КАТЕГОРІЇ ПУБЛІКАЦІЙ

Останні новини

Щоб і сліду не було

Щоб і сліду не було

08:02:37, 10 Жовтень 2017

В Івано-Франківську планують демонтувати 150 незаконно встановлених малих архітектурних форм. Про[...]

No thumbnail available

Прикарпатські пенсійники до перерахунку пенсій готові.

06:51:27, 10 Жовтень 2017

Слово за Парламентом Впродовж останніх днів «гаряча лінія» Пенсійного фонду є дійсно «гарячою». Сту[...]

Резервістів кличуть на збори

Резервістів кличуть на збори

07:28:04, 8 Серпень 2017

Івано-Франківську необхідно направити 50 резервістів на 30-денні військові збори на Яворівський полі[...]

Перший дзвоник кличе

Перший дзвоник кличе

07:25:42, 8 Серпень 2017

Цього року за парти івано-франківських шкіл сядуть 3 тис. 108 першокласників. Про це повідомив ди[...]

«Срібло» Кубка Європи

«Срібло» Кубка Європи

06:11:27, 8 Серпень 2017

У румунському місті Арад завершився Кубок Європи з дзюдо серед спортсменів до 21 року. У ваговій [...]

В Івано-Франківську стане на одне проблемне перехрестя менше

В Івано-Франківську стане на одне проблемне перехрестя менше

07:40:34, 8 Серпень 2017

В Івано-Франківську продовжуються роботи на кільцевій розв’язці на Привокзальній площі. Минулого тиж[...]

Важкоатлети вибороли медалі на чемпіонаті України

Важкоатлети вибороли медалі на чемпіонаті України

07:19:55, 8 Серпень 2017

У Хмельницькому закінчився чемпіонат України серед молоді до 23 років з важкої атлетики. Вероніка[...]

Оголошення про проведення конкурсу з перевезення пасажирів на міських автобусних маршрутах загального користування міста Івано-Франківська

Оголошення про проведення конкурсу з перевезення пасажирів на міських автобусних маршрутах загального користування міста Івано-Франківська

01:34:58, 8 Серпень 2017

Відповідно до статей 7, 43, 44, 45, 46 Закону України «Про автомобільний транспорт», постанови Кабін[...]

Розширення можливостей

Розширення можливостей

06:23:14, 7 Липень 2017

Міська влада продовжує працювати над збільшенням пільг і знижок, які надаватиме  «Картка іванофранкі[...]

Палац – громаді

Палац – громаді

06:21:30, 7 Липень 2017

Міський голова Івано-Франківська переконаний, що палац Потоцьких має бути у власності громади і стат[...]

Сезонні проблеми

prЧерез урядову постанову про розщеплення на оплату газу коштів, які надходять на рахунки теплопостачальних підприємств, у них виникли проблеми з підготовкою до нового опалювального сезону.

Керівники ДМП «Івано-Франківськтеплокомуненерго» Василь Рущак та «Станіславської теплоенергетичної компанії» Сергій Мельник в один голос запевняють, що через сумнозвісну 217 урядову постанову про розщеплення коштів на оплату за газ на роботи з підготовки до нового опалювального сезону грошей їм уже не залишається. Звернення теплоенергетичних підприємств до вищого керівництва держави наразі нічого не дали. Тож, зважаючи на загрозливу ситуацію з можливим зривом підготовки теплового господарства до роботи взимку, міський голова Руслан Марцінків доручив підготувати звернення до керівництва держави від імені громади, яке на черговій сесії ухвалить міська рада.

«У мене таке враження, що держава працює на кишені олігархів. Дуже важко боротися з системою, яка не враховує інтереси громад. Ми це питання обговорювали на асоціації міст. Але неодноразові звернення до уряду, в тому числі уже й до нового, наразі нічого не дали. Тому треба підготувати звернення від громади і винести його на сесію міської ради», – сказав Р. Марцінків.
А тим часом, через борги за газ, лікувальні заклади обласного центру можуть залишитись без гарячої води. Як повідомив В. Рущак, загальний борг ДМП «Івано-Франківськтеплокомуненерго» за газ складає 105 млн. грн., 50 млн. з яких – це пені і штрафи. Ще 32 млн. – різниця в тарифах по підприємствах, відшкодування якої не передбачене жодними нормативними документами, та 7,2 млн. – різниця в тарифах по категорії споживачів «населення». До речі, населення за теплопостачання, за словами В. Рущака, боргів не має взагалі та й підприємство повністю оплатило використаний у опалювальні сезони 2014-15 років газ. Однак все ще залишаються старі борги.
«Не погашені борги за попередні періоди і не відшкодовано 12 млн. субвенції з державного бюджету, а до повного погашення боргів угоду на постачання газу з нами не укладають», – пояснив можливу відсутність у лікувальних закладах гарячої води влітку В. Рущак.
Міський голова, який недавно продовжив керівникові теплокомуненерго контракт (щоправда, тільки на один рік), зобов’язав В. Рущака посилено працювати над переведенням газових котелень на роботу на біопаливі. «Іншого шляху немає, – переконаний Р. Марцінків. – Ми маємо максимально відмовитися від газу і перевести наші котельні на біопаливо. Це той випадок, коли доцільніше раз вкласти кошти у модернізацію котелень, щоб весь час не мати проблем з газом».
Як поінформував В. Рущак, підприємство уже давно працює над використанням для роботи котелень альтернативних видів палива. Зокрема, що стосується лікувальних закладів, то котельня геріатричного пансіонату уже переведена на роботу на палетах, незабаром на щепі працюватимуть котельні онкодиспансеру і психоневрологічної лікарні у Чукалівці, розробляються проекти на переведення на біопаливо котелень обласної лікарні, пологового будинку і міської дитячої лікарні.
Стах МІРЧУК

Поділитись:
  • Добавить ВКонтакте заметку об этой странице
  • Мой Мир
  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • В закладки Google
  • Одноклассники