КАТЕГОРІЇ ПУБЛІКАЦІЙ

Останні новини

У стилі «Етно»

У стилі «Етно»

04:02:20, 7 Липень 2018

Завтра в Івано-Франківську відбудеться третій фестиваль мистецтв «Купальська ніч».Через реконструкці[...]

No thumbnail available

«Дій сьогодні. Місяць жіночого здоров’я»

10:06:58, 6 Червень 2018

Під такою назвою в Івано-Франківську протягом місяця тривала медична програма, яку вперше започаткув[...]

No thumbnail available

Зарплату виводять з тіні

12:22:09, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську зростає кількість офіційно оформлених найманих працівників та зменшується кількі[...]

Пластиком і фарбою

Пластиком і фарбою

12:21:22, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську за понад п’ять мільйонів гривень нанесуть дорожню розмітку на 64 вулицях. Про ц[...]

Кольорово, музично, драйвово

Кольорово, музично, драйвово

12:18:14, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську запланували цікаву спортивно-музично-освітню програму до Дня молоді. Як повідом[...]

No thumbnail available

Автоматизовані системи зв’язку – для місцевих громад

12:17:33, 6 Червень 2018

Кожен з нас знає, наскільки потрібними у сучасному світі  є засоби комунікації та зв’язку. Особливо [...]

No thumbnail available

Перукарський регрес

09:38:14, 6 Червень 2018

За старої доброї Австрії у порядних перукарнях Станиславова кожному постійному клієнтові виділяли ок[...]

Сейфова «війна»

Сейфова «війна»

09:10:47, 6 Червень 2018

У 1914 р. станиславівська преса повідомила про незвичайне змагання, яке відбувалося в тодішній Австр[...]

No thumbnail available

Твереза думка

12:20:37, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську необхідно створити кризовий центр для тимчасового перебування людей у стані алко[...]

No thumbnail available

Опікова травма у дітей

09:53:50, 6 Червень 2018

15-23 вересня 2018 року у медичному центрі «Medicover» (м. Львів) вже увосьме працюватимуть лікарі з[...]

Професія: бальний танцівник

Berrnik-7Ми знаємо чимало видів спорту. Ні для кого не є секретом, що фігурне катання, біатлон чи художня гімнастика – це Олімпійські види спорту. А що робити із тим видом спорту, який ще знаходиться у резерві і очікує своєї черги на те, щоб потрапити до списку проведення Олімпійських змагань? Зокрема, спортивно-бальні танці. З одного боку, це вид мистецтва, а з іншого –справжнісінький спорт. Отже, що ж таке спортивно-бальний танець і хто вони такі – бальники?
Саме за відповідями на ці питання ми звернулися до найменших представників спортивно-бального танцю. Вихованиці Івано-Франківського спортивно-танцювального клубу «МРІЯ» Вікторія Тутка та Ельвіна Даниленко розповіли газеті «Західний кур'єр» про тонкощі танцювальної індустрії: "Насправді життя бального танцівника – це складний спортивний графік та вимогливість до себе. Окрім цього, серйозні заняття цим видом спорту вимагають чималих грошових вкладень. Наприклад, туфлі для професіонального танцівника, а це спеціальне взуття з шкіри, коштують від 400 до 3000, 4500 гривень. І чим дорожчі туфлі, тим вища якість і менша вірогідність травмуватися. А коли танцівник виконує програму латиноамериканську та європейську, які разом складають набір із 10 танців різних за ритмом і візуальним наповненням, тоді попередньо вказану суму варто подвоїти. І такий важливий нюанс: бальних туфель, які потрібні для того, щоб з легкістю пересуватися паркетом, який є спеціальною підлогою для бальників, вистачає всього на один танцювальний сезон, а то і менше.

Про костюми окрема мова. Кожен бальник знає, що, окрім тренувального одягу і аксесуарів, варто шити костюми для виступів. В старших категоріях, де надається можливість проявити свою фантазію, можна використовувати каміння Swarowski для обробки суконь та латиноамериканських сорочок, у партнерів-стандартистів зазвичай за правилами можна побачити фраки. Тому сукня для латиноамериканської програми у  ціні коливається від 500 умовних одиниць і вище, а для європейської – від 1 тис. умовних одиниць і вище. Щодо фраків і чоловічих сорочок – вони також оцінюються приблизно у такому розмірі.
Заняття із тренером – задоволення платне. І чим вищий рівень та досягнення тренерів, тим дорожчі уроки. Влітку танцювальні пари часто виїжджають на збори. Саме там є змога покращити власний рівень танцювання та позайматися із закордонними вчителями. За один приватний урок ти можеш заплатити від 45 євро і вище за академічну годину.
Щодо змагань, то переїзд, проживання, харчування, реєстрація пари, благодійні внески за участь, вхідні квитки та оплата за сам паркет виконується кожною танцювальною парою самостійно. Коли ти літаєш на закордонні змагання, це виливається у круглу суму. Тому, перш ніж віддати свою дитину на заняття, батькам доводиться добре думати. Звичайно, що спонсорська підтримка вирішує далеко не все. Варто дати відповіді на такі прості запитання: «Чи готова ваша дитина кожного дня працювати у танцювальній залі по 5-8 годин, відточувати техніку і не здаватися? Якого майбутнього ви хочете для неї?». Якщо все збігається у позитивні чіткі відповіді, то «ВЕЛКАМ!»
Чотириразовий чемпіон України зі спортивно-бальних танців, учень найкращих викладачів світу та призер міжнародних змагань, чемпіонатів світу з танцювального виду спорту чернівчанин Владислав Берник (на фото) не так давно разом зі своєю партнеркою захищав честь Австрії на змаганнях. Мені вдалося поспілкуватися із ним особисто: «Сьогодні я треную танцювальні пари, допомагаю їм стати кращими і впевненішими у собі. Ділюся досвідом і секретами із ними. Звичайно, що коли ти вже давно у цьому виді спорту, то мало рахуєшся із травмуваннями, часом, який потрібно витратити на підготовку до змагань, і капіталовкладеннями. Адже ти вже звик до такого розпорядку дня, до того, що м'язи інколи можуть давати збій і що за все потрібно платити. Танці – це своєрідна хвороба. І той, хто перейшов бар'єр у 10 років професіонального заняття спортивно-бальними танцями, мене зрозуміє. Коли ти виступаєш у фіналі на престижних закордонних змаганнях, не маленьку роль грає політичне питання. Тебе оцінюють по тому, де саме ти займався, які мав досягнення, у кого береш на даний момент уроки і чи впливова ця людина у танцювальному середовищі. А тому ми із партнеркою навіть одного разу виїздили на конкретне змагання, де судила тренер, в якої ми займалися достатнього багато».
В Івано-Франківську чимало спортивно-танцювальних шкіл, клубів, центрів. Про те, які насправді справи із рівнем спортивно-бального танцю на Прикарпатті, поцікавилась я у тренера КСТЦ «МРІЯ» і танцівника Мирослава Гавриліва: «Прикарпаття радує тим, що тут намагаються розвивати саме цей вид спорту. Проводять спортивно-танцювальні змагання і запрошують танцювальні дуети з різних куточків України. На жаль, франківські пари так масово не вириваються на міжнародний рівень, зокрема, на перші сходинки Гранд Слемів тощо. Наразі в нашій країні перші сходинки у танцювальному спорті займають такі міста, як Харків, Полтава, Одеса і Київ. Є певні досягнення у запорізьких та чернівецьких пар. Проте лідерські позиції за киянами. Це в основному з тих причин, що ситуація в країні не стабільна. Раніше до вищезгаданих міст можна було віднести Донецьк. Наразі всі майстерні, донецькі танцювальні пари переїхали хто куди, в основному зупинилися в столиці України. Харків'янам також затісно конкурувати між собою у своєму місті. Звичайно, чимало харківських танцівників зараз виступають за кордоном. В інтернаціональних дуетах засвітилися випускниці полтавської танцювальної школи “Акцент” та знаменитих  харківських танцювальних шкіл „Супутник“ та „Горизонт“, а саме: чемпіонки світу у цьому виді спорту Крістіна Мошенська, Надія Бичкова, Дарія Чеснокова, Каріна Смірнова та Ольга Солод. Такі відомі на Україні танцівники, як Кирило Довгалін, Владислав Доля, Олександр Кравчук, подружжя Васютяків, Камільков Влад. Світлана Рожкова та  Євгеній Солодкий, Тетяна Рожкова, Владислав Луцький, Віталій Калюжний, подружній дует Цихановських та Росенків вирощують чемпіонів. І ще багато інших. В нашому місті спортивно-бальні танці лише набирають обертів. І ми розвиваємось у потрібному руслі».
Підсумовуючи різні думки, я думаю, що спортивно-танцювальний вид спорту заслуговує на те, щоб стати Олімпійським видом змагань. Це не лише естетичний спорт, але й той, де відсутній так званий перехідний вік у підлітковому віці, а прагнення стати лідером дає приціл на майбутні досягнення. Що ж, танцюйте і будьте щасливими!
Марися ТОМАШЕВСЬКА

Поділитись:
  • Добавить ВКонтакте заметку об этой странице
  • Мой Мир
  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • В закладки Google
  • Одноклассники

Цитата тижня

ЦИТАТА ТИЖНЯ

ЦИТАТА ТИЖНЯ

03:44:10, 8 Серпень 2018

Віктор ЮЩЕНКО, Президент України (2005-2010 рр.) (Загрози) – Зараз найбільшою трагедією для Укра[...]

Трибуна депутата

Безпека міста, враховуючи технологічні можливості злочинного світу, під дужЗапрошуємо на «Каскад Фест. Фестиваль добрих сусідів»е великим питанням»

Безпека міста, враховуючи технологічні можливості злочинного світу, під дужЗапрошуємо на «Каскад Фест. Фестиваль добрих сусідів»е великим питанням»

03:32:55, 8 Серпень 2018

Оксана САВЧУК, секретар міської ради «Фестиваль добрих сусідів» став чудовою традицією. Вже вдр[...]

Vox Populi

VOX POPULI: Що б ви порадили молодому поколінню, з огляду на ваш досвід?

VOX POPULI: Що б ви порадили молодому поколінню, з огляду на ваш досвід?

06:35:28, 7 Липень 2017

Валерій Петрович, інженер-пенсіонер: – Навчитися культури поведінки, зрозуміти, що круто і модно бу[...]

КУРСИ ВАЛЮТ