КАТЕГОРІЇ ПУБЛІКАЦІЙ

Останні новини

У стилі «Етно»

У стилі «Етно»

04:02:20, 7 Липень 2018

Завтра в Івано-Франківську відбудеться третій фестиваль мистецтв «Купальська ніч».Через реконструкці[...]

No thumbnail available

«Дій сьогодні. Місяць жіночого здоров’я»

10:06:58, 6 Червень 2018

Під такою назвою в Івано-Франківську протягом місяця тривала медична програма, яку вперше започаткув[...]

No thumbnail available

Зарплату виводять з тіні

12:22:09, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську зростає кількість офіційно оформлених найманих працівників та зменшується кількі[...]

Пластиком і фарбою

Пластиком і фарбою

12:21:22, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську за понад п’ять мільйонів гривень нанесуть дорожню розмітку на 64 вулицях. Про ц[...]

Кольорово, музично, драйвово

Кольорово, музично, драйвово

12:18:14, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську запланували цікаву спортивно-музично-освітню програму до Дня молоді. Як повідом[...]

No thumbnail available

Автоматизовані системи зв’язку – для місцевих громад

12:17:33, 6 Червень 2018

Кожен з нас знає, наскільки потрібними у сучасному світі  є засоби комунікації та зв’язку. Особливо [...]

No thumbnail available

Перукарський регрес

09:38:14, 6 Червень 2018

За старої доброї Австрії у порядних перукарнях Станиславова кожному постійному клієнтові виділяли ок[...]

Сейфова «війна»

Сейфова «війна»

09:10:47, 6 Червень 2018

У 1914 р. станиславівська преса повідомила про незвичайне змагання, яке відбувалося в тодішній Австр[...]

No thumbnail available

Твереза думка

12:20:37, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську необхідно створити кризовий центр для тимчасового перебування людей у стані алко[...]

No thumbnail available

Опікова травма у дітей

09:53:50, 6 Червень 2018

15-23 вересня 2018 року у медичному центрі «Medicover» (м. Львів) вже увосьме працюватимуть лікарі з[...]

Руслан МАРЦІНКІВ: «Обленерго та облгази повинні бути в державній власності"

Marcinkiv-12Нещодавно екс-секретар Івано-Франківської міської ради та екс-народний депутат Руслан Марцінків очолив міську організацію ВО «Свобода». З Русланом Романовичем розмовляємо про нинішні політичні реалії.

– Після поразки ВО «Свобода» на парламентських виборах і вашого переходу в статус екс-нардепа ви систематично з’являєтеся на бордах та рекламних буклетах. Яка мета такої візуалізації?
– Все просто – продовжуємо громадсько-політичну діяльність. Відмінність ідеологічних програмних партій від політичних проектів у тому, що вони не зупиняються у своїй роботі, незважаючи на результати тих чи інших виборів. Ми – партія ідеологічна, націоналістична, а отже, продовжуємо роботу. Ми завжди працювали в Івано-Франківську, що могли бачити мешканці міста. Намети ВО «Свобода», де роздають літературу, стояли не тільки перед виборами. Тим ми і відзначаємося, що завжди працюємо з людьми. Сьогодні трошки додали візуалізації, адже потрібно постійно бути на слуху в людей, постійно потрібно відстоювати свою позицію. Особливо в цей час, коли, з одного боку, іде війна, а з іншого – в країні величезна економічна криза. Зараз по місту розміщені борди з батальйоном «Січ», на який ми збираємо допомогу. Буквально нещодавно спільно з обласною організацією «Свободи» передали автомобіль, а також генератор, який закупили за кошти благодійного аукціону, що проводив народний артист Богдан Бенюк, для спецбатальйону «Гарпун», де служать два депутати міської ради – Петро Гавриш та Михайло Малярчук. Другий напрямок – це робота в Івано-Франківську, яка стосується фракції ВО «Свобода» в міській раді.

– Чи не є така інформаційна активність фальстартом виборів на посаду міського голови?
– Не хотів би загадувати наперед, як воно буде, тому що в «Свободі» насправді є багато достойних кандидатів на посаду міського голови. Це і Олександр Сич, і Сергій Адамович, і моя кандидатура, і інші депутати міської ради можуть претендувати на цю посаду. Остаточне рішення в партії не прийнято, але сьогодні, на мою думку, в місті сформована така, я б сказав, випробувана часом команда патріотів міста, яка засвідчила свою ефективність для громади. Ремонт доріг, повернення дитячих садочків у власність громади, будівництво нових садочків – ключові напрямки, які ми визначили для себе як пріоритетні. Звісно, якщо політична сила має фракцію в міській раді, але не має свого міського голови – вона не може зреалізувати все заплановане. Адже всетаки виконавча влада концентрується в руках міського голови. Ти можеш ініціювати процеси, але для того, щоб контролювати їх виконання, потрібно мати посаду міського голови. Це досить складна справа. Знаю особисто на прикладі садочка, що будується в Пасічній, де я майже кожного тижня їжджу-дивлюся: якщо ти не проконтролюєш той процес, не подзвониш підряднику, замовнику, то роботи ідуть дуже повільно. А загалом садочок побудували практично за рік, і зараз доводимо його «до розуму», щоб 1 вересня він запрацював. Це унікальний приклад.
– Останнім часом у дверях мешканців багатоквартирних будинків можна надибати рекламний буклет: «Програма Марцінківа Руслана – це єдина в Україні програма, яка покриває 90% витрат на заміну вікон і дверей у під’їздах багатоквартирних будинків». Що це за програма і чому вона ваша?..
– Ще два роки тому я особисто, коли був народним депутатом, ходив до міського голови з ініціативою, що треба прийняти програму енергозбереження. Фракція ВО «Свобода» ініціювала ухвалення такого рішення в міській раді. Програма запрацювала. Суть її в наступному: це заміна вікон і дверей у співфінансуванні з мешканцями. За оцінками експертів, до 15% тепловтрат можна уникнути за рахунок заміни вікон в під’їздах. Впродовж півтора-двох років цією програмою скористалися мешканці 48 будинків. З січня цього року нові вікна вже отримали 12 будинків.
– Ситуація з цією програмою дещо нагадує ту, коли на ремонт доріг у західних областях з Державного бюджету передбачено виділити 700 млн. грн., і ледь не кожен депутат-прикарпатець Верховної Ради заслугу в цьому намагається приписати собі…
– Не згідний. В місті ситуація інша. Що найбільше можна почути? – В Івано-Франківську за господарку відповідає міський голова і найбільша фракція міської ради ВО «Свобода». Нас обирали для того, щоб ми правильно, ефективно використовували кошти міського бюджету. Коли ми ішли на вибори (я тоді був під першим номером у виборчому списку і кандидатом на посаду міського голови), я обіцяв, що ми будемо справедливо розподіляти кошти міського бюджету і намагатись залучати інші кошти. Що ми і робимо.
– Сьогодні у «Свободи» вже немає цілковитої більшості в міськраді. Це якось позначилося на функціонування ради?
– Більшості немає, але ми маємо блокуючий пакет. Тобто без фракції «Свобода» жодне рішення не буде ухвалене в міській раді. Щодо відсутності «свободівської» більшості – маємо об’єктивні причини. Три депутати від ВО «Свобода» призвані на службу до Збройних сил. Назвіть в області ще фракцію, депутати якої б пішли служити.
– Окрім мобілізації до армії, спостерігається відтік кадрів… Приклад – вихід з партії Світлани Оришко…
– Нещодавно відбулась міська конференція нашої організації, де мене обрали головою, і на ній ми відверто поговорили. Я сказав: зрозуміло, що фракція допрацює в тому складі, в якому вона є, і, однозначно, в «Свободі» такого поняття, як вихід з фракції, немає. Наша фракція буде монолітна – я в цьому переконаний. І Олег Тягнибок, і я, коли зустрічалися з депутатами, говорили: треба бути чесними, якщо хтось чи змучився, чи бачить своє політичне майбутнє інакше, ніж «Свобода», повинен чесно про це сказати. Сьогодні ми враховуємо помилки, в тому числі кадрові, очищуємося. Свідченням того, що команда оновлюється, є те, що на міській конференції в лави «Свободи» вступило 12 чоловік. Загалом облікованих симпатиків нашої партії є 5 тис. 236. Щодо Світлани Оришко, то, справді, вона вийшла з партії, але не вийшла з фракції. До речі, у фракції Свобода» є цілий ряд депутатів, які членами партії ніколи не були.
– А у вас була колись думка (скажімо, до того як вас обрали головою міської організації) вийти з партії? В житті ви маєте більш ширший кругозір, ніж на «свободівській» трибуні.
– Мабуть, це неправильне розуміння образу. «Свобода» різна. Дуже добре, що в мене був досвід роботи на Східній Україні, в Центральній Україні – це розширило горизонти мого бачення. «Свобода» різна, але об’єднана в певну ідеологію. Відомо, що «Свобода» це вже давно не західноукраїнське явище. Якщо, скажімо, в Чернігівській області, де район специфічний, де багато російськомовних, міським головою стає «свободівець»… Це означає, що суспільство наше змінилося. Воно стало більш лояльне до націоналістичних, патріотичних ідей. Заслуга «Свободи» тут величезна. Але поруч з цим «Свобода» сьогодні – це не тільки питання мови, культури, церкви. Це також питання господарські.
– А чи задумувалися ви: щоб зняти ідеологічну напругу в країні, яку зараз розділили на «сепаратистів» і «бандерівців», необхідно залишити історії такі постаті, як наш Бандера і їхній Ленін, і більше не маніпулювати ними в побудові сучасної держави?
– Ні. Я переконаний: це як два світи. Ще в декалозі українського націоналіста пише: ми живемо на грані двох світів, і ці два світи постійно боряться. Це азійський світ, дика орда, і європейський світ. На жаль, та межа пройшла по Україні. Ми приречені боротися і робити непопулярні речі. На моє переконання, якщо ми Україну не зшиємо єдиною мовою, єдиною церквою – Української держави не буде. В Західній Україні ми цього не відчуваємо, а на Чернігівщині я відчував. Коли в церкві Московського патріархату пропагують Путіна або ж не ідуть відспівувати хлопця, який загинув в АТО, тому що він загинув, на їхнє переконання, на братовбивчій війні, то починаєш розуміти: доки існуватимуть такі речі, Україна приречена на боротьбу. Нам треба українізувати Україну, здійснювати економічні реформи, які, на жаль, зараз є лише на словах.
– Власне, щоб українізувати Україну, це потрібно робити на підсвідомому рівні. Через фінансування української пісні, культури, книговидання… Але хіба сприятиме українізації на сьогоднішньому етапі таке провокативне для сходу країни звернення Івано-Франківської міської ради до Президента з вимогою повернення звання героїв Бандері і Шухевичу? Як би нам, західнякам, цього не хотілося.
– Скажу так. Я на Чернігівщині провів 250 зустрічей. Жодного питання, докору щодо націоналістів, Бандери не було. І це були зустрічі не в колективах симпатиків. Ще пару років тому гасло «Слава Україні! Героям слава!» було західноукраїнське, сьогодні ж воно широко застосовується по всій території України. Треба ставити високі завдання. Насправді тепер ми стаємо українською нацією. Раніше ми багато чого не робили. Нам потрібно було відкривати українські школи в Криму, в Донецьку. Треба було будувати українські церкви в Центральній та Східній Україні. Бісмарк говорив: війни виграють вчителі та священики. Треба робити конкретні справи. Коли я два роки тому приїжджав на Чернігівщину, то мені говорили: чому ви валите Леніна? Коли я тепер приїжджаю – жодного подібного питання не звучить. Впродовж останнього часу в Чернігівській області впало 48 пам’ятників Леніну. Це зробив не Марцінків із західняками-бандерівцями, це зробили самі чернігівчани. Наш український світ вже охопив межі до Донецької, Луганської областей. Путін, мабуть, відчував, що його «руському міру» є загроза, тому й пішов війною. Сьогодні є велика загроза реваншу промосковських сил. Адже люди бачать, що економічних реформ немає, судової реформи немає, життя погіршується, люди розчаровуються, спостерігається закриття підприємств у Центральній та Східній Україні. Окрім знецінення гривні, підняття цін, розпродажу стратегічних підприємств, роботи уряду не видно. Ми ж розуміємо, що розпродаж таких підприємств, як Укрзалізниця, як всі лісгоспи, нафтопровід «Дружба», в ситуації, коли економіка лежить, призведе до продажу за копійки. Стратегічні об’єкти повинні залишатися у власності держави. Ось німецька залізниця – відкрите акціонерне товариство – повністю у державній власності і є прибутковим підприємством.
– Як «Свобода» оцінює ідею Ігоря Коломойського щодо реприватизації підприємств, що були продані попередньою владою?
– Спілкуючись з хлопцями батальйону «Дніпро 1», де є і наші «свободівці», можу сказати одне: не Коломойському про це говорити. Він веде реприватизацію найстрашнішим способом – рейдерським. Такі факти непоодинокі. Розумію, що Коломойський, який сьогодні має стосунок до понад 100 депутатів парламенту, хоче здійснити цю реприватизацію. Ми підтримуємо перегляд приватизації стратегічних підприємств, але не в тому контексті, щоб перевести їх від одного власника до іншого. Частину стратегічних підприємств потрібно націоналізувати. На нашу думку, в такій складній ситуації, наприклад, обленерго та облгази повинні бути в державній власності і працювати в першу чергу на економіку України.
– Яка ймовірність проведення-непроведення місцевих виборів у жовтні цього року?
– Згідно з Конституцією, вибори повинні відбутися. Ситуацію може змінити одне: повномасштабний наступ Росії. Щоб вибори перенести, потрібне рішення Верховної Ради. Але бачимо, що сьогодні, щоб змінити Конституцію, як такої дієвої коаліції немає. Так, є різне бачення щодо дати проведення виборів. Декому з політичних сил вигідно, щоб вибори відбулися якомога швидше. Але думаю, що вибори відбудуться у визначений законом час.

Розмовляв Антін ТИМУРА

Поділитись:
  • Добавить ВКонтакте заметку об этой странице
  • Мой Мир
  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • В закладки Google
  • Одноклассники
  • Міклош

    Цікаво а де звітує «спонсор» за 90% коштів на заміну дверей і вікон?