КАТЕГОРІЇ ПУБЛІКАЦІЙ

Останні новини

У міській раді новий депутат

У міській раді новий депутат

03:38:58, 12 Грудень 2018

Екс-мера Івано-Франківська у депутатському корпусі міської ради замінив його колишній заступник. [...]

Вакцини в дефіциті

Вакцини в дефіциті

09:16:26, 11 Листопад 2018

В Івано-Франківську закінчуються вакцини проти кору для дітей. Про це повідомила начальник міського [...]

Студентки ПНУ змагатимуться у Китаї

Студентки ПНУ змагатимуться у Китаї

08:28:42, 11 Листопад 2018

Жіноча збірна України серед студентів вирушила на етап Всесвітньої університетської ліги з баскетбол[...]

Парк для індустрії

Парк для індустрії

08:58:58, 11 Листопад 2018

Івано-Франківськ планує викупити 14 га землі для створення у Хриплинській промисловій зоні індустріа[...]

Очікували більшого

Очікували більшого

08:04:56, 10 Жовтень 2018

З червня на сортувальній лінії міського сміттєзвалища відсортували дві тисячі тонн вторсировини. [...]

У стилі «Етно»

У стилі «Етно»

04:02:20, 7 Липень 2018

Завтра в Івано-Франківську відбудеться третій фестиваль мистецтв «Купальська ніч».Через реконструкці[...]

No thumbnail available

«Дій сьогодні. Місяць жіночого здоров’я»

10:06:58, 6 Червень 2018

Під такою назвою в Івано-Франківську протягом місяця тривала медична програма, яку вперше започаткув[...]

No thumbnail available

Зарплату виводять з тіні

12:22:09, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську зростає кількість офіційно оформлених найманих працівників та зменшується кількі[...]

Пластиком і фарбою

Пластиком і фарбою

12:21:22, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську за понад п’ять мільйонів гривень нанесуть дорожню розмітку на 64 вулицях. Про ц[...]

Кольорово, музично, драйвово

Кольорово, музично, драйвово

12:18:14, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську запланували цікаву спортивно-музично-освітню програму до Дня молоді. Як повідом[...]

Професія «міжнародник-політолог»: престиж чи байки?

Чимало абітурієнтів сьогодення планують обрати, на перший погляд, престижну професію експерта у сфері міжнародних відносин. Меншості з них вдасться вступити до ВНЗ на бюджетну форму навчання. Проте більша частина першокурсників отримає контракт. А значить з кишені батьків студентів доведеться викласти чималу суму. Під моє спостереження потрапили студенти Київського інституту міжнародних відносин імені Тараса Шевченка, студенти-міжнародники Львівського національного університету імені Франка і студентство Прикарпатського національного університету імені В.Стефаника, а саме: Інституту політології, історії та міжнародних відносин. Отже, у столиці України за навчання у найпрестижнішому ВНЗ вам доведеться сплатити приблизно 30 тис. гривень на рік. Студент-випускник факультету «міжнародних відносин» Львівського національного університету повинен сплатити приблизно 16 тисяч 342 гривні  за рік навчання. І десь у районі 12 тис. гривень – в Івано-Франківському інституті за напрямом підготовки «міжнародні відносини».

Натомість, цікаве запитання: як саме влаштовує своє життя міжнародник -політолог,  який отримав диплом постфактум свого навчання у вищевказаних навчальних закладах? Відповідь складатиметься з різних факторів. Зокрема, міжнародник-політолог може піти власно обраним шляхом, який не пересікається із роботою у Міністерстві закордонних справ України або ж у дипломатичних представництвах нашої країни закордоном. Але якщо професію обрану прямопропорційно написаному у дипломі спеціаліста? Чи окупляться вкладені в освіту кошти? На жаль, зарплатня у працівника апарату МЗС України не достатньо висока.  А щоб потрапити до апарату, спершу варто попрацювати деякий час на основі договору із керівництвом департаменту, де ви будете працевлаштовуватися задля високої мети, покладеної в основу вашої професії. Міністр закордонних справ України отримує близько шести тисяч гривень на місяць, що із доплатою становитиме 12 тисяч національної валюти України. А найнижчий дипломатичний ранг «аташе» отримує до 2-х тисяч гривень на місяць. Працівникам консульств чи посольств трішки легше, адже зарплатню вони отримують в іноземному грошовому еквіваленті. Хоча зазначу, що сплачує їм за їхню роботу країна, яку вони представляють, тобто Україна.
А чи є важкою професія міжнародника? Вам,  мабуть, здається, що дипломат те і робить, що всіляко проводить зустрічі з високопоставленими особами, веде переговори та підписує документи. Насправді, більшість завдань дипломата полягає у тому, щоб розібрати папери, перекласти ту чи іншу інформацію або ж оформити візити високих гостей. Словом, робота, яка потребує штурму мізків, безмежної любові до своєї маленької країни та неабиякого терпіння.
Так, можливо, бути «міжнародником -політологом» – це престижно. Бо це вимагає самодисципліни, якісних знань іноземної мови та різних документів. А цими якостями володіють професіональні дипломати не лише за професією, але за природою. Щодо аспекту байки про статусність міжнародника у грошовому питанні...  Байка, мабуть, що відшукала своє місце. Бо не завжди випускник, припустимо, КІМВ імені Тараса Шевченка за 5 років роботи у Міністерстві закордонних справ України поверне батькам вкладені у нього ресурси.
Марися ТОМАШЕВСЬКА, студентка напряму підготовки «міжнародні відносини» Прикарпатського університету ім. Василя Стефаника

Поділитись:
  • Добавить ВКонтакте заметку об этой странице
  • Мой Мир
  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • В закладки Google
  • Одноклассники
  • Lisintin

    Стаття цікава. Все ж дивно чому в Україні застосовують слово політолог-міжнародник. В Україні «Міжнародні відносини» не є частиною науки політологія і спеціальності «політологія» як у США. Це є міждисциплінарна наука. А вітчизняна політологія відповідає переважно американській науці і спеціальності «Порівняльна політика» (Comparative Politics) наслідками застосування диплому з цєї спеціальності у професійному майбутньому випускника. Але, очевидно, небагато хто з випускників чи теперішніх українських студентів-політологів про це знає.