КАТЕГОРІЇ ПУБЛІКАЦІЙ

Останні новини

No thumbnail available

Право на пенсію за віком з січня 2018 року

01:34:21, 2 Лютий 2018

Особи мають право на призначення пенсії за віком після досягнення віку 60 років за наявності страхов[...]

До уваги пенсіонерів

До уваги пенсіонерів

01:12:08, 1 Січень 2018

Управління Пенсійного фонду України в м..Івано-Франківську звертає увагу пенсіонерів, які отримують [...]

Багато насмітили

Багато насмітили

08:57:44, 1 Січень 2018

Міський голова Івано-Франківська відзначив роботу з прибирання міста після зустрічі Нового року «Мун[...]

Ветерани» виграли турнір Степана Бандери

Ветерани» виграли турнір Степана Бандери

08:21:12, 1 Січень 2018

30 грудня у спортивному залі КП «Муніципальний фізкультурно-оздоровчий центр» відбувся турнір з футз[...]

No thumbnail available

День пенсійного фонду відбувся в Прикарпатському університеті ім.В.Стефаника.

09:38:39, 12 Грудень 2017

На заході були присутніми представники управління ПФУ в м. Івано-Франківську, а саме заступник начал[...]

No thumbnail available

Звіт про виконання заходів, визначених Антикорупційною програмою Пенсійного фонду України на 2017 рік в управлінні Пенсійного фонду України в місті Івано-Франківську

09:37:14, 12 Грудень 2017

Виконання положень антикорупційної політики в управлінні Пенсійного фонду України в місті Івано-Фран[...]

No thumbnail available

Небезпека наближається до України!

12:06:20, 12 Грудень 2017

Управління  Держпродспоживслужби в м. Івано-Франківську  інформує про загрозу занесення  збудника за[...]

Новації в пенсійному законодавстві

Новації в пенсійному законодавстві

09:29:09, 12 Грудень 2017

11 жовтня поточного року набув чинності Закон України № 2148-VIII «Про внесення змін до Закону Украї[...]

No thumbnail available

До уваги платників!

08:05:52, 11 Листопад 2017

Управління Пенсійного фонду України в м. Івано-Франківську повідомляє, що 15.11.2017 року в Головном[...]

До уваги платників єдиного внеску!

До уваги платників єдиного внеску!

11:11:19, 10 Жовтень 2017

З 1 січня 2018 року набирають чинності зміни до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на [...]

Село, яке варто відвідати

Microsoft Word - Криворівня.docxНепотрібно далеко їхати, щоб побачити красу. Невеличке і на перший погляд малопримітне  село Криворівня (Верховинський район, Івано-Франківська область) насправді має чим потішити своїх відвідувачів. Вийшовши з автобуса, одразу помічаєш унікальні краєвиди, від яких перехоплює дух. Навколо високі гори і чисте гірське повітря. По лівій стороні розміщена сільська рада,  а по правій – літературно-меморіальний музей  Івана Франка.

  У 1953 році тут заснували кімнату-музей, бібліотеку та сільський клуб. Вже через кілька років, у 1960-му, завдяки ініціативі Платоніди Володимирівни Хоткевич та ректора Львівського університету ім. І. Франка Євгена Лазаренка, у будинку створили літературно-меморіальний музей Івана Франка. Музей складається з п’яти кімнат, де розташовані речі, якими користувався Франко. Адже Іван Якович не тільки писав, але і працював у Криворівні. Тут можна побачити також експозицію картин, книжок, тарілок  місцевих діячів культури.

«У музеї проходять багато виставок, зустрічей з письменниками. Нещодавно відбулася презентація гуцульського словника, – розказує нам завідувачка музею Ганна Іванівна Луцюк, – а 24 серпня, на День Незалежності України нас відвідав внук рідного брата Франка Зеновій  Васильович. Його батько доглядав за хворим  Франком в останній дні. Сам Зеновій не пише, але малює. На згадку художник подарував музею картину. Зараз племінник мешкає закордоном. А взагалі всі, хто приїжджає з України чи закордону до музею, завжди залишають щось у подарунок»
У селі багато храмів, але справжньою пам’яткою архітектури є Церква Різдва Пресвятої Богородиці. Сюди з’їжджаються люди з усього світу. Переді мною стоять польські студенти-географи з міста Вроцлава, які уважно слухають отця Івана Рибарука. «Церкві майже 360 років. Головна  цінність церкви полягає у тому, що її ніколи не закривали, навіть за радянської влади, коли були найгірші гоніння віруючих», – розказує отець. У храмі можна побачити ікони, яким по 200 років. За кілька хвилин отець виносить Євангеліє, яке надрукували у 1743 році. Це Євангеліє читається на Великдень. Неперевершені візерунки книги нікого не залишають байдужим.
Після завершення зустрічі мені все-таки вдається витягнути отця Івана на коротку розмову, оскільки вже за кілька хвилин його чекають у сільській раді. Окрім богослужінь, отець активно займається розбудовою села. Зараз разом з дружиною ведуть переговори щодо реалізації міжнародного проекту «Діалог в дії» за підтримки посольства Королівства Нідерландів в Україні. Цей проект спрямований  на розвиток села. У ньому активно беруть участь і його мешканці.
–    Чи духовність і мораль – це одне і те саме?
–    Апостол Петро казав, що людина трояка. Вона має тіло, душу й дух, які взаємозалежні. Мораль – це ознака душевна, а не духовна. Адже душа – це наш розум, почуття, мислення та воля. Сам дух впливає на душу, одухотворяє її, а душа впливає на тіло. Тому мистецтво з’являться тоді, коли тілесна складова людини одухотворюється і тіло починає співпрацювати з душею. Це велика втрата людини, коли вона говорить тільки про матеріальні речі. Душевні та духовні одразу зникають. Люди завжди вбивали. Все почалось від вбивства Каїна Авелем. Зараз ми спостерігаємо гріхопадіння людства, оскільки ми відійшли від Бога і втратили з ним зв'язок. Людина завжди живе під впливом темних сил. Це і є причиною всіх терактів, і війни Росії з Україною, і війни Росії в Сирії. Принцип диявола полягає у «розділяй і володарюй», а принцип Бога – «любов, з’єднання і служіння».
–    Як ви думаєте, чи закінчиться війна в Україні?
– Всі війни закінчуються і ця закінчиться. Коли саме? Все залежить від того, як швидко духовно виросте наш народ. І коли перестанемо крутити війни всередині, тобто один з одним, тоді і закінчиться війна.
– Багато хто перестав вірити у церкву. Чому?
– Потрібно вірити у Бога, а не в церкву. Церква – не адміністративна чи юридична будівля. Церква – це спільнота, яка живе внутрішнім глибоким життям.
– Чи існує реінкарнація?
– Ні, її не існує. Ніколи ми не були, наприклад, мавпами. Людина може поводитися як свиня або мавпа, але це не означає, що вона ними є. Це її стан душі, але в першу чергу вона є людиною. Святий Іван казав «Ніколи не змішуй людину, образ Божий, зі злом, який є всередині». Існує тільки еволюційний шлях душі.
– Чим повинна керуватись людина?
– Євангелієм та голосом совісті. Знання Євангеліє і є внутрішнім голосом совісті.
Отець Іван Рибарук  є лауреатом обласної премії імені патріарха Володимира та митрополита Андрія Шептицького у галузі духовної літератури, мистецтва та архітектури. Премія була вручена у двох номінаціях: «духовне друковане слово» і «образотворче народне сакральне мистецтво».  Доробок отця також складають три книги.
Ще багато цікавого можна дізнатись і побачити у цьому невеличкому селі. Не оминайте його, адже Криворівня стала духовно-культурним центром Гуцульщини і збирає не тільки гостей з України, але й зі всього світу.
Соломія МАРДАРОВИЧ

Поділитись:
  • Добавить ВКонтакте заметку об этой странице
  • Мой Мир
  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • В закладки Google
  • Одноклассники