КАТЕГОРІЇ ПУБЛІКАЦІЙ

Останні новини

У міській раді новий депутат

У міській раді новий депутат

03:38:58, 12 Грудень 2018

Екс-мера Івано-Франківська у депутатському корпусі міської ради замінив його колишній заступник. [...]

Вакцини в дефіциті

Вакцини в дефіциті

09:16:26, 11 Листопад 2018

В Івано-Франківську закінчуються вакцини проти кору для дітей. Про це повідомила начальник міського [...]

Студентки ПНУ змагатимуться у Китаї

Студентки ПНУ змагатимуться у Китаї

08:28:42, 11 Листопад 2018

Жіноча збірна України серед студентів вирушила на етап Всесвітньої університетської ліги з баскетбол[...]

Парк для індустрії

Парк для індустрії

08:58:58, 11 Листопад 2018

Івано-Франківськ планує викупити 14 га землі для створення у Хриплинській промисловій зоні індустріа[...]

Очікували більшого

Очікували більшого

08:04:56, 10 Жовтень 2018

З червня на сортувальній лінії міського сміттєзвалища відсортували дві тисячі тонн вторсировини. [...]

У стилі «Етно»

У стилі «Етно»

04:02:20, 7 Липень 2018

Завтра в Івано-Франківську відбудеться третій фестиваль мистецтв «Купальська ніч».Через реконструкці[...]

No thumbnail available

«Дій сьогодні. Місяць жіночого здоров’я»

10:06:58, 6 Червень 2018

Під такою назвою в Івано-Франківську протягом місяця тривала медична програма, яку вперше започаткув[...]

No thumbnail available

Зарплату виводять з тіні

12:22:09, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську зростає кількість офіційно оформлених найманих працівників та зменшується кількі[...]

Пластиком і фарбою

Пластиком і фарбою

12:21:22, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську за понад п’ять мільйонів гривень нанесуть дорожню розмітку на 64 вулицях. Про ц[...]

Кольорово, музично, драйвово

Кольорово, музично, драйвово

12:18:14, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську запланували цікаву спортивно-музично-освітню програму до Дня молоді. Як повідом[...]

Профілактичний медичний огляд допоможе запобігти виникненню хвороби

Протягом останніх років лікарі акцентують увагу на тому, що хворобі потрібно запобігати. Особливого значення набувають профілактичні огляди у медичних закладах, які варто проходити хоча б один раз на рік.

Медичні працівники умовно поділяють усе населення на організоване і неорганізоване. Існують обов’язкові профогляди, які регламентовані постановами Кабміну та законами про охорону праці. Вони стосуються певного контингенту людей, які працюють у шкідливих чи спеціальних умовах праці і потребують обов’язкового проходження профоглядів один-два рази на рік. За них відповідають працедавці, а контролюючі органи перевіряють дотримання чинного законодавства щодо попередніх чи періодичних профоглядів.

Проте на сьогоднішній день є багато людей, які не працюють або працюють, але офіційно на роботі не зареєстровані, тобто неорганізоване населення. І саме такі люди повинні усвідомити важливість проходження періодичних медичних оглядів.
«Проходити профогляди нас заставляє життя, оскільки дуже важливим є виявлення захворювань на ранніх стадіях. Чим раніше буде виявлено захворювання, тим швидше можна його подолати, уникнути ускладнень і незворотніх процесів, які можуть привести до інвалідності або смерті», – розповідає головний лікар міської поліклініки №4 Таїсія Єрєміна.
Справжньою епідемією сьогодення є хвороби системи кровообігу – інсульти та інфаркти. В більшій мірі виникнення цих загрозливих для життя захворювань пов’язано з артеріальною гіпертензією. Тому для виявлення підвищеного тиску в поліклініці працює кабінет долікарського прийому, у якому кожний відвідувач може виміряти артеріальний тиск.
У зв’язку з тим, що люди не вміють правильно харчуватися, виникають захворювання обміну речовин – ожиріння, цукровий діабет тощо. Для раннього виявлення цукрового діабету всім, хто вперше звернувся в поліклініку, лікар дає направлення в лабораторію для визначення рівня цукру в крові.
Також багато говорять про онкологічні захворювання. Лише на базі міської поліклініки №4 в минулому році було виявлено 168 онкозахворювань, в тому числі і в стадії занедбаності. Якщо б ці пацієнти регулярно проходили  медогляд, усі ці хвороби можна було своєчасно виявити та провести лікування.
Особливу увагу лікарі приділяють онкозахворюванням візуальної локалізації, коли людина самостійно може виявити у себе хворобу – це поява новоутвору на шкірі, в ротовій порожнині, ознаки захворювання прямої кишки, ущільнення в грудній залозі. В такому разі пацієнт повинен терміново звернутись в лікувальний заклад. Онкологічні захворювання не є вироком. Вчасно виявлене та проліковане онкозахворювання дає 100% виліковування.
Тому лікарі закликають не проводити лікування самостійно народними методами, не прислухатися до реклами по телебаченню. Доволі часто у ЗМІ рекламують ліки, які знімають біль, при цьому не пояснюючи, що потрібно спочатку прийти до лікаря і вияснити причину цього болю.
Великою є також проблема захворюваності на туберкульоз.  Його виявляють як в ранній стадії, так і у фазі деструкції, яка вкрай небезпечна для оточуючих. Тоді як симптоми виникнення туберкульозу прості. Схуднення, кашель, який триває понад місяць, постійна температура, слабість, пітливість – це ті ознаки, при яких одразу ж треба йти до лікаря.
«Усе починається з реєстратури, її працівники повинні запропонувати пацієнту пройти мінімум обстежень – флюорографію, вимірювання тиску в кабінеті долікарського прийому. Якщо пацієнт жінка – то вона має пройти огляд гінеколога, якщо чоловік віком понад 35 років – огляд лікаря-проктолога або хірурга, щоб перевірити пряму кишку. Про необхідність  такого профогляду нагадують працівники реєстратури для того, щоб на прийом до лікаря пацієнт прийшов уже з мінімальним обстеженням», – наголошує головний лікар міської поліклініки №4 Таїсія Єрєміна.
Кожен має усвідомити, наскільки важливо хоча б один раз на рік приділити увагу своєму здоров’ю. В 50% початок захворювання можна виявити по змінах у крові, хоча людина ще не має ніяких скарг. Тому так важливо періодично здавати аналіз крові і перевіряти рівень лейкоцитів, шое, гемоглобіну, обов’язково – рівень цукру в крові.
Існують так звані повікові карти, згідно з якими, відповідно до віку, людина має проходити певні лабораторні обстеження та консультацію спеціалістів. Обов’язково і незалежно від віку варто обстежуватися у терапевта або сімейного лікаря хоча б один раз на рік. Також хоча б один раз на рік потрібно робити флюорографію. Для цього обстеження не потрібне направлення лікаря. Щорічно кожна жінка повинна бути оглянута гінекологом.
За ініціативи головного лікаря міста Тараса Масляка в Івано-Франківську декілька років поспіль проводять акцію „Бережіть своє здоров’я”, яка спрямована в першу чергу на тих мешканців міста, які через надмірну зайнятість на роботі або через похилий вік не мають часу та можливості пройти планове обстеження у поліклініці.
У різноманітних мікрорайонах міста працюють виїзні медичні бригади, організовано  мобільні медичні пункти, на яких працюють дільничні терапевти та медичні сестри поліклінічних закладів міста. Вони проводять вимірювання артеріального тиску та маси тіла жителів міста. Тут також можна зробити флюорографічне обстеження, пройти анонімне тестування на ВІЛ швидкими тестами.
Усі ці нескладні обстеження можуть допомогти виявити хворобу на ранній стадії і вчасно її пролікувати. Лікарі закликають усіх хоча б раз на рік прийти до поліклініки та пройти медичний огляд. Варто дбати про своє здоров’я та не легковажити простими методами запобігання хворобі.

Любов Загоровська

Поділитись:
  • Добавить ВКонтакте заметку об этой странице
  • Мой Мир
  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • В закладки Google
  • Одноклассники