КАТЕГОРІЇ ПУБЛІКАЦІЙ

Останні новини

Приїдуть за пасажирами

Приїдуть за пасажирами

04:29:43, 4 Квітень 2018

Перші два нові автобуси великого класу прибудуть до Івано-Франківська до кінця тижня, а перші 15 нов[...]

No thumbnail available

Право на пенсію за віком з січня 2018 року

01:34:21, 2 Лютий 2018

Особи мають право на призначення пенсії за віком після досягнення віку 60 років за наявності страхов[...]

До уваги пенсіонерів

До уваги пенсіонерів

01:12:08, 1 Січень 2018

Управління Пенсійного фонду України в м..Івано-Франківську звертає увагу пенсіонерів, які отримують [...]

Багато насмітили

Багато насмітили

08:57:44, 1 Січень 2018

Міський голова Івано-Франківська відзначив роботу з прибирання міста після зустрічі Нового року «Мун[...]

Ветерани» виграли турнір Степана Бандери

Ветерани» виграли турнір Степана Бандери

08:21:12, 1 Січень 2018

30 грудня у спортивному залі КП «Муніципальний фізкультурно-оздоровчий центр» відбувся турнір з футз[...]

No thumbnail available

День пенсійного фонду відбувся в Прикарпатському університеті ім.В.Стефаника.

09:38:39, 12 Грудень 2017

На заході були присутніми представники управління ПФУ в м. Івано-Франківську, а саме заступник начал[...]

No thumbnail available

Звіт про виконання заходів, визначених Антикорупційною програмою Пенсійного фонду України на 2017 рік в управлінні Пенсійного фонду України в місті Івано-Франківську

09:37:14, 12 Грудень 2017

Виконання положень антикорупційної політики в управлінні Пенсійного фонду України в місті Івано-Фран[...]

No thumbnail available

Небезпека наближається до України!

12:06:20, 12 Грудень 2017

Управління  Держпродспоживслужби в м. Івано-Франківську  інформує про загрозу занесення  збудника за[...]

Новації в пенсійному законодавстві

Новації в пенсійному законодавстві

09:29:09, 12 Грудень 2017

11 жовтня поточного року набув чинності Закон України № 2148-VIII «Про внесення змін до Закону Украї[...]

No thumbnail available

До уваги платників!

08:05:52, 11 Листопад 2017

Управління Пенсійного фонду України в м. Івано-Франківську повідомляє, що 15.11.2017 року в Головном[...]

Сакральні реліквії повертаються

Наступного року реставраційний проект «Врятуймо скарби разом», котрий був започаткований у залах Івано-Франківського краєзнавчого музею, відзначатиме 10-літній ювілей. Чимало відреставрованих творів іконопису та скульптури XVI-XX ст. отримали нове життя. Тепер про проект знають далеко за межами Івано-Франківська, а копії відреставрованих сакральних творів під час аукціонів потрапляють у приватні колекції знаних поціновувачів мистецтва.

Нещодавно в оновлених залах музею відкрилась виставка «Повернення сакральних реліквій». Вона вже стала знаковою подією для Івано-Франківська, адже вперше за багато років тут представлена сенсаційна знахідка – частина срібної ризи чудотворної зарваницької ікони «Розп’яття». Про реалізацію проекту та бажання меценатів долучатися до збереження пам’яток старовини розповідає художник-реставратор Валерій Твердохліб.

– Якими були перші кроки із рятування давніх ікон? Чи не втрачені якісь твори назавжди?
– Починалося все з ікони святого Миколая та архістратига Михаїла. А загалом то були 12 творів, які нам вдалося зробити в рамках проекту за підтримки Миколи Сімкайла, Володимира Війтишина та представників влади. Із тими сакральними творами дуже цікава історія. Для нас було важливо саме врятувати їх і показати сакральну колекцію загалом. Саму ж реставрацію ми проводили і раніше. Першим твором, який я пам’ятаю ще із студентських років, було «Розп’яття» XVIII століття Матея Полейовського. На сьогодні відреставровано вже більше сотні творів.
– Щороку ви знаходите нові роботи для реставрації, а тому долучаєте до цього процесу меценатів. Як відгукуються на вашу пропозицію? Чи охоче фінансують відновлення сакральних творів не заради власного піару?
– Це, як правило, праця над конкретним твором і з конкретними людьми. Звичайно, люди допомагають. У теперішні часи доволі складно відшукати меценатів для такої справи. Хоча є люди, які дізнаються про наш проект, зголошуються і стараються долучитися. Це складна робота, адже наша мета – врятувати і популяризувати твори.
– Валерію, вже не перший рік  у Яремче відбувається аукціон копій відреставрованих робіт вашого проекту. Крім того, активно купують копії реставрованих сакральних робіт для персональних колекцій. Хто із відомих осіб держави може похизуватися відреставрованими вами іконами?
– Люди просто приїжджають на фестиваль у Яремче. Тому не можу сказати, що це аж надто відомі. Більшою мірою це прості люди. Ангел нашого проекту – Ірма Вітовська. Це людина, котра нас постійно підтримує і котрій ми дуже вдячні. Це людина, якій не байдужа доля української культури. Ми вдячні всім, навіть тій дитині, котра кидає одну гривню у скриньку. Зараз у культурі дуже складна і навіть трагічна ситуація. Тому моя робота в музеї стає волонтерством. Боюся, що з таким ставленням до галузі культури в Україні скоро взагалі не залишиться фахівців, котрі б могли зберегти мистецькі твори.
– Цього року проектом зацікавився і колишній президент України Віктор Ющенко. Ви домовились про співпрацю із ним?
– Він просто є учасником фестивалю «Winter romantik fest». Ми не працюємо напряму. Звичайно, вони разом з дружиною та її благодійним фондом підтримують Національний реставраційний центр у Києві.
– Зовсім нещодавно ваш проект став одним із п’яти проектів переможців весняної хвилі грантової програми. На що будуть використані ці додаткові грантові ресурси?
– Все ви вже маєте можливість бачити. Ми організували цю виставку, закупили ролети на вікна, освітлення. Це лише невелика частина фінансування, але ми цим пишаємося. Тепер новий зал стане родзинкою нашого музею. Тут можна буде проводити нові виставки. Ми хотіли показати, як би ми хотіли презентувати ці твори. Ми можемо це зробити. Це вже європейський рівень залу.
Володимир БОДАК

Поділитись:
  • Добавить ВКонтакте заметку об этой странице
  • Мой Мир
  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • В закладки Google
  • Одноклассники