КАТЕГОРІЇ ПУБЛІКАЦІЙ

Останні новини

No thumbnail available

Право на пенсію за віком з січня 2018 року

01:34:21, 2 Лютий 2018

Особи мають право на призначення пенсії за віком після досягнення віку 60 років за наявності страхов[...]

До уваги пенсіонерів

До уваги пенсіонерів

01:12:08, 1 Січень 2018

Управління Пенсійного фонду України в м..Івано-Франківську звертає увагу пенсіонерів, які отримують [...]

Багато насмітили

Багато насмітили

08:57:44, 1 Січень 2018

Міський голова Івано-Франківська відзначив роботу з прибирання міста після зустрічі Нового року «Мун[...]

Ветерани» виграли турнір Степана Бандери

Ветерани» виграли турнір Степана Бандери

08:21:12, 1 Січень 2018

30 грудня у спортивному залі КП «Муніципальний фізкультурно-оздоровчий центр» відбувся турнір з футз[...]

No thumbnail available

День пенсійного фонду відбувся в Прикарпатському університеті ім.В.Стефаника.

09:38:39, 12 Грудень 2017

На заході були присутніми представники управління ПФУ в м. Івано-Франківську, а саме заступник начал[...]

No thumbnail available

Звіт про виконання заходів, визначених Антикорупційною програмою Пенсійного фонду України на 2017 рік в управлінні Пенсійного фонду України в місті Івано-Франківську

09:37:14, 12 Грудень 2017

Виконання положень антикорупційної політики в управлінні Пенсійного фонду України в місті Івано-Фран[...]

No thumbnail available

Небезпека наближається до України!

12:06:20, 12 Грудень 2017

Управління  Держпродспоживслужби в м. Івано-Франківську  інформує про загрозу занесення  збудника за[...]

Новації в пенсійному законодавстві

Новації в пенсійному законодавстві

09:29:09, 12 Грудень 2017

11 жовтня поточного року набув чинності Закон України № 2148-VIII «Про внесення змін до Закону Украї[...]

No thumbnail available

До уваги платників!

08:05:52, 11 Листопад 2017

Управління Пенсійного фонду України в м. Івано-Франківську повідомляє, що 15.11.2017 року в Головном[...]

До уваги платників єдиного внеску!

До уваги платників єдиного внеску!

11:11:19, 10 Жовтень 2017

З 1 січня 2018 року набирають чинності зміни до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на [...]

Психопрофілактична підготовка вагітних жінок і сімейних пар до пологів

Народження дитини — важлива подія не лише в житті жінки чи родини. З народження починається життя нової людини. Перебуваючи в материнській утробі, майбутня дитина здатна сприймати, реагувати і запам’ятовувати вплив навколишнього світу.

Емоції, що переживає жінка під час вагітності, формують відчуття емоційного благополуччя майбутнього малюка. Пологи як одне з перших сильних переживань майбутньої дитини запам’ятовуються нею на клітинному рівні і впливають на все наступне життя. Поведінка жінки під час вагітності та пологів, її ставлення до народження дитини — найважливіший чинник впливу на майбутнє здоров’я кожного новонародженого.

За останнє десятиріччя як у нашій країні, так і за кордоном відзначається підвищена зацікавленість проблемами перинатології. Серед іншого це пов’язано з необхідністю пошуку способів припинення тенденції зростання кількості новонароджених з нервово-психічними розладами, що відзначається повсюдно. Причин цього явища безліч. З одного боку, це успіхи неонатології, що сприяють зменшенню смертності дітей із патологією, яка в минулі роки була несумісна з життям, з іншого — недостатня психопрофілактична робота з вагітними, акушерські помилки. Крім того, до чинників, що сприяють збільшенню різних відхилень у новонароджених, можна віднести погіршення екології, зростання кількості вагітних-одиначок, жінок, які вживають алкоголь та наркотичні речовини, вагітних у підлітковому віці.
У сучасному національному акушерстві з метою підвищення усвідомленої відповідальності батьків за народження дитини введено поняття «відповідального батьківства», формується розуміння того, що вагітну жінку та її сім’ю слід готувати не лише до пологів, а значно ширше — до батьківства. Завданням тих, хто супроводжує жінку під час вагітності та пологів, є фахова та якісна підготовка її до виконання материнських функцій і обов’язків, розуміння материнського ставлення та почуттів, психологічного відчуття дитини, розуміння її, здійснення своїх дій відповідно до прав і потреб внутрішньоутробного зародженого життя, відчуття радості материнства.
З метою підготовки вагітної або подружжя до найважливішої події – народження дитини в жіночих консультаціях створено «школи відповідального батьківства».
При першому відвідуванні жіночої консультації вагітну інформує лікар акушер-гінеколог щодо важливості підготовки до пологів та допомоги в цьому «Школи відповідального батьківства», можливості відвідувати її разом із чоловіком або партнером (матір’ю, сестрою, подругою чи іншими близькими людьми). Відвідування занять вагітною може проводитися, враховуючи її бажання, за індивідуальним графіком.
Постійний графік занять із зазначеними темами надає можливість вагітним приходити в зручний для них час та відповідно до строку вагітності. Заняття про фізіологію пологів, методи самодопомоги в пологах та психологічну підтримку членів родини, переваги грудного вигодовування, систему адаптації до навколишнього середовища дитини після народження проводяться в міському пологовому будинку у понеділок, вівторок, четвер, п’ятниця о 10.00 для вагітних жінок і сімейних пар, починаючи з 30-32-го тижнів вагітності.
Правильно організована підготовка допомагає жінці позбутися страху перед пологами, відчути радість материнства й усвідомити, що це важлива праця і досвід. Використання даної методики при підготовці до пологів урешті-решт призведе до більш радісного очікування майбутніх пологів, установлення більш стабільного емоційного стану в майбутніх мам та підвищення уваги молодих батьків до здоров’я своїх дітей.
М. СУПРУН,   практичний психолог МКПБ

Поділитись:
  • Добавить ВКонтакте заметку об этой странице
  • Мой Мир
  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • В закладки Google
  • Одноклассники