КАТЕГОРІЇ ПУБЛІКАЦІЙ

Останні новини

До уваги платників єдиного внеску!

До уваги платників єдиного внеску!

11:11:19, 10 Жовтень 2017

З 1 січня 2018 року набирають чинності зміни до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на [...]

Щоб і сліду не було

Щоб і сліду не було

08:02:37, 10 Жовтень 2017

В Івано-Франківську планують демонтувати 150 незаконно встановлених малих архітектурних форм. Про[...]

No thumbnail available

Прикарпатські пенсійники до перерахунку пенсій готові.

06:51:27, 10 Жовтень 2017

Слово за Парламентом Впродовж останніх днів «гаряча лінія» Пенсійного фонду є дійсно «гарячою». Сту[...]

Резервістів кличуть на збори

Резервістів кличуть на збори

07:28:04, 8 Серпень 2017

Івано-Франківську необхідно направити 50 резервістів на 30-денні військові збори на Яворівський полі[...]

Перший дзвоник кличе

Перший дзвоник кличе

07:25:42, 8 Серпень 2017

Цього року за парти івано-франківських шкіл сядуть 3 тис. 108 першокласників. Про це повідомив ди[...]

«Срібло» Кубка Європи

«Срібло» Кубка Європи

06:11:27, 8 Серпень 2017

У румунському місті Арад завершився Кубок Європи з дзюдо серед спортсменів до 21 року. У ваговій [...]

В Івано-Франківську стане на одне проблемне перехрестя менше

В Івано-Франківську стане на одне проблемне перехрестя менше

07:40:34, 8 Серпень 2017

В Івано-Франківську продовжуються роботи на кільцевій розв’язці на Привокзальній площі. Минулого тиж[...]

Важкоатлети вибороли медалі на чемпіонаті України

Важкоатлети вибороли медалі на чемпіонаті України

07:19:55, 8 Серпень 2017

У Хмельницькому закінчився чемпіонат України серед молоді до 23 років з важкої атлетики. Вероніка[...]

Оголошення про проведення конкурсу з перевезення пасажирів на міських автобусних маршрутах загального користування міста Івано-Франківська

Оголошення про проведення конкурсу з перевезення пасажирів на міських автобусних маршрутах загального користування міста Івано-Франківська

01:34:58, 8 Серпень 2017

Відповідно до статей 7, 43, 44, 45, 46 Закону України «Про автомобільний транспорт», постанови Кабін[...]

Розширення можливостей

Розширення можливостей

06:23:14, 7 Липень 2017

Міська влада продовжує працювати над збільшенням пільг і знижок, які надаватиме  «Картка іванофранкі[...]

Про владу перед Новим 2015 роком

Adamovich-1Сергій Адамович, депутат Івано-Франківської обласної ради
Нині в суспільстві активно обговорюються плани очищення влади. На жаль, в активну дискусію майже не вступають ні науковці, ні самі бюрократи. Зате Революція гідності, як і годиться для класичних повстань, підняла на політичну поверхню безліч аферистів і популістів, які пусто-порожньо і, ймовірно, не без особистої вигоди для себе критикують владу.

Спробуємо проаналізувати причини нелюбові українців до влади як явища. По-перше, найбільш фундаментальним фактором несприйняття людьми держструктур є виховане протягом століть уявлення, що влада є чужа, окупаційна, а якщо утворюється Українська державність, то це не надовго і ставитися серйозно до української влади немає жодної потреби.

По-друге, під час існування новітньої «національної» державності суспільство, за поодинокими винятками, не побачило у владних коридорах ефективних і чесних фахівців з державного управління.
По-третє, більшість держслужбовців отримують мізерні зарплати, що змушує ефективних менеджерів йти з роботи, а ті, котрі залишаються, або звикають до свого жалюгідного становища, або знаходять корупційну складову у своїй праці.
По-четверте, керівниками над держслужбовцями з високими фаховими знаннями періодично опиняються політичні призначенці, які приходять у держструктури з переконаністю в корумпованості чиновників і без знань про власні функціональні обов’язки. Все це вбиває ініціативність держслужбовців і перетворює їх у пристосуванців.
Більше того, українці ставляться до влади по-патерналістськи, вимагаючи від неї повного забезпечення. Натомість не мають бажання контролювати владу. Не будемо вже говорити про те, що деколи боротьба зі зловживаннями у владі закінчується тоді, коли останні стають вигідними «люстраторам».
Як правило, держслужбовці будуть виконувати будь-яке поставлене перед ними завдання (навіть дуже безглузде). Неодноразово запитував у мешканців нашого «білого дому», чому вони далі залишаються у владі. У відповідь звучало: «А куди ми підемо після стількох років роботи тут?», «Якось звиклося»… і т.д. Найбільш вихолощені зовні буквоїди і формалісти в процесі роботи показували себе цікавими, неординарними людьми. Вони виявлялися затятими колекціонерами, писали вірші, в попередньому нечиновницькому житті були успішними людьми. А держслужба перетворила їх на психологічно зламаних індивідів, що обслуговують керівників-самодурів і вислуховують громадян, яким неспроможні допомогти. Формується враження, що йде свідома дискредитація влади як такої.
Варто згадати, що напередодні скасування Гетьманщини царський уряд здійснював свідомі кроки задля дискредитації козацької старшини. Їй дозволялося займатися корупцією, захоплювати козацькі землі, а козаків переводити в кріпацький стан. У результаті більшість рядового козацтва і селянства сприйняла безболісно перехід під владу Російської імперії.
Не хочеться в це вірити, але таке враження, що і сьогодні якісь політичні актори підривають у суспільстві фундаментальні основи довіри до держави, а влада свідомо/несвідомо знижує статусність, і відповідно фаховий і моральний рівень держслужбовців.
А де ж вихід? Звичайно, що складні і болісні реформи. Але вони будуть мати зміст тоді, коли дотримання закону стане вимогою для всіх – від прибиральниці до олігарха чи держслужбовця найвищого рангу. Сподіваємося, що Новий 2015 рік принесе нам ці позитивні зміни!

Поділитись:
  • Добавить ВКонтакте заметку об этой странице
  • Мой Мир
  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • В закладки Google
  • Одноклассники


  • СЕРГІЙ ЧИРВА

    Смачно, актуально написано ... А дійсно, скільки тої наволочі понавилазило на хвилі Революції гідності... І владу, дійсно, я не шаную по всіх 4-х позиціях... Але не сподіватися, а самим братися за реформи ! 🙂 Бо не дочекаємось...