КАТЕГОРІЇ ПУБЛІКАЦІЙ

Останні новини

Вакцини в дефіциті

Вакцини в дефіциті

09:16:26, 11 Листопад 2018

В Івано-Франківську закінчуються вакцини проти кору для дітей. Про це повідомила начальник міського [...]

Студентки ПНУ змагатимуться у Китаї

Студентки ПНУ змагатимуться у Китаї

08:28:42, 11 Листопад 2018

Жіноча збірна України серед студентів вирушила на етап Всесвітньої університетської ліги з баскетбол[...]

Парк для індустрії

Парк для індустрії

08:58:58, 11 Листопад 2018

Івано-Франківськ планує викупити 14 га землі для створення у Хриплинській промисловій зоні індустріа[...]

Очікували більшого

Очікували більшого

08:04:56, 10 Жовтень 2018

З червня на сортувальній лінії міського сміттєзвалища відсортували дві тисячі тонн вторсировини. [...]

У стилі «Етно»

У стилі «Етно»

04:02:20, 7 Липень 2018

Завтра в Івано-Франківську відбудеться третій фестиваль мистецтв «Купальська ніч».Через реконструкці[...]

No thumbnail available

«Дій сьогодні. Місяць жіночого здоров’я»

10:06:58, 6 Червень 2018

Під такою назвою в Івано-Франківську протягом місяця тривала медична програма, яку вперше започаткув[...]

No thumbnail available

Зарплату виводять з тіні

12:22:09, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську зростає кількість офіційно оформлених найманих працівників та зменшується кількі[...]

Пластиком і фарбою

Пластиком і фарбою

12:21:22, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську за понад п’ять мільйонів гривень нанесуть дорожню розмітку на 64 вулицях. Про ц[...]

Кольорово, музично, драйвово

Кольорово, музично, драйвово

12:18:14, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську запланували цікаву спортивно-музично-освітню програму до Дня молоді. Як повідом[...]

No thumbnail available

Автоматизовані системи зв’язку – для місцевих громад

12:17:33, 6 Червень 2018

Кожен з нас знає, наскільки потрібними у сучасному світі  є засоби комунікації та зв’язку. Особливо [...]

Простір для дитячого порозуміння

Останнім часом дедалі більше уваги в нашому суспільстві почали приділяти людям із особливими потребами. Надзвичайно важко вживатися у здоровому середовищі дітям із різними видами інвалідності, котрі щодня змушені долати як психологічні, так і фізичні бар’єри. Цього року у всіх навчальних закладах вдалися до інклюзії – тепер діти з інвалідністю мають право навчатися в одному класі із здоровими.

Крок назустріч малюкам із особливими потребами зробили при парафії церкви Матері Божої Неустанної Помочі в Івано-Франківську. Тут на території монастиря Святого Йосифа облаштовують інклюзивний дитячий майданчик. Вже невдовзі цей особливий ігровий простір зможе стати місцем порозуміння і толерантності.

В Івано-Франківську це перший великий повноцінний ігровий майданчик. Дещо менший функціонує вже другий рік на базі Обласної дитячої клінічної лікарні. При монастирі Святого Йосифа сповідують благородну мету – подолання ізоляції від суспільства дітей із особливими потребами. Саме цей аргумент став ключовим під час голосування у міській програмі «Бюджет участі». Людям не байдужа доля дітей, котрі не з власної волі обмежені та не мають доступу до елементарних дитячих розваг на ігрових майданчиках. А зважаючи на те, що цей проект має у собі таку важливу соціальну складову, на його користь від участі у конкурсі навіть відмовилося ОСББ «Китайська стіна». Вартість проекту у програмі «Бюджет участі» становила майже 200 тисяч гривень.
«Особливістю дитячого майданчика є встановлення інклюзивних ігрових споруд. Для дітей з особливими потребами це дасть можливість соціалізуватися, безпечно та доступно брати участь в ігровому процесі поряд зі здоровими дітьми, а отже сприятиме повноцінному входженню таких дітей у соціальний простір, подоланню ізоляції від суспільства. Спільне дозвілля позитивно впливатиме також на здорових дітей, виховуючи у них толерантне відношення до осіб з особливими потребами», – так описав потребу встановлення великої ігрової зони автор проекту отець Андрій Цікало.
Спеціальний інвентар для інклюзивного дитячого майданчика виготовили у Києві. Зараз триває його встановлення. Тут сподіваються, що вже за декілька тижнів діти зможуть гратися на новому майданчику.  Усі ігрові елементи особливі, адже до кожного приєднані спеціальні пандуси, по яких дитина зможе заїхати візком.
«Встановивши такий ігровий майданчик, ми зможемо допомогти дітям, котрі волею Божою стали не такими, як усі інші, посприяти їм активно жити та радіти кожному дню. Зрештою, ми сподіваємося, що таким чином зможемо допомогти дітям із інвалідністю успішно інтегруватися у суспільство, – розповідає про особливості ігрового майданчика адміністратор світлиці «Телесик» при парафії церкви Матері Божої Неустанної Помочі пані Олена Червінська. – Я би сказала, що при ідеї створення такого дитячого майданчика дійсно важливу роль відіграли потреба та ініціатива. Ми знаємо, що таке робота із людьми, котрі мають обмежені можливості, бо займаємося із такими у спільноті «Віра і Світло», що діє при нашій церкві. Коли спостерігаєш за такими дітьми, бачиш, наскільки вони стають замкненими у собі. Навіть батьки таких дітей доволі часто вважають, що їхні діти нікому не потрібні».
Як запевнила пані Олена, майданчик буде відкритим для постійного доступу різних дітей. Тут зможе гратися як малеча у візочках, так і діти зі світлиці «Телесик» чи з сусіднього мікрорайону. А ще ініціатори спорудження майданчика сподіваються, що в одному ігровому просторі дійсно відбуватиметься дещо більше, ніж просто дитячі ігри. Спільне перебування як здорових, так і дітей із особливими потребами допоможе подолати бар’єри нерозуміння.
«Здорові діти будуть вчитися толерантності і терпимості. Бо теж дуже часто є такий  своєрідний відбір, коли батьки, котрим Бог подарував здорову дитину, не розуміють, що таке може статися з кожним. Вони можуть навіть мамі сказати, що вони не згідні, аби їхні діти спільно гралися. На жаль, так є у суспільстві. Це все йде від сім’ї, культури і нашої толерантності», – зауважує Олена Червінська.
Володимир БОДАК

Поділитись:
  • Добавить ВКонтакте заметку об этой странице
  • Мой Мир
  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • В закладки Google
  • Одноклассники