КАТЕГОРІЇ ПУБЛІКАЦІЙ

Останні новини

Приїдуть за пасажирами

Приїдуть за пасажирами

04:29:43, 4 Квітень 2018

Перші два нові автобуси великого класу прибудуть до Івано-Франківська до кінця тижня, а перші 15 нов[...]

No thumbnail available

Право на пенсію за віком з січня 2018 року

01:34:21, 2 Лютий 2018

Особи мають право на призначення пенсії за віком після досягнення віку 60 років за наявності страхов[...]

До уваги пенсіонерів

До уваги пенсіонерів

01:12:08, 1 Січень 2018

Управління Пенсійного фонду України в м..Івано-Франківську звертає увагу пенсіонерів, які отримують [...]

Багато насмітили

Багато насмітили

08:57:44, 1 Січень 2018

Міський голова Івано-Франківська відзначив роботу з прибирання міста після зустрічі Нового року «Мун[...]

Ветерани» виграли турнір Степана Бандери

Ветерани» виграли турнір Степана Бандери

08:21:12, 1 Січень 2018

30 грудня у спортивному залі КП «Муніципальний фізкультурно-оздоровчий центр» відбувся турнір з футз[...]

No thumbnail available

День пенсійного фонду відбувся в Прикарпатському університеті ім.В.Стефаника.

09:38:39, 12 Грудень 2017

На заході були присутніми представники управління ПФУ в м. Івано-Франківську, а саме заступник начал[...]

No thumbnail available

Звіт про виконання заходів, визначених Антикорупційною програмою Пенсійного фонду України на 2017 рік в управлінні Пенсійного фонду України в місті Івано-Франківську

09:37:14, 12 Грудень 2017

Виконання положень антикорупційної політики в управлінні Пенсійного фонду України в місті Івано-Фран[...]

No thumbnail available

Небезпека наближається до України!

12:06:20, 12 Грудень 2017

Управління  Держпродспоживслужби в м. Івано-Франківську  інформує про загрозу занесення  збудника за[...]

Новації в пенсійному законодавстві

Новації в пенсійному законодавстві

09:29:09, 12 Грудень 2017

11 жовтня поточного року набув чинності Закон України № 2148-VIII «Про внесення змін до Закону Украї[...]

No thumbnail available

До уваги платників!

08:05:52, 11 Листопад 2017

Управління Пенсійного фонду України в м. Івано-Франківську повідомляє, що 15.11.2017 року в Головном[...]

Сесія справедливих рішень

sesij-9Міська рада ухвалила ряд консолідованих рішень  на захист громадських інтересів
Минулого четверга розпочала свою роботу 52-га сесія Івано-Франківської міської ради. В процесі формування її порядку денного кількість питань зросла із 49 до 65. У перший пленарний день депутати вирішили розглянути найактуальніші питання, які попередньо розглядались і були погоджені на засіданнях міськвиконкому, профільних комісій міської ради та на погоджувальній раді напередодні сесії. В процесі обговорення міськими обранцями деякі проекти рішень зазнали суттєвих змін, які спрямовані на захист громадських інтересів щодо відкритості і прозорості діяльності виконавчих органів влади, процесів забудови і коректури генерального плану, надання дозволів на від’єднання від мереж центрального опалення ошуканим ПП «Екватор» мешканцям, звільнення від сплати податків та пільгового оподаткування. Також у сесійній залі не обійшлося без дискусій, політичних та інших заяв, котрі  слухав й народний депутат Юрій Соловей, який взяв участь у роботі сесії.

Зміни поглядів
Перед початком сесії секретар міської ради Микола Вітенко озвучив звернення  депутата Олександра Бубена, в якому той поінформував про свій вихід із фракції «За зміни в Івано-Франківську». Як згодом повідомив О.Бубен одному із місцевих видань, він пішов на такий крок, бо має намір зосередитись на громадській роботі. У якій громадській організації він працюватиме, О. Бубен наразі не сказав, однак зазначив, що однією із вимог цієї організації є аполітичність її учасників, тому, власне, він і покинув політичну фракцію у міськраді.
На звернення депутата Михайла Сеньківа міська рада ухвалила рішення про його відкликання з посади голови мандатної комісії з питань депутатської етики, захисту прав людини, законності, взаємодії з правоохоронними органами та засобами масової інформації. «Свою заяву про складання повноважень голови комісії прошу вважати формою протесту проти бездіяльності держави у сфері структурних реформ усіх гілок влади», – прокоментував напередодні у соцмережах свій крок М.Сеньків. Замість нього обов’язки голови мандатної комісії тимчасово виконуватиме Володимир Чорноус, який є заступником голови цієї комісії.
Також сесія внесла зміни до регламенту діяльності виконавчого комітету міської ради, на яких наполягала депутат Світлана Оришко. Відтепер засідання всіх комісій міськвиконкому будуть відкритими для представників громадськості, а їхні протоколи підлягають обов’язковому оприлюдненню на сайті виконавчого комітету протягом п’яти днів. Право ж присутності на засіданні комісій може бути обмежено лише у відповідності до законодавства України в інтересах нерозголошення інформації з обмеженим доступом.
Зазнало змін і положення про постійну депутатську комісію з питань промисловості, підприємництва, стратегічного розвитку, інвестицій та туризму, яку наділили повноваженнями відповідальної постійної депутатської комісії з питань реалізації державної регуляторної політики.

Повернути награбоване
Івано-Франківська міська рада ухвалила звернення до керівництва держави щодо скерування місцевим бюджетам коштів, які були вкрадені в українського народу Януковичем та його поплічниками. Як свого часу в ефірі одного з телеканалів заявив колишній генпрокурор Віталій Ярема, за кордоном заарештовано майже два мільярди доларів, а в Україні – шість мільярдів гривень і 1,8 млрд. дол., які були на рахунках Януковича, Азарова, Пшонки, Захарченка та інших.
У тексті звернення, яке з трибуни сесії виголосив міський голова Віктор Анушкевичус, зокрема йдеться:  «Зважаючи на вкрай складну фінансову ситуацію в державі щодо фінансування місцевих бюджетів, а також на те, що кошти зазначеними особами вкрадено у всього українського народу, звертаюся до вас із пропозицією, щоб вищезазначені кошти скерувати місцевим громадам, пропорційно до кількості населення в регіоні, із чітким цільовим призначенням – розвиток інфраструктурних проектів (ремонт доріг, закладів освіти, медицини, культури і тд.».
За підрахунками мера, від перерозподілу награбованих колишніми керівниками держави коштів Івано-Франківську мали б повернути не менше півмільярда гривень. «Награбоване, незаконно нажите, привласнене повинно бути повернуте народові», – наголошується у зверненні.

Забудовники – окупанти
Останнім часом практично жодне засідання сесії не проходить без участі представників громади, які протестують проти тої чи іншої забудови. Ось і у четвер до депутатів прийшли мешканці кількох будинків з вулиць Марійки Підгірянки та Юрія Іллєнка, які протестували проти забудови їхнього двору. «Ми виражаємо протест проти рейдерського захоплення території та просимо міську раду втрутитись, – звернувся до депутатів представник мешканців В’ячеслав Кобза. – Цю ділянку забудовнику надала в оренду не міська рада, а суд. Наші будинки 30-60-х років, частково знаходяться в аварійному стані, в деяких з них немає балконів та туалетів, тому прибудинкова територія та приміщення, що на ній розташовані, для нас дуже важливі».
За його словами, на людей чиниться тиск, була спроба підпалу сараю, а від міськвиконкому надходять відписки, у яких людям рекомендують іти на компроміс із забудовником. «Ми просимо міську раду розглянути наше питання. Рішення суду міська рада відмінити не може, але може відмінити рішення про надання землі в оренду через подані недостовірні дані», – зазначив В.Кобза.
Вислухавши людей, міський голова В.Анушкевичус доручив створити спеціальну комісію з розгляду цього питання і заслухати на наступній сесії її пропозиції. До комісії, окрім представників ініціативної групи мешканців і структурних підрозділів міськвиконкому, зголосилися увійти депутати Ярослав Дубас, Василь Бойчук та Володимир Чорноус.
Питання проблемних забудов депутати розвинули й під час виголошення своїх запитів. Наталія Голодюк вкотре порушила питання забудови ТзОВ «Гільдія» території поблизу будинків №№ 126-128 на вул. Галицькій, де громада хоче бачити сквер. Вона нагадала, що міська рада свого часу не продовжила забудовникові договору оренди землі, однак він оскаржив це рішення у суді. Також, за її словами, частина цієї  ділянки, яку суд залишив забудовнику, не може бути забудована взагалі, бо вона зарезервована для влаштування транспортної розв’язки.
А Василь Бойчук під час виголошення свого запиту зазначив, що за рішеннями судів свого часу були укладені 52 договори оренди землі  площею 62 га. При цьому міськвиконком подав на такі рішення судів лише дев’ять касацій. Він вкотре зажадав від виконавчих органів міської ради, щоб перед укладанням угод оренди земельних ділянок під забудову такі рішення проходили громадське обговорення, та вимагав не допускати будівництва у зелених і рекреаційних зонах міста, а також повторно заслухати інформацію про хід виконання інвестиційного договору фірми «Маодот» і розглянути ситуацію довкола визнаного прокуратурою незаконним будівництва на вулиці Мельничука.
Також депутати підтримали ініційоване секретарем міської ради М.Вітенком рішення про врахування громадських інтересів при розробленні генплану, яким, зокрема, передбачається організувати громадські слухання щодо генплану у мікрорайонах міста та створити спеціальну робочу групу з розгляду і узгодження пропозицій громадськості.

Дозволили від’єднатися
Міська рада дозволила офіційно від’єднатися від мереж центрального опалення мешканцям, які постраждали від незаконних дій ПП «Екватор» та звільнила їх від сплати нарахованого боргу за фактично ненадані послуги теплопостачання.
Саме так завершився розгляд проекту рішення, яким спершу планувалося лише надати дозвіл теплопостачальним організаціям припинити з 1 січня цього року нарахування плати за теплову енергію власникам 59-ти квартир, які були відключені від мереж центрального опалення ПП «Екватор» без належних дозволів.
На захист інтересів постраждалих мешканців стали депутати всіх фракцій міської ради.  За пропозицією Ярослава  Бачкура, міська рада надала їм  дозвіл на від’єднання від мереж ЦО і зобов’язала теплопостачальників видати необхідні технічні умови та скласти відповідні акти. За пропозицією Сергія Борзова цим людям вирішили списати заборгованість за фактично ненадані послуги з централізованого теплопостачання. А за пропозицією Володимира Чорноуса рішення доповнили пунктом, що перелік квартир «є вичерпним і не може бути  розширеним».
За словами голови бюджетної комісії Романа Онуфріїва, «ціна питання» списання боргів цим споживачам за фактично ненадані послуги становить 70 тисяч гривень. Неотримані кошти державному міському підприємству «Івано-Франківськтеплокомуненерго» компенсують з бюджету у вигляді внесків у статутний фонд. «Це буде справедливо», – підсумував відкоригований депутатами проект рішення Р.Онуфріїв.

Податкові дискусії
Найбільша ж дискусія розгорілась у сесійній залі під час обговорення проектів рішень про затвердження положення про податок на майно і про внесення змін до попереднього рішення міськради від 16. 01. 2015 року про звільнення від сплати земельного податку. Останній проект рішення передбачав повністю звільнити від сплати земельного податку підприємства, засновниками яких є органи місцевого самоврядування і частка комунальної власності у яких становить 100%; ОСББ, ЖБК, обслуговуючі кооперативи, приватні ЖЕО – пропорційно належній частці використання під житло; комунальні заклади культури, фізкультури та спорту, соціального захисту; органи державної влади та місцевого самоврядування, МВС, СБУ, ДСНС, військові формування, які повністю утримуються за кошти державного чи місцевого бюджету; парки державної та комунальної власності; виші третього та четвертого рівнів акредитації. Проте голова комісії з підприємництва О.Бубен зауважив, що було б логічним звільнити від сплати земельного податку всі підприємства, які надають комунальні послуги населенню, незалежно від форм власності, а не лише ті, засновниками яких є органи місцевого самоврядування. На його переконання, такий поділ не сприятиме конкуренції і може мати ознаки порушення антимонопольного законодавства. Але у підсумку депутати його позиції так і не підтримали.
Найактивнішим під час обговорення податкових питань був депутат С.Борзов. По-перше, він наголосив, що до ставок податків на майно необхідно підійти диференційовано і запропонував поділити місто на певні зони. З цим погодився і міський голова В.Анушкевичус, але зазначив, що це зроблять пізніше, і одразу ж доручив відповідним службам опрацювати таку  пропозицію, наголосивши, що все «має бути справедливо».  Потім С.Борзов запропонував доповнити список звільнених від сплати земельного податку вишів і технікумами. Але найбільше збурення викликала пропозиція звільнити від податку на майно господарські, присадибні будівлі, допоміжні нежитлові приміщення, сараї, хліви, гаражі, літні кухні, майстерні, вбиральні, погреби, піднавіси, котельні, бойлерні. В результаті довгих дискусій і узгодження ледь не по кожному окремому пункту депутати вирішили завершити цей перелік словами в «межах домоволодінь», а також доповнити його гаражами у ГБК і підвалах багатоповерхових будинків. Проект рішення з такими змінами сесія підтримала, але склалось враження, що не всі депутати зрозуміли, за що голосували, бо одразу ж доручили протокольній частині записані з голосу пропозиції належно оформити і стилістично грамотно виписати.
Ці та інші важливі рішення 52-ї сесії міської ради опубліковані у нашій газеті.
Іван ГІРАК

Поділитись:
  • Добавить ВКонтакте заметку об этой странице
  • Мой Мир
  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • В закладки Google
  • Одноклассники


  • Міклош

    Хто шепнув на вухо п.Онуфріїву , щоб «бульбашковий» борг (за фактично ненадані послуги ) треба перекласти на всіх користувачів послуг ДМП ІФТКЕ через внески в статутний фонд? Може це буде справедливо розумному прокурору? Учіться депутати йти на перевибори!