КАТЕГОРІЇ ПУБЛІКАЦІЙ

Останні новини

У стилі «Етно»

У стилі «Етно»

04:02:20, 7 Липень 2018

Завтра в Івано-Франківську відбудеться третій фестиваль мистецтв «Купальська ніч».Через реконструкці[...]

No thumbnail available

«Дій сьогодні. Місяць жіночого здоров’я»

10:06:58, 6 Червень 2018

Під такою назвою в Івано-Франківську протягом місяця тривала медична програма, яку вперше започаткув[...]

No thumbnail available

Зарплату виводять з тіні

12:22:09, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську зростає кількість офіційно оформлених найманих працівників та зменшується кількі[...]

Пластиком і фарбою

Пластиком і фарбою

12:21:22, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську за понад п’ять мільйонів гривень нанесуть дорожню розмітку на 64 вулицях. Про ц[...]

Кольорово, музично, драйвово

Кольорово, музично, драйвово

12:18:14, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську запланували цікаву спортивно-музично-освітню програму до Дня молоді. Як повідом[...]

No thumbnail available

Автоматизовані системи зв’язку – для місцевих громад

12:17:33, 6 Червень 2018

Кожен з нас знає, наскільки потрібними у сучасному світі  є засоби комунікації та зв’язку. Особливо [...]

No thumbnail available

Перукарський регрес

09:38:14, 6 Червень 2018

За старої доброї Австрії у порядних перукарнях Станиславова кожному постійному клієнтові виділяли ок[...]

Сейфова «війна»

Сейфова «війна»

09:10:47, 6 Червень 2018

У 1914 р. станиславівська преса повідомила про незвичайне змагання, яке відбувалося в тодішній Австр[...]

No thumbnail available

Твереза думка

12:20:37, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську необхідно створити кризовий центр для тимчасового перебування людей у стані алко[...]

No thumbnail available

Опікова травма у дітей

09:53:50, 6 Червень 2018

15-23 вересня 2018 року у медичному центрі «Medicover» (м. Львів) вже увосьме працюватимуть лікарі з[...]

Руслан МАРЦІНКІВ: «Мережі, проекти, експертиза... Місяць з тим ходимо, а час минає»

vul-2Міський голова Івано-Франківська незадоволений темпами ремонту доріг у місті. Про це Руслан Марцінків заявив під час вівторкової апаратної наради у міськвиконкомі. Каже, час минає, а відремонтованих доріг наразі одиниці. До прикладу по управлінні капітального будівництва з передбачених 24 млн. грн. на ремонт доріг наразі профінансовано 3,5 млн., що становить 12%. Основними факторами, що стримують ремонти доріг,  будівельники називають тривале виготовлення проектів і проходження їхньої експертизи, а також необхідність заміни мереж експлуатуючими організаціями. «У мене таке враження, що ви живете у минулому столітті, – дорікнув начальнику УКБ міський голова. – Мережі, проекти, експертиза, місяць з тим ходимо, а час минає». У зв’язку з цим мер доручив виробити ліцензії на проведення експертиз проектів комунальним організаціям, заслухати звіти про хід виконання заміни мереж, а також визначитися з вулицями, які ремонтуватимуть наступного року і приступати до розроблення проектів уже зараз.

vul-1Як поінформував начальник УКБ Володимир Ковальчук, наразі завершені ремонти вулиць Покутської, Менделеєва і Глібова. На завершенні роботи на вулиці Хіміків, де залишилось встановити 280 метрів перильного огородження. Також верхній шар асфальту уклали на частині вулиці Целевича, а на іншій частині це робитимуть через місяць, бо там ще просідає основа у місцях прокладення нового колектора.
Паралельно з асфальтуванням вул. Целевича завершуватимуться роботи на вулиці Галицькій, де на з’їздах з моста необхідно укласти новий асфальт на площі у 1900 квадратних метрів. Також незабаром розпочнеться ремонт вулиці Княгинин. Спершу там прокладуть дощовий колектор і замінять мережі, встановлять бордюри та встелять нижній шар асфальту і забрукують тротуари. А повністю завершать ремонт уже наступного року.
Дещо краща ситуація з капремонтами вулиць, замовником яких є департамент житлової, комунальної політики та благоустрою. За словами його керівника Михайла Смушака, нещодавно верхній шар асфальту уклали на частині вулиці Дорошенка. Іншу частину і тротуари дороблятимуть наступного року. Інтенсивно ведуться роботи на вулиці Хмельницького. Першу чергу – до вулиці Радіщева – планують здати до 15 серпня і уже оголосили тендер на другу чергу. Розкриття тендерних пропозицій відбудеться 26 липня.
До Дня Незалежності комунальники планують відремонтувати вул. Військову, до 1 вересня – вул. Гнатюка, а до 15 вересня – частину вул. Марійки Підгірянки на ділянці від вул. Залізничної до Стефаника.
Уже цього тижня розпочнеться капремонт вулиці Блавацького у мікрорайоні Опришівці, а за два тижні комунальники планують укласти угоду з переможцем тендера на капремонт частини вулиці Шевченка на ділянці від вул. Січових стрільців  до вул. Гординського. Роботи там теж розпочнуться із заміни мереж.
Загалом цьогоріч по департаменту житлової, комунальної політики та благоустрою заплановане виконання робіт з капремонту вулиць на 12 об’єктах. На це у бюджеті передбачено 15,2 млн. грн. За словами М. Смушака, усі роботи планується завершити до кінця року.
Стах Мірчук
До теми
Розпочався ремонт вул. Гвардійської. Вартість – 1 млн. 300 тис. гривень. За ці кошти повністю відремонтують 200 метрів дороги: постелять дорожню основу та укладуть 1200 кв. метрів асфальту. Також передбачено брукування тротуарів загальною площею 800 кв. метрів. Перед початком цих робіт на вулиці повністю відремонтували мережі. А для безпеки дошкільнят перед ДНЗ «Кобзарик» облаштують підвищений пішохідний перехід європейського зразка.
В іншому мікрорайоні Івано-Франківська, на вул. Лермонтова, капітальний ремонт дороги вже завершується. Він розпочався минулого року. Тоді демонтували старе покриття, здійснили профілактичний ремонт мереж та залили нижній шар асфальту. І тепер Муніципальна дорожня компанія укладає верхній шар дорожнього покриття.
На вул. Довженка, 8 розпочали проект повної реконструкції прибудинкової території. У планах: брукування доріжок, облаштування невеликої стоянки на 8-10 місць, встановлення вуличних меблів, сучасного освітлення та дитячого ігрового майданчика з огорожею від дороги. Двір буде умовно поділений на сектори. Це близько 3000 кв. метрів площі, на якій окремо розміститься зона з лавками, пішохідна зона, стоянка для автомобілів та дитячий майданчик. Перед складанням проекту провели зустріч з мешканцями, аби ознайомитись з їхнім баченням свого двору. Відтак проектували простір відповідно до побажань громади. Роботи тут планують завершити до кінця літа.
Крім того, в Івано-Франківську запустили проект реконструкції систем водовідведення. Розпочався масштабний ремонт дворової каналізації на вул. Карпатській. За проектом капітально відремонтують мережі будинків № 2, 4, 6, 8, 10, 12, і на це освоять понад 1 млн. грн. Для початку проведуть розкопки, аби вивідати, наскільки глибоко пролягають опалювальні мережі. Потім прокладуть 600 метрів абсолютно нових мереж водовідведення і стикують їх з системою аж на вул. Береговій. Таким чином вирішать проблему затоплення підвалів у цих будинках. Руслан Марцінків наголосив, що після реконструкції каналізаційних мереж на прибудинковій території відновлять благоустрій. Цей пункт також є у ремонтному проекті.
«Ми намагаємось системно підходити до ремонтів у місті. Десь потрібно забезпечити благоустрій у дворі, десь – відремонтувати дорогу. На жаль, доволі поширеною є проблема затоплення підвалів. Тому прийняли технічне рішення реконструкції міських мереж. Адже деякі з них служать понад 25 років. Також працюємо над тим, щоб кожен мікрорайон міста мав у вільному доступі великий дитячий майданчик, як на вул. Галицькій та вул. Івасюка. Такий будуємо на вул. Довженка і подібні запланували на вул. Симоненка та вул. Бандери,» – додав Руслан Марцінків.

Поділитись:
  • Добавить ВКонтакте заметку об этой странице
  • Мой Мир
  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • В закладки Google
  • Одноклассники