КАТЕГОРІЇ ПУБЛІКАЦІЙ

Останні новини

No thumbnail available

Твереза думка

12:20:37, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську необхідно створити кризовий центр для тимчасового перебування людей у стані алко[...]

No thumbnail available

Опікова травма у дітей

09:53:50, 6 Червень 2018

15-23 вересня 2018 року у медичному центрі «Medicover» (м. Львів) вже увосьме працюватимуть лікарі з[...]

Імунітет на весь рік

Імунітет на весь рік

09:43:12, 6 Червень 2018

З настанням літа усі ми прагнемо поласувати корисними ягодами і фруктами, котрі містять багато вітам[...]

Три відзнаки відомого прозаїка

Три відзнаки відомого прозаїка

10:52:23, 6 Червень 2018

Відбулося нагородження переможців міжнародного літературного конкурсу «Коронація слова-2018». Два ро[...]

No thumbnail available

Перепони інвестиціям

10:46:07, 6 Червень 2018

У Івано-Франківську бракує великих земельних ділянок та вільних виробничих площ, які б можна було за[...]

Майже готова

Майже готова

09:56:42, 6 Червень 2018

Вулицю Станіславську після капітального ремонту відкриють через два тижні. Про це повідомив директо[...]

Місто квітне і зеленіє

Місто квітне і зеленіє

09:54:39, 6 Червень 2018

За три останні роки в Івано-Франківську посадили 1927 дерев та чотири тисячі кущів, з яких не прижил[...]

No thumbnail available

Зміна вивісок

09:49:22, 6 Червень 2018

На позачерговій сесії депутати міської ради змінили назви однієї комунальної установи та трьох навча[...]

Надмірна старанність

Надмірна старанність

06:29:06, 6 Червень 2018

В сучасному Івано-Франківську час від часу виникають скандали через примусове збирання грошей з бать[...]

No thumbnail available

Злодій під ліжком

06:27:40, 6 Червень 2018

У 1904 р. мешканець Богородчан Маркус Проппер приїхав до Станиславова і зупинився в готелі «Європейс[...]

Про владу перед Новим 2015 роком

Adamovich-1Сергій Адамович, депутат Івано-Франківської обласної ради
Нині в суспільстві активно обговорюються плани очищення влади. На жаль, в активну дискусію майже не вступають ні науковці, ні самі бюрократи. Зате Революція гідності, як і годиться для класичних повстань, підняла на політичну поверхню безліч аферистів і популістів, які пусто-порожньо і, ймовірно, не без особистої вигоди для себе критикують владу.

Спробуємо проаналізувати причини нелюбові українців до влади як явища. По-перше, найбільш фундаментальним фактором несприйняття людьми держструктур є виховане протягом століть уявлення, що влада є чужа, окупаційна, а якщо утворюється Українська державність, то це не надовго і ставитися серйозно до української влади немає жодної потреби.

По-друге, під час існування новітньої «національної» державності суспільство, за поодинокими винятками, не побачило у владних коридорах ефективних і чесних фахівців з державного управління.
По-третє, більшість держслужбовців отримують мізерні зарплати, що змушує ефективних менеджерів йти з роботи, а ті, котрі залишаються, або звикають до свого жалюгідного становища, або знаходять корупційну складову у своїй праці.
По-четверте, керівниками над держслужбовцями з високими фаховими знаннями періодично опиняються політичні призначенці, які приходять у держструктури з переконаністю в корумпованості чиновників і без знань про власні функціональні обов’язки. Все це вбиває ініціативність держслужбовців і перетворює їх у пристосуванців.
Більше того, українці ставляться до влади по-патерналістськи, вимагаючи від неї повного забезпечення. Натомість не мають бажання контролювати владу. Не будемо вже говорити про те, що деколи боротьба зі зловживаннями у владі закінчується тоді, коли останні стають вигідними «люстраторам».
Як правило, держслужбовці будуть виконувати будь-яке поставлене перед ними завдання (навіть дуже безглузде). Неодноразово запитував у мешканців нашого «білого дому», чому вони далі залишаються у владі. У відповідь звучало: «А куди ми підемо після стількох років роботи тут?», «Якось звиклося»… і т.д. Найбільш вихолощені зовні буквоїди і формалісти в процесі роботи показували себе цікавими, неординарними людьми. Вони виявлялися затятими колекціонерами, писали вірші, в попередньому нечиновницькому житті були успішними людьми. А держслужба перетворила їх на психологічно зламаних індивідів, що обслуговують керівників-самодурів і вислуховують громадян, яким неспроможні допомогти. Формується враження, що йде свідома дискредитація влади як такої.
Варто згадати, що напередодні скасування Гетьманщини царський уряд здійснював свідомі кроки задля дискредитації козацької старшини. Їй дозволялося займатися корупцією, захоплювати козацькі землі, а козаків переводити в кріпацький стан. У результаті більшість рядового козацтва і селянства сприйняла безболісно перехід під владу Російської імперії.
Не хочеться в це вірити, але таке враження, що і сьогодні якісь політичні актори підривають у суспільстві фундаментальні основи довіри до держави, а влада свідомо/несвідомо знижує статусність, і відповідно фаховий і моральний рівень держслужбовців.
А де ж вихід? Звичайно, що складні і болісні реформи. Але вони будуть мати зміст тоді, коли дотримання закону стане вимогою для всіх – від прибиральниці до олігарха чи держслужбовця найвищого рангу. Сподіваємося, що Новий 2015 рік принесе нам ці позитивні зміни!

Поділитись:
  • Добавить ВКонтакте заметку об этой странице
  • Мой Мир
  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • В закладки Google
  • Одноклассники
  • СЕРГІЙ ЧИРВА

    Смачно, актуально написано ... А дійсно, скільки тої наволочі понавилазило на хвилі Революції гідності... І владу, дійсно, я не шаную по всіх 4-х позиціях... Але не сподіватися, а самим братися за реформи ! 🙂 Бо не дочекаємось...