КАТЕГОРІЇ ПУБЛІКАЦІЙ

Останні новини

У стилі «Етно»

У стилі «Етно»

04:02:20, 7 Липень 2018

Завтра в Івано-Франківську відбудеться третій фестиваль мистецтв «Купальська ніч».Через реконструкці[...]

No thumbnail available

«Дій сьогодні. Місяць жіночого здоров’я»

10:06:58, 6 Червень 2018

Під такою назвою в Івано-Франківську протягом місяця тривала медична програма, яку вперше започаткув[...]

No thumbnail available

Зарплату виводять з тіні

12:22:09, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську зростає кількість офіційно оформлених найманих працівників та зменшується кількі[...]

Пластиком і фарбою

Пластиком і фарбою

12:21:22, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську за понад п’ять мільйонів гривень нанесуть дорожню розмітку на 64 вулицях. Про ц[...]

Кольорово, музично, драйвово

Кольорово, музично, драйвово

12:18:14, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську запланували цікаву спортивно-музично-освітню програму до Дня молоді. Як повідом[...]

No thumbnail available

Автоматизовані системи зв’язку – для місцевих громад

12:17:33, 6 Червень 2018

Кожен з нас знає, наскільки потрібними у сучасному світі  є засоби комунікації та зв’язку. Особливо [...]

No thumbnail available

Перукарський регрес

09:38:14, 6 Червень 2018

За старої доброї Австрії у порядних перукарнях Станиславова кожному постійному клієнтові виділяли ок[...]

Сейфова «війна»

Сейфова «війна»

09:10:47, 6 Червень 2018

У 1914 р. станиславівська преса повідомила про незвичайне змагання, яке відбувалося в тодішній Австр[...]

No thumbnail available

Твереза думка

12:20:37, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську необхідно створити кризовий центр для тимчасового перебування людей у стані алко[...]

No thumbnail available

Опікова травма у дітей

09:53:50, 6 Червень 2018

15-23 вересня 2018 року у медичному центрі «Medicover» (м. Львів) вже увосьме працюватимуть лікарі з[...]

Прислухались до громади

Міська рада підтримала вимоги ініціативи «Вільне озеро» щодо  недопущення житлової забудови у межах вулиць Гурика-Ленкавського та повернення цієї земельної ділянки біля міського озера у комунальну власність, а також виступила проти забудови лівого берега річки Бистриці Надвірнянської паралельно вулиці Микитинецькій.
Рішення погоджувальної комісії з коригування генерального плану Івано-Франківська про можливість часткової житлової забудови поблизу міського озера обурила громадськість. Минулого тижня громадські активісти прийшли на сесію міської ради з вимогою залишити ці земельні ділянки у статусі зеленої зони. Від ініціативної групи «Вільне озеро» на сесії виступила юрист-еколог Світлана Романко. Вона зауважила, що висловлюватиме загальну думку мешканців Івано-Франківська за підсумками громадських слухань з цього питання. За її словами, забудова поблизу озера суперечить земельному, природоохоронному та містобудівному законодавству.

«Відповідно до чинного генерального плану територія між вулицями Ленкавського, Гурика та Південним бульваром є землями рекреаційного призначення, які користуються особливим захистом. Позиція громади – не допустити її забудови у будь-якому вигляді та повернути цю землю у комунальну власність», – заявила С.Романко. Оскільки ці землі віддані в оренду і вже понад 10 років не використовуються за цим цільовим призначенням, від імені громади вона попросила міську раду ухвалити рішення щодо розірвання договорів оренди і повернення земельних ділянок у  власність територіальної громади, а також  врахувати думку громади щодо впорядкування цієї зеленої зони.
Під час обговорення цього питання депутати Сергій Борзов і Світлана Оришко висловили думку, що проект коригування генерального плану, який зараз попередньо розглядається і обговорюється громадою та викликає у мешканців чимало питань, взагалі потрібно повернути розробнику на доопрацювання, бо у такому вигляді він не може бути схвалений міською радою. «Дискусія почалася з генплану, який зараз намагаються пропхати. Його треба повернути розробнику, щоб він опрацював його по-новому, бо ми, як замовник, з ним не погоджуємося. Документ не готовий в цілому і в цілому треба його відправити на доопрацювання», – вважає С.Борзов. «Проект генплану повинен бути повернутий розробнику і хоча б існуючі зелені зони у ньому мають бути збережені», – наголосила С.Оришко. «Треба припиняти дерибан землі у місті. Працюйте не тільки на користь забудовників, але й на громаду, – закликав депутат Василь Бойчук міського голову. – Це крик громади, бо місто перетворили у асфальт і бетон, і скоро вже зеленого дерева не лишиться».
Своєю чергою, міський голова Віктор Анушкевичус на сесії міської ради  заявив, що на нього чинився тиск одним із орендарів земельної ділянки поблизу озера з метою внесення змін у генплан і зміни її функціонального призначення, а також пообіцяв оприлюднити дані про те, хто з депутатів міськради, публічно начебто підтримуючи громаду, лобіював питання скандальних забудов у місті.
«Я втомився від подвійних стандартів і оприлюдню, хто причетний до скандальних забудов і лобіював їх. Велике досягнення цього скликання і моє, що генплан став публічним і відкритим. До мене він взагалі був таємним. Я не хочу зараз обговорювати його плюси і мінуси. Він буде прийматися з урахуванням думки громади. Як громада вирішить, так і буде, бо мене обирала громада», – заявив В.Анушкевичус.
В підсумку міська рада підтримала вимоги ініціативи «Вільне озеро» та ухвалила заяву, в якій висловила «глибоку стурбованість» ситуацією довкола спроб зміни цільового призначення земельних ділянок у районі міського озера і будівництва там комплексу багатоповерхових житлових будинків. «Численні протести обурених мешканців прилеглих вулиць і публікації у ЗМІ привернули увагу тисяч іванофранківців – громадських активістів і спортивної спільноти, архітекторів і юристів, екологів і депутатів усіх рівнів. Думка громадськості є практично одностайною: масштабна житлова забудова в районі центрального міського озера може призвести до втрати унікального рекреаційного потенціалу найбільшого водного об’єкта міста», – йдеться в заяві. Також міська рада звернулася до міського голови з проханням доручити юридичному відділу спільно з управлінням земельних відносин надіслати орендарю лист-повідомлення від імені міської ради  про  заперечення  у  поновленні договору оренди земельної ділянки площею 1,8882 га на вул. Ленкавського та подати до суду від імені міської ради позовну заяву про дострокове   розірвання договору оренди земельної ділянки площею 4,0000 га на Південному бульварі у зв’язку з невиконанням орендарем обов’язків та  умов договору оренди.
Депутати також виступили проти забудови лівого берега річки Бистриці Надвірнянської. Міська рада ухвалила рішення, яким  відмовила у розробці детального плану цієї території під індивідуальну садибну забудову на вул. Микитинецькій у проміжку від автомобільного моста на вул. Незалежності до залізничного мосту та доручила розробнику проекту коригування генерального плану міста передбачити вздовж лівого берега річки Бистриці Надвірнянської зелену рекреаційну зону. На переконання С.Оришко, там можна зробити чудові пляжі і передбачити місця для сімейного відпочинку з дітьми.
Левко КУТИНСЬКИЙ

Поділитись:
  • Добавить ВКонтакте заметку об этой странице
  • Мой Мир
  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • В закладки Google
  • Одноклассники