КАТЕГОРІЇ ПУБЛІКАЦІЙ

Останні новини

У міській раді новий депутат

У міській раді новий депутат

03:38:58, 12 Грудень 2018

Екс-мера Івано-Франківська у депутатському корпусі міської ради замінив його колишній заступник. [...]

Вакцини в дефіциті

Вакцини в дефіциті

09:16:26, 11 Листопад 2018

В Івано-Франківську закінчуються вакцини проти кору для дітей. Про це повідомила начальник міського [...]

Студентки ПНУ змагатимуться у Китаї

Студентки ПНУ змагатимуться у Китаї

08:28:42, 11 Листопад 2018

Жіноча збірна України серед студентів вирушила на етап Всесвітньої університетської ліги з баскетбол[...]

Парк для індустрії

Парк для індустрії

08:58:58, 11 Листопад 2018

Івано-Франківськ планує викупити 14 га землі для створення у Хриплинській промисловій зоні індустріа[...]

Очікували більшого

Очікували більшого

08:04:56, 10 Жовтень 2018

З червня на сортувальній лінії міського сміттєзвалища відсортували дві тисячі тонн вторсировини. [...]

У стилі «Етно»

У стилі «Етно»

04:02:20, 7 Липень 2018

Завтра в Івано-Франківську відбудеться третій фестиваль мистецтв «Купальська ніч».Через реконструкці[...]

No thumbnail available

«Дій сьогодні. Місяць жіночого здоров’я»

10:06:58, 6 Червень 2018

Під такою назвою в Івано-Франківську протягом місяця тривала медична програма, яку вперше започаткув[...]

No thumbnail available

Зарплату виводять з тіні

12:22:09, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську зростає кількість офіційно оформлених найманих працівників та зменшується кількі[...]

Пластиком і фарбою

Пластиком і фарбою

12:21:22, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську за понад п’ять мільйонів гривень нанесуть дорожню розмітку на 64 вулицях. Про ц[...]

Кольорово, музично, драйвово

Кольорово, музично, драйвово

12:18:14, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську запланували цікаву спортивно-музично-освітню програму до Дня молоді. Як повідом[...]

Самі собі експерти

За кого голосувати на президентських виборах...

VYBORYКандидати із «зомбоящика» солодко обіцяють райське життя десь там, у майбутньому, проплачені політексперти їм підспівують, але віри уже немає нікому. Тож за кого голосувати, щоб вкотре не помилитися? Нумо визначатися разом.

1. Що найбільше хвилює українців? Майже усі соціологічні опитування визначають, що найбільше українців турбує війна на сході, друге місце займають соціально-економічні питання, а вже потім – боротьба з корупцією, хабарництво та ін. Проаналізуємо програми «основних» кандидатів у Президенти саме за цими питаннями.
Зараз все частіше політичні експерти впроваджують в маси думку, що нібито Президент не має займатися соціально-економічними питаннями, в його обов’язки входить розбудова армії, зовнішня політика, а все інше – це до кандидатів у депутати на наступні парламентські вибори. А те, що Президент  є гарантом Конституції, а саме наших прав на гідну зарплату та пенсію, безкоштовне медичне обслуговування, освіту, зрештою – гідний рівень життя. Про це якось скромно замовчується.  Не наголошують також на тому, що саме майбутній Президент так чи інакше лобіюватиме «свою» команду на наступних парламентських виборах, тож вибори Президента можна вважати неофіційним стартом парламентських виборів.

2. Хто ж є лідерами президентських перегонів? Знову звертаємося до соцопитувань. Згідно з останніми даними, у трійку лідерів входять Володимир Зеленський, Юлія Тимошенко, Петро Порошенко – хтось із них точно потрапить у другий тур. Популярним на Галичині вважають Анатолія Гриценка, не забуваймо й про «нашого» прикарпатського кандидата Олександра Шевченка.
3. Війна на сході України – найбільша проблема, вирішення якої найперше чекають українці від нового Президента. То як її планують вирішувати потенційні Президенти?
Володимир Зеленський: «Ми повинні вибороти мир для України. Перед гарантами Будапештського меморандуму і партнерами з ЄС ми ставитимемо питання підтримки України у прагненні завершити війну, повернути тимчасово окуповані території і змусити агресора відшкодувати завдані збитки. Здача національних інтересів і територій не може бути предметом жодних перемовин.
Професійна армія має стати школою лідерства і свободи. Армія повинна бути престижною службою, де отримані навички і знання будуть успішно застосовані і в реальному секторі економіки. Бюджет на армію має перестати бути «годівницею» для «кабінетних генералів», а повинен забезпечити гідні умови служби і розвиток солдата.
Рух України до НАТО та інших подібних об’єднань  – запорука нашої безпеки, в яку я вірю, та яка повинна отримати підтвердження через всеукраїнський референдум. Моє завдання зробити так, щоб зарплата військовослужбовців була на рівні натівських стандартів».
Юлія Тимошенко: «Ми пропонуємо політико-дипломатичний формат «Будапешт плюс». Це новий формат переговорів України зі світовими лідерами, який забезпечить повернення миру, а також звільнення окупованого Донбасу та анексованого Криму. Його суть полягає у відновленні та запровадженні справжніх безпекових гарантій, які отримала Україна в 1994 році після підписання Будапештського меморандуму.
До складу «Будапешт плюс» увійдуть усі країни-гаранти територіальної цілісності України. Одразу після президентських виборів до нашої країни буде запрошено очільників країн-підписантів – США, Великої Британії та Росії, а також лідерів Франції, Китаю, Німеччини та Верховного комісара ЄС з питань безпеки.
Ми прийняли рішення сформувати воєнний кабінет, завдання якого – підготувати оновлену, всеохоплюючу, інтелектуальну військову доктрину та покроковий план до миру».
«Новий курс України» Юлії Тимошенко передбачає, що політико-дипломатичний формат «Будапешт плюс» працюватиме одночасно з посиленням української армії, приведенням її до стандартів НАТО, посиленням санкцій щодо Росії («примус до миру»), інвентаризацією збитків, за які має заплатити країна-агресор (100 млрд євро).
«Українська дипломатія активно відстоюватиме порушення Російською Федерацією права держави та громадян у міжнародних судових інституціях: Міжнародному суді ООН, Міжнародному кримінальному суді, Європейському суді з прав людини».
Юлія Тимошенко ініціює створення десятків тисяч робочих місць для модернізації економіки, відбудови житла та цивільної інфраструктури на звільненому Донбасі. Буде створений Міжнародний фонд відновлення та розвитку Донбасу.
Одразу після президентських виборів в Україні Юлія Тимошенко планує провести реформу Збройних сил, яка передбачає побудову сильної армії на контрактній основі. На фінансування ЗСУ і пріоритетних розробок у галузі озброєння планується спрямувати щонайменше 3% ВВП.
Петро Порошенко у виступі на Форумі «Від Крут до Брюсселя. Ми йдемо своїм шляхом»:
«Україні потрібна перемога, а не мир на умовах капітуляції! – переконаний Петро Порошенко. – На порозі – не мир, а агресор. Ми сприймаємо мир лише на основі національних інтересів України, на основі міжнародного права, лише за умови відновлення суверенітету та територіальної цілісності України».
Для цього діючий Президент України пропонує:
– встановлення «холодного миру» (?) з Росією політично-дипломатичним шляхом, дотримання вектора – «Геть від Москви!»;
– відновлення територіальної цілісності й державного суверенітету України, створення світової проукраїнської коаліції, посилення санкцій щодо країни-агресора;
– протягом наступних 5 років зміцнення Збройних сил, модернізацію, оснащення новітнім озброєнням. Україна почне процедуру підписання Плану дій щодо членства в НАТО у 2023 році, а у 2024 році – подання заяви для вступу в ЄС.
Анатолій Гриценко: «Капітулянтського повернення Донбасу не буде – окуповані території повернемо без «особливих статусів» дипломатичними, воєнними, економічними, санкційними засобами спільно із зарубіжними партнерами. Це можливо здійснити протягом 5-річного президентського терміну.
Не буде Україна поступатися правами на Крим в обмін на будь-які економічні поступки – у Криму наші громадяни, це наша земля, і Крим буде українським!».
Олександр Шевченко: «Безпека воюючої держави є одним із наріжних каменів існування України як суверенної держави. Завдання Президента – відвернути ситуацію від «великої війни», зміцнити державу. Повернути довіру світової спільноти. Припинити контрабанду й торговельно-економічні стосунки з агресором.
Викорінювати зраду, руйнувати «п’яту колону», зміцнювати армію.
Патріотичне виховання стане основою не лише шкільної освіти, а й усієї роботи державних органів із молодим поколінням.
Українці мають бути готові до мобілізації. Кожен знатиме, що робити у разі ескалації зовнішньої агресії.
Ми створимо сильну територіальну оборону.
Володіння короткоствольною нарізною зброєю для громадян України з метою власного захисту та захисту родини буде легалізовано.
Сильна зовнішня політика України повинна бути прагматичною та ефективною.
Ми добиватимемось у міжнародних судах, щоб Росія компенсувала завдані збитки».
Володимир Зеленський обіцяє: «Молоді — якісну освіту, працевлаштування, простір для самореалізації. Відновимо програми молодіжного житлового кредитування. Молодим підприємцям — державну підтримку і рік пільгового оподаткування.
Старшому поколінню – гідне пенсійне забезпечення. Перехід від солідарної до накопичувальної пенсійної системи. Усі страхові накопичення, зроблені людиною за життя, не будуть пропадати у фондах, а переходитимуть у спадщину. Ми забезпечимо монетизацію пільг і субсидій.
Найважливіший крок в охороні здоров’я – перехід до страхової медицини. Пацієнт буде сам визначати програму страхування, обирати заклад, лікаря, спосіб лікування. Базовий рівень страхування для малозабезпечених верств населення – коштом держави. Податки стануть простими і зрозумілими. Заміна податку на прибуток податком на виведений капітал дасть бізнесу більше свободи для розвитку і знизить адміністративний тиск. Платити податки мають усі».
Юлія Тимошенко: «Ціна на український газ для населення буде знижена щонайменше вдвічі у перші тижні після інавгурації нового Президента України. Буде реформовано НАК «Нафтогаз України» та скасовано державне регулювання ціни на газ. Зниження ціни на газ потягне за собою зниження тарифів на опалення і гарячу воду.
Нова влада забезпечить поступове зростання заробітних плат громадян і вже за 5 років доведе їх до європейського рівня – понад 1000 доларів США.
Буде кардинально змінено механізм нарахування пенсій. Новий порядок базуватиметься не на збільшенні пенсійного віку, а на заміні радянської солідарної системи сучасною персоніфікованою. Для кожного буде створено свій приватний банківський гарантований державою рахунок. Буде пораховано всі внески, частково індексовані та осучаснені, і буде порахована депозитна ставка, яка мала бути сплачена за весь період зберігання грошей у банку.
Після президентських виборів буде запроваджено комплексну програму підтримки молоді, яка передбачатиме збільшення стипендій, мікрокредитування власного бізнесу, низькі кредити на житло та фінансову допомогу при народженні дитини.
Розмір стипендій буде не меншим за реальний прожитковий рівень.
Підприємствам, які залучатимуть до роботи молодих фахівців, надаватимуться податкові знижки.
Ми повернемо гідні виплати при народженні дитини: на першу дитину – 50 тис. грн, на другу — 100 тис. грн, а після народження третьої і більше – сума сягатиме 150 тис. грн.
Страхова медицина – єдиний шлях реформування української системи охорони здоров’я, враховуючи, що нині наш бюджет не здатний на 100% фінансово забезпечити надання якісних медпослуг для всіх громадян України.
Cтрахова медицина для працездатних працюватиме через обов’язкові соціальні внески підприємців. А обов’язкове медстрахування для пенсіонерів, дітей, важкохворих, для людей з інвалідністю – усе це фінансуватиметься державою. Держава платитиме обов’язкове медстрахування. Так ми диверсифікуємо всю систему медичного страхування і дамо шанс нашій нації бути здоровою.
Обов’язкове медичне страхування супроводжуватиметься новою податковою системою – із суттєвим зниженням ставки та кількості податків. Усе має бути збалансоване – податки будуть значно меншими, ніж обов’язкове страхування, яке виникне додатково.
Петро Порошенко у виступі на Форумі «Від Крут до Брюсселя» соціально-економічні питання майже не коментує, але наголошує, що:
– економіка в Україні почала зростати;
– за 5 наступних років досягнемо економічного рівня близьких до нас європейських країн;
– добробут людей покращиться завдяки розвитку 5 галузей економіки:  агропромислового комплексу, ІТ, індустріалізації, інфраструктури та логістики, туризму.
Анатолій Гриценко: «Не буде безсистемних реформ і небезпечних експериментів з  економікою – буде економічне зростання темпами 10% щорічно на основі плану дій, розробленого нашою командою спільно з Українською радою бізнесу, економістами і експертами громадського сектора.
Не буде космічних тарифів на житлово-комунальні послуги – викоріненням корупції та олігархічних монополій, прозорим ціноутворенням тарифи буде знижено до рівня, що відповідає реальним затратам виробників і доходам населення.
Не буде більше мінімальна пенсія нижчою за реальний прожитковий мінімум – ми підвищимо пенсії до економічно обґрунтованого рівня, що справедливо врахує трудовий внесок і кваліфікацію. Середня зарплата в Україні буде понад 700 євро, відповідно зростатимуть пенсії.
Не залишиться людина наодинці зі своїми хворобами – буде відновлено контроль держави за якістю і ціною ліків. Руйнація корупційних схем у фармацевтиці дозволить зменшити вдвічі вартість ліків; за підробку ліків буде кримінальна відповідальність, як і за виготовлення та поширення наркотиків.
Не будуть реформувати медицину чиновники, які самі лікуються за кордоном. Ключові реформи будуть здійснювати професіонали – громадяни України, які своє майбутнє пов’язують із майбутнім нашої держави. Страхова медицина гарантуватиме людині належне лікування».
Олександр Шевченко: «Питання рівня заробітної плати є базовим. Влада довела українців до зубожіння. Україна посідає останнє місце в Європі за рівнем мінімальної зарплати.
Гасло про «багатих, які повинні поділитися з бідними», – це питання про поетапне зростання за три роки мінімальної зарплати щонайменше до еквіваленту 500 євро та пенсій до еквіваленту 300 євро, при відповідному зростанні економіки та інвестицій в Україну.
Монополії повинна контролювати держава, багатомільярдні олігархічні оборудки за рахунок родин усіх українців на зразок «Роттердам плюс» будуть скасовані.
На ринку газу ми приберемо монополістів та посередників, які завищують ціни та отримують надприбутки.
Стратегічний напрямок – повна безкоштовна освіта.
Медична реформа отримає людське обличчя. Ми запровадимо солідарну страхову медицину».
Ну як, шановні читачі, вже визначилися? Думайте! Поки ще є час…
Наталя ХРАБАТИН

 

Поділитись:
  • Добавить ВКонтакте заметку об этой странице
  • Мой Мир
  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • В закладки Google
  • Одноклассники