переможцями лотереї стали майже 77 тисяч громадян України.
Володимир БОДАК

Поділитись:
  • Добавить ВКонтакте заметку об этой странице
  • Мой Мир
  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • В закладки Google
  • Одноклассники