КАТЕГОРІЇ ПУБЛІКАЦІЙ

Останні новини

У стилі «Етно»

У стилі «Етно»

04:02:20, 7 Липень 2018

Завтра в Івано-Франківську відбудеться третій фестиваль мистецтв «Купальська ніч».Через реконструкці[...]

No thumbnail available

«Дій сьогодні. Місяць жіночого здоров’я»

10:06:58, 6 Червень 2018

Під такою назвою в Івано-Франківську протягом місяця тривала медична програма, яку вперше започаткув[...]

No thumbnail available

Зарплату виводять з тіні

12:22:09, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську зростає кількість офіційно оформлених найманих працівників та зменшується кількі[...]

Пластиком і фарбою

Пластиком і фарбою

12:21:22, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську за понад п’ять мільйонів гривень нанесуть дорожню розмітку на 64 вулицях. Про ц[...]

Кольорово, музично, драйвово

Кольорово, музично, драйвово

12:18:14, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську запланували цікаву спортивно-музично-освітню програму до Дня молоді. Як повідом[...]

No thumbnail available

Автоматизовані системи зв’язку – для місцевих громад

12:17:33, 6 Червень 2018

Кожен з нас знає, наскільки потрібними у сучасному світі  є засоби комунікації та зв’язку. Особливо [...]

No thumbnail available

Перукарський регрес

09:38:14, 6 Червень 2018

За старої доброї Австрії у порядних перукарнях Станиславова кожному постійному клієнтові виділяли ок[...]

Сейфова «війна»

Сейфова «війна»

09:10:47, 6 Червень 2018

У 1914 р. станиславівська преса повідомила про незвичайне змагання, яке відбувалося в тодішній Австр[...]

No thumbnail available

Твереза думка

12:20:37, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську необхідно створити кризовий центр для тимчасового перебування людей у стані алко[...]

No thumbnail available

Опікова травма у дітей

09:53:50, 6 Червень 2018

15-23 вересня 2018 року у медичному центрі «Medicover» (м. Львів) вже увосьме працюватимуть лікарі з[...]

Сезонні амбіції

Za dvoma zajcamyЗаклади культури масово вийшли із відпусток і пропонують мешканцям та гостям Івано-Франківська свої розваги протягом нового сезону. Чим насолодитися, де скоротати вечори та як культурно збагатитися впродовж сезону? Плани наших театрів амбітні, але вони варті того, аби вистави і концерти пройшли на високому рівні. Аншлаги забезпечує не лише глядач своєю присутністю, але й сам театр своїм професійним підходом до роботи. А заманювати любителів культурного відпочинку наші заклади готові впродовж усього року.

Шекспір, Ремарк і Винниченко
Чи не найбільше сподівань, зазвичай, покладається на один з найбільших культурних закладів області – драмтеатр імені Івана Франка.  Тут кожна прем’єра останнім часом – це визначна подія.  Що вже говорити про старт нового сезону.  До нього в драмтеатрі готувалися заздалегідь і по-особливому.

Завдяки конкурсам театр оновився як акторським складом, так і оркестрантами. На сцені можна буде побачити чимало нових облич, адже контракти керівництво закладу уклало аж із 14-ма лицедіями.
Упродовж 9 місяців драмтеатр традиційно порадує своїх прихильників низкою новинок. Традиційно цей театральний сезон розпочинається  у жовтні. Закулісне життя театру розвіється як тільки на сцені появиться Проня Прокопівна. Так-так. Новий театральний сезон драмтеатр розпочинає із п’єси «За двома зайцями». Втім, ця постановка, котра вийшла на сцену франківського театру ще наприкінці минулого сезону, не надто часто йтиме на сцені. В театрі причину замовчують, хоча й зазначають, що це вимушений крок із приємних причин.
Впхати все й одразу в перший же місяць театрального сезону не змогли, тому низка театралів уже запанікувала, бо не знайшла у репертуарній афіші своїх улюблених постановок. Не переживайте, в театрі подбали про різножанровість палітри і насиченість афіші.
Що ж до новинок, то без них у театрі нікуди. Але режисери не квапляться розкривати карти. Відомо тільки, що, крім Ростислава Держипільського, постановками займаються Олексій Гнатковський та Орест Пастух. Ростислав Держипільський зізнався, що по-новому ставитиме «Гамлета» та працює над п’єсою Винниченка «Закон». Орест Пастух готує виставу «Людина, яка платить» за п’єсою І. Жаміака.  А Олексій  Гнатковський працює над виставою «На західному фронті без перемін» за однойменним твором Ремарка. Про прем’єри автори говоритимуть лише тоді, коли настане пора виходу їхніх дітищ на сцену. Тим часом у театрі сталося чимало змін. І про них директор театру люб’язно розповів на спеціально скликаній прес-конференції напередодні відкриття сезону.
Театр тепер має головного художника. Олеся Головач вже знайома франківцям за виставою «Пристрасті Тіля». Щоправда, робота в Івано-Франківську ще не означає, що вона переїде із столиці. Художниця зізналася, що задіяна у постановках ще інших театрів, тому змушена мандрувати. Крім того, головним диригентом оркестру став Богдан Ткачук. А от справжньою несподіванкою для всіх є новий бренд театру.
Ляльки, на сцену
Не менш популярним у місті є й Театр ляльок імені Марійки Підгірянки. Щосуботи та щонеділі найменші мешканці міста мають чудову нагоду поринути у світ казки із улюбленими персонажами. А творці дитячих вистав стараються щоразу дивувати малюків новими постановками. Є в театральній афіші цього закладу і вистави для дорослого глядача. Цьогоріч новий театральний сезон Театр ляльок розпочав з перших вересневих днів і одразу запропонував дві новесенькі прем’єри. «Бабуся і Ведмідь» вийшла на сцену у постановці колишнього головного режисера Ярослава Грушецького, а «Хитре Лисеня» запропонувала актриса театру і режисер Ольга Гнатюк.
Впродовж сезону, котрий традиційно тут триватиме аж до кінця липня, планують показати чимало казок. Дві вистави – «Лисичка та Півник» і «Біла троянда» – вийдуть у постановці Галини Савчин. Крім того, серед лялькарів поширена практика співпраці різних театрів. Тому Микола Данько та Михайло Урицький працюватимуть над однією із українських народних казок.
Як зауважив директор театру Роман Братковський, серед планів і «Небилиці від Івана». Це, за словами пана Братковського, дуже потрібна і актуальна робота. Крім того, вона ще досі не була поставлена у жодному театрі ляльок. А ще тут прагнуть поставити п’єсу за творами патрона театру – Марійки Підгірянки.
Актори-ляльководи активно гастролюють, беруть участь у фестивалях. Так, вже зовсім скоро вистава «Момотаро» поїде у Дніпро на Міжнародний «Dnipro Puppet Fest».
Приємна несподіванка чекає на шанувальників ляльок у травні. В рамках Міжнародного фестивалю «Карпатський простір» відбудеться відновлений фестиваль «Обереги». Вже є домовленість із організаторами, що це будуть «Лялькові обереги Карпат». Планується, що до Івано-Франківська приїдуть лялькові театри із восьми країн світу.
Попередній театральний сезон позначився звільненням головного режисера Володимира Підцерковного. Проте в театрі кажуть, що це був його особистий вибір не продовжувати контракт.  На репертуарі це аж ніяк не відбилося. Зараз же до роботи залучають різних спеціалістів, котрі готові до співпраці.
У приймах
Минулого року в Івано-Франківську був створений «Новий театр». Він вже встиг полюбитися франківцям, адже постановки цього закладу культури користуються попитом навіть під час мистецьких фестивалів. Поки тривають ремонтні роботи у стаціонарному закладі – Народному домі «Княгинин», акторам цього театру доводиться скитатися по чужих сценах. Щоправда, сцену Театру ляльок навряд чи можна назвати для цього колективу чужою, оскільки більшість вистав вони зіграли саме тут.
Свій другий театральний сезон «Новий театр» розпочав 17 вересня із «Абрикосового раю». Також на сцені Театру ляльок відбулася прем’єра вистави для молоді «Ігри на задньому дворі».  Вже у жовтні на сцені буде драма «Шекспір Шиллер». Сезон, на котрий за словами директора і режисера «Нового театру» Тараса Бенюка, заплановано три прем’єри, триватиме до кінця травня.
Для постановок у театрі вибирають актуальні для молоді теми, тому на брак відвідувачів вистав не жаліються. «Добре, що адміністрація Театру ляльок йде нам назустріч і надає можливість зіграти свої вистави на їхній сцені. На жаль, остаточної дати закінчення ремонту в «Княгинині» ще немає, тому ми не знаємо, доки нам доведеться проситися на чужу сцену», – зізнається директор «Нового театру».
Володимир БОДАК

Поділитись:
  • Добавить ВКонтакте заметку об этой странице
  • Мой Мир
  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • В закладки Google
  • Одноклассники