КАТЕГОРІЇ ПУБЛІКАЦІЙ

Останні новини

У стилі «Етно»

У стилі «Етно»

04:02:20, 7 Липень 2018

Завтра в Івано-Франківську відбудеться третій фестиваль мистецтв «Купальська ніч».Через реконструкці[...]

No thumbnail available

«Дій сьогодні. Місяць жіночого здоров’я»

10:06:58, 6 Червень 2018

Під такою назвою в Івано-Франківську протягом місяця тривала медична програма, яку вперше започаткув[...]

No thumbnail available

Зарплату виводять з тіні

12:22:09, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську зростає кількість офіційно оформлених найманих працівників та зменшується кількі[...]

Пластиком і фарбою

Пластиком і фарбою

12:21:22, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську за понад п’ять мільйонів гривень нанесуть дорожню розмітку на 64 вулицях. Про ц[...]

Кольорово, музично, драйвово

Кольорово, музично, драйвово

12:18:14, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську запланували цікаву спортивно-музично-освітню програму до Дня молоді. Як повідом[...]

No thumbnail available

Автоматизовані системи зв’язку – для місцевих громад

12:17:33, 6 Червень 2018

Кожен з нас знає, наскільки потрібними у сучасному світі  є засоби комунікації та зв’язку. Особливо [...]

No thumbnail available

Перукарський регрес

09:38:14, 6 Червень 2018

За старої доброї Австрії у порядних перукарнях Станиславова кожному постійному клієнтові виділяли ок[...]

Сейфова «війна»

Сейфова «війна»

09:10:47, 6 Червень 2018

У 1914 р. станиславівська преса повідомила про незвичайне змагання, яке відбувалося в тодішній Австр[...]

No thumbnail available

Твереза думка

12:20:37, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську необхідно створити кризовий центр для тимчасового перебування людей у стані алко[...]

No thumbnail available

Опікова травма у дітей

09:53:50, 6 Червень 2018

15-23 вересня 2018 року у медичному центрі «Medicover» (м. Львів) вже увосьме працюватимуть лікарі з[...]

Руслан МАРЦІНКІВ: «Що думає громада, я чую особисто, а не від підлеглих»

Marcinkiv-1Більше місяця Руслан Марцінків – у кріслі міського голови Івано-Франківська. У значенні буквальному, сидів у кріслі мер вкрай мало. З самого початку своєї каденції він продовжує вести політику «походів в народ», яка і допомогла йому стати міським головою. Майже кожного ранку перед початком роботи Руслан Марцінків об’їжджає місто на маршрутках, розпитує двірників про життя-буття і паралельно анонсує такі ж щоденні вечірні перевірки. Кожного тижня проводить кількагодинний особистий прийом громадян, сільських голів. І не забуває про ЗМІ, регулярно роздаючи інтерв’ю і лояльним, і не дуже. Злостивці піджартовують: коли вже тут містом керувати?   

Та мер, якого франківці щодень можуть побачити не лише по телевізору, а й дотягнутися рукою, запустив перші обіцяні реформи з передвиборчої програми – транспортну, безкоштовний проїзд у маршрутках для дітей, «відкритий бюджет» міста. Успіхи їх городяни оцінюють поки що двозначно. Критика — незмінна супутниця кожного мера, Марцінків — не виняток. Але при цьому навіть противники, хай і знехотя, визнають його наполегливість та постійне дорослішання як політичного гравця.
Прийнявши мерську присягу, Марцінків залишився вірним «свободівцем» і, спираючись у міській раді на 14 багнетів (в тому числі і секретаря міськради), отримав всю повноту влади. Але кому багато дається, з того й питають більше...
У інтерв’ю «Західному кур’єру» Руслан Марцінків підбив проміжні підсумки свого перебування на посаді.

– Руслане Романовичу, ваш «медовий» місяць на посаді міського голови завершився 1 січня. Зізнайтеся, чи є різниця між тим, якою вам уявлялась робота на посаді мера, коли ви тільки примірялися у це крісло, і тим, що отримали, приступивши до роботи?  
– Про більшість процесів, з якими зіткнувся, я мав уявлення, тому що працював секретарем  міськради. Багато разів на цій посаді мені доводилося вести сесії, працювати у виконкомі. Зрозуміло, я відкрив для себе і багато нових моментів. За грудень до мене надійшло 1862 звернення, за кожним з яких стояла та чи інша проблема, на яку я повинен був відреагувати. Це більше ста звернень в день, і механізм вирішення кожної проблеми інший. Тому неможливо все передбачити.
Але у моєї команди є чіткий дороговказ – план розвитку Івано-Франківська «Місто для життя», з яким ми йшли на вибори. Тому стратегічно працюємо в його рамках.
– Чи змінилось якимось чином ваше бачення програми розвитку міста за цей місяць? Було внесено якісь корективи у концепцію?
– Коли ми розробляли наш проект, то підходили до нього дуже скрупульозно. Кожен пункт є продуманим і реалістичним. Стратегічно ми нічого не міняємо. Ну а поточні корективи, так, вони є. Це стосується безкоштовного проїзду для дітей. Ми знайшли спосіб, як не брати для цього кошти з бюджету, але пільги будуть діяти лише по буднях з 7-ї ранку до 19-ї вечора. Хоча, звичайно, мені б хотілося, щоб діти їздили безкоштовно і у вихідні.
З цим також виникли такі проблеми, як звернення до нас ліцею для обдарованих дітей, які перебувають не в підпорядкуванні міста, а області. Тобто, згідно з рішенням виконкому, права на безкоштовний проїзд їхні учні не мають. Також у рішенні не враховано учнів фізико-математичного ліцею при ІФНТУНГ. Зараз ми ці моменти вирішуємо, щоб усі діти мали однакові права.
У реалізації проекту «Відкритий бюджет», який ми уже запустили на веб-сайті budget.mvk.if.ua, ми теж зіткнулися із технічними моментами. Поки на сайті внесено лише доходи і видатки міськвиконкому. Для того, щоб там були присутні всі розпорядники коштів, всі комунальні підприємства, треба подолати спротив чиновників. А це, як виявилося, не так легко.
Думаю, корективи будуть вноситися у план розвитку і надалі. Але лише поточні. Глобально – ми будемо рухатися чітко в напрямку прописаного стратегією. За кожним пунктом плану є закріплений відповідальний, той чи інший заступник чи начальник, від якого я буду вимагати відповідний проект рішення. Якщо питання стосується обмеження будівництва в центральній частині міста, то проект рішення виконкому я вимагаю від Кайди (Олексій Кайда – заступник міського голови – ред.). Програму збереження архітектурних пам’яток – у головного архітектора.  По кожному пункту є чіткий алгоритм роботи.
– Наскільки бюджет задовольняє потреби міста?
– Сказати, що повністю – не можу. Але якщо чекати ідеальних умов, то можна не зробити взагалі нічого. Рішенням Верховної Ради ми отримали в своє підпорядкування професійно-технічну освіту, не отримали субвенцію на пільги у транспорті для пенсіонерів, хоча пільги зберегли. На ремонт усіх проблемних доріг і дворів теж не вистачить. Але є два великі позитиви – у нас з’явилося трохи більше грошей, і казначейство ці кошти пропускає без затримок.
– За час, що ви перебуваєте на посаді, намагаєтесь демонструвати прозорість роботи, відкритість. Кожного тижня проводите кількагодинні зустрічі із городянами, сільськими головами, походи в народ… Такими темпами у вас не залишиться часу, власне, на керівництво містом. Так, рейтинг це вам піднімає. Але чи не вплине аж надто активне занурення у побутові проблеми людей на вашу ефективність на посаді  керівника обласного центру?
– Керування містом це системний підхід. Кожного тижня я проводжу наради з заступниками, «оперативки», наради по фінансах і т.д.  Але міський голова – це, в першу чергу, лідер громади, який для неї повинен бути доступним. Він має ухвалювати рішення не тільки сидячи в кабінеті, бо там можна засидітися. Для мене важливо особисто, а не від підлеглих, чути, що думає громада.
Так, я їжджу в маршрутках, ходжу на ринки і нічого страшного в цьому не бачу, хоч знаю, що багато хто це не сприймає. Але один такий похід – і я знаю проблеми всіх мікрорайонів з перших уст. Бо як на базарі, так і в автобусі, люди і з Каскаду, і з Позитрону, і з Пасічної.
Керуванню міста це зовсім не шкодить. Бо керувати не означає тягнути все на собі. Це вміння делегувати повноваження своїм заступникам, начальникам управлінь, за якими достатньо вести ефективний контроль.
Міський голова має бути максимально відкритим, говорити  з громадою і йти до неї. Зрештою, за це мене і обирали.
– Але чи надовго вас вистачить? Можливо, це все ж тимчасова політика?
– Ні, постійна. Як і всі інші ініціативи. Акція «Чистий четвер», об’їзди маршруток. Більше того, я даю завдання всім підлеглим мені начальникам кожного дня о 7:30 об’їжджати свої об’єкти. Особисто. І таку практику буду запроваджувати і надалі.
– Як на це реагують начальники?
– Їдуть. А що їм робити? Я звик працювати в такому темпі. Без вихідних, без відпусток. І вимагаю його від усіх, хто вибрав шлях служіння громаді. Я нікого не тримаю на посаді. Прийшов, написав заяву і йдеш займатися приватним бізнесом, що багато людей і зробило. Написали заяву Гайдар, Шахоріна, Петрик. До декого ми ще придивляємось.
– Розформування старих і створення нових департаментів МВК – найшвидший шлях пакетом замінити всіх неугодних вам керівників, а не лише тих, які написали заяви добровільно?
– Частково так. І не тільки керівників.
– А відмінності між старими і новими структурами, крім вивіски, будуть?
– Звичайно, це будуть абсолютно інші структури, з іншим підходом до роботи. Приміром, від новоствореного департаменту культури ми будемо вимагати нових, цікавих, молодіжних фестивалів. У повноваження департаменту містобудування, архітектури і культурної спадщини ми додали питання реклами.  І так по кожному департаменту. Але, знову ж таки, все залежить, в першу чергу, від людей. Хочуть вони працювати, чи не хочуть. І нічого, якщо молода людина хоче працювати, але не має досвіду. Вона навчиться. Головне бажання.
Я веду до того, що через кадрові перестановки проходить кожне місто, де прийшла нова влада. Твій колектив – це твоя впевненість. Це запорука ефективної роботи керівника.
– Чиї кандидатури є потенційними начальниками нових департаментів?
– Хто стане новим архітектором міста –  озвучу у вівторок. (У вівторок, 19 січня, мер призначив на цю посаду Дмитра Нижника – ред.). Департамент молодіжної політики та спорту очолить Віталій Матешко. Департамент комунальних ресурсів – Ігор Гриненько. По освіті – ще є питання. Але до кінця січня ми закінчимо усі кадрові призначення по міськвиконкому.
Є питання фактично по кожному комунальному підприємству. На «Водоекотехпром» я повернув Миколу Саєвича. Міський парк теж скоро буде мати нового керівника, просто ми йдемо по законній процедурі звільнення. Є питання по «Електроавтотрансу». Але з багатьма керівниками укладено контракти, які не дозволяють їх звільнити. Тому тут зміна кадрів трохи розтягнеться у часі.
– Чи зустрічалися ви, будучи міським головою, із представниками центральної влади у столиці?  
– Мав лише телефонну розмову із Геннадієм Зубком, міністром ЖКГ. Також мала бути зустріч з президентом, але вона розладналася.
– Напевно, зустріч мала бути під час візиту Петра Порошенка на Прикарпаття на різдвяні світа?
– Так, ми з Олександром Сичем мали його зустрічати, планувалася невелика бесіда. Але не вийшло. Сподіваюся, 22 січня буду присутнім на Асоціації міст України, де буде можливість поспілкуватися з багатьма представниками влади.
– Будучи міським головою, вам доведеться часто спілкуватися із владою у столиці, до якої ВО «Свобода» перебуває в опозиції. Чи не заважатиме  вам у цьому партійна приналежність?
– Зрозуміло, є певні моменти. В БПП був свій кандидат на посаду міського голови. Але ж не Партія регіонів зараз при владі… Словом, будемо спілкуватися, будемо бачити. Поки що сказати не можу.
– Чи зміниться формат стосунків із політичними опонентами – «Укропом», «Самопоміччю» – після першої сесії міськради, яка завершилась скандалом та позовом до суду? Чи не буде зводитися вся робота міської ради  до кулуарних політичних протистоянь?
– Я б не назвав ту сесію скандальною…
– На вас подали відразу три позови до суду. Думаю, скандал все-таки має місце.  
– Це нормальний процес. Всі ініціативи, які будуть іти на користь міста, незалежно від того, хто буде їх видавати – «Укроп», «Самопоміч» чи «Свобода», будуть підтримуватися міською радою і мною як міським головою. Але якщо це буде лобіюванням власних бізнес-інтересів, то про це я буду говорити відкрито. Багато моментів спекулюються. За багатьма гаслами – бізнес-інтереси. Можливість брати участь у ремонті доріг, інтереси будівельних компаній.
– Проти вас виступили і громадські активісти. Теж подали на вас позов до суду.  
– Ці активісти не такі громадські, якими хочуть здаватися. Звідкись же є у них фінансування.
– Гранти?
– А можливо допомоги, спонсори тощо. Я б не казав однозначно.
– А якщо суд все ж задовольнить їхній позов і анулює всі рішення першої сесії міськради? Повністю застопориться робота міськвиконкому.
– Давайте не загадувати. Будемо судитися. Є перша інстанція, є апеляція. Можна ініціювати прийняття будь-якого рішення ще раз, і від цього навряд чи щось зміниться. Ці позови – не більше, ніж формальність заради піару.
Інтерв’ю записала Оксана ГЛУШКЕВИЧ

Поділитись:
  • Добавить ВКонтакте заметку об этой странице
  • Мой Мир
  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • В закладки Google
  • Одноклассники