КАТЕГОРІЇ ПУБЛІКАЦІЙ

Останні новини

Приїдуть за пасажирами

Приїдуть за пасажирами

04:29:43, 4 Квітень 2018

Перші два нові автобуси великого класу прибудуть до Івано-Франківська до кінця тижня, а перші 15 нов[...]

No thumbnail available

Право на пенсію за віком з січня 2018 року

01:34:21, 2 Лютий 2018

Особи мають право на призначення пенсії за віком після досягнення віку 60 років за наявності страхов[...]

До уваги пенсіонерів

До уваги пенсіонерів

01:12:08, 1 Січень 2018

Управління Пенсійного фонду України в м..Івано-Франківську звертає увагу пенсіонерів, які отримують [...]

Багато насмітили

Багато насмітили

08:57:44, 1 Січень 2018

Міський голова Івано-Франківська відзначив роботу з прибирання міста після зустрічі Нового року «Мун[...]

Ветерани» виграли турнір Степана Бандери

Ветерани» виграли турнір Степана Бандери

08:21:12, 1 Січень 2018

30 грудня у спортивному залі КП «Муніципальний фізкультурно-оздоровчий центр» відбувся турнір з футз[...]

No thumbnail available

День пенсійного фонду відбувся в Прикарпатському університеті ім.В.Стефаника.

09:38:39, 12 Грудень 2017

На заході були присутніми представники управління ПФУ в м. Івано-Франківську, а саме заступник начал[...]

No thumbnail available

Звіт про виконання заходів, визначених Антикорупційною програмою Пенсійного фонду України на 2017 рік в управлінні Пенсійного фонду України в місті Івано-Франківську

09:37:14, 12 Грудень 2017

Виконання положень антикорупційної політики в управлінні Пенсійного фонду України в місті Івано-Фран[...]

No thumbnail available

Небезпека наближається до України!

12:06:20, 12 Грудень 2017

Управління  Держпродспоживслужби в м. Івано-Франківську  інформує про загрозу занесення  збудника за[...]

Новації в пенсійному законодавстві

Новації в пенсійному законодавстві

09:29:09, 12 Грудень 2017

11 жовтня поточного року набув чинності Закон України № 2148-VIII «Про внесення змін до Закону Украї[...]

No thumbnail available

До уваги платників!

08:05:52, 11 Листопад 2017

Управління Пенсійного фонду України в м. Івано-Франківську повідомляє, що 15.11.2017 року в Головном[...]

Професія «міжнародник-політолог»: престиж чи байки?

Чимало абітурієнтів сьогодення планують обрати, на перший погляд, престижну професію експерта у сфері міжнародних відносин. Меншості з них вдасться вступити до ВНЗ на бюджетну форму навчання. Проте більша частина першокурсників отримає контракт. А значить з кишені батьків студентів доведеться викласти чималу суму. Під моє спостереження потрапили студенти Київського інституту міжнародних відносин імені Тараса Шевченка, студенти-міжнародники Львівського національного університету імені Франка і студентство Прикарпатського національного університету імені В.Стефаника, а саме: Інституту політології, історії та міжнародних відносин. Отже, у столиці України за навчання у найпрестижнішому ВНЗ вам доведеться сплатити приблизно 30 тис. гривень на рік. Студент-випускник факультету «міжнародних відносин» Львівського національного університету повинен сплатити приблизно 16 тисяч 342 гривні  за рік навчання. І десь у районі 12 тис. гривень – в Івано-Франківському інституті за напрямом підготовки «міжнародні відносини».

Натомість, цікаве запитання: як саме влаштовує своє життя міжнародник -політолог,  який отримав диплом постфактум свого навчання у вищевказаних навчальних закладах? Відповідь складатиметься з різних факторів. Зокрема, міжнародник-політолог може піти власно обраним шляхом, який не пересікається із роботою у Міністерстві закордонних справ України або ж у дипломатичних представництвах нашої країни закордоном. Але якщо професію обрану прямопропорційно написаному у дипломі спеціаліста? Чи окупляться вкладені в освіту кошти? На жаль, зарплатня у працівника апарату МЗС України не достатньо висока.  А щоб потрапити до апарату, спершу варто попрацювати деякий час на основі договору із керівництвом департаменту, де ви будете працевлаштовуватися задля високої мети, покладеної в основу вашої професії. Міністр закордонних справ України отримує близько шести тисяч гривень на місяць, що із доплатою становитиме 12 тисяч національної валюти України. А найнижчий дипломатичний ранг «аташе» отримує до 2-х тисяч гривень на місяць. Працівникам консульств чи посольств трішки легше, адже зарплатню вони отримують в іноземному грошовому еквіваленті. Хоча зазначу, що сплачує їм за їхню роботу країна, яку вони представляють, тобто Україна.
А чи є важкою професія міжнародника? Вам,  мабуть, здається, що дипломат те і робить, що всіляко проводить зустрічі з високопоставленими особами, веде переговори та підписує документи. Насправді, більшість завдань дипломата полягає у тому, щоб розібрати папери, перекласти ту чи іншу інформацію або ж оформити візити високих гостей. Словом, робота, яка потребує штурму мізків, безмежної любові до своєї маленької країни та неабиякого терпіння.
Так, можливо, бути «міжнародником -політологом» – це престижно. Бо це вимагає самодисципліни, якісних знань іноземної мови та різних документів. А цими якостями володіють професіональні дипломати не лише за професією, але за природою. Щодо аспекту байки про статусність міжнародника у грошовому питанні...  Байка, мабуть, що відшукала своє місце. Бо не завжди випускник, припустимо, КІМВ імені Тараса Шевченка за 5 років роботи у Міністерстві закордонних справ України поверне батькам вкладені у нього ресурси.
Марися ТОМАШЕВСЬКА, студентка напряму підготовки «міжнародні відносини» Прикарпатського університету ім. Василя Стефаника

Поділитись:
  • Добавить ВКонтакте заметку об этой странице
  • Мой Мир
  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • В закладки Google
  • Одноклассники


  • Lisintin

    Стаття цікава. Все ж дивно чому в Україні застосовують слово політолог-міжнародник. В Україні «Міжнародні відносини» не є частиною науки політологія і спеціальності «політологія» як у США. Це є міждисциплінарна наука. А вітчизняна політологія відповідає переважно американській науці і спеціальності «Порівняльна політика» (Comparative Politics) наслідками застосування диплому з цєї спеціальності у професійному майбутньому випускника. Але, очевидно, небагато хто з випускників чи теперішніх українських студентів-політологів про це знає.