КАТЕГОРІЇ ПУБЛІКАЦІЙ

Останні новини

До уваги пенсіонерів

До уваги пенсіонерів

01:12:08, 1 Січень 2018

Управління Пенсійного фонду України в м..Івано-Франківську звертає увагу пенсіонерів, які отримують [...]

Багато насмітили

Багато насмітили

08:57:44, 1 Січень 2018

Міський голова Івано-Франківська відзначив роботу з прибирання міста після зустрічі Нового року «Мун[...]

Ветерани» виграли турнір Степана Бандери

Ветерани» виграли турнір Степана Бандери

08:21:12, 1 Січень 2018

30 грудня у спортивному залі КП «Муніципальний фізкультурно-оздоровчий центр» відбувся турнір з футз[...]

No thumbnail available

День пенсійного фонду відбувся в Прикарпатському університеті ім.В.Стефаника.

09:38:39, 12 Грудень 2017

На заході були присутніми представники управління ПФУ в м. Івано-Франківську, а саме заступник начал[...]

No thumbnail available

Звіт про виконання заходів, визначених Антикорупційною програмою Пенсійного фонду України на 2017 рік в управлінні Пенсійного фонду України в місті Івано-Франківську

09:37:14, 12 Грудень 2017

Виконання положень антикорупційної політики в управлінні Пенсійного фонду України в місті Івано-Фран[...]

No thumbnail available

Небезпека наближається до України!

12:06:20, 12 Грудень 2017

Управління  Держпродспоживслужби в м. Івано-Франківську  інформує про загрозу занесення  збудника за[...]

Новації в пенсійному законодавстві

Новації в пенсійному законодавстві

09:29:09, 12 Грудень 2017

11 жовтня поточного року набув чинності Закон України № 2148-VIII «Про внесення змін до Закону Украї[...]

No thumbnail available

До уваги платників!

08:05:52, 11 Листопад 2017

Управління Пенсійного фонду України в м. Івано-Франківську повідомляє, що 15.11.2017 року в Головном[...]

До уваги платників єдиного внеску!

До уваги платників єдиного внеску!

11:11:19, 10 Жовтень 2017

З 1 січня 2018 року набирають чинності зміни до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на [...]

Щоб і сліду не було

Щоб і сліду не було

08:02:37, 10 Жовтень 2017

В Івано-Франківську планують демонтувати 150 незаконно встановлених малих архітектурних форм. Про[...]

Про владу перед Новим 2015 роком

Adamovich-1Сергій Адамович, депутат Івано-Франківської обласної ради
Нині в суспільстві активно обговорюються плани очищення влади. На жаль, в активну дискусію майже не вступають ні науковці, ні самі бюрократи. Зате Революція гідності, як і годиться для класичних повстань, підняла на політичну поверхню безліч аферистів і популістів, які пусто-порожньо і, ймовірно, не без особистої вигоди для себе критикують владу.

Спробуємо проаналізувати причини нелюбові українців до влади як явища. По-перше, найбільш фундаментальним фактором несприйняття людьми держструктур є виховане протягом століть уявлення, що влада є чужа, окупаційна, а якщо утворюється Українська державність, то це не надовго і ставитися серйозно до української влади немає жодної потреби.

По-друге, під час існування новітньої «національної» державності суспільство, за поодинокими винятками, не побачило у владних коридорах ефективних і чесних фахівців з державного управління.
По-третє, більшість держслужбовців отримують мізерні зарплати, що змушує ефективних менеджерів йти з роботи, а ті, котрі залишаються, або звикають до свого жалюгідного становища, або знаходять корупційну складову у своїй праці.
По-четверте, керівниками над держслужбовцями з високими фаховими знаннями періодично опиняються політичні призначенці, які приходять у держструктури з переконаністю в корумпованості чиновників і без знань про власні функціональні обов’язки. Все це вбиває ініціативність держслужбовців і перетворює їх у пристосуванців.
Більше того, українці ставляться до влади по-патерналістськи, вимагаючи від неї повного забезпечення. Натомість не мають бажання контролювати владу. Не будемо вже говорити про те, що деколи боротьба зі зловживаннями у владі закінчується тоді, коли останні стають вигідними «люстраторам».
Як правило, держслужбовці будуть виконувати будь-яке поставлене перед ними завдання (навіть дуже безглузде). Неодноразово запитував у мешканців нашого «білого дому», чому вони далі залишаються у владі. У відповідь звучало: «А куди ми підемо після стількох років роботи тут?», «Якось звиклося»… і т.д. Найбільш вихолощені зовні буквоїди і формалісти в процесі роботи показували себе цікавими, неординарними людьми. Вони виявлялися затятими колекціонерами, писали вірші, в попередньому нечиновницькому житті були успішними людьми. А держслужба перетворила їх на психологічно зламаних індивідів, що обслуговують керівників-самодурів і вислуховують громадян, яким неспроможні допомогти. Формується враження, що йде свідома дискредитація влади як такої.
Варто згадати, що напередодні скасування Гетьманщини царський уряд здійснював свідомі кроки задля дискредитації козацької старшини. Їй дозволялося займатися корупцією, захоплювати козацькі землі, а козаків переводити в кріпацький стан. У результаті більшість рядового козацтва і селянства сприйняла безболісно перехід під владу Російської імперії.
Не хочеться в це вірити, але таке враження, що і сьогодні якісь політичні актори підривають у суспільстві фундаментальні основи довіри до держави, а влада свідомо/несвідомо знижує статусність, і відповідно фаховий і моральний рівень держслужбовців.
А де ж вихід? Звичайно, що складні і болісні реформи. Але вони будуть мати зміст тоді, коли дотримання закону стане вимогою для всіх – від прибиральниці до олігарха чи держслужбовця найвищого рангу. Сподіваємося, що Новий 2015 рік принесе нам ці позитивні зміни!

Поділитись:
  • Добавить ВКонтакте заметку об этой странице
  • Мой Мир
  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • В закладки Google
  • Одноклассники


  • СЕРГІЙ ЧИРВА

    Смачно, актуально написано ... А дійсно, скільки тої наволочі понавилазило на хвилі Революції гідності... І владу, дійсно, я не шаную по всіх 4-х позиціях... Але не сподіватися, а самим братися за реформи ! 🙂 Бо не дочекаємось...