КАТЕГОРІЇ ПУБЛІКАЦІЙ

Останні новини

У стилі «Етно»

У стилі «Етно»

04:02:20, 7 Липень 2018

Завтра в Івано-Франківську відбудеться третій фестиваль мистецтв «Купальська ніч».Через реконструкці[...]

No thumbnail available

«Дій сьогодні. Місяць жіночого здоров’я»

10:06:58, 6 Червень 2018

Під такою назвою в Івано-Франківську протягом місяця тривала медична програма, яку вперше започаткув[...]

No thumbnail available

Зарплату виводять з тіні

12:22:09, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську зростає кількість офіційно оформлених найманих працівників та зменшується кількі[...]

Пластиком і фарбою

Пластиком і фарбою

12:21:22, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську за понад п’ять мільйонів гривень нанесуть дорожню розмітку на 64 вулицях. Про ц[...]

Кольорово, музично, драйвово

Кольорово, музично, драйвово

12:18:14, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську запланували цікаву спортивно-музично-освітню програму до Дня молоді. Як повідом[...]

No thumbnail available

Автоматизовані системи зв’язку – для місцевих громад

12:17:33, 6 Червень 2018

Кожен з нас знає, наскільки потрібними у сучасному світі  є засоби комунікації та зв’язку. Особливо [...]

No thumbnail available

Перукарський регрес

09:38:14, 6 Червень 2018

За старої доброї Австрії у порядних перукарнях Станиславова кожному постійному клієнтові виділяли ок[...]

Сейфова «війна»

Сейфова «війна»

09:10:47, 6 Червень 2018

У 1914 р. станиславівська преса повідомила про незвичайне змагання, яке відбувалося в тодішній Австр[...]

No thumbnail available

Твереза думка

12:20:37, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську необхідно створити кризовий центр для тимчасового перебування людей у стані алко[...]

No thumbnail available

Опікова травма у дітей

09:53:50, 6 Червень 2018

15-23 вересня 2018 року у медичному центрі «Medicover» (м. Львів) вже увосьме працюватимуть лікарі з[...]

Приватний оскал-2: ПАТ «Укрнафта»… маневрує

Якщо в Бурштині «відбувайлом» приватних забаганок власника і «ручної» дирекції в більшій мірі був трудовий колектив та профспілки, то в Надвірній у всі набати вже забила тривогу громада міста: ПАТ «Укрнафті»  не в голові місцевий бюджет…
Задля справедливості варто сказати, що  першими  в такому неспокої та протестах, в бажанні змінити хід подій були ще два роки тому  профспілки галузі нафтогазпрому. Жаль, що тогочасні намагання    об’єднати зусилля та підняти владу міста й області, щоб не дати знищити головну цеглину успішної роботи нафтогазпромівців в області – Управління бурових робіт,  — тоді були безуспішними.

Маленький відступ, але… (Банально, та саме  на руку олігархам зіграє й стереотип українського громадянського суспільства, який живе з часів совка, що профспілки – це путівки і допомоги на ювілей та смерть. Тим часом відверта дискредитація владоможцями профспілчанського руху дає фатальні наслідки: велика частина санаторіїв, готелів, будинків профспілок, які будувалися за рахунок внесків працівників, служать нині тим, хто впливає на суди. Все, що не можливо відстояти, перейшло у Фонд державного майна, а звідти — найчастіше в оренду золотим мішкам…).
«Про неминучість негативних наслідків для місцевих бюджетів реорганізації ПАТ «Укрнафта» ми попереджали ще з грудня 2016 р., коли вирішувалося питання ліквідації Прикарпатського управління бурових робіт. Не отримавши реальної підтримки місцевих органів влади, профспілкові організації НГВУ провели ряд акцій протесту та домоглися розгляду питання ПАТ «Укрнафта» на профільному комітеті Верховної Ради України. На жаль, думка трудових колективів та профспілкових організацій була почута лише частково. УБР  вже втрачено. Не на користь державі та сприяння енергонезалежності України вирішуються чимало проблемних питань і зараз», – так прокоментувала початок нинішніх негараздів у Надвірній голова обласної організації нафтогазпромівців Тетяна Сульженко.
«Безперечно, всі ми розуміємо, що всеохоплюючі перетворення, які нині ведуться владою, є дуже потрібними. Проте вони вимагають «широкої суспільної дискусії і професійного обговорення цілей, завдань і очікуваних результатів для суспільства, пошуку консенсусу при ухваленні рішень, й аж ніяк тієї підкилимності, яку спостерігаємо» – стверджує Ігор Басюк, висловлюючи тверду позицію в раді профспілок області.
Отож, після зникнення Прикарпатського УБР про новий виток негараздів свідчить публічний лист-заява голови Надвірнянської міської ради З. Андрійовича, в якому зазначається, що в ході реформування, ПАТ «Укрнафта» здійснює переведення працівників НГВУ «Надвірнанафтогаз» в інші структурні підрозділи, які розташовані на інших територіях України. При цьому працівники фактично працюють на території міста та району. А кошти в бюджет у вигляді податків із зарплат цих людей не надходять. Така ситуація веде до втрати місцевих бюджетів м. Надвірна і Надвірнянського району. Вже зараз стали відчутні наслідки такого реформування: несвоєчасна виплата заробітної плати працівникам бюджетної сфери міста та соціальна напруга в цілому.

Виходом з цієї ситуації, на думку міської ради, є внесення змін до чинних нормативно-законодавчих актів України.
І знову взялася за роботу Тристороння соціально-економічна рада з влади, роботодавців та профспілок.
Факти свідчать, що, згідно з даними статистичної звітності у січні-квітні 2018 року, в порівнянні до аналогічного періоду 2017 року, штатна чисельність працівників НГВУ «Надвірнанафтогаз» зменшилась на 124 особи; частка сплати податків підприємством в структурі надходжень до загального фонду бюджету м. Надвірна за перший квартал цього року скоротилася із 6 до 4 відсотків, недоотримано – 3,0 млн. грн.
Втрати несе й обласний бюджет, оскільки 15 відсотків податку на доходи фізичних осіб зараховується до обласного бюджету Івано-Франківщини.
Зрозуміло, що тепер органи виконавчої влади області, насамперед, маючи важку ситуацію з недостачею коштів на зарплату працівників бюджетних галузей, зацікавлені у швидкому врегулюванні питання. Однак, враховуючи, що ПАТ «Укрнафта» відноситься до приватної форми власності, не можуть втручатися у господарську діяльність суб’єкта господарювання.
Знову покликаюся на позицію в цьому питанні профспілок: що реально можна зробити?
Ось якою є позиція з цих питань голови Івано-Франківської обласної ради профспілки працівників нафтової і газової промисловості Тетяни Сульженко.
«Ситуація, яку порушує керівництво Надвірнянської міської ради, нині спостерігається в усіх містах, в яких функціонують структурні одиниці ПАТ «Укрнафта», зокрема в м. Долина та м. Івано-Франківськ – на Прикарпатті, м. Борислав – Львівської обл., також в містах Охтирка, м. Прилуки, м. Полтава тощо. Як відомо Івано-Франківській обласній раді профспілки працівників нафтової і газової промисловості, в згаданих містах також є невдоволення місцевих органів влади несправедливим розподілом податків. Зокрема, за повідомленнями ЗМІ, міська рада м. Борислав виступає проти нещодавно прийнятого рішення про передачу частини робочих місць, розташованих в м. Борислав, у підпорядкування Долинському тампонажному управлінню (Івано-Франківська обл.) і вже направила відповідне звернення до КМУ та Президента України. У зв’язку з цим, стає очевидним, що вирішити це питання в окремій області, районі чи місті не вдасться.
Тому необхідні скоординовані зусилля, щоб КМУ, як представник держави, яка до того ж є найбільшим акціонером цієї компанії, почав відстоювати державний інтерес. Щоб ініціював прийняття рішення на рівні Наглядової ради ПАТ «Укрнафта» про перерахування ПДФО за місцем проживання працівників. І в такий спосіб питання буде вичерпано. До речі, профспілковий комітет НГВУ «Надвірнанафтогаз» за своєю ініціативою вже проводив переговори з куратором від правління товариства, але далі обіцянки вирішити це питання справа не пішла. Ми поділяємо тривогу керівництва Надвірнянської міської ради та готові підтримати будь-які заходи щодо виправлення ситуації, в т.ч. акції протесту», – резюмувала Т. Сульженко.
Результат  першого обговорення питання на Тристоронній раді соціальних партнерів —   рішення «Звернутися до Кабінету Міністрів України як державного акціонера проводити трансформаційні процеси з максимальним врахуванням їх економічної ефективності, доцільності, недопущення втрат робочих місць та ущемлення інтересів місцевих громад». А з наглядовою радою ПАТ «Укрнафта», вважають представники ОТСЕР, вже зараз треба ініціювати та вести діалог щодо розподілу ПДФО за місцем роботи працівників.
Вивчення питання триває. Лиш не знати ще, яку музику та танці замовлять ті, в яких гроші й інтереси.
Марта Павлишин

Поділитись:
  • Добавить ВКонтакте заметку об этой странице
  • Мой Мир
  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • В закладки Google
  • Одноклассники

Цитата тижня

ЦИТАТА ТИЖНЯ

ЦИТАТА ТИЖНЯ

07:27:51, 7 Липень 2018

Олександр ТУРЧИНОВ, секретар РНБО (Людина-епоха) – Пішов із життя Левко Лук'яненко – справ[...]

Трибуна депутата

Працюємо задля того, щоб кожен мешканець Вовчинця завжди відчував гордість за своє село

Працюємо задля того, щоб кожен мешканець Вовчинця завжди відчував гордість за своє село

07:15:40, 7 Липень 2018

Володимир Фецич, депутат міської ради, фракція ОП «Блок Петра Порошенка «Солідарність» Мину[...]

Vox Populi

VOX POPULI: Що б ви порадили молодому поколінню, з огляду на ваш досвід?

VOX POPULI: Що б ви порадили молодому поколінню, з огляду на ваш досвід?

06:35:28, 7 Липень 2017

Валерій Петрович, інженер-пенсіонер: – Навчитися культури поведінки, зрозуміти, що круто і модно бу[...]

КУРСИ ВАЛЮТ