КАТЕГОРІЇ ПУБЛІКАЦІЙ

Останні новини

У міській раді новий депутат

У міській раді новий депутат

03:38:58, 12 Грудень 2018

Екс-мера Івано-Франківська у депутатському корпусі міської ради замінив його колишній заступник. [...]

Вакцини в дефіциті

Вакцини в дефіциті

09:16:26, 11 Листопад 2018

В Івано-Франківську закінчуються вакцини проти кору для дітей. Про це повідомила начальник міського [...]

Студентки ПНУ змагатимуться у Китаї

Студентки ПНУ змагатимуться у Китаї

08:28:42, 11 Листопад 2018

Жіноча збірна України серед студентів вирушила на етап Всесвітньої університетської ліги з баскетбол[...]

Парк для індустрії

Парк для індустрії

08:58:58, 11 Листопад 2018

Івано-Франківськ планує викупити 14 га землі для створення у Хриплинській промисловій зоні індустріа[...]

Очікували більшого

Очікували більшого

08:04:56, 10 Жовтень 2018

З червня на сортувальній лінії міського сміттєзвалища відсортували дві тисячі тонн вторсировини. [...]

У стилі «Етно»

У стилі «Етно»

04:02:20, 7 Липень 2018

Завтра в Івано-Франківську відбудеться третій фестиваль мистецтв «Купальська ніч».Через реконструкці[...]

No thumbnail available

«Дій сьогодні. Місяць жіночого здоров’я»

10:06:58, 6 Червень 2018

Під такою назвою в Івано-Франківську протягом місяця тривала медична програма, яку вперше започаткув[...]

No thumbnail available

Зарплату виводять з тіні

12:22:09, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську зростає кількість офіційно оформлених найманих працівників та зменшується кількі[...]

Пластиком і фарбою

Пластиком і фарбою

12:21:22, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську за понад п’ять мільйонів гривень нанесуть дорожню розмітку на 64 вулицях. Про ц[...]

Кольорово, музично, драйвово

Кольорово, музично, драйвово

12:18:14, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську запланували цікаву спортивно-музично-освітню програму до Дня молоді. Як повідом[...]

Село, яке варто відвідати

Microsoft Word - Криворівня.docxНепотрібно далеко їхати, щоб побачити красу. Невеличке і на перший погляд малопримітне  село Криворівня (Верховинський район, Івано-Франківська область) насправді має чим потішити своїх відвідувачів. Вийшовши з автобуса, одразу помічаєш унікальні краєвиди, від яких перехоплює дух. Навколо високі гори і чисте гірське повітря. По лівій стороні розміщена сільська рада,  а по правій – літературно-меморіальний музей  Івана Франка.

  У 1953 році тут заснували кімнату-музей, бібліотеку та сільський клуб. Вже через кілька років, у 1960-му, завдяки ініціативі Платоніди Володимирівни Хоткевич та ректора Львівського університету ім. І. Франка Євгена Лазаренка, у будинку створили літературно-меморіальний музей Івана Франка. Музей складається з п’яти кімнат, де розташовані речі, якими користувався Франко. Адже Іван Якович не тільки писав, але і працював у Криворівні. Тут можна побачити також експозицію картин, книжок, тарілок  місцевих діячів культури.

«У музеї проходять багато виставок, зустрічей з письменниками. Нещодавно відбулася презентація гуцульського словника, – розказує нам завідувачка музею Ганна Іванівна Луцюк, – а 24 серпня, на День Незалежності України нас відвідав внук рідного брата Франка Зеновій  Васильович. Його батько доглядав за хворим  Франком в останній дні. Сам Зеновій не пише, але малює. На згадку художник подарував музею картину. Зараз племінник мешкає закордоном. А взагалі всі, хто приїжджає з України чи закордону до музею, завжди залишають щось у подарунок»
У селі багато храмів, але справжньою пам’яткою архітектури є Церква Різдва Пресвятої Богородиці. Сюди з’їжджаються люди з усього світу. Переді мною стоять польські студенти-географи з міста Вроцлава, які уважно слухають отця Івана Рибарука. «Церкві майже 360 років. Головна  цінність церкви полягає у тому, що її ніколи не закривали, навіть за радянської влади, коли були найгірші гоніння віруючих», – розказує отець. У храмі можна побачити ікони, яким по 200 років. За кілька хвилин отець виносить Євангеліє, яке надрукували у 1743 році. Це Євангеліє читається на Великдень. Неперевершені візерунки книги нікого не залишають байдужим.
Після завершення зустрічі мені все-таки вдається витягнути отця Івана на коротку розмову, оскільки вже за кілька хвилин його чекають у сільській раді. Окрім богослужінь, отець активно займається розбудовою села. Зараз разом з дружиною ведуть переговори щодо реалізації міжнародного проекту «Діалог в дії» за підтримки посольства Королівства Нідерландів в Україні. Цей проект спрямований  на розвиток села. У ньому активно беруть участь і його мешканці.
–    Чи духовність і мораль – це одне і те саме?
–    Апостол Петро казав, що людина трояка. Вона має тіло, душу й дух, які взаємозалежні. Мораль – це ознака душевна, а не духовна. Адже душа – це наш розум, почуття, мислення та воля. Сам дух впливає на душу, одухотворяє її, а душа впливає на тіло. Тому мистецтво з’являться тоді, коли тілесна складова людини одухотворюється і тіло починає співпрацювати з душею. Це велика втрата людини, коли вона говорить тільки про матеріальні речі. Душевні та духовні одразу зникають. Люди завжди вбивали. Все почалось від вбивства Каїна Авелем. Зараз ми спостерігаємо гріхопадіння людства, оскільки ми відійшли від Бога і втратили з ним зв'язок. Людина завжди живе під впливом темних сил. Це і є причиною всіх терактів, і війни Росії з Україною, і війни Росії в Сирії. Принцип диявола полягає у «розділяй і володарюй», а принцип Бога – «любов, з’єднання і служіння».
–    Як ви думаєте, чи закінчиться війна в Україні?
– Всі війни закінчуються і ця закінчиться. Коли саме? Все залежить від того, як швидко духовно виросте наш народ. І коли перестанемо крутити війни всередині, тобто один з одним, тоді і закінчиться війна.
– Багато хто перестав вірити у церкву. Чому?
– Потрібно вірити у Бога, а не в церкву. Церква – не адміністративна чи юридична будівля. Церква – це спільнота, яка живе внутрішнім глибоким життям.
– Чи існує реінкарнація?
– Ні, її не існує. Ніколи ми не були, наприклад, мавпами. Людина може поводитися як свиня або мавпа, але це не означає, що вона ними є. Це її стан душі, але в першу чергу вона є людиною. Святий Іван казав «Ніколи не змішуй людину, образ Божий, зі злом, який є всередині». Існує тільки еволюційний шлях душі.
– Чим повинна керуватись людина?
– Євангелієм та голосом совісті. Знання Євангеліє і є внутрішнім голосом совісті.
Отець Іван Рибарук  є лауреатом обласної премії імені патріарха Володимира та митрополита Андрія Шептицького у галузі духовної літератури, мистецтва та архітектури. Премія була вручена у двох номінаціях: «духовне друковане слово» і «образотворче народне сакральне мистецтво».  Доробок отця також складають три книги.
Ще багато цікавого можна дізнатись і побачити у цьому невеличкому селі. Не оминайте його, адже Криворівня стала духовно-культурним центром Гуцульщини і збирає не тільки гостей з України, але й зі всього світу.
Соломія МАРДАРОВИЧ

Поділитись:
  • Добавить ВКонтакте заметку об этой странице
  • Мой Мир
  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • В закладки Google
  • Одноклассники