КАТЕГОРІЇ ПУБЛІКАЦІЙ

Останні новини

Очікували більшого

Очікували більшого

08:04:56, 10 Жовтень 2018

З червня на сортувальній лінії міського сміттєзвалища відсортували дві тисячі тонн вторсировини. [...]

У стилі «Етно»

У стилі «Етно»

04:02:20, 7 Липень 2018

Завтра в Івано-Франківську відбудеться третій фестиваль мистецтв «Купальська ніч».Через реконструкці[...]

No thumbnail available

«Дій сьогодні. Місяць жіночого здоров’я»

10:06:58, 6 Червень 2018

Під такою назвою в Івано-Франківську протягом місяця тривала медична програма, яку вперше започаткув[...]

No thumbnail available

Зарплату виводять з тіні

12:22:09, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську зростає кількість офіційно оформлених найманих працівників та зменшується кількі[...]

Пластиком і фарбою

Пластиком і фарбою

12:21:22, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську за понад п’ять мільйонів гривень нанесуть дорожню розмітку на 64 вулицях. Про ц[...]

Кольорово, музично, драйвово

Кольорово, музично, драйвово

12:18:14, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську запланували цікаву спортивно-музично-освітню програму до Дня молоді. Як повідом[...]

No thumbnail available

Автоматизовані системи зв’язку – для місцевих громад

12:17:33, 6 Червень 2018

Кожен з нас знає, наскільки потрібними у сучасному світі  є засоби комунікації та зв’язку. Особливо [...]

No thumbnail available

Перукарський регрес

09:38:14, 6 Червень 2018

За старої доброї Австрії у порядних перукарнях Станиславова кожному постійному клієнтові виділяли ок[...]

Сейфова «війна»

Сейфова «війна»

09:10:47, 6 Червень 2018

У 1914 р. станиславівська преса повідомила про незвичайне змагання, яке відбувалося в тодішній Австр[...]

No thumbnail available

Твереза думка

12:20:37, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську необхідно створити кризовий центр для тимчасового перебування людей у стані алко[...]

Про «серце Івано-Франківська» та надію на консолідацію містян

Adamovic-16Сергій Адамович, депутат обласної ради

З 2004 р. івано-франківська громада не має вирішення проблеми з пам’яткою на вул. Шпитальній,  т. зв. «комплексом Палацу Потоцьких з брамами». Відзначимо, що ще до Помаранчевої революції приміщення військового шпиталю, які розташовані в межах колишньої середньовічної Станиславівської фортеці і комплексу Палацу Потоцьких, потрапили, за результатами договору міни, до рук «Карпатської нафтової кампанії», за якою проглядається постать бізнесмена О.Бахматюка.
Фактично Івано-Франківськ має в середмісті перспективну перлину історичного туризму і рекреації, що мала б заробляти гроші і стати візитівкою міста. Однак для цього необхідно вирішити ряд юридичних проблем і здійснити відновлення, оживлення та відтворення спадку палацу Потоцьких і Станиславівської фортеці з пристосуванням його до сучасності.

Після революції 2004 р. місцева влада намагалася опротестувати в судах право власності на приміщення на вул. Шпитальній, але в підсумку виграли юристи О.Бахматюка. Проте земля під спорудами шпиталю (1,4 га) у 2009 р. все ж була передана від військових на баланс Івано-Франківської міської ради.
Одночасно впродовж 2005—2015 рр. громадські активісти, депутатський корпус, виконавча влада намагалися зберегти територію, яка є «серцем Івано-Франківська», як історико-культурну пам’ятку і надати йому нове життя в сучасних умовах. Влада домоглася укладення охоронного договору (термін дії його сплив 30 січня цього року) і вимагає переукладання), навіть один раз оштрафувала на дрібну суму за бездіяльність у справі збереження пам’ятки власника. Однак політика В. Януковича спрямовувалася на знищення, в тому числі й історико-культурної спадщини, а тому на сьогодні Палацу Потоцьких уже немає в реєстрі нерухомих пам’яток України, він залишився лише в статусі об’єкта культурної спадщини місцевого значення. Це полегшило потенційну можливість його знищення ласими забудівниками.
Міська й обласна влада неодноразово ставили питання про передачу місту об’єктів нерухомості на вул. Шпитальній або про проведення власником ревіталізації комплексу пам’ятки. У відповідь були лише запевнення, що О.Бахматюк готовий віддати цей комплекс на потреби Івано-Франківської громади.
Але й дії влади швидше були реакцією амеби на подразнення історико-краєзнавчого об’єднання «Моє місто», аніж реальною працею над вирішенням проблеми.
У підсумку ситуація навколо Палацу Потоцьких була загнана в глухий кут. Карпатська нафтова кампанія не могла здійснювати діяльність на своїх об’єктах нерухомості, бо не мала у власності чи оренді землі, а місто було обмежено у діях через приватника.
Проте вплив громадськості залишається значимим. І коли міські активісти у владі поставили питання про необхідність термінового ремонту брами Палацу Потоцьких, то власник цей ремонт здійснив. Саме тому сподіваємося, що тепер, після Революції гідності, міська влада і власник спільними зусиллями розпочнуть розв’язувати цю задавнену проблему.
Нещодавно ГО «Поступовий гурт франківців» знову актуалізував проблему Палацу Потоцьких. За пропозицією В.Гайдара ініціативна група «Палац Потоцьких – серце Івано-Франківська» закликала відгукнутися всіх, кому небайдужа історична спадщина нашого міста, до процесу відновлення втраченого палацового комплексу та актуалізації цінного історико-містобудівного та архітектурного спадку. Запрошуємо громадськість взяти участь у роботі наступних секторів:
– Юридичного
– Архітектурно-реставраційного
– Економіко-інвестиційного
– Промоції
– Роботи з громадськістю та координування
Відновлення й оживлення Палацу Потоцьких та перетворення його в центр туризму і рекреації міста – завдання, яке під силу виконати нашій громаді (контакти для спілкування – 0671114671; gradualgrooteif@gmail.com – Микола Старовецький).

Поділитись:
  • Добавить ВКонтакте заметку об этой странице
  • Мой Мир
  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • В закладки Google
  • Одноклассники