КАТЕГОРІЇ ПУБЛІКАЦІЙ

Останні новини

No thumbnail available

Право на пенсію за віком з січня 2018 року

01:34:21, 2 Лютий 2018

Особи мають право на призначення пенсії за віком після досягнення віку 60 років за наявності страхов[...]

До уваги пенсіонерів

До уваги пенсіонерів

01:12:08, 1 Січень 2018

Управління Пенсійного фонду України в м..Івано-Франківську звертає увагу пенсіонерів, які отримують [...]

Багато насмітили

Багато насмітили

08:57:44, 1 Січень 2018

Міський голова Івано-Франківська відзначив роботу з прибирання міста після зустрічі Нового року «Мун[...]

Ветерани» виграли турнір Степана Бандери

Ветерани» виграли турнір Степана Бандери

08:21:12, 1 Січень 2018

30 грудня у спортивному залі КП «Муніципальний фізкультурно-оздоровчий центр» відбувся турнір з футз[...]

No thumbnail available

День пенсійного фонду відбувся в Прикарпатському університеті ім.В.Стефаника.

09:38:39, 12 Грудень 2017

На заході були присутніми представники управління ПФУ в м. Івано-Франківську, а саме заступник начал[...]

No thumbnail available

Звіт про виконання заходів, визначених Антикорупційною програмою Пенсійного фонду України на 2017 рік в управлінні Пенсійного фонду України в місті Івано-Франківську

09:37:14, 12 Грудень 2017

Виконання положень антикорупційної політики в управлінні Пенсійного фонду України в місті Івано-Фран[...]

No thumbnail available

Небезпека наближається до України!

12:06:20, 12 Грудень 2017

Управління  Держпродспоживслужби в м. Івано-Франківську  інформує про загрозу занесення  збудника за[...]

Новації в пенсійному законодавстві

Новації в пенсійному законодавстві

09:29:09, 12 Грудень 2017

11 жовтня поточного року набув чинності Закон України № 2148-VIII «Про внесення змін до Закону Украї[...]

No thumbnail available

До уваги платників!

08:05:52, 11 Листопад 2017

Управління Пенсійного фонду України в м. Івано-Франківську повідомляє, що 15.11.2017 року в Головном[...]

До уваги платників єдиного внеску!

До уваги платників єдиного внеску!

11:11:19, 10 Жовтень 2017

З 1 січня 2018 року набирають чинності зміни до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на [...]

Про «серце Івано-Франківська» та надію на консолідацію містян

Adamovic-16Сергій Адамович, депутат обласної ради

З 2004 р. івано-франківська громада не має вирішення проблеми з пам’яткою на вул. Шпитальній,  т. зв. «комплексом Палацу Потоцьких з брамами». Відзначимо, що ще до Помаранчевої революції приміщення військового шпиталю, які розташовані в межах колишньої середньовічної Станиславівської фортеці і комплексу Палацу Потоцьких, потрапили, за результатами договору міни, до рук «Карпатської нафтової кампанії», за якою проглядається постать бізнесмена О.Бахматюка.
Фактично Івано-Франківськ має в середмісті перспективну перлину історичного туризму і рекреації, що мала б заробляти гроші і стати візитівкою міста. Однак для цього необхідно вирішити ряд юридичних проблем і здійснити відновлення, оживлення та відтворення спадку палацу Потоцьких і Станиславівської фортеці з пристосуванням його до сучасності.

Після революції 2004 р. місцева влада намагалася опротестувати в судах право власності на приміщення на вул. Шпитальній, але в підсумку виграли юристи О.Бахматюка. Проте земля під спорудами шпиталю (1,4 га) у 2009 р. все ж була передана від військових на баланс Івано-Франківської міської ради.
Одночасно впродовж 2005—2015 рр. громадські активісти, депутатський корпус, виконавча влада намагалися зберегти територію, яка є «серцем Івано-Франківська», як історико-культурну пам’ятку і надати йому нове життя в сучасних умовах. Влада домоглася укладення охоронного договору (термін дії його сплив 30 січня цього року) і вимагає переукладання), навіть один раз оштрафувала на дрібну суму за бездіяльність у справі збереження пам’ятки власника. Однак політика В. Януковича спрямовувалася на знищення, в тому числі й історико-культурної спадщини, а тому на сьогодні Палацу Потоцьких уже немає в реєстрі нерухомих пам’яток України, він залишився лише в статусі об’єкта культурної спадщини місцевого значення. Це полегшило потенційну можливість його знищення ласими забудівниками.
Міська й обласна влада неодноразово ставили питання про передачу місту об’єктів нерухомості на вул. Шпитальній або про проведення власником ревіталізації комплексу пам’ятки. У відповідь були лише запевнення, що О.Бахматюк готовий віддати цей комплекс на потреби Івано-Франківської громади.
Але й дії влади швидше були реакцією амеби на подразнення історико-краєзнавчого об’єднання «Моє місто», аніж реальною працею над вирішенням проблеми.
У підсумку ситуація навколо Палацу Потоцьких була загнана в глухий кут. Карпатська нафтова кампанія не могла здійснювати діяльність на своїх об’єктах нерухомості, бо не мала у власності чи оренді землі, а місто було обмежено у діях через приватника.
Проте вплив громадськості залишається значимим. І коли міські активісти у владі поставили питання про необхідність термінового ремонту брами Палацу Потоцьких, то власник цей ремонт здійснив. Саме тому сподіваємося, що тепер, після Революції гідності, міська влада і власник спільними зусиллями розпочнуть розв’язувати цю задавнену проблему.
Нещодавно ГО «Поступовий гурт франківців» знову актуалізував проблему Палацу Потоцьких. За пропозицією В.Гайдара ініціативна група «Палац Потоцьких – серце Івано-Франківська» закликала відгукнутися всіх, кому небайдужа історична спадщина нашого міста, до процесу відновлення втраченого палацового комплексу та актуалізації цінного історико-містобудівного та архітектурного спадку. Запрошуємо громадськість взяти участь у роботі наступних секторів:
– Юридичного
– Архітектурно-реставраційного
– Економіко-інвестиційного
– Промоції
– Роботи з громадськістю та координування
Відновлення й оживлення Палацу Потоцьких та перетворення його в центр туризму і рекреації міста – завдання, яке під силу виконати нашій громаді (контакти для спілкування – 0671114671; gradualgrooteif@gmail.com – Микола Старовецький).

Поділитись:
  • Добавить ВКонтакте заметку об этой странице
  • Мой Мир
  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • В закладки Google
  • Одноклассники