КАТЕГОРІЇ ПУБЛІКАЦІЙ

Останні новини

Щоб і сліду не було

Щоб і сліду не було

08:02:37, 10 Жовтень 2017

В Івано-Франківську планують демонтувати 150 незаконно встановлених малих архітектурних форм. Про[...]

No thumbnail available

Прикарпатські пенсійники до перерахунку пенсій готові.

06:51:27, 10 Жовтень 2017

Слово за Парламентом Впродовж останніх днів «гаряча лінія» Пенсійного фонду є дійсно «гарячою». Сту[...]

Резервістів кличуть на збори

Резервістів кличуть на збори

07:28:04, 8 Серпень 2017

Івано-Франківську необхідно направити 50 резервістів на 30-денні військові збори на Яворівський полі[...]

Перший дзвоник кличе

Перший дзвоник кличе

07:25:42, 8 Серпень 2017

Цього року за парти івано-франківських шкіл сядуть 3 тис. 108 першокласників. Про це повідомив ди[...]

«Срібло» Кубка Європи

«Срібло» Кубка Європи

06:11:27, 8 Серпень 2017

У румунському місті Арад завершився Кубок Європи з дзюдо серед спортсменів до 21 року. У ваговій [...]

В Івано-Франківську стане на одне проблемне перехрестя менше

В Івано-Франківську стане на одне проблемне перехрестя менше

07:40:34, 8 Серпень 2017

В Івано-Франківську продовжуються роботи на кільцевій розв’язці на Привокзальній площі. Минулого тиж[...]

Важкоатлети вибороли медалі на чемпіонаті України

Важкоатлети вибороли медалі на чемпіонаті України

07:19:55, 8 Серпень 2017

У Хмельницькому закінчився чемпіонат України серед молоді до 23 років з важкої атлетики. Вероніка[...]

Оголошення про проведення конкурсу з перевезення пасажирів на міських автобусних маршрутах загального користування міста Івано-Франківська

Оголошення про проведення конкурсу з перевезення пасажирів на міських автобусних маршрутах загального користування міста Івано-Франківська

01:34:58, 8 Серпень 2017

Відповідно до статей 7, 43, 44, 45, 46 Закону України «Про автомобільний транспорт», постанови Кабін[...]

Розширення можливостей

Розширення можливостей

06:23:14, 7 Липень 2017

Міська влада продовжує працювати над збільшенням пільг і знижок, які надаватиме  «Картка іванофранкі[...]

Палац – громаді

Палац – громаді

06:21:30, 7 Липень 2017

Міський голова Івано-Франківська переконаний, що палац Потоцьких має бути у власності громади і стат[...]

Прикарпатські пенсійники до перерахунку пенсій готові

Слово за Парламентом

Впродовж останніх днів «гаряча лінія» Пенсійного фонду є дійсно «гарячою». Стурбовані відкладенням слухання пенсійної реформи пенсіонери міста цікавляться чи буде перерахунок пенсій з 1 жовтня.

З цього приводу надаємо коментар начальника управління Пенсійного фонду України в м. Івано-Франківську Оксани Козло.

На днях Голова правління Пенсійного фонду України Олексій Зарудний заявив про готовність Пенсійного фонду до перерахунку пенсій. Управління Пенсійного фонду України в м. Івано-Франківську, як і всі решту територіальні управління фонду в області, готові до проведення масового перерахунку. Ми провели тестування програмного забезпечення, зробили відповідні розрахунки, визначили додаткову потребу в коштах, тобто, практично, ми можемо приступати до перерахунку вже сьогодні, але, звичайно, після ухвалення законопроекту. Якщо депутати ухвалять закон, як заплановано, 3 жовтня, перерахунок пенсій буде проведено одразу ж після набрання ним чинності і підвищені пенсії можуть бути виплачені додатковими відомостями ще у жовтні. Таке завдання перед Пенсійним фондом поставлено Урядом і безпосередньо Головою правління Пенсійного фонду України Олексієм Зарудним. Хто з фахівців знає про що йдеться, той розуміє, що це не дуже просте завдання, адже йде мова про масовий перерахунок всіх пенсій, призначених за Законом України «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування».

На жаль, не всі пенсіонери, які отримують пенсії за цим законом можуть розраховувати на підвищення. Із 57052 пенсіонерів нашого міста буде перераховано 53264 пенсій, з них отримають підвищення внаслідок осучаснення 41595 пенсіонерів. При цьому суми підвищень є індивідуальними, оскільки у кожного пенсіонера при призначенні пенсії розраховувався індивідуальний коефіцієнт заробітної плати. Саме від нього зараз залежатиме розмір підвищення, адже осучаснення пенсій — це застосування нової величини показника середньої заробітної плати, що використовується для обчислення розміру пенсії. Нагадаю, що більшість пенсій зараз розраховані із застосуванням показника 1197,91 грн., а при перерахунку буде застосовуватися показник 3764,4 грн. Так, 6322 пенсіонери отримають підвищення до 100 грн., 18242 – до 1000 грн., 9407 – до 2000 грн., а 7624 – понад 2000 грн. Крім того, 43248 пенсій буде підвищено внаслідок зростання прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб з 1312 до 1373 грн. Додаткова місячна потреба в коштах на виплату цих підвищень пенсій зросте на 47,31 млн. грн.

Процес нарахування пенсійних виплат при проведенні масових перерахунків триває 10-12 днів. Але ми розуміємо, що не маємо право на зволікання і зробимо все, щоб люди вчасно отримали свої гроші. Сьогодні ні в кого не викликає сумнів, що ситуація, яка склалася у пенсійному забезпеченні громадян нашої держави, є неординарною і складною. Тому проведення пенсійної реформи є необхідним заходом для розв’язання як сьогоднішніх проблем, так і надійним поступом поліпшення ситуації в майбутньому.

Звісно багатьох цікавить питання, чи закладені реальні кошти на підвищення пенсій? Як зазначає Голова правління Пенсійного фонду Олексій Зарудний: «До осучаснення пенсій Пенсійний фонд України фінансово готовий». Так зокрема, як повідомляє начальник управління ПФУ в м. Івано-Франківську Оксана Козло, в місті також вдалося збільшити власні надходження до Пенсійного фонду і зараз управління отримало понад план 115,0 млн. грн. за підсумками 8 місяців. Тобто, гроші є і зараз тільки потрібно народним депутатам терміново приймати закон.

Варто зазначити, що до прийняття закону, наперед, не можна все перерахувати і виплатити, оскільки у разі внесення змін до законопроекту, навіть незначних, це може вплинути на методику проведення перерахунку, адже процес перерахунку досить складний. Це не просто збільшення пенсій на певний відсоток, а відповідні зміни в алгоритмі перерахунку, зміна складових, від яких залежить розмір пенсій. Але, в кінцевому результаті, наша мета – це не підвести надію людей, які так довго чекають анонсованого підвищення, адже кожна літера чи цифра в законі може коштувати пенсіонеру певну суму, зазначила Оксана Козло.

Ми надіємося, як і усі пенсіонери, що депутати розуміють всю складність ситуації, усвідомлюють, що на їхнє рішення чекають мільйони пенсіонерів, які у свій час віддали за них свої голоси. А ми, як сказав прем’єр-міністр Володимир Гройсман, в свою чергу будемо працювати 24 години на добу.

Поділитись:
  • Добавить ВКонтакте заметку об этой странице
  • Мой Мир
  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • В закладки Google
  • Одноклассники