КАТЕГОРІЇ ПУБЛІКАЦІЙ

Останні новини

No thumbnail available

Право на пенсію за віком з січня 2018 року

01:34:21, 2 Лютий 2018

Особи мають право на призначення пенсії за віком після досягнення віку 60 років за наявності страхов[...]

До уваги пенсіонерів

До уваги пенсіонерів

01:12:08, 1 Січень 2018

Управління Пенсійного фонду України в м..Івано-Франківську звертає увагу пенсіонерів, які отримують [...]

Багато насмітили

Багато насмітили

08:57:44, 1 Січень 2018

Міський голова Івано-Франківська відзначив роботу з прибирання міста після зустрічі Нового року «Мун[...]

Ветерани» виграли турнір Степана Бандери

Ветерани» виграли турнір Степана Бандери

08:21:12, 1 Січень 2018

30 грудня у спортивному залі КП «Муніципальний фізкультурно-оздоровчий центр» відбувся турнір з футз[...]

No thumbnail available

День пенсійного фонду відбувся в Прикарпатському університеті ім.В.Стефаника.

09:38:39, 12 Грудень 2017

На заході були присутніми представники управління ПФУ в м. Івано-Франківську, а саме заступник начал[...]

No thumbnail available

Звіт про виконання заходів, визначених Антикорупційною програмою Пенсійного фонду України на 2017 рік в управлінні Пенсійного фонду України в місті Івано-Франківську

09:37:14, 12 Грудень 2017

Виконання положень антикорупційної політики в управлінні Пенсійного фонду України в місті Івано-Фран[...]

No thumbnail available

Небезпека наближається до України!

12:06:20, 12 Грудень 2017

Управління  Держпродспоживслужби в м. Івано-Франківську  інформує про загрозу занесення  збудника за[...]

Новації в пенсійному законодавстві

Новації в пенсійному законодавстві

09:29:09, 12 Грудень 2017

11 жовтня поточного року набув чинності Закон України № 2148-VIII «Про внесення змін до Закону Украї[...]

No thumbnail available

До уваги платників!

08:05:52, 11 Листопад 2017

Управління Пенсійного фонду України в м. Івано-Франківську повідомляє, що 15.11.2017 року в Головном[...]

До уваги платників єдиного внеску!

До уваги платників єдиного внеску!

11:11:19, 10 Жовтень 2017

З 1 січня 2018 року набирають чинності зміни до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на [...]

Середовище генераторів ідей

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

У місті дедалі більшу увагу звертають на розвиток новітніх інтернет-технологій
Ринок послуг ІТ-компаній в Івано-Франківську постійно зростає. Сьогодні їх вже налічується майже три десятки. Позитивом для діяльності спеціалістів у цій сфері є те, що вони утворили кластер і спільно працюють над покращенням інформаційного клімату в Івано-Франківську. Послугами ІТ-спеціалістів все частіше користується широка аудиторія. За останні п’ять років їх кількість зросла майже вдесятеро. Очікується, що ця тенденція зберігатиметься, адже навіть Міністерство освіти поставило пріоритет для підготовки ІТ-спеціалістів у вузах України.

Одним із найуспішніших проектів, впроваджених за участю ІТ-кластеру Івано-Франківська, є створення сайту для міського управління інвестиційної політики.
«Вже із самого початку створення нашого управління у січні 2016 року ми стикнулися з такою проблемою, як дані на паперових носіях. Якщо треба було надати для інвестора будь-яку інформацію про земельні ділянки, про вільні виробничі площі, все це зводилося на паперових носіях і подавалося у дуже непрезентабельному вигляді. Багато інформації треба було читати, а візуалізації не було, – розповідає начальник управління інвестиційної політики міськвиконкому Ігор Попадюк. – Ми запропонували громадській організації «ІТ-кластер» розробити сайт із візуалізацією земельних ділянок та вільних виробничих площ. Це робилося для поширення інформації в мережі просто одним кліком або посиланням. Тепер ми маємо карту – і це дуже зручно».
За розробку сайту взялися волонтери із компанії SoftServe. Появі готового продукту передували зустрічі, обговорення, стратегічне бачення загальної картинки. Зрештою, остаточний варіант припав до вподоби замовникам. І тепер в мережі для широкого кола користувачів доступна візуалізація вільних площ, котрі у перспективі можуть бути використані для ведення бізнесу.
Керівник управління Ігор Попадюк переконаний, що тільки завдяки систематичній популяризації можлива розкрутка міста на міжнародному інвестиційному рівні. Під час нещодавнього Міжнародного економічного форуму вже було не соромно представляти місто на інтерактивній мапі.
Розробник сайту ІТ-спеціаліст Павло Дойчик каже, що орієнтувався на закордонні аналоги. «Вроцлав має схожий аналог. З українських міст Львів також вже має власний інвестиційний сайт.  Розробка такого ресурсу – не складне завдання для ІТ-спеціалістів. Основною складністю була розробка самої карти. Був обмежений час і ресурси», – розповідає Павло.
Розробник зізнається, що був обраний найоптимальніший робочий варіант. У результаті продукт вийшов таким, що не потребує особливої підтримки. Персонал департаменту користується зрозумілим і доступним посібником. Управління не потребує подальшого технічного супроводу щодо наповнення.
Створення цього сайту у кластері вважають прикладом вдалої співпраці. Подальші ж проекти можливі у залежності від пропозицій.
Протягом року була не одна зустріч із міським головою, спеціалісти розповіли своє бачення розвитку міста. Хорошим поштовхом для подальшого розвитку ІТ-кластеру був і Міжнародний економічний форум. Свого часу навіть міський голова Руслан Марцінків підкреслив, що міська рада підтримуватиме розвиток стартапів у місті. Крім того, на вулиці Гординського буде створено цілий центр ІТ-технологій. Міська рада виділила понад 800 тисяч гривень на заміну даху. Зараз у приміщенні тривають відновлювальні роботи. На двох поверхах цієї споруди буде розміщено середовище для ІТ-спеціалістів. Це буде другий за величиною iHub в Україні.
Розвиток ІТ-середовища в Івано-Франківську цілком можливий, переконаний керівник ІТ-кластеру Любомир Ходак.
«Ми хочемо бачити Івано-Франківськ українською кремнієвою долиною, що має привабливе середовище та інфрастуктуру, яка приваблюватиме у місто  креативних розробників. Це має бути місце для зародження нових ідей та інновацій. Нас небагато, а місто відносно мале. Тому ми можемо виготовляти високовартісні продукти. Якщо реально дивитися на картину ІТ-ринку, то сьогодні маємо майже півтори тисячі працівників у цій сфері. Плануємо, що цей сегмент зросте до 5 тисяч осіб, – розповідає Любомир Ходак. – Ми готові розвивати стартапи у різних напрямках, зокрема і в освіті, медицині чи бізнесі. В такому випадку Івано-Франківськ зможе стати центром, де можна буде добре жити і нормально заробляти. «Айтішникам» це цікаво, бо місто насправді комфортне для життя. Залишається лише створити відповідні умови для цього».
Володимир БОДАК

Поділитись:
  • Добавить ВКонтакте заметку об этой странице
  • Мой Мир
  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • В закладки Google
  • Одноклассники