КАТЕГОРІЇ ПУБЛІКАЦІЙ

Останні новини

У міській раді новий депутат

У міській раді новий депутат

03:38:58, 12 Грудень 2018

Екс-мера Івано-Франківська у депутатському корпусі міської ради замінив його колишній заступник. [...]

Вакцини в дефіциті

Вакцини в дефіциті

09:16:26, 11 Листопад 2018

В Івано-Франківську закінчуються вакцини проти кору для дітей. Про це повідомила начальник міського [...]

Студентки ПНУ змагатимуться у Китаї

Студентки ПНУ змагатимуться у Китаї

08:28:42, 11 Листопад 2018

Жіноча збірна України серед студентів вирушила на етап Всесвітньої університетської ліги з баскетбол[...]

Парк для індустрії

Парк для індустрії

08:58:58, 11 Листопад 2018

Івано-Франківськ планує викупити 14 га землі для створення у Хриплинській промисловій зоні індустріа[...]

Очікували більшого

Очікували більшого

08:04:56, 10 Жовтень 2018

З червня на сортувальній лінії міського сміттєзвалища відсортували дві тисячі тонн вторсировини. [...]

У стилі «Етно»

У стилі «Етно»

04:02:20, 7 Липень 2018

Завтра в Івано-Франківську відбудеться третій фестиваль мистецтв «Купальська ніч».Через реконструкці[...]

No thumbnail available

«Дій сьогодні. Місяць жіночого здоров’я»

10:06:58, 6 Червень 2018

Під такою назвою в Івано-Франківську протягом місяця тривала медична програма, яку вперше започаткув[...]

No thumbnail available

Зарплату виводять з тіні

12:22:09, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську зростає кількість офіційно оформлених найманих працівників та зменшується кількі[...]

Пластиком і фарбою

Пластиком і фарбою

12:21:22, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську за понад п’ять мільйонів гривень нанесуть дорожню розмітку на 64 вулицях. Про ц[...]

Кольорово, музично, драйвово

Кольорово, музично, драйвово

12:18:14, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську запланували цікаву спортивно-музично-освітню програму до Дня молоді. Як повідом[...]

Прикарпатські пенсійники до перерахунку пенсій готові

Слово за Парламентом

Впродовж останніх днів «гаряча лінія» Пенсійного фонду є дійсно «гарячою». Стурбовані відкладенням слухання пенсійної реформи пенсіонери міста цікавляться чи буде перерахунок пенсій з 1 жовтня.

З цього приводу надаємо коментар начальника управління Пенсійного фонду України в м. Івано-Франківську Оксани Козло.

На днях Голова правління Пенсійного фонду України Олексій Зарудний заявив про готовність Пенсійного фонду до перерахунку пенсій. Управління Пенсійного фонду України в м. Івано-Франківську, як і всі решту територіальні управління фонду в області, готові до проведення масового перерахунку. Ми провели тестування програмного забезпечення, зробили відповідні розрахунки, визначили додаткову потребу в коштах, тобто, практично, ми можемо приступати до перерахунку вже сьогодні, але, звичайно, після ухвалення законопроекту. Якщо депутати ухвалять закон, як заплановано, 3 жовтня, перерахунок пенсій буде проведено одразу ж після набрання ним чинності і підвищені пенсії можуть бути виплачені додатковими відомостями ще у жовтні. Таке завдання перед Пенсійним фондом поставлено Урядом і безпосередньо Головою правління Пенсійного фонду України Олексієм Зарудним. Хто з фахівців знає про що йдеться, той розуміє, що це не дуже просте завдання, адже йде мова про масовий перерахунок всіх пенсій, призначених за Законом України «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування».

На жаль, не всі пенсіонери, які отримують пенсії за цим законом можуть розраховувати на підвищення. Із 57052 пенсіонерів нашого міста буде перераховано 53264 пенсій, з них отримають підвищення внаслідок осучаснення 41595 пенсіонерів. При цьому суми підвищень є індивідуальними, оскільки у кожного пенсіонера при призначенні пенсії розраховувався індивідуальний коефіцієнт заробітної плати. Саме від нього зараз залежатиме розмір підвищення, адже осучаснення пенсій — це застосування нової величини показника середньої заробітної плати, що використовується для обчислення розміру пенсії. Нагадаю, що більшість пенсій зараз розраховані із застосуванням показника 1197,91 грн., а при перерахунку буде застосовуватися показник 3764,4 грн. Так, 6322 пенсіонери отримають підвищення до 100 грн., 18242 – до 1000 грн., 9407 – до 2000 грн., а 7624 – понад 2000 грн. Крім того, 43248 пенсій буде підвищено внаслідок зростання прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб з 1312 до 1373 грн. Додаткова місячна потреба в коштах на виплату цих підвищень пенсій зросте на 47,31 млн. грн.

Процес нарахування пенсійних виплат при проведенні масових перерахунків триває 10-12 днів. Але ми розуміємо, що не маємо право на зволікання і зробимо все, щоб люди вчасно отримали свої гроші. Сьогодні ні в кого не викликає сумнів, що ситуація, яка склалася у пенсійному забезпеченні громадян нашої держави, є неординарною і складною. Тому проведення пенсійної реформи є необхідним заходом для розв’язання як сьогоднішніх проблем, так і надійним поступом поліпшення ситуації в майбутньому.

Звісно багатьох цікавить питання, чи закладені реальні кошти на підвищення пенсій? Як зазначає Голова правління Пенсійного фонду Олексій Зарудний: «До осучаснення пенсій Пенсійний фонд України фінансово готовий». Так зокрема, як повідомляє начальник управління ПФУ в м. Івано-Франківську Оксана Козло, в місті також вдалося збільшити власні надходження до Пенсійного фонду і зараз управління отримало понад план 115,0 млн. грн. за підсумками 8 місяців. Тобто, гроші є і зараз тільки потрібно народним депутатам терміново приймати закон.

Варто зазначити, що до прийняття закону, наперед, не можна все перерахувати і виплатити, оскільки у разі внесення змін до законопроекту, навіть незначних, це може вплинути на методику проведення перерахунку, адже процес перерахунку досить складний. Це не просто збільшення пенсій на певний відсоток, а відповідні зміни в алгоритмі перерахунку, зміна складових, від яких залежить розмір пенсій. Але, в кінцевому результаті, наша мета – це не підвести надію людей, які так довго чекають анонсованого підвищення, адже кожна літера чи цифра в законі може коштувати пенсіонеру певну суму, зазначила Оксана Козло.

Ми надіємося, як і усі пенсіонери, що депутати розуміють всю складність ситуації, усвідомлюють, що на їхнє рішення чекають мільйони пенсіонерів, які у свій час віддали за них свої голоси. А ми, як сказав прем’єр-міністр Володимир Гройсман, в свою чергу будемо працювати 24 години на добу.

Поділитись:
  • Добавить ВКонтакте заметку об этой странице
  • Мой Мир
  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • В закладки Google
  • Одноклассники