КАТЕГОРІЇ ПУБЛІКАЦІЙ

Останні новини

Очікували більшого

Очікували більшого

08:04:56, 10 Жовтень 2018

З червня на сортувальній лінії міського сміттєзвалища відсортували дві тисячі тонн вторсировини. [...]

У стилі «Етно»

У стилі «Етно»

04:02:20, 7 Липень 2018

Завтра в Івано-Франківську відбудеться третій фестиваль мистецтв «Купальська ніч».Через реконструкці[...]

No thumbnail available

«Дій сьогодні. Місяць жіночого здоров’я»

10:06:58, 6 Червень 2018

Під такою назвою в Івано-Франківську протягом місяця тривала медична програма, яку вперше започаткув[...]

No thumbnail available

Зарплату виводять з тіні

12:22:09, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську зростає кількість офіційно оформлених найманих працівників та зменшується кількі[...]

Пластиком і фарбою

Пластиком і фарбою

12:21:22, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську за понад п’ять мільйонів гривень нанесуть дорожню розмітку на 64 вулицях. Про ц[...]

Кольорово, музично, драйвово

Кольорово, музично, драйвово

12:18:14, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську запланували цікаву спортивно-музично-освітню програму до Дня молоді. Як повідом[...]

No thumbnail available

Автоматизовані системи зв’язку – для місцевих громад

12:17:33, 6 Червень 2018

Кожен з нас знає, наскільки потрібними у сучасному світі  є засоби комунікації та зв’язку. Особливо [...]

No thumbnail available

Перукарський регрес

09:38:14, 6 Червень 2018

За старої доброї Австрії у порядних перукарнях Станиславова кожному постійному клієнтові виділяли ок[...]

Сейфова «війна»

Сейфова «війна»

09:10:47, 6 Червень 2018

У 1914 р. станиславівська преса повідомила про незвичайне змагання, яке відбувалося в тодішній Австр[...]

No thumbnail available

Твереза думка

12:20:37, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську необхідно створити кризовий центр для тимчасового перебування людей у стані алко[...]

Психопрофілактична підготовка вагітних жінок і сімейних пар до пологів

Народження дитини — важлива подія не лише в житті жінки чи родини. З народження починається життя нової людини. Перебуваючи в материнській утробі, майбутня дитина здатна сприймати, реагувати і запам’ятовувати вплив навколишнього світу.

Емоції, що переживає жінка під час вагітності, формують відчуття емоційного благополуччя майбутнього малюка. Пологи як одне з перших сильних переживань майбутньої дитини запам’ятовуються нею на клітинному рівні і впливають на все наступне життя. Поведінка жінки під час вагітності та пологів, її ставлення до народження дитини — найважливіший чинник впливу на майбутнє здоров’я кожного новонародженого.

За останнє десятиріччя як у нашій країні, так і за кордоном відзначається підвищена зацікавленість проблемами перинатології. Серед іншого це пов’язано з необхідністю пошуку способів припинення тенденції зростання кількості новонароджених з нервово-психічними розладами, що відзначається повсюдно. Причин цього явища безліч. З одного боку, це успіхи неонатології, що сприяють зменшенню смертності дітей із патологією, яка в минулі роки була несумісна з життям, з іншого — недостатня психопрофілактична робота з вагітними, акушерські помилки. Крім того, до чинників, що сприяють збільшенню різних відхилень у новонароджених, можна віднести погіршення екології, зростання кількості вагітних-одиначок, жінок, які вживають алкоголь та наркотичні речовини, вагітних у підлітковому віці.
У сучасному національному акушерстві з метою підвищення усвідомленої відповідальності батьків за народження дитини введено поняття «відповідального батьківства», формується розуміння того, що вагітну жінку та її сім’ю слід готувати не лише до пологів, а значно ширше — до батьківства. Завданням тих, хто супроводжує жінку під час вагітності та пологів, є фахова та якісна підготовка її до виконання материнських функцій і обов’язків, розуміння материнського ставлення та почуттів, психологічного відчуття дитини, розуміння її, здійснення своїх дій відповідно до прав і потреб внутрішньоутробного зародженого життя, відчуття радості материнства.
З метою підготовки вагітної або подружжя до найважливішої події – народження дитини в жіночих консультаціях створено «школи відповідального батьківства».
При першому відвідуванні жіночої консультації вагітну інформує лікар акушер-гінеколог щодо важливості підготовки до пологів та допомоги в цьому «Школи відповідального батьківства», можливості відвідувати її разом із чоловіком або партнером (матір’ю, сестрою, подругою чи іншими близькими людьми). Відвідування занять вагітною може проводитися, враховуючи її бажання, за індивідуальним графіком.
Постійний графік занять із зазначеними темами надає можливість вагітним приходити в зручний для них час та відповідно до строку вагітності. Заняття про фізіологію пологів, методи самодопомоги в пологах та психологічну підтримку членів родини, переваги грудного вигодовування, систему адаптації до навколишнього середовища дитини після народження проводяться в міському пологовому будинку у понеділок, вівторок, четвер, п’ятниця о 10.00 для вагітних жінок і сімейних пар, починаючи з 30-32-го тижнів вагітності.
Правильно організована підготовка допомагає жінці позбутися страху перед пологами, відчути радість материнства й усвідомити, що це важлива праця і досвід. Використання даної методики при підготовці до пологів урешті-решт призведе до більш радісного очікування майбутніх пологів, установлення більш стабільного емоційного стану в майбутніх мам та підвищення уваги молодих батьків до здоров’я своїх дітей.
М. СУПРУН,   практичний психолог МКПБ

Поділитись:
  • Добавить ВКонтакте заметку об этой странице
  • Мой Мир
  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • В закладки Google
  • Одноклассники